Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ščitnica in prehrana, stres

Ščitnica in prehrana, stres

najdem nasvete tudi na tej angl. strani in podobno piše
https://hashimotoshealing.com/how-to-exercise-with-hashimotos/
Hashimoto’s is an autoimmune disease. The immune system has short circuited and attacks the thyroid as if it were a foreign invader.

Exercise can be very beneficial for improving immune function. The right kind of exercise can be helpful in healing the gut and in improving gastrointestinal immunity. Since 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} of the immune system lives in the gut, this can be very beneficial.

But, excessive exercise can actually cause major problems with immune function. And if you have Hashimoto’s it is very important not to overtrain or you can wipe out all of the benefits and actually make many things worse.

Mogoče ti malo namignem, išči pod zajedalci klinčki, nageljnove žbice, pa ti bo vrglo ven še več zadetkov, pelin itd.
Lahko pa poiščeš video avtizem, zajedalci. Bolj v info. Sama pač iščem povezavo, pravi vzrok.

Podatek, da se rediš, prebavo imaš pa ok, mi je pa čisto nov ali sem se zmotila, se nisi zredila?
[/quote]

Prebavo sem imela vedno ok, tudi, ko sem se v enem letu zredila cca 25kg.
Z zaprtjem nisem imela nikoli težav.
Ok, se zgodijo kake težave s prebavo v stilu, da pojem pokvarjeno hrano oz nekaj, kar mi škodi pa kak virus sem že tudi fasala. Posledice bruhanje, driska. Ampak takrat je bilo vedno jasno kaj je razlog.
Zato se tudi sprašujem koliko je kaj na tem kar pišejo o glutenu, mleku in ščitnici. Ko namreč berem kake težave imajo tisit, ki so občutljiv na gluten, se veičnoma ne najdem. Razen, ko piše, da imajo težave s ščitnico. Tistih prebavnih težav pa nimam.

Seveda pa ni razloženo kaj pomeni overtrain, še manj je omenjeno, da večina ljudi čisto premalo giba :).

Več športam, bolje se počutim. Manj športam, bolj sem izmučena.
Športnica pa nisem, sem rekreativka.

Prebavo sem imela vedno ok, tudi, ko sem se v enem letu zredila cca 25kg.
Z zaprtjem nisem imela nikoli težav.
Ok, se zgodijo kake težave s prebavo v stilu, da pojem pokvarjeno hrano oz nekaj, kar mi škodi pa kak virus sem že tudi fasala. Posledice bruhanje, driska. Ampak takrat je bilo vedno jasno kaj je razlog.
Zato se tudi sprašujem koliko je kaj na tem kar pišejo o glutenu, mleku in ščitnici. Ko namreč berem kake težave imajo tisit, ki so občutljiv na gluten, se veičnoma ne najdem. Razen, ko piše, da imajo težave s ščitnico. Tistih prebavnih težav pa nimam.
[/quote]

No, zanima me, če se ti je povečal obseg trebuha, pas in če si spravila to dol?
Tale ščitnica je kompleksna zadeva in sami moramo pogruntati, kaj nam poleg nje še fali.
Ker ščitnica je samo odgovor na neko drugo motnjo, zato tudi gibanje pri vseh ne more biti isto, ker se ji zmeša, ščitnici namreč.
Enako je s hrano.
Čeprav mi ščitnica dobro deluje, imam prebavo zanič, torej je treba vzrok iskati drugje, zato sumim še na parazite, ne le na glive, kandido.

Me zanima, če ima kdo take probleme? Izkušnje?

No, zanima me, če se ti je povečal obseg trebuha, pas in če si spravila to dol?
Tale ščitnica je kompleksna zadeva in sami moramo pogruntati, kaj nam poleg nje še fali.
Ker ščitnica je samo odgovor na neko drugo motnjo, zato tudi gibanje pri vseh ne more biti isto, ker se ji zmeša, ščitnici namreč.
Enako je s hrano.
Čeprav mi ščitnica dobro deluje, imam prebavo zanič, torej je treba vzrok iskati drugje, zato sumim še na parazite, ne le na glive, kandido.

