Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?

Ste za to, da poletni čas ostane vse leto in da se ukine zimski čas?


Ne obstoja zimski čas, obstoja ura po soncu, ki smo jo imeli tisočletja in premik na poletni čas, ki je ena večjih bedarij, vidim pa, da če bi imeli možnost bi vsak po svoje premikal uro, stari sistem pred uvedbo premika je bil čisto ok potem so se pametnjakoviči spomnili tega poletnega premika in očitno zajebal, sedaj pa nas sprašujejo kaj hočemo, naj se jebejo če nas prej niso spraševal nas tudi sedaj ni treba, uro naj dajo tako kot je bila včasih pa je.
[/quote]

V starem sistemu brez premikanja ure, ki ti je bil ok, je bil delovni čas od 6-14h in vsak je imel popoldne tudi pozimi še nekaj svetlega popoldneva. Sedaj je delovnik od 8-16h ali še dlje in se gre iz službe pozimi po temi.

Jaz NISEM ZA TO.

Nujno in obvezno mora ostati poletni čas!!!!

Zimski čas. Pika.
Dalje ne razlagam več.

če že gremo na en čas celo leto, potem seveda originalnega, zimskega

nekaj najbolj grozljivega je zvonjenje budilke ponoči… človek naj bi vstajal s soncem, ne pa da se nam je vcepilo v glavo, da je normalno in celo bolje vstajati v črno noč

potem pa vsi depresivni in crknjeni, odvisni od kofeina…

Definitivno smo za to.

Jutra so veliko bolj produktivna.

Ne. Nikakor.

Naj bo zimski čas ! Upam, da to noč zadnjič premikamo ure !

Upam da premikanje ure ostane.
Ne maram, da bo pozimi dopoldan eno uro dlje tema.
Ko otroci hodijo v šolo, je bolj varno če je takrat svetlo


Zahtevam ločitev od MON-a in ure!!☺

To bi tudi meni odgovarjalo 😁

Končno smo usklajeni s soncem. V določenih stvareh je pač treba upoštevati tudi naravo. 🙂

(Odnosi v družbi niso določeni z naravo. Za čas je pa kar primerno, da je.)

Moj podpis- točno to je!!


Nikoli nismo usklajeni s soncem. To je izmišljotina. Računanje časa je stvar dogovora oz. odločitve.

Zimski čas naj ostane. Ne maram junija in julija, ker so dnevi čisto predolgi.

Pa smo spet pri tistih, ki zacnejo delati zgodaj in tistih, ki zacnejo pozno. Vcasih, ko se ura ni premikala, so vsi delali od 6 do 14. Zjutraj je bila tema se 2 uri po zacetku dela, popoldan pa so imeli 2 uri svetlega.

Tistim redkim, ki se zdaj delajo tako, verjetno res ne bi pasalo zaceti se 1 uro prej, niti za to nimajo potrebe, ker pridejo domov po svetlem.

Vecina pa danes zacne ob 8 in dela do 16, torej tocno takrat, ko je pozimi svetli del dneva. Grejo delat po temi in se vracajo po temi, delajo mogoce celo v zaprtem prostoru z umetno lucjo in bi jim verjetno zelo ustrezala 1 ura dnevne svetlobe v prostem casu.

Neumnost! Čas nam dirigirajo naše službene in šolske obveznosti, ne glede na to, koliko je ura. Z uvedbo stalnega poletnega časa bi imeli več od dneva, ne pa da gremo od doma v temi in se vračamo v temi, svetle ure pa preživimo v zaprtih prostorih.

Moj podpis!

Neumnost! Čas nam dirigirajo naše službene in šolske obveznosti, ne glede na to, koliko je ura. Z uvedbo stalnega poletnega časa bi imeli več od dneva, ne pa da gremo od doma v temi in se vračamo v temi, svetle ure pa preživimo v zaprtih prostorih.
[/quote]

Če sem povsem iskrena, bi meni najbolj ustrezalo tako, da je zjutraj sončni, se pravi zimski čas, popoldan pa poletni. 🙂

Vprašanje za genialce, ki zagovarjajo “naravni” čas, ali imajo v Španiji pozimi naravni čas?

Imam občutek da bo ostal poletni čas na mojo žalost… ☹


Koliko kilometrov daleč pa te ubogi otroci hodijo peš v šolo 3/5/10km?

Neumnost! Čas nam dirigirajo naše službene in šolske obveznosti, ne glede na to, koliko je ura. Z uvedbo stalnega poletnega časa bi imeli več od dneva, ne pa da gremo od doma v temi in se vračamo v temi, svetle ure pa preživimo v zaprtih prostorih.
[/quote]

V Rusiji so poskusili s poletnim časom in so se vrnili na zimski.
Stroka prav tako poudarja pomen jutranje svetlobe.

Zase vem, da sem človek, ki zjutraj potrebuje svitanje, da funkcionira čez dan. Popoldan mi je vseeno, če je svetlo ali temno, sem zbujena in funkcionalna, sprehajam se lahko tudi v temi in kolikor vidim, kar precej ljudi pozimi teče in hodi od 17. ure naprej, ko je tema. Ja, je v svetlem bolj prijetno, a ni panike. Zjutraj pa meni je panika, če se zbujam v temo in ta tema potem še traja in traja…

Sicer pa, meni ni problem, katerikoli čas izberejo, sem nezaposlena in vstajam, ko hočem. Do zdaj sem se zbujala med 6 in 7, pozimi se bom med 7 in 8, če izberejo poletni čas se bom pa med 8 in 9, jaka stvar, me pa zanima, kako boste funkcionirali vi, ki delate, ko v službah do 10/11ih sploh ne boste vedeli ne kje ste, ne zakaj…

V Rusiji so poskusili s poletnim časom in so se vrnili na zimski.
Stroka prav tako poudarja pomen jutranje svetlobe.

Zase vem, da sem človek, ki zjutraj potrebuje svitanje, da funkcionira čez dan. Popoldan mi je vseeno, če je svetlo ali temno, sem zbujena in funkcionalna, sprehajam se lahko tudi v temi in kolikor vidim, kar precej ljudi pozimi teče in hodi od 17. ure naprej, ko je tema. Ja, je v svetlem bolj prijetno, a ni panike. Zjutraj pa meni je panika, če se zbujam v temo in ta tema potem še traja in traja…

Sicer pa, meni ni problem, katerikoli čas izberejo, sem nezaposlena in vstajam, ko hočem. Do zdaj sem se zbujala med 6 in 7, pozimi se bom med 7 in 8, če izberejo poletni čas se bom pa med 8 in 9, jaka stvar, me pa zanima, kako boste funkcionirali vi, ki delate, ko v službah do 10/11ih sploh ne boste vedeli ne kje ste, ne zakaj…
[/quote]
Daj ne bluzi in poglej na zemljevid, kje leži Rusija. Za severne predele je poletni čas nesmiselen in ravno taki so bili v eu najbolj proti premikanju ure. Ne morejo pa Finci diktirati, kako bomo čas računali na jugu.

New Report

Close