Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?

Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?


Kaj pa pamet? :-))) Mimogrede, kako pa zgleda sonce opoldne na Norveškem? Saj veš, položaj Sonca, pa vrtenje Zemlje okrog svoje osi. Pa kako smo sploh še zivi, če je pol leta vse narobe po tvoje? :-)))
[/quote]

Kaj pamet?
Delovanje uma? Dopoldne. Pred poldnevom.
Meni je vseeno, kako kaže ura, če imam frej še v sončni svetlobi, ne pa, da živim 6 mesecev kot v hibernaciji. Saj nismo dvoživke in medvedi ipd.
Kaj pa te moti, če poleti še ob deveti sonce sveti in pozimi tema ob petih, ne će ob štirih?
Ne moteš spati? Elektrosmog! Umetne luči povsod kamor prideš, v službi čez dan, popoldne v vseh naseljih.
Sonca nd vidiš praktično pet dni na teden, če je vikrnd lep, pod pogojem, da si takrat frej.
Na soncu bi morali biti dnevno vsaj 15 min.
Vsak dan.

Ce bi stevilcnico narisali drugace, bi bilo pa drugace. Stvar dogovora.
[/quote]

Ja ne moreš jo narisat drugače, če je vezana na 12!

… ne zanima bioritem, telesno, psihično in fizično počutje SUŽNJA!
Sistem zanima samo dobiček. En suženj gor ali dol, se sploh ne pozna!
A vi resno mislite, da je sistemu mar za malega človeka?
[/quote]

Odvisno kateremu sistemu. 😉 Tistemu majhnemu, ki meni odmerja kdaj moram delati, na srečo je mar. Lahko med drugim poljubno izbiram ali bom delala 7-15 ali 10-18. Pri nas lahko vsak posluša svoje telo. Nismo po naključju med najbolj uspešnimi firmami v državi…

Na Norveškem je isto, sonce je poldan v zenitu.
Do odmikov prihaja le v časovnih pasih, ki so umetno ustvarjeni, recimo Portugalska in Slovenija, je pri nas sonce bolj na vrhu ob 12 kot na Portugalskem.

Sredina dneva je, ko je sonce najvišje, to ne more biti stvar dogovora, ker gre za pojav, ko je sonce na pol poti, torej je enako oddaljeno od zore in od mraka. Ker je vse to vezano na 12, 13 ne more bit in ne more bit stvar dogovora, ker ne vem, kako se boš zmenil s soncem, da bo dopoldan šibalo bolj počasi, popoldan pa malo hitreje, ker tebi paše sredina dneva ob 13???
[/quote]

Če si ti vsak dan po ves dan zunaj, ne posplošuj na vse. Zenit je zenit, vsi ga znamo izmeriti.
Tema ne govori o tem, pač pa, da nam prestavljanje ure in s tem našega bioritma, to ne odgovarja.
Prepričuješ prepričanega.

Ja ne moreš jo narisat drugače, če je vezana na 12!
[/quote]

Narisat?
Da se ne da? Res, pojdi v vrtec, ti bodo mulčki vse pokazali, to je stvar dogovora ljudi.

Ce bi stevilcnico narisali drugace, bi bilo pa drugace. Stvar dogovora.
[/quote]

pa je niso.
so bili morda manj pametni?
ne verjamem, mislim da je tole vaše mnenje na spodnji točki.

pa je niso.
so bili morda manj pametni?
ne verjamem, mislim da je tole vaše mnenje na spodnji točki.
[/quote]
Mogoče pa človek, ki je že v devetem desetletju starosti ni več najbolj sposoben sprejemati drugačno razmišljanje? Takšnemu je navadno že samo sprememba škatle tablet huda travma. Kaj šele dejstvo (jap, je dejstvo), da je vse skupaj samo stvar dogovora. Ja, 12 ima neko osnovo, ampak da je ravno dvanajst naš opoldan, je pa stvar dogovora. Kot je tudi meter meter, pa še cel kup stvari.


Mogoče pa človek, ki je že v devetem desetletju starosti ni več najbolj sposoben sprejemati drugačno razmišljanje? Takšnemu je navadno že samo sprememba škatle tablet huda travma. Kaj šele dejstvo (jap, je dejstvo), da je vse skupaj samo stvar dogovora. Ja, 12 ima neko osnovo, ampak da je ravno dvanajst naš opoldan, je pa stvar dogovora. Kot je tudi meter meter, pa še cel kup stvari.
[/quote]

se strinjam z vsem kar si napisal.
predvidevam, da bo naslednji korak praznovanje novega leta tam nekje okrog sedemnajstega julija. stvar dogovora, kajne?

se strinjam z vsem kar si napisal.
predvidevam, da bo naslednji korak praznovanje novega leta tam nekje okrog sedemnajstega julija. stvar dogovora, kajne?
[/quote]
Res je. A ne bi bilo super, če bi imli takrat podaljšan dopust nekje na morju? Fenomenalno. Sem takoj za.


