Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še kosila ne zna skuhati

Še kosila ne zna skuhati

Če je rekla, da ne kuha, mogoče zna kuhati, samo ne kuha. Če sta oba na minimalcu, ona pa hodi na nohte, pedikuro itd., potem verjetno ne ostane veliko za prehranjevanje.

A ste videli, da je lahko zmišljena zgodbica?

Priznaj, da ji samo neizmerno zavidaš njen lajf,..

Tomaž Gorec http://www.tomazgorec.si http://www.zasluzek.org https://www.facebook.com/Potovanja.Podjetnistvo/

SLovencem se življenje okoli hrane vrti. Dobesedno kot stari ljudje nekateri še vedno mislijo da s tem ko pitajo svoje otroke kot pujske za zakol izkazujejo ljubezen.

Če ješ kuhano kosilo v šoli/službi res ne vem zakaj bi moral še enega kuhati popoldan. Jaz recimo pridem iz službe po peti uri. Skuham sicer večerjo (nekaj na hitro lahkega, večinoma zelenjavo in kaj od proteina). Ampak to zato ker nihče pri nas ne mara suhe hrane (sendviči, namazi ipd.).

Ta obsedenost s kuhanjem je podobna kot tista s čiščenjem. Nekaj kar je den vsakdana spremenite v celo znanost. Koliko skuhat, kaj skuhat, koliko pucat….dobesedno se vam življenje vrti okoli osnovnih življenjskih stvareh. Po mojih izkušnjah taki ljudje nimate življenja. Razen skrbi za dom, kuhanja in službe nimate v življenju nič drugega. Ne znate živeti sploh.

Odgovor na objavo uporabnika
Goveja župca, 14.09.2021 ob 20:00

Imam strašno lepo svakinjo, taka instagramobilna bi človek rekel. Lepa ona, lep mož, oba s super službama, popolna otroka, nova hiša, dva dobra avta, še pes je totalno redke pasme in nekaj posebnega, kot cela družina. Na ven so dobesedno popolni. Potem pa z njimi preživiš kakšno urico več, kot bi si želel in vidiš kako gnilo jedro imajo, vsak od njih in kot družina.

On in otroci ne govorijo drugega kot kaj bodo kupili in koliko stane, ona pa kam bodo šle s prijateljicami in na kakšen lepotni tretma se je potrebno še naročiti. Ker smo bili skoraj cel dan pri njih, po sili razmer, bi človek pričakoval, da da bodo tudi kaj na mizo dali.

Skozi debato sem izvedela, da svakinja ne kuha. Tega resnično nisem vedela. Kako ti pri dveh majhnih pade na pamet, da ne bi kuhal kosila. Sem bila tako začudena, da mi je kar sama začela razlagati, da se tudi pri njih doma ni prav pogosto kuhalo, da je to njen potrata časa. Da pač onedva jesta vzunaj, otroka pa v šoli in vrtcu, med vikendu pa se kam na kosilo povabijo ali pa tašča skuha. Mi pribije bejba z dvema otokoma, da ni bila rojena, da bo za šporgetom stala. Ok! Vsak po svoje si mislim.

Ker pa sta bila moja otroka res lačna in posledično temu primerno sitna, sem prosila, če lahko jaz nekaj za papico za vse nas pripravim. Pazi zdaj, razen zmrznjene goveje juhe, ki je taščino delo in dveh juh v vrečki ni imela doma nič. Nobene hrane. Ne mleka, testenin, krompirja, nič.

Sem na začetku mislila, da se heca, ampak o moj bog, ona to čisto resno. Zdaj pa vi meni povejte, bi bilo treba punco malo v roke vzeti in ji razložiti kako to v familiji deluje, jo prijaviti socialni, zašpecati tašči. Meni se otroka prav smilita.

 

kaj pa potem otroka pop/zvecer jesta? Sadje, jogurt, cokolesnik,piskote..? Nic od tega ni imela? Ste vsaj dve,tri pizze narocili?

Tvoji otroci po “kakšni urici” postanejo sitni, če jejo?

Če je zgodba resnična, morata imeti res velike dohodke, da si ves luksuz privoščita.

Drugače pa, otroka sta od obeh in tako oba skebita za njih in prav gotovo pri vsej blaginji niso lačni.

    Kot drugo pa…… v njun odnos se nimaš kaj vtikat, ne ti ne tvoja mamica. To je njuno življenje in tvojemu bratcu gre dobro v lajfu in ne mu bit fauš,ker živi kot filmski zvezdnik…. ne rabi kuhat, prat, za njega in njegovo družino skrbijo drugi. Gotovo ima tudi jahto na morju in strežno osebje.

Odgovor na objavo uporabnika
ni potrebe, 14.09.2021 ob 21:35

Če se oba z možem strinjata, potem je vse v redu!

Sem v penziji in med tednom ne kuham.Vzamem za oba v lokalu malico, imajo zelo dobre in raznovrstne.

Kuhanje mi nikoli ni bila prioriteta, lačni pa nikoli nismo bili.Rada pa pečem različne potice , pecivo in piškote.

Torej, v čem je problem?

Eni radi kuhajo, drugi vrtnarijo, tretji pečejo potice, četrti pa nič od tega.Znajo dobro zaslužiti denar, pa si vse našteto – kupijo…

 

 

ka se pa zdaj spravljate na vse božje mile stvari?? Oh..ker ji kao on ne pomaga ona nebo imela nič rres nič doma za pojest? Mislim kaj pa njena otroka ?? Kak koli meni tip ne pomaga pa ni šans, da nebi mela kaj za svoja otroka doma. Otroci vsako drugo sekundo nekaj želijo pojest in ja, fajn je imeti doma hrano. HALO!! Zaradi tega nerabi ženska fata čistaačica al kuharica cel dan za štwdilnikom al neke osnove stari pa ja. Se strinjam z napisanim…mako jo pod kontrolo vršt. Al pa dečico vprašat kako se jima zdi in na podlagi tega ukrepat

Tud jaz bila na obisku pri svakinja,da sem pazila na otroka, ima dva otroka ,a v hladilniku ničesar,v predalu tud ne .tak da prvo smo mogli v trgovino it če smo želeli kaj pojest . Kakšna mati je to????ne to ni mati. Takšni nebi smeli imet otrok. Aja naj se povem  da ko sem skuhala nam zajtrk,kosilo sta otroka bila zelo srečna in zadovoljna ,a veste kaj sta mi rekla ,hjooj da bi naša mami tko kuhala. V šolo in vrtec jih daje brez zajtrka,tam majo kosilo ,za večerjo pa baje pojesta kak sendvič in to je to.

New Report

Close