Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?

Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?


Sam dej če upaš! Mam čist zmeden čas za futranje psa!!!
[/quote]

Stošestnajstič povem, da naj premikanje ure ostane. Nabavi bolj fleksibilnega psa. 😉

Tudi jaz glasoval enako.
[/quote]

Zimski čas brez premikanja.

Stošestnajstič povem, da naj premikanje ure ostane. Nabavi bolj fleksibilnega psa. 😉
[/quote]
Aj kil pipl for mani, bat ………………………………….!


Aj kil pipl for mani, bat ………………………………….!
[/quote]

:-))))

:-))))
[/quote]
Tud jst mam tebe rad!

Poleti je lahko katerikoli čas.

Pozimi pa rabim svetlobo ob 7h. Ga ni bolj depresivnega, kot piti jutranjo kavo, ko je še noč.

Poleti je lahko katerikoli čas.

Pozimi pa rabim svetlobo ob 7h. Ga ni bolj depresivnega, kot piti jutranjo kavo, ko je še noč.
[/quote]

Ponovno… Kaj imas za poceti takega, da junija in julija potrebujes svetlobo ob 4h zjutraj oz. se prej, namesto ene ure vec svetlobe zvecer?


Jst pa dvestopetnajstič naj bo ura po soncu tako kot je bila stoletja, ta premikanje je brezvezno.


Jst pa dvestopetnajstič naj bo ura po soncu tako kot je bila stoletja, ta premikanje je brezvezno.
[/quote]

Dajmo ste stepst. 🙂


Jst pa dvestopetnajstič naj bo ura po soncu tako kot je bila stoletja, ta premikanje je brezvezno.
[/quote]

Jaz sem za 216-tič. Ura po soncu, naravna.

Zimski čas brez premikanja.
[/quote]
Ne obstoja zimski čas, obstoja ura po soncu, ki smo jo imeli tisočletja in premik na poletni čas, ki je ena večjih bedarij, vidim pa, da če bi imeli možnost bi vsak po svoje premikal uro, stari sistem pred uvedbo premika je bil čisto ok potem so se pametnjakoviči spomnili tega poletnega premika in očitno zajebal, sedaj pa nas sprašujejo kaj hočemo, naj se jebejo če nas prej niso spraševal nas tudi sedaj ni treba, uro naj dajo tako kot je bila včasih pa je.

Dajmo ste stepst. 🙂
[/quote]
Ob kateri uri se zmenimo :)))


Ob kateri uri se zmenimo :)))
[/quote]

Hja…po Hongkongškem času ob 12h v Gibraltarju?


Jst pa dvestopetnajstič naj bo ura po soncu tako kot je bila stoletja, ta premikanje je brezvezno.
[/quote]
Kaj to pomeni ura po soncu????
Da vstaneš ko se zdani (kot je bilo tisočletja), al kaj drugega?

Meni vsekakor ustreza, da je popoldam cim dlje svetlo. Hocem nekaj od življenja, prostega časa itd….ce je zjutraj do desetih tema, me ne moti, ker sem ta čas obicajno v službi, to pa je generalno gledano, stran vrzen del dneva.


Kaj to pomeni ura po soncu????
Da vstaneš ko se zdani (kot je bilo tisočletja), al kaj drugega?
[/quote]
Tako kot smo imeli pred premikanjem ure, običajno ne deluješ tok trdobučen in verjetno ti je jasno kaj pomeni ura po soncu.


Tako kot smo imeli pred premikanjem ure, običajno ne deluješ tok trdobučen in verjetno ti je jasno kaj pomeni ura po soncu.
[/quote]
Napisala si, “kot je bila stoletja” .
Khmm, stoletja (in še danes) so kmetje hodili na polje poleti bolj zgodaj, kot jeseni-pozimi. Ura je samo številka na številčnici. če prej stoletje niso ure premikali, so pa delovni čas.

Al premikaš uro, pa na šiht hodiš vedno ob sedmih, al pa ure ne premikaš, pa greš na šiht poleti uro prej. ti je glede bioritma eno in isto.

Vsekakor najbolj naravno je, da vstaneš in začneš delat, ko se zdani. Tako so delali tisočletja, po tem se ravnajo živali, ki na uro ne poznajo.

Meni je vseeno. Pozimi sonca med delovnikom ne vidim.