Res je. A ne bi bilo super, če bi imli takrat podaljšan dopust nekje na morju? Fenomenalno. Sem takoj za.
[/quote]

Pa še veliko folka ima takrat rd. Dvojno praznovanje torej.
Za božič pa bomo uvedli zopet naše pradavno naravno praznovanje, ko se sonce znova rodi.

Ne. Sem za to, da se poletni čas ukine in je celo leto sončni čas.

Pa še veliko folka ima takrat rd. Dvojno praznovanje torej.
Za božič pa bomo uvedli zopet naše pradavno naravno praznovanje, ko se sonce znova rodi.
[/quote]

haha, pa smo spet na soncu in na 12-ki :)))

Če si ti vsak dan po ves dan zunaj, ne posplošuj na vse. Zenit je zenit, vsi ga znamo izmeriti.
Tema ne govori o tem, pač pa, da nam prestavljanje ure in s tem našega bioritma, to ne odgovarja.
Prepričuješ prepričanega.
[/quote]

Kaj je lepše, kot če imaš stik z naravo in s tem bioritem prilagojen naravi?

Bioritem ni zabetonirana stvar, ampak se spreminja. Lahko sam po sebi z leti, lahko ga pa tudi ti sam spremeniš.

Sem za to, da se ukine zimski čas. Poletni bi bil nov zimski, nov poletni pa še eno uro naprej.

Kaj je lepše, kot če imaš stik z naravo in s tem bioritem prilagojen naravi?

Bioritem ni zabetonirana stvar, ampak se spreminja. Lahko sam po sebi z leti, lahko ga pa tudi ti sam spremeniš.
[/quote]

Seveda smo s poletnim časom bolj v stiku z naravo. Ker lahko gremo ven ko je še svetlo. Ne pa da smo takrat, ko je svetlo, v službah, pod lučmi, po koncu pa pridemo domov in smo spet pod lučmi.

Seveda smo s poletnim časom bolj v stiku z naravo. Ker lahko gremo ven ko je še svetlo. Ne pa da smo takrat, ko je svetlo, v službah, pod lučmi, po koncu pa pridemo domov in smo spet pod lučmi.
[/quote]

Kaj ni lažje premaknit službe kot naravo?
Delovnik obstaja nekaj desetletij, sončni čas pa en mičkeno dalj…

Kaj ni lažje premaknit službe kot naravo?
Delovnik obstaja nekaj desetletij, sončni čas pa en mičkeno dalj…
[/quote]

Povej to delodajalcem. Saj sploh ne vem, zakaj smo prešli na delovni čas, kjer v službi preživiš ves svetel del dneva.

Kaj ni lažje premaknit službe kot naravo?
Delovnik obstaja nekaj desetletij, sončni čas pa en mičkeno dalj…
[/quote]

Kaj misliš? Boš poskusila? Kaj pa če bi poskusila ti najprej najti stik z realnostjo?

Sam prmer jo puste.

Povej to delodajalcem. Saj sploh ne vem, zakaj smo prešli na delovni čas, kjer v službi preživiš ves svetel del dneva.
[/quote]

Zato, da ne moreš potem doma oddelat še en šiht. Ker si potem naslednji dan sesuti in slabo produktiven, poleg tega pa podpiraš oziroma prakticiraš delo na črno. Zato.

Aha torej menjavanje ure je stresno, menjava delovnega casa pa ne?

Kaj pa poleti ti bo ok, ko bo sonce vzslo ob 4h zjutraj in bo zvecer tema eno uro prej?
[/quote]

Tudi jaz sem za to, da prenehajo s temi premikanji ure. Preživetno. Nepotreno.

In tudi jaz sem za to, da je zimski čas.

Tukaj pa lahko podate svoje mnenje
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=EN


Sam dej če upaš! Mam čist zmeden čas za futranje psa!!!

Sem za zimski čas. IN- naj ne premikajo več!

Tudi jaz sem za to, da prenehajo s temi premikanji ure. Preživetno. Nepotreno.

In tudi jaz sem za to, da je zimski čas.

Tukaj pa lahko podate svoje mnenje
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=EN
[/quote]

In kaj imas za poceti takega, da potrebujes svetlobo ob 4h zjutraj?

Pa ne priti ven z izjavo, da je to “pravi”, “naravni” in ne vem kaksen se cas, ker to nima nobene osnove.

Tudi jaz sem za to, da prenehajo s temi premikanji ure. Preživetno. Nepotreno.

In tudi jaz sem za to, da je zimski čas.

Tukaj pa lahko podate svoje mnenje
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=EN
[/quote]

Tudi jaz glasoval enako.

New Report

Close