Me zanima, če ima kdo take probleme? Izkušnje?
[/quote]

Kot sem že napisala, ko sem začela jemat tablete, je šlo 10kg dol (prej je šlo samo hitro, hitro gor), potem se je pa ustavilo. Spraviti bi morala precej še dol. Je pa vsaj tako ok da ne gredo več kg v nebo. Seveda, obseg se mi je močno povečal, ko sem se zredila za 25kg v enem letu. Obseg vseh delov telesa.
Nimam pa samo hipotiroze, tudi PCO mi nagaja. Tako, da se moram boriti na več frontah.
S paraziti, kandido pa nimam izkušenj, vsaj upam, da ne. Sem si pa vzela za vsak slučaj tudi knjigo o kandiditi, nič ne škodi, če preberem. Glede na test v knjigi sicer verjetno nimam, ampak možno pa je. Tako, da bom kar lepo prebrala.
Itak pa bo za vse dobro, če zmanjšam sladkarije, belo moko. Tako, da na tem vsekakor moram delat.
Pa seveda vedno znova naletim na vzrok: stres. Tega pa povsod ponavljajo tako, da mora biti nekaj na tem. V bistvu, ko berem vse te zadeve, je dosti nasprotujočih se mnenj glede prehrane. Ampak so si pa enotni glede sladkarij, da čim manj, čim manj bele moke, slabih OH in čim manj stresa. Glede tega so si pa enotni.

Kot sem že napisala, ko sem začela jemat tablete, je šlo 10kg dol (prej je šlo samo hitro, hitro gor), potem se je pa ustavilo. Spraviti bi morala precej še dol. Je pa vsaj tako ok da ne gredo več kg v nebo. Seveda, obseg se mi je močno povečal, ko sem se zredila za 25kg v enem letu. Obseg vseh delov telesa.
Nimam pa samo hipotiroze, tudi PCO mi nagaja. Tako, da se moram boriti na več frontah.
S paraziti, kandido pa nimam izkušenj, vsaj upam, da ne. Sem si pa vzela za vsak slučaj tudi knjigo o kandiditi, nič ne škodi, če preberem. Glede na test v knjigi sicer verjetno nimam, ampak možno pa je. Tako, da bom kar lepo prebrala.
Itak pa bo za vse dobro, če zmanjšam sladkarije, belo moko. Tako, da na tem vsekakor moram delat.
Pa seveda vedno znova naletim na vzrok: stres. Tega pa povsod ponavljajo tako, da mora biti nekaj na tem. V bistvu, ko berem vse te zadeve, je dosti nasprotujočih se mnenj glede prehrane. Ampak so si pa enotni glede sladkarij, da čim manj, čim manj bele moke, slabih OH in čim manj stresa. Glede tega so si pa enotni.
[/quote]

Ja, OH in cuker, značilno ravno za kandido in zajedalce.
Samo, kako trajno to iz telesa spraviti, ker baje, da se v labosih ne da kar odkriti, čutiš pa jih?

Aha, torej shujšaš ne, čeprav nimaš težav s prebavo. A napihnjena tudi nisi?

Ja, OH in cuker, značilno ravno za kandido in zajedalce.
Samo, kako trajno to iz telesa spraviti, ker baje, da se v labosih ne da kar odkriti, čutiš pa jih?

Aha, torej shujšaš ne, čeprav nimaš težav s prebavo. A napihnjena tudi nisi?
[/quote]

Ne tudi z napihnjenostjo nimam težav. No, če se na žrem , potem ja, ampak takrat je razlog jasen – to, da nisem imela meje. Da bi pa tako nasplošno imela težave pa ne.

Pri meni je problem prevelika utrujenost. Utrujena se že zbudim oz. kmalu postanem utrujena. Težko vstanem zjutraj. Pa čeprav imam po 8 ur spanja. In poslušam druge kako je pa 6 ur več kot preveč. Jaz pa pri 6urah na pol mrtva in pri 8 ura malce boljša.
Spočijem se edino, ko imam dopust, ko sem dosti športno aktivna. Takrat se bolje počutim.
Ja, shujšati moram še precej.
Prej so mi tudi zelo lasje izpadali, to se je sedaj ustavilo.
Pa depresivna sem bila, to je tudi ok.
Mrazilo me je, drugič bilo obpuno vroče. Spati nisem mogla. Sicer zdaj sem še vedno zjutraj utrujena, ampak bistveno manj kot prej in vsaj spim lahko pa ni mrzlic in vročinskih valov.
Prej sem bila kot taka crka, nič nisem mogla. To je zdaj vseeno bolje, še vedno pa ta utrujenost.