Ponavadi se vstane ko se zbudis,niso me vprasali ko so to uvedli niti me ne rabijo sorasevati zdaj,birokracija je neskoncen krog neumnosti;ta je zgolj ena


Napisala si, “kot je bila stoletja” .
Khmm, stoletja (in še danes) so kmetje hodili na polje poleti bolj zgodaj, kot jeseni-pozimi. Ura je samo številka na številčnici. če prej stoletje niso ure premikali, so pa delovni čas.

Al premikaš uro, pa na šiht hodiš vedno ob sedmih, al pa ure ne premikaš, pa greš na šiht poleti uro prej. ti je glede bioritma eno in isto.

Vsekakor najbolj naravno je, da vstaneš in začneš delat, ko se zdani. Tako so delali tisočletja, po tem se ravnajo živali, ki na uro ne poznajo.
[/quote]
Govorimo o uri in kazanju časa po soncu in ne o vstajanju, kmetje že desetletja ne vstajajo ob sončnem vzhodu, tehnologija jim je omogočila da jim tega ni treba, premikanje ure je ena največjih bedarij sodobnega časa in kot kaže se tega tudi kvazistrokovnjaki zavedajo, 6,5 milijard ljudi ne premika ure.

Ne živimo vsi na isti zemljepisni višini.
Podatek, da 6,5 miljard ne premika ure je sicer napačen, ampak nima veze, zakaj bi ljudje v bližini ekvatorja premikali ure, če jim pa sonce pozimi vzide skoraj enako kot poleti?

Primikanje ur je smiselno samo na severu ali jugu zemljine oble, tam kjer se dan pozimi po trajanju zelo razlikuje po trajanju poleti. na ekvatorju je dan cca 12 ur poleti in pozimi, pri nas je razlika v trajanju dneva pozimi in poleti skoraj 7 ur. v skandinaviji pa še občutno več.

Ja kmetje se ravnajo po sončnem vzhodu, delavci v fabrikah pa po uri, zato to nekoliko kompenzirajo s premikom ure.

Kaj pa če bi prenehali z premikanjem kazalcev, pa premaknili vse delovne čase trgovin, tovarn …..Bi bilo to za nasprotnike premikanja ur lažje? Bi potem bioritem bolj pasal?

Veš kaj prej vstani pa boš imel daljši dsn.

Tudi jaz sem za to, da se spremeni premikanje ure.

Namesto ene ure, naj gre poleti gor +2 in bo ravno prav, pa še ogromno bomo privarčevali pri porabi energije! Jokavčki pa kar doma ostanite in se smilite sami sebi!!!


Napisala si, “kot je bila stoletja” .
Khmm, stoletja (in še danes) so kmetje hodili na polje poleti bolj zgodaj, kot jeseni-pozimi. Ura je samo številka na številčnici. če prej stoletje niso ure premikali, so pa delovni čas.

Al premikaš uro, pa na šiht hodiš vedno ob sedmih, al pa ure ne premikaš, pa greš na šiht poleti uro prej. ti je glede bioritma eno in isto.

Vsekakor najbolj naravno je, da vstaneš in začneš delat, ko se zdani. Tako so delali tisočletja, po tem se ravnajo živali, ki na uro ne poznajo.
[/quote]

Meni ni isto. Res ne. Nimam težav, če bolj zgodaj vstanem, ker grem zvečer spat ob naravni uri. Premikanje zmeša ritem zjutraj in zvečer, ker jutranja ura ni prava, večerna pa tudi ne. Pri bolj zgodnjem vstajanju pa gre le za to, da znotraj naravnega ritma spiš eno uro manj kot sicer in lahko to kompenziraš z bolj zgodnjim odhodom v posteljo.


Ne obstoja zimski čas, obstoja ura po soncu, ki smo jo imeli tisočletja in premik na poletni čas, ki je ena večjih bedarij, vidim pa, da če bi imeli možnost bi vsak po svoje premikal uro, stari sistem pred uvedbo premika je bil čisto ok potem so se pametnjakoviči spomnili tega poletnega premika in očitno zajebal, sedaj pa nas sprašujejo kaj hočemo, naj se jebejo če nas prej niso spraševal nas tudi sedaj ni treba, uro naj dajo tako kot je bila včasih pa je.
[/quote]

Se v celoti strinjam.

Jaz sem bil včeraj na plaži do 17.45 potem se je začelo hladiti in kmalu zahajat sonce.

Če imate take popoldanske aktivnosti, potem je treba prej v službo ali pa skrajšati delovni čas.

New Report

Close