Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek So na Fakulteti za strojništvo ostrejši pogoji za vpis ali kaj?

So na Fakulteti za strojništvo ostrejši pogoji za vpis ali kaj?

Ta ukrep bi moral biti sprejet že davno.

Nelogično je, da se izogneš matematiki na maturi in potem vpišeš na program, kjer zaradi matematike zdelaš ali padeš.
[/quote]

to je selekcija … izdelaš ali padeš, odvisno od želje in vloženega truda…. predpogoj pa so jasna pravila vpisa.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

to je selekcija … izdelaš ali padeš, odvisno od želje in vloženega truda…. predpogoj pa so jasna pravila vpisa.
[/quote]

Seveda selekcija… pa ne edina.

Gospa… če je obvezna matematika na maturi tako pretresljiva, da bodo bodoči maturanti travmirali o uničenem življenju, naj se raje ne vpisujejo. Predvsem zato, ker je neuradnih selekcij na poti do diplome precej, pa si bo še kdo kaj naredil.

Bistvena razlika med SŠ in fakulteto je popolna samostojnost pri študiju na katero mnogi niso pripravljeni. In še ena zadeva… tam resnično nikogar ne briga ali prideš na faks ali ne (še manj jih briga za raznorazne razloge in izgovore). Konec dneva se preveri statistika. Če pride do napake ali ti po pravilniku zaradi dokazljivih izrednih dogodkov pripada opravičilo izostanka, se dogovarjaš in rešujš sam. Sicer pa gre vlak dalje. Študent mora dohajati in opraviti tudi obveze, ki mu ne “ležijo”. Tko pač je.

Verjetno ve, zakaj tak ukrep, ne pa, da se to ne zve šele sredi šolskega leta.

Seveda selekcija… pa ne edina.

Gospa… če je obvezna matematika na maturi tako pretresljiva, da bodo bodoči maturanti travmirali o uničenem življenju, naj se raje ne vpisujejo. Predvsem zato, ker je neuradnih selekcij na poti do diplome precej, pa si bo še kdo kaj naredil.

Bistvena razlika med SŠ in fakulteto je popolna samostojnost pri študiju na katero mnogi niso pripravljeni. In še ena zadeva… tam resnično nikogar ne briga ali prideš na faks ali ne (še manj jih briga za raznorazne razloge in izgovore). Konec dneva se preveri statistika. Če pride do napake ali ti po pravilniku zaradi dokazljivih izrednih dogodkov pripada opravičilo izostanka, se dogovarjaš in rešujš sam. Sicer pa gre vlak dalje. Študent mora dohajati in opraviti tudi obveze, ki mu ne “ležijo”. Tko pač je.
[/quote]

Živc na kubik, če bi bila pravila jasna pravočasno, ne bi nihče travmiral. Tisto filozofiranje o samostojnosti pri študiju in blablabla ni tema tega problema.

Živc na kubik, če bi bila pravila jasna pravočasno, ne bi nihče travmiral. Tisto filozofiranje o samostojnosti pri študiju in blablabla ni tema tega problema.
[/quote]

Samo povem kako stvari stojijo, da ne bo kdo šokiran, če je že minorna spremeba pogojev ki bo “prizadela” ene 5-10 dijakov taka težava. Fakulteta v Mariboru ni dovolj dobra? Baje so tudi s štajerskega konca nekaj godrnjali (klici staršev?)

Kakor je bilo razumeti iz razprave z dekanom oz. so v prej linkanem forumu ugotovili enako, je fakulteta spremembe sprejela in javila univerzi že lani spomladi?

Vprašanje je, kdo je od tistega trenutka dalje prepozno predal informacijo na srednje šole.

Sicer je pa tako:
Če se ne morejo v 3 mesecih pripravit na maturitetno matematiko se tudi na izpit v prvem letniku ne bodo. Matura ni tako zahtevna, kot radi napihujejo.

