Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Staršem sem v napoto

Staršem sem v napoto

Odgovor na objavo uporabnika
Sabina565, 12.08.2022 ob 20:53

Gospa. A vas lahko nekaj lepo prosim. Takoj stran od njih. Takoj ob prvi priliki. Najdite malo sobo ali bilokaj. Tole so orng toksični odnosi uperjeni v vas. Pojdite čimprej. Ne odlašajte, ne premišljujte ali zmorete ali ne, samo čimprej odidite. L.p.

Jaz sem se odselila pri 18, brez vsega enima penzjonistom v sobo, kjer sem delala zadnji letnik gimnazije in je gospa vedela, da nimam denarja in mi vsak dan kuhala zastonj. Plačala sem za sobo 100 evrov, imela pa na voljo svoje nadstropje, kopalnico in kuhinjo  s spalnico. Tam sem ostala dve leti, potem pa na svoje. Ni boljšega. Mama je postajala vedno bolj toksična kar strah me je kaj bo sedaj ko bo 70 in ostala sama…

Odgovor na objavo uporabnika
Queen of hell, 11.08.2022 ob 08:31

Tale tema je bila pa objavljena že par let nazaj. Identična.

Ponavljam odgovor… odseli se. Bodi cimra.

Seveda je bila! To nekdo trola stare izmišljene teme.

Glup folk zapopade čisto vsako provokacijo, samo da gre za “strupene starše”, pa so takoj voljni odgovarjat, čeprav se z aviona vidi, da je izmišljotina.

Bistra punca, ki služi svoj keš in študira vmes, ne bi doma ostajala zato, da bi poslušala žaljivke non stop. Še brez keša gredo taki stran od staršev pri 16-tih, poleg tega se je to dogajalo v preteklosti. Zdaj v slovenski družini najti take starše, ki svojega otroka, ki pospravlja, kuha, pere, dela, plačuje položnice, pa še študira zraven, zmerjajo z govnom itd. je misija nemogoče, brez skrbi.:)) Oz. tak otrok že dolgo ne bi bil več v domači hiši.

ne trpi tega, starsev zal ne moremo izbirati, ampak to je zelo nefer do tebe. vsi imamo svoje starse radi, a to ne pomeni da se korektno in posteno obnasajo do tebe. ce imas moznost se skusaj osamosvojiti, pojdi ziveti v podnajem in si po svoje organiziraj zivljenje. pomagaj si s kaksno pomocjo, ki je namsnjena studentom v stiski- kontaktiraj karierni center univerze v ljubljani, imajo dobro svetovalno sluzbo. veliko je dobrih ljudi, ki te bodo imeli radi taksno kakrsno si in te spostovali. zelim ti sreco

Spakiraj vse kar boš rabila za začetek, ostalo ti bodo verjetno stran vrgli, pojdi, začni živeti življenje in se ne vrni več. Ja boli, še leta, ampak nekoč spoznaš da to je to in nisi ti naredila nič narobe in ne moreš narediti nič več, razen da greš, včeraj. Sem šla pri 20 s tistim kar sem imela ne sebi, dobesedno (nasilje…), 10 let kasneje še vedno na varni razdalji. Mama mi pošlje sms za rd in novo leto, to je to.

bil na istem kot ti vedno črna ovca v druzini, čeprav sem imel boljše ocene kot sestra, naredil več kot sestra, od stalnih pritiskov in ponizevanj od očeta sem zapadel v drogo, utapljal se v alkoholu zaduševal s travo …. dokler…. nisem čez noč se odselil )dobesedno ponočći spakiral in šel), zadihal in na lepem kar magicno nisem več rabil ničesar niti trave niti alkohola nilčesar, živci so se spočili, možgani spet delovali, zivel v sobici 20 kvadratov 33leta, naredil šolo, ustanovil podjetje, sedaj živim v lastni hiši in se smejim temu da je oče umrl v totalni bedi jaz pa uspel….. ODSELI SE! vrjemi pametna si študiraš, delaš … ne boj se, to bo najboljša stvar ki jo boš u življenju naredila .. vrjemi, govorim iz prve roke