Ne tudi z napihnjenostjo nimam težav. No, če se na žrem , potem ja, ampak takrat je razlog jasen – to, da nisem imela meje. Da bi pa tako nasplošno imela težave pa ne.
[/quote]

Nisi napihnjena, nimaš pa meja, če se ne kontroliraš pri količini in vrsti!
Ojoj, eno ja, drugo ne.

Ma, ne vem, za kandido test poznam, za ostale zajedalce pa ne. Moti me ta požrešnost, ko ni občutka sitosti, tega res nisrm poznala nikoli, še rada sem bila lačna. Sedaj pa težave, ker bi vse pojedla in ves čas jedla, mlela…

Ne verjamem, da je to samo ščitnica.
Kakšne težavd imate druge?

Ja manjši vnos soli pomaga,ni pa to vse.Upam da ti bo moj odgovor pomagal in da me en boš kritično obsodila,če ti povem kje je prti tebi glaven razlog. Pri ščitnici je namreč tako,da kdor drži v sebi vse in se ne izraža in raje golta dol,zboli za ščitnico.Grlo in ščitnica imata zelo podobno,kar se tega tiče.Nauči se čimpreje jasno in glasno povedati svoje mnenje in ne non stop goltati vse dol.Zelo pomaga pri temu da boksaš v bovšer,lahko tudi boksarsko vrečo in se zdereš kot gre,če se le da,ko si sama in kmalu se ti bo sprosila ščitnica.Bownova terapija tudi zelo pomaga pri kakršnih težavah s ščitnico.V Lj imaš terapebte Bownove terapiej in v Domžalah,na Viru pri Domžalah.Ker ne vem s kje ssi doma,sem ti povedala za kolico Lj kje sso.

Jod.
Manjka ti jod.
Se v vročini sploh potiš?
Itn.

Lugolova raztopina te bo vrnila v življenje, po 2 kapljici na dan, z vodo.
Vrne energijo, več te ne zebe, se naspiš itd.
Potem pa še mgcl, čezkožno, postavi na noge, zvečer pa zaspiš.
In bor v boraksu.
Poglej si spletno stran Walter Last, borax, ter ostale članke

Mene je torpediralo.
Edino ta trebuh in prebava, ta pa ne gre.

Nisi napihnjena, nimaš pa meja, če se ne kontroliraš pri količini in vrsti!
Ojoj, eno ja, drugo ne.

Ma, ne vem, za kandido test poznam, za ostale zajedalce pa ne. Moti me ta požrešnost, ko ni občutka sitosti, tega res nisrm poznala nikoli, še rada sem bila lačna. Sedaj pa težave, ker bi vse pojedla in ves čas jedla, mlela…

Ne verjamem, da je to samo ščitnica.
Kakšne težavd imate druge?
[/quote]

Kako pa si z drugimi hormoni?
Meni recimo jajčniki tudi nagajajo. Ciste, premalo progesterona, preveč estrogena.
Ne vem pa kako je z nadledvičnimi žlezami. Glede na simpotome iz knjig, očitno bolj v slabem stanju. NIsem pa preverjala pri zdravnikih. Pri jajčnikih in ščitnici – preverjeno pri zdravnikih, tudi na slikanjih, krvi.

Ja, meje včasih nimam. To vem, tu se moram popraviti. Oz. pri hrani imaš še marsikaj za posotoriti.
Vem pa, da recimo, če jem lahko hrano, sadje, zelenjavo, kaj vem ovsene kosmiče… se fajn počutim. Če pa jem recimo preveč mastno potem pa se ne počutim fajn. Ampak to mislim, da za vse velja, če se preveč najedo, sploh mastnega, da jim ni fajn.
K sreči pa ne maram fast fooda, ne jem po gostilnah, ne jem vnaprej pripravljene hrane, ne pijem alkohola, kave, ne kadim, ne jem čipsa in podobnih prigrizkov. Ne pijem sladkih pijač. Tako, da velik greh ostajajo sladkarije. Na nekaterih področih sem pa čisto ok :).

