Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek SLAVNI BOROVNIŠKI VIADUKT- NEKDANJI NAJVEČJI ŽELEZNIŠKI OBJEKT V SREDNJI EVROPI

SLAVNI BOROVNIŠKI VIADUKT- NEKDANJI NAJVEČJI ŽELEZNIŠKI OBJEKT V SREDNJI EVROPI

Danes sem dobila po mailu.

**********************************

IRENA SENDLER

Prosim vas, da preberete do konca in pošljete svojim prijateljem in znancem.

Tukaj je slika gospe Irene Sendler.

Poglejte obraz te žene!

Svet ni takšen samo sedaj – vedno je bil tak.

Nagrade ne dobi vedno tisti, ki si jo najbolj zasluži.

Nedavno je v 98-tem letu starosti umrla Irena Sendler.

V 2. svetovni vojni je dobila v varšavskem getu zaposlitev kot vodovodni inštalater – varilec.

Imela je prav poseben motiv za to. Ker je bila Nemka, je poznala nacistične namere glede iztrebljanje Židov. Na dnu svoje torbe za orodje je tihotapila otročičke iz geta, v zadnjem delu svojega majhnega kamiona pa je imela košaro, v kateri je skrivala večje otroke. Tu je imela tudi psa, ki ga je naučila, da je lajal takrat, ko je morala s kamionom mimo stražarjev pri izhodu iz geta.
Vojaki se niso hoteli ukvarjati z lajajočim psom, ki je s svojim lajanjem prikril glasove skritih otrok in dojenčkov.
Ireni je tako uspelo prepeljati iz geta okrog 2500 otrok. Ko so to njeno dejavnost nacisti odkrili, so jo nečloveško pretepli in polomili roke in noge.

Irena si je zapisala imena vseh otrok, ki jih je rešila in ta spisek hranila skrit v steklenici, ki jo je zakopala pod drevo na svojem dvorišču.

Po vojni je poskušala najti preživele starše in jih povezati z njihovimi otroki. Žal je večina staršev končala v plinskih celicah.
Otroci, ki jim je Irena pomagala, so bili razdeljeni po domovih ali pa so jih posvojile različne družine.

Lani je bila Irena nominirana za Nobelovo nagrado za mir. Ni je dobila.

To nagrado je dobil Al Gore – za slikovno predstavitev o globalnem segrevanju.

Letos pa je to nagrado dobil Barack Obama za svoje obljube v kampanji za predsednika ZDA.

Vlagam majhen trud, ko vam pošiljam to pismo. Želim si, da boste tudi vi storili enako.

Minilo je 65 let od konca 2. svetovne vojne.
To elektronsko pismo naj obudi spomin na desetine milijonov ponižanih, mučenih, ubitih človeških bitij in naj prebudi moči v nas, ki zmoremo doseči, da se kaj takega ne bo ponovilo.

Zdaj – po izjavah uradnega Iraka in Irana in celo nekaterih sil v Evropi, da je holokavst izmišljen mit – je pomembno zaščititi resnico pred poiskusi, da jo predrugačijo laži.
To pismo je namenjenona 40-milijonov naslovov. Postani člen v verigi spomina.
Pomagaj, da ga pošljemo celemu svetu tako, da ga razširiš po Sloveniji.
Pošlji znancem in jih prosi, da ne prekinejo vezi.

Hvala!!!
Več o tem http://www.irenasendler.org
*****************************************
http://www.irenasendler.org
http://www.irenasendler.org/obit.asp

Jaz sem svojo dolžnost naredila, prosim, dajte jo še vi!
Gospo, požrtvovalno Ireno, boste videli v linkih.

