Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?

Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?

Dan ima 24 ur, eni naredijo čuda v tem času, drugim je vedno prekratek.
Mi hodimo pomagat staršem. Poleg svoje službe, popoldanskega s.p. in stanovanja, se peljemo še k staršem uredit hišo, pomagat na vrtu, v sadovnjaku, kosit travo, uredit še kaj drugega nujnega. Poleg tega imamo čas nabirat borovnice, robide, kostanj, gobarit, iti na izlete, dopuste …
Ne razumem, kako si nekateri ne znajo organizirati življenja, da jim manjka tista 1 ura. Jaz zvečer padem iz tuša direkt v posteljo, pa mi je vseeno, a je ura 9 ali 10.
Paše mi zimski čas, zato ker je to obdobje, ko malo več počivamo, prej se umirimo, je tempo počasnejši. Konec oktobra ni nikjer več tooolikooo dela po vrtovih in okoli hiše, da bi morali imeti svetlo 24 ur.

Bolj gre po moje za to, da so ženske za vse same, otroci namesto da bi pomagali doma, hodijo na kup dejavnosti, mame jih taksirajo in tako sprašijo v luft dragoceni čas, očetje pa so odrinjeni. Potem je prekratek dan kriv, da nimajo stvari urejenih.

Sem absolutno za zimski čas. Naj bo danes def. zadnje premikanje ure.


Daj ne bluzi in poglej na zemljevid, kje leži Rusija. Za severne predele je poletni čas nesmiselen in ravno taki so bili v eu najbolj proti premikanju ure. Ne morejo pa Finci diktirati, kako bomo čas računali na jugu.
[/quote]

Španija ima zdaj priložnost, da si uredi uro glede na sonce.
Mi imamo pa srečo, da smo na taki legi, da za nas to ni problem, če seveda uveljavimo zimski čas.

Španija ima zdaj priložnost, da si uredi uro glede na sonce.
Mi imamo pa srečo, da smo na taki legi, da za nas to ni problem, če seveda uveljavimo zimski čas.
[/quote]
Pa si mogoče pomislil/a, da so se Španci tako odločili z razlogom? Seveda nisi.
Itak se bodo pa naši vrli oblastniki odločili tako, kot Avstrijci ali Italijani, vas ne bo nihče vprašal.

Če bi se orientirali po senci, bi že vsako naslednje mesto imelo malo drugačen točen čas 🙂 Saj pred 200 leti je lahko tudi bilo tako, a danes bolj težko..
https://sl.wikipedia.org/wiki/Poldnevnik

Ukine poletni, obdrži zimski.


Pravis, pozimi se bolj umiri in ni toliko DELA. A za tebe je samo delo tisto, ki steje? Kaj pa sankanje, kepanje ali postavljanje snezaka z otroki? Ali pa sprehod kar tako, brez nabiranja necesa? Saj gre tudi po temi, ne kupim pa razlage, da je po temi enako kot pri dnevni svetlobi.


Pravis, pozimi se bolj umiri in ni toliko DELA. A za tebe je samo delo tisto, ki steje? Kaj pa sankanje, kepanje ali postavljanje snezaka z otroki? Ali pa sprehod kar tako, brez nabiranja necesa? Saj gre tudi po temi, ne kupim pa razlage, da je po temi enako kot pri dnevni svetlobi.
[/quote]

Po mojih izkušnjah se malo ljudi sanka in kepa med tednom po službi. Otroci so prikonektani na tablice ali jih razvažajo po dejavnostih. Tako da ne bluzi in ne piši solzavih postov o postavljanju snežakov. Pa nehaj vedno tujih postov preobračat in terat vedno svoj prav. Ma ste tečni s tem, koliko dela imate s temi sprehodi, pa sankanji, pa vrtovi, pa hišami. Dejte vdahnit no pa pomislit. Ob 17 je mrak ali tema pozimi kakorkoli obrneš. V vsakem primeru se je treba ob prihodu domov preobleči, vsaj nekaj dati v usta in že je 18, ko je v zimskem obdobju konec dneva ne glede na poletnipo ali zimsko uro. Sam ne mi s takimi, da bodo starši, ki pridejo domov utrujeni in lačni ob 17, na vrat na nos šli najprej delat snežaka.

