Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek So vaši znani predniki vsi imeli slovenske priimke – bili Slovenci?

So vaši znani predniki vsi imeli slovenske priimke – bili Slovenci?

Menda je bil nek francoski vojak z čudnim priimkom, ki se je potem nekako oblikoval v Sojer, na tistem koncu. Ampak ne verjamem, ker jih je en kup z y po celem svetu.

Imam nemški priimek, zelo redek pri nas, korenin še nisem raziskovala, prapra dedek je bil izpod Gorjancev. Če slučajno kdo ve, kaj o tem, kako so se kakšni Nemci znašli v tem delu Dolenjske, bom vesela. Sem razmišljala o kočevskih Nemcih, a lahko je tudi drug izvor.

Zgleda da ste bolj manjšinska populacija tle na monu, pa kar vsi naenkrat,
če gre verjeti strokovnjakom: http://www.mladina.si/181358/izvor-slovencev/

Ste vi čistokrvni Slovenci, ja. Na ozemlju, kjer se od nekdaj mešajo ljudstva, geni.

Čistokrvni mešanci.

Očetov rod raziskan do 1800. Politični situaciji prmerno imena v krstnih, poročnih in mrliških matičnih knjigah zapisana v francoščini, nemščini, celo italijanščini.
Sicer pa sami Slovenci.

Mamin rod raziskan manj, le do 1860. Slovenci, razen maminega dedka, ki je bil napol Hrvat po svoji mami.

od trenutno več kot 300 raziskanih svojih prednikov z imeni in priimki so vsi slovenskega kmečkega porekla…. nobenih potomcev napoleonovih vojakov, ali nezakonskih otrok raznih plemičev….

V tej temi veliko incesta in genetskih bolezni.

S pedigrejem … če.furji raus…

O res ?
Uboga reva ti . Nikamor ne grem . Pok balon

Slovenka, Čehinja, Avstrijka, Madžarka, Srbkinja – vse v enakih deležih.

Najprej nekaj o Barci. Sama sicer tokrat trdi, da je nihče ne more sprovocirat, pa se je ujela v lastno laž. Naj kar sama najde, da je sem že napisala (prav na mojo provociranje), da sploh nima otrok. Ker je to zanjo tako boleča tema je tudi tozadevno tokrat odreagirala.

Ker takšnih osebkov, kot sem jaz, kot se je izrazila, sploh ne bere se mi zdi prav, da preberete ostali.

Zdaj pa še nekaj mojih mnenj in stališč:

barca, prosim ne vzet tega osebno…ampak nekje sem prebrala ravno o teh redkih priimkih iz severa pri nas
ti redki “priseljenci” ki so se naselili pri nas, so bežali pred roko pravice;
večinoma so bili veliki lumpi, tudi morilci…

Tukaj bi dodal, da sem nekako podobno zaznal pri Zoisih in Valvasorjih – zaradi ne vem kakšnega hudodelstva so pristali (iz Bergama) na našem koncu. Tukaj pa naredili VELIKO DOBREGA!!!

Če ste brali knjigo Pustota Vladimirja Kavčiča morate vedeti, da so bile osnove za snov resnični dogodki izpred stoletij. Na demarkacijski črti med Beneško republiko in Avstrijo so naseljevali “kaznjence, galjote, nepridiprave vseh vrst,…”. Priimek Perat izpod Livka je zanesel ujetnik gusar, ki so mu dovolili naselitev na neplodno območje, če se je hotel izogniti “veslanju na galeji”. Dalje …Fakin (pristaniški delavec iz Trsta), odtod Dickensu Fagin. Priimki Puntar pa govorijo sami po sebi.

Nekdo je semkaj “prilimal” šimpanza in s tem sramotil kvečjemu sebe.

Darwinizem (ki je med drugim tudi trdil, da so moški pametnejši od žensk…., morda je do tega prišel, ker so ga vzgajale sestre, kaj vem) je v ZDA že prepovedan. In nismo ljudje potomci opic temveč je ravno obratno. Primati so se oddaljili od človeškega debla pred okoli 25 milijoni leti…vendar je za razumevanje le tega potrebno biti inteligenten, kar pa mnoge bralke, bralci, ki me tukaj žalijo, žal niso….

Čudno se mi zdi, da je klub velikemu znanju pojebal kar svojo sestrično in rodila se mu je prizadeta hči….pa to, da je iz katoliške družine konvertiral v protestanta in celo postal pastor. Očitno je imel tip probleme sam s sabo in svojim semenskim materialom …na sliki je neverjetno grd, morda je že sam plod incesta kot mnogi njegovi sorodniki …

Je potrebno bolje poznati antropologijo,


Vesel oče

Zakaj ne odgovoriš na vprašanje? Kako ti vzgajaš otroke? Jih učiš, da prednike spoštujejo ali imaš ti prednike samo za cuzanje denarja in tako učiš tudi otroke? Pa ne piši litanij sem gor, ker teh tvojih idiotizmov ne bere nihče.
Barco pa pusti pri miru. Zakaj bi ona morala javno razglašat svoje osebne stvari? Na MONu jo imamo zelo radi in ne želimo, da jo ljudje tvojega kalibra nervirajo.

ne more drugega nervirati, če se dotični sam ne nervira.