Odgovor na objavo uporabnika
someone162, 08.08.2022 ob 17:29

Vedno pomagam doma, zmeraj vse naredim, kar mi naročijo, včasih še več kot je treba, še skuham jim vedno, jim pripravim za jesti, ko pridejo iz dela. jaz še študiram in delam. Plačujem si vedno vse sama, se pravi hrano, obleke, položnice itd., pa me doma vedno dajajo v nič, oče in mati me konstantno žalita, oče mi vedno znova pove, da sem največje sranje v družini, za hrbtom me vedno opravljata.

Vse stvari, če jih nimam v sobi mi zmečejo v smeti. Ko sprašujem mati kje so moje stvari, mi odgovori, da neve. In potem jih seveda najdem v smeteh.

Samo do mene se tako obnašajo, do ostalih sorojencev pa so vedno prijazni, ljubeči.

Najprej naredi izračun koliko si še vedno finančno odvisna od staršev in ali si dovolj finančno neodvisna, da greš v najem. Če se odločiš za najem, je ceneje deliti stanovanje s sostanovalci, fajn je imeti nemoteče sostanovalce. Poglej, dokler si preveč finančno odvisna, se boš morala prilagoditi in prenašati ta sranja, ki se ti dogajajo. Ne kregaj se s starši, ker lahko več izgubiš kot pridobiš. Delaj na svoji finančni neodvisnosti od kogarkoli, to je ključno, da se lahko osamosvojiš. Ampak vedno s pametjo, niso vse ponudbe za službo ok, saj to verjetno že veš, ene so lahko hud nateg in se lahko hudo opečeš, tako, da moraš vedno vedeti, da je treba s starši ohranjati normalne odnose, nikoli ne veš kdaj ti to prav pride. Upam, da se boš znašla, veliko sreče ti želim!

Odgovor na objavo uporabnika
Ne prehitro, 13.08.2022 ob 11:16

Najprej naredi izračun koliko si še vedno finančno odvisna od staršev in ali si dovolj finančno neodvisna, da greš v najem. Če se odločiš za najem, je ceneje deliti stanovanje s sostanovalci, fajn je imeti nemoteče sostanovalce. Poglej, dokler si preveč finančno odvisna, se boš morala prilagoditi in prenašati ta sranja, ki se ti dogajajo. Ne kregaj se s starši, ker lahko več izgubiš kot pridobiš. Delaj na svoji finančni neodvisnosti od kogarkoli, to je ključno, da se lahko osamosvojiš. Ampak vedno s pametjo, niso vse ponudbe za službo ok, saj to verjetno že veš, ene so lahko hud nateg in se lahko hudo opečeš, tako, da moraš vedno vedeti, da je treba s starši ohranjati normalne odnose, nikoli ne veš kdaj ti to prav pride. Upam, da se boš znašla, veliko sreče ti želim!

Avtorka ,naj se odseli in negleda nazaj, posebej ne za staršoma,ki delata z njo kot ničvrednico.

Takih staršev pa res ne potrebuje avtorka! Spakiraj in si ustvari lastno življenje. Boš srečna.

 

Ne potrebuje avtorka misliti na starša, saj ona ne na njo.

Odgovor na objavo uporabnika
poisci podporo, 13.08.2022 ob 08:31

ne trpi tega, starsev zal ne moremo izbirati, ampak to je zelo nefer do tebe. vsi imamo svoje starse radi, a to ne pomeni da se korektno in posteno obnasajo do tebe. ce imas moznost se skusaj osamosvojiti, pojdi ziveti v podnajem in si po svoje organiziraj zivljenje. pomagaj si s kaksno pomocjo, ki je namsnjena studentom v stiski- kontaktiraj karierni center univerze v ljubljani, imajo dobro svetovalno sluzbo. veliko je dobrih ljudi, ki te bodo imeli radi taksno kakrsno si in te spostovali. zelim ti sreco

Resno, vsi imamo radi starše? !! Kake klatiš?