Imaš prav. Edino boljša je reflekna terapija.

Jod.
Manjka ti jod.
Se v vročini sploh potiš?
Itn.

Lugolova raztopina te bo vrnila v življenje, po 2 kapljici na dan, z vodo.
Vrne energijo, več te ne zebe, se naspiš itd.
Potem pa še mgcl, čezkožno, postavi na noge, zvečer pa zaspiš.
In bor v boraksu.
Poglej si spletno stran Walter Last, borax, ter ostale članke

Mene je torpediralo.
Edino ta trebuh in prebava, ta pa ne gre.
[/quote]

No potim se, ko mi je prevroče :).
Zdaj nimam več težav z vročino/mrzlico. Od kar jemljem tablete je to čisto ok.
Bom preverila kako je z luglovo raztopino in borom. Za luglovo raztopino sem večkrat slišala, za bor pa še ne. Bom oboje prečekirala.

Tole sem tudi že večkrat slišala, da če vse dol pogoltneš, da se pojavijo težave v grlu oz vratu: ščitnica, angine, grloboli… in ja, vse to se mi pojavlja tako, da to še kako zna biti res. Ni izmišljeno. Imam pa veliko tega na zalogi za predelat :(. Žal pa bom to težje razčistila oz bo dalj časa trajalo kot s prehrano. Delam pa na tem, ker ja, to te začne uničevat.
Sicer nisem iz bližine LJ, sem pa bila enkrat na Bownovi terapiji pa mi ni bila všeč. Samo ne z nam pojasnit zakaj. Ne vem, mogoče pa bi morala spet probat. Sem bila pa samo enkrat. Pa v neki čudni, depresivni fazi, v težkih trenutkih in mi je vse skupaj samo še bolj šlo na jok. Mogoče ravno zato, ker se je čistilo, kaj vem.

Kako pa si z drugimi hormoni?
Meni recimo jajčniki tudi nagajajo. Ciste, premalo progesterona, preveč estrogena.
Ne vem pa kako je z nadledvičnimi žlezami. Glede na simpotome iz knjig, očitno bolj v slabem stanju. NIsem pa preverjala pri zdravnikih. Pri jajčnikih in ščitnici – preverjeno pri zdravnikih, tudi na slikanjih, krvi.

Ja, meje včasih nimam. To vem, tu se moram popraviti. Oz. pri hrani imaš še marsikaj za posotoriti.
Vem pa, da recimo, če jem lahko hrano, sadje, zelenjavo, kaj vem ovsene kosmiče… se fajn počutim. Če pa jem recimo preveč mastno potem pa se ne počutim fajn. Ampak to mislim, da za vse velja, če se preveč najedo, sploh mastnega, da jim ni fajn.
K sreči pa ne maram fast fooda, ne jem po gostilnah, ne jem vnaprej pripravljene hrane, ne pijem alkohola, kave, ne kadim, ne jem čipsa in podobnih prigrizkov. Ne pijem sladkih pijač. Tako, da velik greh ostajajo sladkarije. Na nekaterih področih sem pa čisto ok :).
[/quote]

ok. Saj ti vse točno ti minerali uredijo, preberi članke. Jod sam veliko, sploh za ciste, dojke, neplodnost, ampak v sinergiji še z borom, selenom, mg.
Občasno jemljem tudi žveplo, msm.
Dnevno pa se pršim po telesu oz vratu z borom in sodo, nemljem pa lugol. Ostalo po potrebi.
Razen v lugolu, se v vseh lahko tudi kopaš. Kristale vržeš v lavor ali kad.

Kako pa si z drugimi hormoni?
Meni recimo jajčniki tudi nagajajo. Ciste, premalo progesterona, preveč estrogena.
Ne vem pa kako je z nadledvičnimi žlezami. Glede na simpotome iz knjig, očitno bolj v slabem stanju. NIsem pa preverjala pri zdravnikih. Pri jajčnikih in ščitnici – preverjeno pri zdravnikih, tudi na slikanjih, krvi.