Ja, nagrade, nagrade …..

lahko noč! L.p.


ja.. če te je kaj zadelo…
in te buli..
pejt k zdravniku..

al pa s šnopsom namaž..

ne se pa tle dret..??????????

mene pa res prav nič ne boli :-)))

Prababi———- Jaz pa ne čakam na to, da mi dokažeš, da je laž, ker vem, da je to resnica !!!
Iz viharja zablod si podedovala kronično bolezen zablod, jaz pa sem zate zdravilo, da ne prerastejo te klice zablod, spet v epidemijo !!!


valovi,
hahahahaha, ti, da si za mene zdravilo, “bognedaj”, da bi dobila tvojo pamet! :-)))
No, začniva pri resnici!
Resnica je, … da je DEMOS razpadel v nekem gostišču v Dolskem 31.12.1991.
Resnica je, … da ti nimaš pismenega dokumenta TREH interpelacij.[/u]
Resnica je, … da zaradi teh treh dokumentov, ki jih do sedaj nisi predložil,si še na LAŽI!!!
Resnica je, … da si ti dr. Janeza Drnovške obtožil, da je vložil kar tri interpelacije.
Resnica je, … da je dr. Janez Drnovšek dobil dovolj glasov, da je postal predsednik vlade!
Resnica je, … da se dr. Janez Drnovšek ni sam povspel za predsednika vlade, podprli so ga!!!
Resnica je, … da te to zelo, zelo boli, boli, boli, boli, boli boli, boli, boli . . . . . . . .
Reznica je, … da so za dr. Janeza Drnovška glasovali tudi posamezniki iz koalicije Demos.
Resnica je, … da se je KOALICIJA DEMOS, sama interpelirala, 31.12.1991 v Dolskem!
Resnica je, … da če bi takrat DEMOS opravil lustracijo, bi lustriral, sam sebe!
Resnica je, … da je bilo v koaliciji DEMOS, kar veliko komunistov, napravi revizijo!!! :-))))
Resnica je, … da so tukaj nad teboj že vsi obupali!!! :-)))))))
Resnica je, … da si ti en reinkarniran zbloden in zaveden osebek iz WWII. 1941-1945!!!
Resnica je, … da so ti tiste zblodene klice, še vedno ostale v tebi, žal!!! Je tako!!
Resnica je, … da sem takih zblodencev med WWII. videla veliko, veliko, veliko …….!
Resnica je, … da sem ti vrnila samo tisto, kar pripisuješ ti meni v zgornjem citatu!!!
Resnica je, … da nisi zmožen pogledati v čas, ko so se pošteni Slovenci uprli okupatorju!
Resnica je, … da tega s tvojo pametjo, kakor vidim, niti nisi zmožen!!!
Resnica je, … da je DEMOS zelo klavrno končal!!! Itd. Itd. . . . . .

Še marsikaj ti bi lahko napisala, pa je škoda mojega časa, oprosti, za takega bedaka, kot si ti!

a je zopet polna luna?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

šla preverit…danes je lunin mlaj…očitno na nekatere učinkuje tako kot polna luna………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Je že včeraj delovala in to krepko!


sem opazila……..naslednjič raje v teh dnevih ne vklapljaj računalnika……..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

POKLONILI SO SE ŽRTVAM V GRAMOZNI JAMI

Ljubljana, 10. marec 2010 –
Borovničani so se poklonili britkemu spominu na med vojno 10. 3. 1942 ustreljene domače talce.

Skupnina je v snežnem metežu obiskala Gramozno jamo pri ljubljanskih Žalah, kjer so položi venec, prižgali sveče in imeli krajši kulturni program. Govornik je bil župan Andrej Ocepek, ki je spomnil na medvojno tragedijo 16 domačinov, ki so jih na tem mestu ob zaključku tako imenovanega “preserskega procesa” pokončali streli italijanskega okupatorja. V svojem govoru je še izrazil začudenje, kako želijo nekateri sprevračati zgodovino in si pripisovati zasluge za zmago, čeprav naj bi po njegovem sodelovali z okupatorjem.
V nadaljevanju je še ošvrknil občinske svetnike, zakaj ne prisluhnejo občanom, ki so se v anketi večinoma opredelili, da 10. marec postane tudi uradni občinski praznik.
Občinski svet za razliko od župana namreč meni, da bi morali za praznik občine zbrati zgodovinski dogodek z vedrejšo vsebino kot je ustrelitev talcev.
Župan je govor zaključil s pozivam k obvezi, “….da bomo še naprej ohranjali spomin na ta dogodek.”
Po koncu kratke komemoracije so obiskali še grobove, kjer so pokopani talci.

Kljub snežnemu metežu Borovničani niso pozabili na svoje nekdanje rojake. Župan Ocepek je še vedno prepričan, da mora biti 10. marec občinski praznik.

