Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenske železnice: Nočne more deklet na vlakih

Slovenske železnice: Nočne more deklet na vlakih

Ja, se strinjam. Da bi jih pobijali, je malo prehuda, jih je pa potrebno izločiti iz družbe na human način. Večina teh so psihopati, ki so se s takim delovanjem možganov rodili in sami za to niso krivi.
[/quote]

Res se ti zdi, da so potrebni empatije? Res? Preberi. Preberi do konca, če ti bo le želodec dopustil. Ne “skenirat”, ampak preberi. (Ljudje pač navadno samo preletijo). Pa mi potem povej, če si še vedno enakega mnenja. Jaz prebavljam že ene 3 tedne … doma imam 10-mesečno dojenčico.

No mercy. Zero.
https://childrenofthedigitalage.org/a-handbook-for-paedophiles-goes-online/

Dejansko razmišljam o društvu, ki bi ozaveščalo starše kaj vse se dogaja zunaj. Samo ne vem še kako se tega lotiti.

Res se ti zdi, da so potrebni empatije? Res? Preberi. Preberi do konca, če ti bo le želodec dopustil. Ne “skenirat”, ampak preberi. (Ljudje pač navadno samo preletijo). Pa mi potem povej, če si še vedno enakega mnenja. Jaz prebavljam že ene 3 tedne … doma imam 10-mesečno dojenčico.

No mercy. Zero.
https://childrenofthedigitalage.org/a-handbook-for-paedophiles-goes-online/

Dejansko razmišljam o društvu, ki bi ozaveščalo starše kaj vse se dogaja zunaj. Samo ne vem še kako se tega lotiti.
[/quote]

Ko začnemo z ljudmi na način, kot predlagaš, smo hitro pri konclagerjih…
Toliko o empatiji…

Šovinizem… 🙂 Najs.
Jaz sem samo dal primerjavo in svojih 5 centov k debati. O krivdi žrtve, ki naj bi bila izzvalno oblečena nisem podal nobenega mnjenja, le povedal sem, da neizzivalna oblačila pripomorejo k temu, da se nasilnež usmeri drugam.
Ja, ko folk hodi z vlaka, se moreš premikat tja, kjer je še kaj ljudi. Tako pač je in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} varnosti ni nikjer. To, kar sem jaz napisal si nisem kar izmislil, ampak so neka osnovna načela, ki se jih držijo npr. na Dunaju, v Berlinu, v Londonu, v Bruslju…
[/quote]

Tvojih pet centov ni vredno groša.
Ne, prav nič ne pomaga neizivalno občačenje in ostale tvoje nebuloze.
Storilec išče žrtev, slej ko prej jo bo našel.

Tvojih pet centov ni vredno groša.
Ne, prav nič ne pomaga neizivalno občačenje in ostale tvoje nebuloze.
Storilec išče žrtev, slej ko prej jo bo našel.
[/quote]

tudi v mojih študentskih časih sem to doživela… oblečena popolnoma neizzivalno. Ko sem se pomaknila k izstopnim vratom, ker smo se bližali moji izstopni postaji se je za menoj postavil en psihopat, ki se je tiščal vame s svojim telesom od zadaj in me otipaval… spekla sem ga po taci… to se dogaja žal že lep čas.

Nehajte že enkrat pozivati, naj prijavljamo.
Dokler bodo ti psihoti kljub prijavi in dokazom prosto hodili po svetu, tole prijavljanje bolj služi vam za promocijo kot pa žrtvam (in bodočim žrtvam).
Pa hvala lepa za podporo, ki jo dobiš ob prijavi. Morda ima katera ženska srečo, kolikor jih jaz poznam, ki so prijavile, so bile pa samo dodatno zlorabljene še iz strani sistema.

BTDT, bi še?
Check https://pedomap.live/ in preberi About us, da boš razumel celoten koncept.

Vsi ti psihopati se sprehajajo po cesti, so na videz povsem običajni ljudje. Tudi na slovenskih vlakih, ja …

Zero. Mogoče ne lih pobit, definitivno pa lifetime odstranit iz dosega družbe.