1. Pravila za vpis bi morala biti jasna takrat, ko se devetošolci odločajo za srednjo šolo.
Spreminjayi pravila za naslednje šolsko leto je nedopustno!
2. Matematiko je na strojni srednji źe itak izbrala večina! Ni problem v matematiki.
Ampak 2 izbirna predmeta, ki bi bila strokovna. Sedaj pa je lahko 1 izbirni strokoven, 1 mora biti matematika! Torej se morajo naučiti angleščino za maturo, česar večina ni načrtovala.
Ja, ANGLEŠČINA je zdaj problem, ne matematika. Matematiko strojniki obvladajo!


https://med.over.net/forum5/posting.php?mode=quote&f=151&p=12704061

No, no, ni bila vredna precej manj, ampak nekaj manj. Tapridni s tem niso imeli nobenih težav, “prizadelo” je samo luftarje, ki so se hoteli prešvercat na univerzitetne študije.

Samo povem kako stvari stojijo, da ne bo kdo šokiran, če je že minorna spremeba pogojev ki bo “prizadela” ene 5-10 dijakov taka težava. Fakulteta v Mariboru ni dovolj dobra? Baje so tudi s štajerskega konca nekaj godrnjali (klici staršev?)

Kakor je bilo razumeti iz razprave z dekanom oz. so v prej linkanem forumu ugotovili enako, je fakulteta spremembe sprejela in javila univerzi že lani spomladi?

Vprašanje je, kdo je od tistega trenutka dalje prepozno predal informacijo na srednje šole.

Sicer je pa tako:
Če se ne morejo v 3 mesecih pripravit na maturitetno matematiko se tudi na izpit v prvem letniku ne bodo. Matura ni tako zahtevna, kot radi napihujejo.
[/quote]

Isti si, kot tisti na posnetkih, ki so trdili, da je vse po zakonih in oni niso tisti, ki dajejo informacije. Koga briga, kdo je prepozno dal informacijo srednjim šolam. Informacije ni bilo in to je bilo narobe. Bivši dekan je povedal, da ima strojni faks sezname, iz katerih šol se vpisujejo, torej ne bi bil noben problem obvestiti. Kolikor vem, so se odločili, da bo prehodno obdobje, torej je problem rešen.

Gimnazija je vedno najboljša izbira. Znanje ti vedno prav pride , dobra podlaga je vedno dobrodošla. Če si pa butast , greš pač na neko poklicno ali tehnično šolo.

Seveda selekcija… pa ne edina.

Gospa… če je obvezna matematika na maturi tako pretresljiva, da bodo bodoči maturanti travmirali o uničenem življenju, naj se raje ne vpisujejo. Predvsem zato, ker je neuradnih selekcij na poti do diplome precej, pa si bo še kdo kaj naredil.

Bistvena razlika med SŠ in fakulteto je popolna samostojnost pri študiju na katero mnogi niso pripravljeni. In še ena zadeva… tam resnično nikogar ne briga ali prideš na faks ali ne (še manj jih briga za raznorazne razloge in izgovore). Konec dneva se preveri statistika. Če pride do napake ali ti po pravilniku zaradi dokazljivih izrednih dogodkov pripada opravičilo izostanka, se dogovarjaš in rešujš sam. Sicer pa gre vlak dalje. Študent mora dohajati in opraviti tudi obveze, ki mu ne “ležijo”. Tko pač je.
[/quote]

ok, si mal poanto zgrešil, nisi edini 🙂

takole gre … FS se je odločila, da je za vpis na UNI program dovolj dobra zgolj matura iz matematike, ki je na nivoju splošne mature… to pomeni, da:
– je možno na UNI program priti izključno z matematiko, ki je peti predmet na maturi
– da srednješolec tako ne more delati matematike na strokovni maturi
– da se brez matematike na strokovni maturi ne more vpisat na VŠ program, v kolikor na UNI ni sprejet (to so zdaj spremenili, vidim da tudi na FE, kjer pa je precej nedoločeno napisano vse skupaj, ostalih fakultet nisem gledala .. ampak s tem naj bi bil ta “problem” trenutno rešen)

sicer je jasno zakaj FS ne želi imet srednješolcev na UNI programu .. ampak ni prav, da se med igro pravila spreminjajo.


