Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še kosila ne zna skuhati

Še kosila ne zna skuhati

Odgovor na objavo uporabnika
Goveja župca, 15.09.2021 ob 11:42

Moji otroci so bili lačni ja – ker so navajeni dobro in oblino papcat vaskae 2 uri.

Njeni pa imajo že sprogramirane želodce tako, da po šolskem kosilu več ne čutijo lakote.

Zakaj pa nisi naročila pice za vse? Cel dan ste bili tam. Simpl, brez kompliciranja in analiziranja veščn drugih.

Me pa vseeno zanima kaj  ste delali cel dan? Sedeli in se gledali, ker očitno tudi pri pogovoru niste kompatibilni.

Btw – pri nas se veliko in dobro kuha. Predvsem zdravo in seznonsko. A mi na kraj pameti ne pade, da to pričakujem, ko kam pridem na obisk. Jem kar dajo na mizo, če je malo ali nič, pač na poti domov pade kakšna pica ali kar nam paše. Ali pa skuham na hitro doma. Še noben ni nikoli umrl od lakote zaradi tega.

Odgovor na objavo uporabnika
Goveja župca, 14.09.2021 ob 20:00

Imam strašno lepo svakinjo, taka instagramobilna bi človek rekel. Lepa ona, lep mož, oba s super službama, popolna otroka, nova hiša, dva dobra avta, še pes je totalno redke pasme in nekaj posebnega, kot cela družina. Na ven so dobesedno popolni. Potem pa z njimi preživiš kakšno urico več, kot bi si želel in vidiš kako gnilo jedro imajo, vsak od njih in kot družina.

On in otroci ne govorijo drugega kot kaj bodo kupili in koliko stane, ona pa kam bodo šle s prijateljicami in na kakšen lepotni tretma se je potrebno še naročiti. Ker smo bili skoraj cel dan pri njih, po sili razmer, bi človek pričakoval, da da bodo tudi kaj na mizo dali.

Skozi debato sem izvedela, da svakinja ne kuha. Tega resnično nisem vedela. Kako ti pri dveh majhnih pade na pamet, da ne bi kuhal kosila. Sem bila tako začudena, da mi je kar sama začela razlagati, da se tudi pri njih doma ni prav pogosto kuhalo, da je to njen potrata časa. Da pač onedva jesta vzunaj, otroka pa v šoli in vrtcu, med vikendu pa se kam na kosilo povabijo ali pa tašča skuha. Mi pribije bejba z dvema otokoma, da ni bila rojena, da bo za šporgetom stala. Ok! Vsak po svoje si mislim.

Ker pa sta bila moja otroka res lačna in posledično temu primerno sitna, sem prosila, če lahko jaz nekaj za papico za vse nas pripravim. Pazi zdaj, razen zmrznjene goveje juhe, ki je taščino delo in dveh juh v vrečki ni imela doma nič. Nobene hrane. Ne mleka, testenin, krompirja, nič.

Sem na začetku mislila, da se heca, ampak o moj bog, ona to čisto resno. Zdaj pa vi meni povejte, bi bilo treba punco malo v roke vzeti in ji razložiti kako to v familiji deluje, jo prijaviti socialni, zašpecati tašči. Meni se otroka prav smilita.

 

ok, jaz sicer kuham. rada in to dobro. mi pa na kraj pameti ni še nikoli padlo, da bi nekje drugje kot doma dobila idejo, da bi kuhala, ker so moji otroci lačni. in se potem celo čudila in zgražala nad izbiro hrane v hladilniku ali špajzi.

ti pa prst na čelo in razmisli: njeni otroci niso bili lačni, le tvoji. le kako, pri vsej tvoji kuharski sposobnosti in požrtvovalnosti?

 

Mja, vprašanje, kaj je tu bolj prav. Smo prejšnji teden brali o fantu, ki trikrat dnevno kosilo je, pa to pri teži in zdravju ne gre na ravno v pravo smer.