Ja, meje včasih nimam. To vem, tu se moram popraviti. Oz. pri hrani imaš še marsikaj za posotoriti.
Vem pa, da recimo, če jem lahko hrano, sadje, zelenjavo, kaj vem ovsene kosmiče… se fajn počutim. Če pa jem recimo preveč mastno potem pa se ne počutim fajn. Ampak to mislim, da za vse velja, če se preveč najedo, sploh mastnega, da jim ni fajn.
K sreči pa ne maram fast fooda, ne jem po gostilnah, ne jem vnaprej pripravljene hrane, ne pijem alkohola, kave, ne kadim, ne jem čipsa in podobnih prigrizkov. Ne pijem sladkih pijač. Tako, da velik greh ostajajo sladkarije. Na nekaterih področih sem pa čisto ok :).
[/quote]

Hec je, da si vse sama pripravljam, zelo poredko se pregrešim.
To mi je uganka.

Aja tudi policistične jajčnike imaš uff.To sem šele zdaj videla,ker sem si najprej prebrala le prvi post,ko si ga napisala.Ščitnic namreč uravnava vse,kar se tiče hormonov,tukaj je tudi vse povezano z jajčniki(menstruacije namreč uravnava ščitnica in s testisi pri moških)Malo anatomije poznam,ker se ukvarjam z Bownovo in refleksoterapijo in see imela že dosti ljudi sploh ženske,ko so imele probleme s ščitnico(hipotiroza,hipertiroza) velike težave in same priznajo,da vse požirajo dol.Ne delam reklame zase,ampak zato te zadeve tako dobro poznam in sama vem kakšna hormonska neravnovesja sem že reševala in je zgledalo nemogoče.Aja torej Bownovo terapijo poznaš in ti ni bilo ok.Nekatere so hrano zelo spremenile in ni pomagalo,ker je veliko več v psihi,kot v hrani.Sama sem imela tudi z grlom non stop težave,ko sem bila med tistimi ljudmi,ki so vse potrpeli za druge,ko sem to spremenila,verjameš ali ne,nimam ne nobenega cmoka v grlu,ne nič glede tega,včasih ap me je v grlu tako dušilo od jeze,ko sem vse tišala v sebi noter.Drugače tale oseba,ki ima v Lj http://www.sprostitvene-tehnike.si/o-zavodu.html mi je ers pomagala v vsem,kar sem imela od bolečega karpalnega kanala itd,ker imam tudi sama včasih kaj in si ne morem pomagati.Če te zanima še kaj mi lahko tudi pišeš in ti bom napisala el-naslov,lahko pa mi ga sama napišeš.Videla sem to temo in sem rekla,da sem bom oglasila zraven,ker kar se tiče zdravstvenih težav rada tako in durgače pomagam,kot le znam.Upam,da sem ti kako uspela pomagati..Aja s samo prebavo pa nimaš težav,praviš?

*res

se opravičujem za tiskarske škratke,namreč včasih malo hitro tipkam 🙂

Jod.
Manjka ti jod.
Se v vročini sploh potiš?
Itn.

Lugolova raztopina te bo vrnila v življenje, po 2 kapljici na dan, z vodo.
Vrne energijo, več te ne zebe, se naspiš itd.
Potem pa še mgcl, čezkožno, postavi na noge, zvečer pa zaspiš.
In bor v boraksu.
Poglej si spletno stran Walter Last, borax, ter ostale članke

Mene je torpediralo.
Edino ta trebuh in prebava, ta pa ne gre.
[/quote]

Prosim, a lahko napišeš, kje dobiš
Borax
Jod
Mgcl
Lugolovo raztopino

Jaz imam tudi težave, boraxa razen homeopatskega ne najdem. Samo tistega za čiščenje. Imam pa artritis. Hvala!