Ne, butara, to je zaščita tvoje nesposobne riti posredno, ki nisi več mlada in tvoja rit uživa privilegije. Pogoji se ne bi smeli spreminjat v toku šolskega leta to je jasno vsakemu , ki iama kanček zdravega razuma, ampak pravočasno in vsi morali bit pravočasno obveščeni, ne glede na kaj se nanaša, na vpisa li potek same srednje šole.
[/quote]
delaj na razumevanju prebranega .. morda ti kdaj …. v prihodnosti …. to celo rata ..


med igro se pravil ne bi smelo spreminjat … ostalega sploh ne bom komentirala ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ti si tako butasta, da niti ne veš, da govorimo o strokovnih, ne poklicnih srednjih šolah.

Res neprimerno, da sredi leta spremenijo pogoje. Ampak, če je to v interesu države, potem je to dopustno. S tem hočem reči – nič se ne bo zgodilo, dokler je državi to v interesu.
Kot drugo – strinjam se s takim ukrepom, da se na Un študij vpišejo res najbolj pametni. To so v bistvu tisti pravi študentje, vse ostalo je nesposobno. Z mano vred. Žal. Imam visoko šolo po starem sistemu.
Velika razlika je v inteligenci med uspešnimi gimnazijci in uspešnimi učenci srednje zdravstvene, elektro, ali pa celo 3 +2. Osnovna šola in matura sta jasen pokazatelj koliko nekdo zmore. včasih je bilo tako. ( zdaj vem, da testi krožijo, se preprodajajo in podobno).

Ti pa ne ločiš med inteligenco in znanjem, bi rekla. Pa tvoj drugi stavek je tudi smešen. Res pa ni nič, kar si napisala.

A je na FE tudi kaj novega za leto 2019/20 ali kaj si ti prebrala?

Ti pa ne ločiš med inteligenco in znanjem, bi rekla. Pa tvoj drugi stavek je tudi smešen. Res pa ni nič, kar si napisala.
[/quote]

Kaj a ti je zal, da nisi med najpametnejšimi?
Ja ne more vsak nardit Un faksa. Poleg pridnosti in učenja, mora biti tudi dovolj bister. Inteligenten torej.
Jaz svoje intelektualne omejitve poznam, ja jih imam. Nekateri pa svojih omejitev ne morete prenesti.

Ta ukrep bi moral biti sprejet že davno.

Nelogično je, da se izogneš matematiki na maturi in potem vpišeš na program, kjer zaradi matematike zdelaš ali padeš.
[/quote]

Prav tako je popolnoma nelogicno, da vsako leto diplomira cel kup inzenirjev, ki se jim o strojnistvu komaj kaj sanja, da ne recem, da komaj locijo vijak od matice, kaj sele, da bi bili sposobni kaksno risbo dati od sebe. 😉

Ko se je moja hči pred tremi leti vpisovala na gimnazijo nam je bilo jasno povedano, da ko bodo ti otroci prišli do mature se na UNI program ne bo dalo vpisovati iz SSŠ razen če boš pisal enako maturo kakor gimnazijec. Skratka s seminarsko nalogo pri maturi ne boš mogel na UNI program, samo na visokošolski.
Ko smo imeli pred mesecem dni v šoli (9. razred) predavanje vpis v srednje šole in potem naprej na študij je v shemi kjer so možni prehodi iz programa v program bilo jasno razvidno da iz srednješolskega programa tehnik ni možnega prehoda na UNI študij. Če to drži sigurno, smo vprašali pa je bilo rečeno, da so sedaj možnosti pisanja splošne mature še možne v bodoče pa naj bi se to ukinilo. Vse je bilo sicer podkrepljeno s ČE-ji vendar vseeno v razmislek ostalim, ki so pred vpisom v srednjo šolo.

nič novega ni.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Ne vem, kaj ste to imeli, ampak na naši šoli ni bilo v 9. razredu kaj takega niti z besedico omenjeno. Če je bilo to izpostavljeno s strani gimnazij, je pa kam za prijavit. S kakšno pravico strašijo otroke z nečim, kar “se bo mogoče zgodilo”? Imajo premalo vpisanih dijakov ali kaj?

Jaz se ne bi hvalil s tem, da diplomanti ne ločijo matice od šraufa. To pomeni, da je fakulteta za en drek, če take diplomante sploh spusti do diplome. Nimajo očitno nobenih standardov in lahko diplomira vsak analfabet. To pa ni nekaj s čimer se je za ponašat in okrog govorit.