Vsa ta dolga leta Boroničani redno obiskujejo, ta žalostni kraj – Gramozno jamo.
Vedno na 10. marec, se poklonijo spominu na svoje nekdanje ustreljene rojake.


sem opazila……..naslednjič raje v teh dnevih ne vklapljaj računalnika……..[/quote]

kdo zaboga pa tebe sili, da bereš tisto kar ti ne paše!!!

kar svetuješ Prababi bi lahko uporabila sama!!!!


sem opazila……..naslednjič raje v teh dnevih ne vklapljaj računalnika……..[/quote]

ww,
kaj za vraga si se ti vtaknila v tole temo?
S tisto tvojo polno luno, 14.04.10. ob 20:39!?
Ali moraš RES vedno smetiti po “vsebini”, katero jaz tukaj napišem???

Napisala sem ti,“Je že včeraj delova in to krepko.”
Nisem te hotela žaliti, zato sem napisala samo to, zgoraj podčrtano!
Poglej se, kaj vse si napisala, koliko postov si napisala!!! In ti, boš mene s polno luno obkladala!? Bruhanje “valov”, pa ne vidiš!
Zato, ti jaz vračam, kar svetuješ ti meni! “da v takih dneh ne vklapljaj računalnika!
Kontroliraj sebe! Si potrebna!

SRAM NAJ TE BO!!!
TI, SI SE VKLOPILA V MOJO TEMO, NAPISANO V SPOMIN NA NEDOLŽNE ŽRTVE,
O KATERIH BOM ŠE PISALA.
ČE TI TEMA NE PAŠE, POJDI NAPREJ!!! ŽAL, SI SE SPUSTILA NA RAVEN, “valov”!
ODGOVARJAJA SEM NJEMU, NE TEBI!!
SEVEDA, TI SE ITAK MORAŠ VTAKITI V VSAKO TEMO.

VEM, DA TI TO, KAR JAZ PIŠEM NE DIŠI!! AMPAK, TAKO JE TAKRAT BILO

ZUNAJ JE VROČE, ZATO SEM SEDAJ TUKAJ.

POZABLJIVKA!!!
Že dolgo nazaj, si obljubila, da me boš pustila pri miru!!!
Tudi pameten nasvet sem ti napisala! ŽAL, TI VSE POZABIŠ!

Lep preostanek dneva ti želim!

Prababi, prepozno. Zdaj tudi če napišeš resnico je to samo še propaganda. Preveč ste zapravili v obdobju po vojni. Tako da sploh ni več pomebno ali morda govoriš resnico ali ne.

oja Prababi WW se mora vtakniti v vsako , ki ji glih ne paše, ampak probaj se ti v njeno, boš dobila takoj rumeni karton, ker naj bi želela preusmeriti NJENO temo!!!!:))))


sem opazila……..naslednjič raje v teh dnevih ne vklapljaj računalnika……..[/quote]

ww,
kaj za vraga si se ti vtaknila v tole temo?
S tisto tvojo polno luno, 14.04.10. ob 20:39!?
Ali moraš RES vedno smetiti po “vsebini”, katero jaz tukaj napišem???

Napisala sem ti,“Je že včeraj delova in to krepko.”
Nisem te hotela žaliti, zato sem napisala samo to, zgoraj podčrtano!
Poglej se, kaj vse si napisala, koliko postov si napisala!!! In ti, boš mene s polno luno obkladala!? Bruhanje “valov”, pa ne vidiš!
Zato, ti jaz vračam, kar svetuješ ti meni! “da v takih dneh ne vklapljaj računalnika!
Kontroliraj sebe! Si potrebna!

SRAM NAJ TE BO!!!
TI, SI SE VKLOPILA V MOJO TEMO, NAPISANO V SPOMIN NA NEDOLŽNE ŽRTVE,
O KATERIH BOM ŠE PISALA.
ČE TI TEMA NE PAŠE, POJDI NAPREJ!!! ŽAL, SI SE SPUSTILA NA RAVEN, “valov”!
ODGOVARJAJA SEM NJEMU, NE TEBI!!
SEVEDA, TI SE ITAK MORAŠ VTAKITI V VSAKO TEMO.