 

Zakaj bi otrok moral na vsaki dve uri dobro in obilno papcat? A je dojenček?

Meni se zdi pravzaprav super, če otroka uspeš navaditi, da ob primerni uri je kosilo v šoli. Dodatnega kosila popoldne potem ne potrebuje. Samo vsi žal ne sprejmejo šolske prehrane, to je pa potem problem, ker je cel dan na nekih prigrizkih, pozno popoldne ali celo zvečer pa prvič v dnevu (in čisto prepozno) je konkreten obrok.

O tistih, ki kosilo jedo dvakrat (ali celo trikrat), ne bi. To ni perspektivna navada za naprej.

Že pred 20 leti je tako živela verjetno povprečna nekoliko bolj  bogata ženska, družina v ZDA. Kolegica je bila kot varuška pri takšni družini. Za kosilo je pogrevala jedi iz zamrzovalnika, ki so bile kupljene v trgovinah. S tem, da sta oba občasno še kokain snifala. To je sodobni kapitalizem. Misliš, da ju lahko spremenite?! Bi ti želela, da kdo spremeni tebe?!

Taki ljudje ne poznajo reda, discipline, čistoče in predvsem vzgoje. Prideš enkrat na obisk in nikoli več.

Odgovor na objavo uporabnika
bedarija333, 15.09.2021 ob 20:32

Taki ljudje ne poznajo reda, discipline, čistoče in predvsem vzgoje. Prideš enkrat na obisk in nikoli več.

ker ti niso lačnih otrok nahranili ali zaradi česa drugega?

Vsaki dve uri in še to obilno? A za šolo jim pol daš še obilni jutranji zajtrk za sabo in po šolskem kosilu še tvoje oreng kosilo, pol ko pa domov pridejo, imajo pa še eno tvoje oreng kosilo doma? 🙄🤣😂😆😅😅☺☺☺

Pravzaprav ni smešno, če postaja debelost otrok vedno večji globalni problem. Ampak za tvoje se ni za bati, ker energijo, za cel teden nazaj, nucajo cel dan na obiskih s skakanjem po kavčih menda. 😅☺☺☺

Odgovor na objavo uporabnika
Normalno, 15.09.2021 ob 21:00

Vsaki dve uri in še to obilno? A za šolo jim pol daš še obilni jutranji zajtrk za sabo in po šolskem kosilu še tvoje oreng kosilo, pol ko pa domov pridejo, imajo pa še eno tvoje oreng kosilo doma? 🙄🤣😂😆😅😅☺☺☺

Pravzaprav ni smešno, če postaja debelost otrok vedno večji globalni problem. Ampak za tvoje se ni za bati, ker energijo, za cel teden nazaj, nucajo cel dan na obiskih s skakanjem po kavčih menda. 😅☺☺☺

Za avtorico, ko je na prejšnji strani napisala o obilnosti hranjenja svojih otrok na dve uri. No, papanja 🙄☺☺☺

Odgovor na objavo uporabnika
ferfe, 15.09.2021 ob 20:24

Že pred 20 leti je tako živela verjetno povprečna nekoliko bolj  bogata ženska, družina v ZDA. Kolegica je bila kot varuška pri takšni družini. Za kosilo je pogrevala jedi iz zamrzovalnika, ki so bile kupljene v trgovinah. S tem, da sta oba občasno še kokain snifala. To je sodobni kapitalizem. Misliš, da ju lahko spremenite?! Bi ti želela, da kdo spremeni tebe?!

Ni potrebno pogrevati jedi iz zmrzovalnika.Za skoraj vsakim vogalom imaš danes lokale in gostilne, kjer imajo poceni in dobre malice, pa še izbiraš lahko več vrst menijev.

KAj res obstajajo ljudje, ki ne znajo ene juhe skupaj spravit? Pri vseh you tube veriantah se najde ženska, ki ne hrani svojih otrok. Ta sploh otrok ne bi smela imeti.