Kaj a ti je zal, da nisi med najpametnejšimi?
Ja ne more vsak nardit Un faksa. Poleg pridnosti in učenja, mora biti tudi dovolj bister. Inteligenten torej.
Jaz svoje intelektualne omejitve poznam, ja jih imam. Nekateri pa svojih omejitev ne morete prenesti.
[/quote]

Imam UNI izobrazbo iz tehniške stroke.

Ne vem, kaj ste to imeli, ampak na naši šoli ni bilo v 9. razredu kaj takega niti z besedico omenjeno. Če je bilo to izpostavljeno s strani gimnazij, je pa kam za prijavit. S kakšno pravico strašijo otroke z nečim, kar “se bo mogoče zgodilo”? Imajo premalo vpisanih dijakov ali kaj?
[/quote]

No, ravno na to, da se je s temi ‘če-ji’ neka gimnazija borila za vpis, sem pomislila tudi jaz.

S poklicno maturo in 5. predmetom ne moreš na medicino, pravo in psihologijo, na vse ostale fakultete zaenkrat lahko greš na UN študij.

Kaj a ti je zal, da nisi med najpametnejšimi?
Ja ne more vsak nardit Un faksa. Poleg pridnosti in učenja, mora biti tudi dovolj bister. Inteligenten torej.
Jaz svoje intelektualne omejitve poznam, ja jih imam. Nekateri pa svojih omejitev ne morete prenesti.
[/quote]

Daj ne seri. Polovica gimazijcev z najlepšimi ocenami je napiflana, ne kaj posebej inteligentna. Jaz sem bil testirana po IQ-ju nekje srednja žalost, pa sem naredila UNI brez problema. Ker je pomembno, katero področje ti leži, ne, kakšen IQ imaš, tepka. Lahko imaš matematičnega genija, ki po inteligenci vse poseka, pa bo na gimnaziji dober, če se ne bo piflal družboslovnih predmetov.

Leta 2000 je bilo tako, da se na uni študij s poklicno maturo nisi mogel vpisati. Si mogel it nardit tečaj – navadno 1 leto, ds si pristopil k gimnazijski maturi in nato – navadno z zelo slabimi rezultati šel na uni študij.
V bistvu je bilo tako prav. In če si priznate ali ne, po inteligenci se med seboj močno razlikujemo. Če ima nekdo 120 IQ je to čisto drugačno dojemanje snovi kot nekdo s 100. Na inteligenco je možno nekoliko vplivati, pravijo. No po mojih izkušnjah so čisto realne ocene iz višjih razredov osnovne šole. Tam je na kupu 30 ljudi in se lahko primerjaš z vsakim. Odlični so dobri tako pri matematiki, kemiji, glasbi ali slovenščini. Pri nekaterih se vidi slovenščina 5, matematika 2, fizika 2, kemija 2, angleščina 5. V tem primeru ne gre za nekoga, ki bi bil sposoben opraviti gimnazijo. In so spet taki, ki imajo vse predmete 3 in je logično, da so ali nula učenja, ali inteligenca bolj slabo dela. Pač za moj okus se noben bister učenec ni v višjih razredih osnovne šole nosil domov 3. In takšen tudi ne spada na uni študij. Ker, če že nekako nardi ta študij, se bo zapletlo v službi. Nesposoben.
Tko da v bistvu je dobro, da se gre nazaj na strog sistem. To zagotavlja kakovost. Ker zdaj se res zdi, da vsaka budala lahko študira in celo dostudira. To je treba zbalansirat, ker se je porušilo ravnovesje dela in delavcev. Naj študirajo najboljši. Sem za. Jaz sem se rešila. Mukaaa mi je bil ta faks. Imeli smo mazematiko, fiziko, kemijo, stvari, ki jih nisem sploh poznala.
Sem mnenja naj gredo študirat pametni. Jaz bi celo teste inteligence uvedla. Za vse uni študije. diskrimonatorno? V naši službi bi ga že rabili. Jaz bi pogrnila prej ko rečeš keks.

New Report

Close