Temelj psihologije

Res je, Barca se je že zagovorila o otrocih – takrat, ko je bila debata o posvojitvi tistih, ki so ostali brez obeh staršev in k bi jih naj lahko posvojili stari starši. Takrat smo izvedeli, koliko jih ima in koliko so stari.
V tvojih postih nisem zasledila, da bi se kdaj zagovorila, tudi tebi je odgovorila precej podobno, kot pa danes, da o otrocih ne bo pisala.

Je kar ene par priimkov na -ič, ki so slovenski. Na podoben način delamo pomanjševalnice kot naši južni bratranci, ker sodimo v isto jezikovno družino. Npr. novč, konjek, dekl, prt, gozd,…

Moj dekliški priimek je na -ič, najverjetneje uskoški, po družinskem drevesu še nisem prišla dovolj daleč, da bi prešla slovenske meje. Po materini strani pa so vsi slovenski tam nekje v 17. stoletje. Dlje še ne vem.

Ko se takole pogovarjate o priimkih prednikov, ali se zavedate, koliko različnih priimkov so imeli vaši predniki? Zanemarimo poročanje med bratranci in ostalimi bližnjimi sorodniki.

Jaz imam družinsko drevo, ki vsebuje 2500 oseb, iščem prednike po vseh vejah, ne samo po očetovi strani oziroma po dednem priimku ( dejansko je bolj zanesljiva genska linija po materi, ne po očetu, se vam ne zdi?).

Večina prednikov izhaja iz danes slovenskih župnij, precej pa tudi čeških in avstrijskih.

V nekaj vejah sem prišla do začetka vodenja matičnih knjig, torej so to predniki, rojeni celo pred letom 1600. To je 13. generacija prednikov v našem drevesu in teh je, navajam:
1024 praprapraprapraprapraprapradedov in 1024 prapraprapraprapraprapraprababic

Pri izvoru priimkov pa tudi ni vse tako enostavno. Nekateri vprašajo, od kod izhaja moj priimek in pričakujejo, da boš povedal, da od Franca _______, ki se je rodil leta 1320 in prvi nosil ta priimek. Japajade. Isti priimek je lahko nastal na več načinov in na različnih območjih istočasno.

Največja fama so pa tile francoski priimki in njihov izvor iz vrst francoskih napoleonskih vojakov pri nas, za kar ni prav nobenega dokaza v matičnih knjigah.

kakšen priimek ima ta falot:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/slovenec-prodajo-droge-v-avstrijo-koordiniral-kar-iz-zapora.html

Prepričana sem, da ni naše gore list, ker ima pa mogoče naše državljanstvo, pišejo vsevprek, da je Slovenec.

Pa Slovenci sploh nimamo kriminalnih (tatinskih) genov!

Vsega tega pred ll. svetovno vojno skoraj ni bilo, pred I. pa sploh ne. Redkokdo je uporabljal ključavnico ….

Pri tebi se človek nekako ne more odločiti ali si tako zarukan, ali se samo delaš, da s takimi nebulozami nalašč provociraš….jaz se nagibam k prvemu.
Ker si dosleden v svoji izgubljenosti.

Mene je pa babi zaj…. oče je bil posvojen iz strani njenega novega moža, babi pa nikoli povedala kdo je pravi oče. Po tej strani ne pridem daleč:)

En kup, ma res ogromen kup, Slovencev pravi, da ima francosko korenine/priimke…. Le, kako bi toliko Francozov prišlo v te kraje? Potem je odgovor, da v času Ilirskih provinc. Saj kak Francoz je ostal tukaj, ampak res samo kak. Jaz vem za kar nekaj priimkov, da so mislili, da so francoski, pa je moja žlahta študirala zgodovino in imela za narediti neko drevo in ugotovila, da ta priimek, ki res nekam tuje zgleda (ne bom sedaj pisala kateri) ni prav nič francoski, ampak da je tukaj vsaj od 16. stoletja. Za drug priimek smo ugotovili, da je italijanskega ali furlanskega izvora in ne francoski. Pa še za nekaj čisto slovenskih priimkov sem slišala, da naj bi bili francoski. Mah…. Eno so želje, druge reala.

Se pravi, da so tvoji predniki priseljenci. Pejt nazaj, od koder so prišli, pa je.

Tistih francoskih priimkov je bore malo. Vsi tisti Francozi bi se morali tukaj tudi poročiti. Nezakonski otroci niso pridobili očetovega priimka.

jaz sem po eni liniji prišla nazaj do leta 1790, po zaslugi gospoda, ki je delal zgodovino hiš v naši župniji. so pa slovenski priimki in par nemških. Strojanci, večinoma. pa ne Strojanovi.

moja praprapra…prednika Adam in Eva sploh nista imela priimka.

verjetno zato, ker takrat še ni bilo telefonskih imenikov.

New Report

Close