Glej, tega je bilo in bo v določenem številu. V družbi je pač vedno neko število ljudi, ki majo “težave” s svojo psiho. Včasih smo se tekim ekshibicionistom smejali. So pa vedno bile tudi kake zgodbice o posilstvih… Jbg, tako pač je v družbi in številčnejša kot je, lažje se taki skrijejo v množici.
Pri določenih romskih družinah je pa tako zato, ker se jim zaradi “ne marginaliziranja” in “pravic manjšin” ne postavi meja, ki veljajo za vse ostale državljane. Jbg… bolj kot folk ujčkaš, slabše se znajdejo v kritičnih situacijah.
[/quote]

Ja, z vsem se strinjam. Na žalost pa ni v naših rokah to, kar si omenil na zadnje. Ampak te tokove usmerjajo velike ribe.
Razumem od kod izhajaš, dodajam le svoje mnenje. 🙂

Nikar tako žaljivo in podcenjujoče. Imam hčerko in lahko mi verjameš, da je tudi danes puncam o tem težko govorit. Sploh pa ne uporabljajo Facebooka. To je za stare koke.
[/quote]

Hm…. Kje ti vidiš žaljivost in podcenjujočost v mojem postu, pa ne bi vedela. Svetujem ti, da hčero naučiš odločnega ravnanja ob vsaki najmanjši zoprnosti, ki bi ji jo kdo namenil zato, ker je punca, ker je ženska.


Ne dvomim da je izkušnja šokantna, ampak če si imela telefon v roki bi vklopila kamero in gravža posnela pa na SŽ poslala s pripisom, če se nič ne zgodi ga daš na net, naj vsi vidijo kaj dec v službenem času počne.
Fuj in on se dotika vsega v vlaku, folk pa za njim, gravž res.
[/quote]

25-30 let nazaj ni bilo še prenosnih telefonov, no !!

V takem primeru je punca takoj vstala in šla tja skozi vagone, kjer so bili drugi ljudje, vsaj eden ali dva -to je bila edina rešitev, na vlaku!

Hm…. Kje ti vidiš žaljivost in podcenjujočost v mojem postu, pa ne bi vedela. Svetujem ti, da hčero naučiš odločnega ravnanja ob vsaki najmanjši zoprnosti, ki bi ji jo kdo namenil zato, ker je punca, ker je ženska.
[/quote]

Že ideja, da bi sodobna mlada dekleta o spolnem nadlegovanju pisala na Facebook, je tako adijo, da sploh ne vem, kje bi začela. Ja, je žaljivo. Niso nič manj ranljive in nič manj stisk ne doživljajo, kot smo jih me.

Kako eni lepi spomini na vožnjo z vlakom, lahko tak članek, oziroma neprijeten dogodek požene strah v kosti.
Se na železnicah zavedaj tega?

Ne vem že dolgo kako izgleda vožnja na naših vlakih.
A imajo sploh še sprevodnika?

Na Zavodu za zaposlovanje je dovolj kadra za javna dela in železnice nimajo dosti vlakov in bi se lahko potrudili v tej smeri in na vlake poslali osebje za varnost.

Varnostnik? Sprevodnik? Razlika?
V teh mesecih ko smo imeli več opravka z varnostniki sem naletela na nekaj zmerno neardentalskih primerkov, ni se za hecat.
Kamere. Povsod in na gosto.

Že ideja, da bi sodobna mlada dekleta o spolnem nadlegovanju pisala na Facebook, je tako adijo, da sploh ne vem, kje bi začela. Ja, je žaljivo. Niso nič manj ranljive in nič manj stisk ne doživljajo, kot smo jih me.
[/quote]

Brez tega, da se zloraba obelodani, pač ne gre. Jaz sem šele sedanjemu partnerju priznala, kako poniževalno je bilo zame, da so dedci žvižgali za mano. Imela sem cilje in želje, kaj vse bom delala, za kaj vse prizadevala, česa se učila, imela polno življenje tako in drugače, bom aktiven član družbe, potem pa me okolje poniža v zgolj in samo spolni objekt. Popolno razčlovečenje. In to samo žvižganje. si ne znam predstavljati posledic česa še hujšega. In ja, o takih stvareh je treba pisati in govoriti. Morda se bo koga prijelo in bo najrazličnejših oblik nadlegovanja in zlorabe vendarle enkrat manj. Sedaj sicer ne kaže tako, ampak gremo v obratno smer….da je poniževanje žensk popolnoma normalno. Videno in brano vsakodnevno na tem portalu, na primer.