S ščitnico je res problem. Če se osredotočim samo na Hashimotov sindrom, ki je avtoimunsko obolenje, za katerim sem zbolela tudi sama. Že dolga leta sem v hipotirotični fazi. Na področju teh bolezni pa je medicina precej uboga, vsaj slovenska bi rekla. Če si pri tej diagnozi upate eksperimentirati z alternativo, pa dajte. Saj telo je vaše, posledice bodo pa tudi.
Meni so strogo prepovedali uživanje kakršnegakoli joda, tudi tistega v multivitaminskih tabletkah. Moram priznati, da nisem čisto dobro razumela te “kemije” ali pa mi je zdravnica ni razložila na nek razumljiv način. V društvu Metuljčica je pa toliko mnenj in izkušenj kot je članic z Hashimotovim sindromom. Z njimi si žal nisem mogla kaj prida pomagati. Na nekem, blogu za podobne primere sem brebrala, da tiste z več znanja in predvsem denarja hodijo na zdravljenje v tujino. Celo na Hrvaškem se tega problema lotevajo resneje kot pri nas. Meni Euthyroxa ne prilagajajo, tako kot bi bilo potrebno. Že več let imam enako vsebnost hormona in čeprav že dolgo ni več zaznati začetnih ugodnih učinkov, zdravniki vztrajajo pri svojem. TSH je na zgornji meji ali tik pod njo in to je za njih odlično. Redim se pa baje zato, ker preveč žrem. Mimogrede, komaj še kaj jem. Teža pa mi niha tudi do dva kg v enem dnevu. Seveda gre za vodo, ampak zakaj jo kakšen dan izločam kot Niagarski slapovi, potem pa ves tedem komaj kaj. Ledvica in srce sta baje v redu. Na druge hormonske preiskave me nočejo napotiti.
Kar se hrane tiče pa meni najbolj ustrea, če jem meso in solato. Tudi sama jajca mi ne škodijo. Že najmanjši kos kruha, testenin, skratka, vsega tistega, kar naj bi bilo “zdravo” me napihne in povzroči zadrževanje vode v telesu. Pri kropirju in rižu je malo bolje, a najboljše, če tudi tega ne jem.
Žal mi moj proračun takega prehranskega režima ne dovoljuje, Potem si pa pomagaj, če moreš!

Prosim, a lahko napišeš, kje dobiš
Borax
Jod
Mgcl
Lugolovo raztopino

Jaz imam tudi težave, boraxa razen homeopatskega ne najdem. Samo tistega za čiščenje. Imam pa artritis. Hvala!
[/quote]

Za bor vpiši dih narave, za lugol vpiši zraven še ptuj, tam je prava, msm in mgcl pa je v ljubljani ali pa jih najdeš na alaja mit. Bor povej, da rabiš sol za v banjo. Veliko zdravja.
Aja, vse dobiš po pošti.

Glej, predlagam, da si narediš test s kapljico joda, pa boš takoj vedela pri čem si.
Nekje si poišči lugolovo raztopino in si kani kapljico v komolčni zgib, kjer se bo obarvalo.
Če ti obarvanost zdrži dlje, kot 24 ur, je tvoj nivo joda v telesu v redu, med 8 in 24 v pomanjkanju, pod 8 v hudem pomanjkanju. Tako.
Za selen itak ne veš, lahko ješ surovo proso zmleto. Za bor zopet ne. Kako napraviš test? V laboratoriju, ali pa se preprosto začneš z njim mazati, pa boš zaznala razliko v počutju.
Mgcl pa itak rabiš, razen , če nisi šele pri dvajsetih.

Moj nik poglej, ta te zdravi, ne zdravnik!
In ta je tudi le odgovoren za tvoje zdravje, TI SAMA!

Prosim, a lahko napišeš, kje dobiš
Borax
Jod
Mgcl
Lugolovo raztopino

Jaz imam tudi težave, boraxa razen homeopatskega ne najdem. Samo tistega za čiščenje. Imam pa artritis. Hvala!
[/quote]

Za revmo ti obvezno priporočam še žveplo, MSM. Saj veš, čebula, česen.
Kar pokombiniraj, sklepe lahko s tem tudi namažeš, zmešaš s kokosovim maslom, da ostane na koži.
Si bila mogoče že v Termah Lendava? Imajo vodo z žveplom in neke dobre tretmaje, poglej videje.

New Report

Close