VEM, DA TI TO, KAR JAZ PIŠEM NE DIŠI!! AMPAK, TAKO JE TAKRAT BILO

ZUNAJ JE VROČE, ZATO SEM SEDAJ TUKAJ.

POZABLJIVKA!!!
Že dolgo nazaj, si obljubila, da me boš pustila pri miru!!!
Tudi pameten nasvet sem ti napisala! ŽAL, TI VSE POZABIŠ!

Lep preostanek dneva ti želim![/quote]

moj komentar o polni luni ni bil namenjen tebi osebno….drugače bi te citirala……kasneje sem ti samo odgovorila…..

nisem te pa, tako ti mene v tem postu, žalila………..
lep dan sem pa imela in preostanek bo kljub tvojim besedam lep:))))))))))

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Sem 3X pogledal na termometer pa ni hotel čez 18°C !!
Mogoče si si pa preveč zakurila v stanovanju in ti je vroče??? =)

ww,
kaj za vraga si se ti vtaknila v tole temo?
S tisto tvojo polno luno, 14.04.10. ob 20:39!?
Ali moraš RES vedno smetiti po “vsebini”, katero jaz tukaj napišem???

Napisala sem ti,“Je že včeraj delova in to krepko.”
Nisem te hotela žaliti, zato sem napisala samo to, zgoraj podčrtano!
Poglej se, kaj vse si napisala, koliko postov si napisala!!! In ti, boš mene s polno luno obkladala!? Bruhanje “valov”, pa ne vidiš!
Zato, ti jaz vračam, kar svetuješ ti meni! “da v takih dneh ne vklapljaj računalnika!
Kontroliraj sebe! Si potrebna!

SRAM NAJ TE BO!!!
TI, SI SE VKLOPILA V MOJO TEMO, NAPISANO V SPOMIN NA NEDOLŽNE ŽRTVE,
O KATERIH BOM ŠE PISALA.
ČE TI TEMA NE PAŠE, POJDI NAPREJ!!! ŽAL, SI SE SPUSTILA NA RAVEN, “valov”!
ODGOVARJAJA SEM NJEMU, NE TEBI!!
SEVEDA, TI SE ITAK MORAŠ VTAKITI V VSAKO TEMO.

VEM, DA TI TO, KAR JAZ PIŠEM NE DIŠI!! AMPAK, TAKO JE TAKRAT BILO

ZUNAJ JE VROČE, ZATO SEM SEDAJ TUKAJ.

POZABLJIVKA!!!
Že dolgo nazaj, si obljubila, da me boš pustila pri miru!!!
Tudi pameten nasvet sem ti napisala! ŽAL, TI VSE POZABIŠ!

Lep preostanek dneva ti želim![/quote]

moj komentar o polni luni ni bil namenjen tebi osebno….drugače bi te citirala……kasneje sem ti samo odgovorila…..

nisem te pa, tako ti mene v tem postu, žalila………..
lep dan sem pa imela in preostanek bo kljub tvojim besedam lep:))))))))))[/quote]
WW,
NE VLECI SE VEN, NE IZMIKAJ SE!
Zakaj pa nisi “polno luno” omenila tam, kjer si največ čvekala??? Zakaj???
Napisala si tvoje neprimerno čvekanje, pod moj post in me ni bilo potrebno citirati!
Ne zavajaj, pokvarjenka si!
To jaz že dolgo vem!

moj komentar o polni luni ni bil namenjen tebi osebno….drugače bi te citirala……kasneje sem ti samo odgovorila…..

nisem te pa, tako ti mene v tem postu, žalila………..
lep dan sem pa imela in preostanek bo kljub tvojim besedam lep:))))))))))[/quote]
WW,
NE VLECI SE VEN, NE IZMIKAJ SE!
Zakaj pa nisi “polno luno” omenila tam, kjer si največ čvekala??? Zakaj???
Napisala si tvoje neprimerno čvekanje, pod moj post in me ni bilo potrebno citirati!
Ne zavajaj, pokvarjenka si!
To jaz že dolgo vem!
[/quote]
sploh ni vredno odpisati prababi…………..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

A jo še jaz mal podražim :-)))))
Vidim, da je razkurjena, da se bo kar razpočla, veša stara pokvarjena.
Sicer pa imaš prov. Škoda časa in energije za tečnobo lažnjivo.

tadej,
kaj pa pomeni tvoje pisanje tukaj??? Opravičevanje, mogoče zanikanje???
Tebe marsikaj moti, veliko tem odpiraš in se tudi vtikaš tja, kamor ni potrebno, tudi v tole temo si ponepotrebnem vtaknil!
Kaj te moti v tej temi???
Mogoče izdajstvo, bilo ga je veliko v letih druge svetovne vojne 1941 – 1945.