Odgovor na objavo uporabnika
Resno, 16.09.2021 ob 01:12

KAj res obstajajo ljudje, ki ne znajo ene juhe skupaj spravit? Pri vseh you tube veriantah se najde ženska, ki ne hrani svojih otrok. Ta sploh otrok ne bi smela imeti.

 

kje piše, da jih ne hrani? če jih ne bi, bi že pomrli od lakote menda. nahraniš lahko pa človeka tudi drugače, ni treba, da iz domačega lonca ali da zato stojiš za štedilnikom točno ti osebno. a ja, ti moraš, seveda, ker samo ti znaš kuhat in brez tebe bi vsi pomrli.

 

Očitno so še vsi živi, kljub temu, da nič ne jedo. V čem je torej problem?

Jaz sem insta lepa imam insta profil z par k sledilcev.

Dobro in zdravo kuham.

Ampak samo za moza in otroke.

Za svakinjo&co ne.

 

Vse je popolna izguba cajta. Naredi ovinek okoli nje. Ne potrebuješ je. Edino otroci? Mogoče res socialni prijavit.

Wtf

Resnica je pa, da ji zelo zavidas vse, kar ima in kako se hendlajo, predvsem pa to, da je lepa. In kaj tocno te ima za brigat kaj ona zna/ne zna? In ce tvojega brata ne bi dobro poseksala, bi ji se to pokazala, kako se dela? Daj se v roke vzemi in pusti ljudem, da zivijo, kot hocejo. Ona verjetno ne razmislja o tem in niti noce, da bi ti bila bolj podobna…in ji zato ne rabis pameti solit. Mogoce bi pa ona morala tebe naucit kako bit instagramobilno lepa, se brigat zase, ziveti kot zelis in se predvsem ne sekirat, ce je nekdo drugacen, ima drugacno mnenje in hodi po drugi poti. Sprejemanje eeden drugega se temu rece.

btw: za moje pojme je obilna “papica” na vsaki dve uri pretirana. Ampak sprejmem. Imate pac taksen nacin zivljenja. Super, ce vam ustreza. Vidis? Ni tako tezko.

Spoštovana Magdalena Gornik ni jedla 47 let. Torej se da, če se hoče:

 

https://portal.pridi.com/dogodek/magdalena-gornik-47-let-brez-hrane/

Odgovor na objavo uporabnika
Marta815, 14.09.2021 ob 22:50

Odgovor na objavo uporabnika
Ne poznaš ozadja, 14.09.2021 ob 21:15

Ok, zdaj si dol posrala mati teh otrok, da ne kuha. Zakaj pa potem oče ne kuha? On ne rabi jest?

Zmotil me je tudi ta stavek: “bi bilo treba punco malo v roke vzeti in ji razložiti kako to v familiji deluje, jo prijaviti socialni, zašpecati tašči. Meni se otroka prav smilita.” 

Je prehranjenost, higijena … otrok le mamina vloga? Ker ti si zgrožena, (iz tvojega teksta izhajam) le nad tam kako mama ne gospodinji? Zoper očeta nobene nisi rekla, tudi le njo bi prijavila?

Si mogoče pomislila, da ker oče ni želel sodelovati pri svoji polovici gospodarskih opravil, je ona dvignila roke in rekla, ” najina otroka sta, ne le moja, najina skrb sta, ne la moja, midva morava to in tisto … nuditi, če pa ne misliš ti nič, pa tudi jaz ne bom nič. Kuhinja ni moja, ampak najina, pralni stroj, likalnik, sesalec … najin in ne le moj. Danes ti. Jutri jaz. Ti nič, jaz nič.” In je to vzrok za današnje stanje. On ne pomaga, ona pa je rekla, da mu ne bo stregla.