Tudi tisti,ki so jih starši fizično in psihično zlorabljali!! Prosim te, saj nisi umsko zaostala.

Sta ta dva , oprosti izrazu v resnici tvoja starša? Samo vprašam, ker njuno obnašanje ,ki si ju opisala v tej temi, ne izgleda da sta.

Kaj si še sploh tam? Spakiraj kovčke in adijo. Že danes je prepozno.

Poišči si stanovanje in boš takoj bolj srečna.

Odgovor na objavo uporabnika
HOMER, 10.08.2022 ob 19:03

EEEEE mene samo zanima kako lahko svoje stroške plačaš v skupnem gospodinjstvu, ali imate ločene števce al kako….

Avtorka je mislila, da tudi ona plačuje položnice .

Odgovor na objavo uporabnika
▫️, 10.08.2022 ob 19:08

Odgovor na objavo uporabnika
Podobno, 08.08.2022 ob 19:56

Staršev si ne moreš izbrati, ampak vseeno jih moraš spoštovati. Meni pomaga, da nisem veliko časa v njihovi bližini in tako, ne rabim vseskozi poslušati njihovih pripomb. Rabiš nekaj, da se jim umakneš, ko te žalijo in pa predvsem trdne živce, da se ne spraviš na njihov nivo in jim ne nasprotuješ. Preslišiš kakšno stvar in si misliš svoje. Ko sem bil mlajši, sem vso jezo, ki sem jih imel do staršev usmeril v šport in mi je bilo lažje. Zdaj sem bolj zrel, z manj čustvi in bolj racionalno prenesem krivice.

Kje pa je tu spoštovanje lastnega otroka? Torej ni res. Staršev ni treba spoštovati samo zato, ker so starši. Tudi starši, kot vsi ljudje, si morajo spoštovanje zaslužiti.

To je res. Včasih se mi zdijo eni prizadeti ,ko vedno poudarjajo, spoštuj svoje starše, četudi te tepejo, spolno zlorabljajo in ponižujejo.

Ti si zaostal, ali kaj? Sta te starša jebala v glavo,ti pa ves nežen do njih?  Eni se še vedno niste nič naučili.

Zgornji komentar ni namenjen avtorki,da ne bo pomote.

Preberi si strupne starse ,custveni vampirji in cusvetno izsiljevanje.

Pojdi v svoje življenje..vem da je težko ampak če ostaneš bo samo težje..oziroma zate neznosno življenje..kar naenkrat boš stara in potem sploh ne boš našla smisla da živiš

Čiiiimprej odidi stran. Kot je ze nekdo napisal soba, garsonjera, studentski dom…in prekini vse stike z njimi. Ko te bodo cez leta klicali da bos skrbela za njih pa jim riti brisala pa bos lahko mocno rekla Ne.

Si ne zaslužiš tega, spremenili se ne bodo, zato čimprej prekini vse stike in se ne oziraj nazaj.

Želim ti vse dobro.

Huh. Poznam tako situacijo. To tebi dela nepopravljive podzavestne rane.

Zato.

Čimprej.

Se odseli na svoje. Najdi sobo, nekaj. Po opisanem si sposobna skrbeti zase in še več.

Misli nase. Napravi si svoje življenje.

Delaj na svoji samozavesti, da boš lahko normalno živela, delovala v odnosih in bila srečna brez krivde.

Pojdi stran, dokler je še čas in si še lahko rešiš odnos do sebe.

Ne ukvarjaj se s tem, zakaj so taki. Sprejmi. Boš kasneje v življenju prišla do spoznanj.

Srečno!

    Dovolj si stara,pojdi na svoje

New Report

Close