Po mojih izkušnjah se malo ljudi sanka in kepa med tednom po službi. Otroci so prikonektani na tablice ali jih razvažajo po dejavnostih. Tako da ne bluzi in ne piši solzavih postov o postavljanju snežakov. Pa nehaj vedno tujih postov preobračat in terat vedno svoj prav. Ma ste tečni s tem, koliko dela imate s temi sprehodi, pa sankanji, pa vrtovi, pa hišami. Dejte vdahnit no pa pomislit. Ob 17 je mrak ali tema pozimi kakorkoli obrneš. V vsakem primeru se je treba ob prihodu domov preobleči, vsaj nekaj dati v usta in že je 18, ko je v zimskem obdobju konec dneva ne glede na poletnipo ali zimsko uro. Sam ne mi s takimi, da bodo starši, ki pridejo domov utrujeni in lačni ob 17, na vrat na nos šli najprej delat snežaka.
[/quote]

Sam res je tole!

Vsi, ki ste za poletni čas, bi imeli urico dneva po službi.

Ja, kakšna urica dneva, če itak delate najmanj do 16, veliko tudi do 16.30-17, domov itak ne pridete prej kot ob 17-18 in kaj boste imeli od te ene ure?
Preživeli jo boste v službi ali v vožnji!

Poleti pa, sori, tdi če bo dan do polnoči, nimate od tega nič, ker vstajate zjutraj ob 5, da greste še laufat in kaj vem kaj, tako da zvečer ste ob 21 itak vse v postelji.

Torej, kako točno si predstavljate to eno popoldansko uro?

Še eno vprašanje za zagovornike zimskega časa: kaj imate raje, avgusta temo ob sedmih ali osmih?
Stalno streljate z nekimi ekstremi, o realnem življenju pa pojma nimate, itak ne hodite v službo.

Po mojih izkušnjah se malo ljudi sanka in kepa med tednom po službi. Otroci so prikonektani na tablice ali jih razvažajo po dejavnostih. Tako da ne bluzi in ne piši solzavih postov o postavljanju snežakov. Pa nehaj vedno tujih postov preobračat in terat vedno svoj prav. Ma ste tečni s tem, koliko dela imate s temi sprehodi, pa sankanji, pa vrtovi, pa hišami. Dejte vdahnit no pa pomislit. Ob 17 je mrak ali tema pozimi kakorkoli obrneš. V vsakem primeru se je treba ob prihodu domov preobleči, vsaj nekaj dati v usta in že je 18, ko je v zimskem obdobju konec dneva ne glede na poletnipo ali zimsko uro. Sam ne mi s takimi, da bodo starši, ki pridejo domov utrujeni in lačni ob 17, na vrat na nos šli najprej delat snežaka.
[/quote]
Bo ze tako, ce ti tako pravis.

Okej, ljudje, zagovorniki “naravnega” časa, a pa res popoldne nimate NOBENIH outdoor hobijev? Nimate niti vrtičkov za okopavat, al to vsi počnete ob 4h zjutraj?

Decembra in januarja ne okopavam vrtička in tudi ne poznam nikogar, ki bi ga. Poznaš ti?

Jaz imam vrtiček in mi že oktobra pri poletnem času dan na vrtu prehitro mine. Tudi sedaj imam na vrtu še veliko dela, ker so zadnja leta tople jeseni in še vse raste in bi vsaj še 2 tedna rabila poletni čas.

Nam, ki ne hodimo v službo, je gladko vseeno, kateri čas je, mi se itak zbujamo, ko je že dan in hodimo spat, ko se stemni, kaj češ lepšega?

Nam, ki ne hodimo v službo, je gladko vseeno, kateri čas je, mi se itak zbujamo, ko je že dan in hodimo spat, ko se stemni, kaj češ lepšega?
[/quote]
V redu. Samo potem ne diktirajte nam, ki hodimo v službo, kako naj mi živimo. Ker vam je itak vseeno. Zmenjeno?

Absolutnoo naj OSTANE POLETNI ČAS IN NAJ SE UKINE ZIMSKI ZA ZMERAJ!!!!!
POLETNI ČAS JE ZAKON!!!!
VI KI VAM PA NEPAŠE SE PA PRESELITE DRUGAM, V DRZAVO KJER IMAJO PAC ZIMSKI ČAS IN PROBLEM REŠEN!!!!!
ZAKAJ BI MORALI BITI MI KI NAM JE BOLJ VSEC POLETNI ČAS NA ZGUBI ZARAD KRE. TENOV KOT STE VI KI NAVIJATE ZA ZIMSKI ČAS.
BUTALCI NA KUBIK!!!

POLETNI ČAS
POLETNI ČAS
POLETNI ČAS

IN PIKA

New Report

Close