Varnostnik? Sprevodnik? Razlika?
V teh mesecih ko smo imeli več opravka z varnostniki sem naletela na nekaj zmerno neardentalskih primerkov, ni se za hecat.
Kamere. Povsod in na gosto.
[/quote]Ma kakšne kamere neki v naših zastarelih vagonih….tu pa tam kakšen potnik, to kamero, če ima namen, onemogočii v hipu.

Varnostnik je oseba, ki ima delovno dolžnost kot vsak drug poklic, pravila so jasna, tvoja dolžnost tudi, da ga prijaviš, če se ne drži protokola dela.
Nismo mi tu na hojladri in nek teksas razpuščenosti. še vseeno smo varna država z jasnimi zakoni.

Brez tega, da se zloraba obelodani, pač ne gre. Jaz sem šele sedanjemu partnerju priznala, kako poniževalno je bilo zame, da so dedci žvižgali za mano. Imela sem cilje in želje, kaj vse bom delala, za kaj vse prizadevala, česa se učila, imela polno življenje tako in drugače, bom aktiven član družbe, potem pa me okolje poniža v zgolj in samo spolni objekt. Popolno razčlovečenje. In to samo žvižganje. si ne znam predstavljati posledic česa še hujšega. In ja, o takih stvareh je treba pisati in govoriti. Morda se bo koga prijelo in bo najrazličnejših oblik nadlegovanja in zlorabe vendarle enkrat manj. Sedaj sicer ne kaže tako, ampak gremo v obratno smer….da je poniževanje žensk popolnoma normalno. Videno in brano vsakodnevno na tem portalu, na primer.
[/quote]

No, vidiš, meni pa že 30 let nazaj žvižganje ni bilo nič posebnega. Smo si pač različni. Sem pa doživela otipavanje in poskus posilstva. Otipavaje večkrat. Mogoče zato žvižganja sploh ne morem primerjat s tem.
Povedat za zlorabo danes ni nič lažje kot včasih, ker se že v tej temi vidi, kaj si nekateri mislijo o spolni zlorabi in kakšno stigmo to potegne za sabo. In to avtomatsko povežejo z izzivanjem. Da o občutku sramu ne govorimo. In potem to razlagat policajem in na sodišču? Moraš imeti hudičevo trdo kožo.

No, vidiš, meni pa že 30 let nazaj žvižganje ni bilo nič posebnega. Smo si pač različni. Sem pa doživela otipavanje in poskus posilstva. Otipavaje večkrat. Mogoče zato žvižganja sploh ne morem primerjat s tem.
Povedat za zlorabo danes ni nič lažje kot včasih, ker se že v tej temi vidi, kaj si nekateri mislijo o spolni zlorabi in kakšno stigmo to potegne za sabo. In to avtomatsko povežejo z izzivanjem. Da o občutku sramu ne govorimo. In potem to razlagat policajem in na sodišču? Moraš imeti hudičevo trdo kožo.
[/quote]

In kaj potem predlagaš, da se naredi?

In kaj potem predlagaš, da se naredi?
[/quote]

Na vlakih kamere, kot je bilo rečeno. In ozaveščanje moških. Imam tudi sina. 🙂 Strožje kazni za prekrške zoper spolno nedotakljivost. Da bo kdaj kdo odgovarjal, ker je prijel punco za joške proti njeni volji, pa ne verjamem. No, čeprav, če pogledaš Omerja Naberja, so mu kar pošteno zagrenili življenje. Na koncu pa itak oproščen.

Na vlakih kamere, kot je bilo rečeno. In ozaveščanje moških. Imam tudi sina. 🙂 Strožje kazni za prekrške zoper spolno nedotakljivost. Da bo kdaj kdo odgovarjal, ker je prijel punco za joške proti njeni volji, pa ne verjamem. No, čeprav, če pogledaš Omerja Naberja, so mu kar pošteno zagrenili življenje. Na koncu pa itak oproščen.
[/quote]

Mah, je kar treba govoriti o tem. Javno, na glas. Drugače si bo še kakšen dedec ali konzervativna mama domišljal, da nadlegovanja in zlorab ni. Pa tudi, če se v javnosti ne bo govorila, se na področju zakonodaje ne bo nič premaknilo. Jaz si sicer ne predstavljam, da mož ženo pred vsakim spolnim odnosom vpraša, “a rečeš DA”, ampak ker je toliko izgovorov in iskanja olajševalnih okoliščin glede tega NE, morda to sploh ni slaba rešitev.