Samo tole “dvoje” ti bom navedla, preberi, kaj si pisal! Kaj te moti?
http://med.over.net/forum5/read.php?186,6049081
Temo si odprl ti, napisal tudi pripombo.

V to temo sem se vtaknila tudi jaz, s svojo pripombo. Kar tam poglej, kaj sem ti napisala!

Tema: Društvo piscev zgodovine, odprla jo je WW.
http://med.over.net/forum5/read.php?186,6014549
Preberi tvoj post z dne 10.02.10 ob 13:48
Kje si se učil vedenja do drugih ljudi!??? Beri tvoje pisanje!
Nisi angelček!

Čudno, da še ni nihče pripopal rezultat KVIZA? Ko je bil moteč za nekatere!

A jo še jaz mal podražim :-)))))
Vidim, da je razkurjena, da se bo kar razpočla, veša stara pokvarjena.
Sicer pa imaš prov. Škoda časa in energije za tečnobo lažnjivo.[/quote]
SNRPJ,
hahaha, bom zlobna, “kdor noče postati star, mora crkniti mlad”, ampak, ti že zamujaš! 🙂

Sem že vsega vajena, s takimi pripombami, največ poveš o sebi!
Sem ti vrnila, kar si zaslužil! Bejž že na pir, tja na koroško,:-) če sem si prav zapomnila, takonekako si napisal, mogoče ne??

A jo še jaz mal podražim :-)))))
Vidim, da je razkurjena, da se bo kar razpočla, veša stara pokvarjena.
Sicer pa imaš prov. Škoda časa in energije za tečnobo lažnjivo.[/quote]
SNRPJ,
hahaha, bom zlobna, “kdor noče postati star, mora crkniti mlad”, ampak, ti že zamujaš! 🙂

Sem že vsega vajena, s takimi pripombami, največ poveš o sebi!
Sem ti vrnila, kar si zaslužil! Bejž že na pir, tja na koroško,:-) če sem si prav zapomnila, takonekako si napisal, mogoče ne??[/quote]

“kdor noče postati star, mora crkniti mlad”
Potemtakem si ti zamudila že vse možne roke za crknit.
Izgleda, da si tako zlobna, da te še Matilna ne mara vzet!

Seveda bom šel na Koroško. Pivo imajo boljš pa še Heimatdienst-ovce ti pozdravim :-)))

PS:
če te je že v mlaju tako metalo, kaj šele bo, ko bo polna luna :-))))))))))))))))))))))))))))


SNRPJ,
hahaha, bom zlobna, “kdor noče postati star, mora crkniti mlad”, ampak, ti že zamujaš! 🙂

Sem že vsega vajena, s takimi pripombami, največ poveš o sebi!
Sem ti vrnila, kar si zaslužil! Bejž že na pir, tja na koroško,:-) če sem si prav zapomnila, takonekako si napisal, mogoče ne??[/quote]

“kdor noče postati star, mora crkniti mlad”
Potemtakem si ti zamudila že vse možne roke za crknit.
Izgleda, da si tako zlobna, da te še Matilna ne mara vzet!

Seveda bom šel na Koroško. Pivo imajo boljš pa še Heimatdienst-ovce ti pozdravim :-)))

PS:
če te je že v mlaju tako metalo, kaj šele bo, ko bo polna luna :-))))))))))))))))))))))))))))[/quote]

Hahaha, Hitlerja pejd gledat, na prvem programu je!

Ni potrebe. Ga že ti gledaš :-)))))))))))))))))))))))

PRABABI nikar nam ne podtikaj Hitlerja. Nihče na tem forumu ne zagovarja njegovih zločinskih dejanj. Medtem, ko ti vsakič pohvališ komuniste (partizane) in TITA, ki so bili prav tako zločinci!

New Report

Close