 

Dan obeh ima le 24 ur. Oba delata 8h, spita 8h. Odbij 4h za transport, opravke, umivanje itd. Ostane 4h. Če on nič ne pomaga mu ostane 4h prostega časa, njej pa, da vse postori in uredi, verjetno 0h. Če si delita je to 2h prostega časa za oba. Ne pomagat partnerju pomeni nespoštovat njegov prosti čas. In če se ni hotel malo prilagodit je ona verjetno dvignila roke in rekla, da mame mu pa ne bo igrala, služkinja mu ni, kregat in tečnarit vedno znova in znova pa tudi noče. Pa pač gresta vn pojest. Se vsedeš, naješ in greš. In ti ostane prosti čas. Manj denarja ali čas pa.

čakaj, čakaj, razlika je če ženska ne kuha zaradi različnih dejavnikov, druga pa je, da ženska ne zna kuhati, se ti ne zdi? Kakšna, ženska, žena, mama pa je to, da za svoje družine ne zna nahraniti.

Kako ne zna nahranit otrok? Seveda zna. Le da namesto tega, da skuha ona, plača, da skuhajo drugi. A se to, ali je ženska dobra mama oz. žena meri po kuhanju? Oprosti, ampak kdor je takega mnenja, nima pojma, kaj pomeni biti nekomu starš in kaj pomeni biti nekomu življenjski sopotnik. Koliko je žensk, ki so cele dneve v loncih in ne izpustijo metle iz rok, pa nimajo nobenega odnosa z možem, komaj spregovorijo z njim, za otroke jih ne briga, ker nimajo časa zanje, se ne pogovarjajo z njimi, in tako dalje. Mogoče ima tale “nesposobnica” dosti boljši odnos z družinskimi člani od tiste, ki lahko v kuhinji gladko nese samega Gordona Ramsaya.

Jaz osebno sicer mislim, da je priprava hrane nekaj, kar pride prav vsakemu človeku, ženski ali moškemu, ampak ok, ljudje imamo različne želje in prioritete. Vsekakor pa kuharske sposobnosti ne definirajo človekove sposobnosti imeti nekoga rad.

że  też dziewczyna ma tyle mocy żeby ciągnąć

Joj, že tvoj način pisanja me boli, kaj šele tvoje mnenje. Pač ne zna pripravit “papice”. So bili njuni otroci lačni? Poskrbela je za to da jim nič ne manjka. Če jim finančno znese vedno zunaj jest je pa to njihova stvar. Mislim, da bi vsaka mama, ki ji kuhna ni ravno prioriteta, ampak je pač finančno bolj razumna opcija, raje videla da v lajfu nebi rabla več stopit za šporhert. To je zdaj bolj faušija, da eni morate kuhat drugi pa pač ne rabijo.

Goveja juhica, dejte no s takimi zrežiranimi in igranimi zgodbami že nehat..

Avtorica – Goveja župca… lahko vidite – vsi so vas popljuvali. Ne sodite svakinje in njenih. Imajo svoj sistem življenja. Če so pa bili vaši otroci lačni – ste krivi vi. Moja kuhinja je samo moja, kaj in kako jemo, je naša stvar! Kaj se vtikujete tja, kamor ni treba. Pa kaj še…. kakšne prijave itd? Dajte se malo vprašati, kaj pa imate doma… in ja, vaši otroci bodo debelušni, če papcajo vsaki 2 uri. Sama vas niti 2 uri ne bi prenašala! Če ni provokacija, raznislite o duševnem zdravju

 

 

GOSTJA ste bili v NJIHOVEM domu, tam zivijo na SVOJ nacin. Kdo ste vi, da si vzamete pravico ocenjevati, kaj je prav in kaj ne? Jih celo obsojati? Njihovih otrok niste kaj dosti omenila, torej sklepam, da so v redu. Vi bi pa kar s prijavo nad njih…

Pri meni bi bili samo enkrat v gosteh, potem pa nikoli vec. Zivite vendar svoje zivljenje, zenska!

10 ur spanja je za odraslo osebo absolutno preveč.  Če niste bolni ste leni ko…

Bravo se strinjam z vašim zapisom.

 

New Report

Close