Vzgoja pa mora seveda absolutno biti prvi ukrep.


Ne grem zadj brskat v kateri temi sem zasledil, ampak primitivni stil pisanja in prostaško zmerjanje, ki sem ga zasledil kak teden nazaj ni tvoje. Seveda se da ukrast, ker je enkrat prišlo do napake na monu in so se videli profili, zamenjaj vsaj geslo, če si res prava.

Kako, da ne vikaš več ljudi na monu?😂
[/quote]Nisem se kje srečala, če ne bi bil že ur nebes od mene. tako, da to ne verjamem.
Hvala vseeno za nasvet.

Seveda vikam, sam vas itak vikam.Ne rabim poudariti Vi Viharni, rečem samo Viharni, tisti, ki mi dovolili tikanje jih tikam, razen vas , Popaya in BTDT, ter neznane spoštljivo pisočenike.

Mah, je kar treba govoriti o tem. Javno, na glas. Drugače si bo še kakšen dedec ali konzervativna mama domišljal, da nadlegovanja in zlorab ni. Pa tudi, če se v javnosti ne bo govorila, se na področju zakonodaje ne bo nič premaknilo. Jaz si sicer ne predstavljam, da mož ženo pred vsakim spolnim odnosom vpraša, “a rečeš DA”, ampak ker je toliko izgovorov in iskanja olajševalnih okoliščin glede tega NE, morda to sploh ni slaba rešitev.

Vzgoja pa mora seveda absolutno biti prvi ukrep.
[/quote]

Misliš, žrtve naj javno in na glas govorijo o spolnem nasilju? Ti pa si bila že zaradi žvižganja sesuta in nisi povedala nikomur? Ali kdo?

Misliš, žrtve naj javno in na glas govorijo o spolnem nasilju? Ti pa si bila že zaradi žvižganja sesuta in nisi povedala nikomur? Ali kdo?
[/quote]

VSI moramo govoriti o tem. A če nekje žrtve ne obelodanijo packarij (zaradi mene tudi anonimno), potem se o spolnem nadlegovanju in nasilju ne moremo niti pogovarjati. Nekoč smo bila dekleta in ženske tiho, danes je več možnosti za obelodanjanje. O tem govorim!!!! Pa še to: storilcem je v interesu, da so žrtve tiho. Ravno zato ne smejo biti tiho.

VSI moramo govoriti o tem. A če nekje žrtve ne obelodanijo packarij (zaradi mene tudi anonimno), potem se o spolnem nadlegovanju in nasilju ne moremo niti pogovarjati. Nekoč smo bila dekleta in ženske tiho, danes je več možnosti za obelodanjanje. O tem govorim!!!! Pa še to: storilcem je v interesu, da so žrtve tiho. Ravno zato ne smejo biti tiho.
[/quote]

Mislim, da imajo pravico odločati o tem, ali bodo spregovorile ali ne, samo žrtve. Anonimno pa se na netu o tem veliko govori, sploh po gibanju [hashtag=MeToo]#MeToo[/hashtag].

Mislim, da imajo pravico odločati o tem, ali bodo spregovorile ali ne, samo žrtve. Anonimno pa se na netu o tem veliko govori, sploh po gibanju [hashtag=MeToo]#MeToo[/hashtag].
[/quote]

Predvsem imajo in imamo pravico biti nenadlegovane! In ker ni tako, je treba o nadlegovanju govoriti. Če te nekdo hoče utišati, ker ti je storil silo, ga ni pametno ubogati. Bi rekla. Kje pa ti vidiš, da jaz izvajam na kogarkoli prisilo, pa spet ne vem. Skratka, o spolnem nadlegovanju molčati, tisti, ki želimo, da se to obelodanja in da se kaj reši, zopet molčari… Te imam na sumu, da nisi ženska.

Namesto, da se greste aktivizem za lezbe .. se pojdite aktivizem za neizzivalnost in seksapilnost – desci pač nismo marmor – in brez naših lastnosti ve ne bi bile porihtane in noseče. .
Jih tip 10 sreča, ki zgledajo kot, da se nastavljajo (pa za njih nima denarja), pač ponudi fu.k prvi, pri kateri se mu zdi, da mu je všeč.

Ajde, govno, tišina!

New Report

Close