Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Tašča je ostrigla mojega otroka

Tašča je ostrigla mojega otroka

Že res, da lasje rastejo.Vendar to ni domena babic, da si dovolijo striči lase brez dovoljenja staršev.Pa čeprav pazijo vnuke.

Se strinjam z vami ,to je nedopustno kar je naredila.A se vam  ne zdi prav da ji poveste to v obraz  ,ne da to zvemo tujci prej kot ona ki je vpletena.Pogovorita se z partnerjem oba z njo in ji določita mdje ,če se sama ne zyveda tega da je otrok vnuk ne sin.Razčistite stem preden se zasovražite med sabo na škodi bo pa vnuk.Tudi če je pogovor neprijetna zadeva sploh za partnerja ki ima obe rad a pri pogovoru mora sodelovati in vas podpirati.Saj ni treba groženj,ali grdih besed ,se da na spoštljiv način pogovoriti.Srečno.

To so tiste bakice, ki so premlade imele otroke.   V mladosti so jim šle pizdarije po glavi in se niso s froci ukvarjale, zdaj na stara leta bi pa materinsko vlogo rade zares izživele na vnukih. Zamudile so cug, mir naj dajo in se raje lotijo kakšnega štrikanja in podobnega. So stvari, ki jih otroci morajo delati s svojimi starši ne s temi  mamawannabe babicami.

Glede tega res ni konec sveta, je pa prav, da se prej s ta mladimi pogovori. Preveč vtikanja ni ok, navkljub varstvu in pomoči sta starša ta, ki odločata o otroku. Lepo se pogovori o tem z njo, da se ne bodo kuhale zamere in nesporazumi.

Kolk je pa fajn, ko ti vsa dela z otrokom, ki ti ne pasejo opravi tasca.

Pa daj ne dramatiziraj. Sama pises, da vama tasca dosti pomaga, ti pa namesto, da bi bila hvalezna, bos jo zdaj kaznovala s tem, da pol leta nebo vidla otroka! Katastrofa!

pa nehajte pubecom puscat dolge lase in se staromodne babice nebodo rabile ukvarjat s tem, da ga strizejo! Pika!

pa nehajte komentirat z nekimi “dve letnega otroka se ne daje spat nikamor”! Vsi pac nimamo sluzbe v javni upravi, kjer smo ob dveh gotovi in se na sluzbo do drugefa jutra niti ne spomnimo!

To je naredila enkrat moja sestra,ko je čuvala mojo 3 letnico. Kar od sebe ,brez vprašanja ji je spredaj odstrigla laske(puščali smo jih z namenom in je nosila čopek). Potem pa še dokaj freh rekla, aja malo smo se ostrigli ,ker so ji šli laski na oči. Pihala sem od jeze in tudi povedala svoje.

Eni imate datum objave 4. 1. 2023. Zanimivo…

Spet ena, ki je mislila, da bo imela punčko, pol pa fantu pušča dolge lase.Starši brez pameti. Ne recem, da je tasca naredila prav, ampak panizirat pa ni treba. Kaj pa, ko se bo otrok sam ustrigel in celo zelo zastrigel? Pusti živeti. Otrok ti je na posodo, vzgajaj ga, ne se ga pa lastninit.

Odgovor na objavo uporabnika
Primorka552, 24.12.2022 ob 22:23

Ne kompliciraj…pač se je zgodilo.

 

Ups…to se ne zgodi. To moraš imeti namen.

Bi bilo normalno, da pokliče in vpraša!

Odgovor na objavo uporabnika
Mimika88774, 24.12.2022 ob 22:14

Tašča mi je pazila na otroka (2 letni fantek) 2 dni, ker sem bila v sluzbi, partner je tudi delal cele dneve. Danes sva šla ponj in opazila da ga je ostrigla. Ali ga je peljala k frizerju,ali ga je sama,ne vem. Partner ji noče nič rečt,ker se noče kregat. Jaz pa bi ji najraje zavila vrat. Tokrat je res prestopila mejo. Razumem,da nam dost pomaga, ampak striženje otroka ni njena pravica. Sploh pa ne brez,da bi vprašala za dovoljenje naju s partnerjem. Take stvari se ne dela na lastno pest.  Jezna sem in si bom v bodoče raje najela varuško. pač tašča svojega vnuka ne bo dobila v varstvo še en lep čas. Sama si je kriva…

Joj, s čim se nekateri obremenjujete.. kako je lepo, ko v življenju nimaš nobenega problema in jih moraš z lupo iskat, da prideš do enega… kot, da lasje ne rastejo… kaj pa je tle tak problem… lasje rastejo in bodo zrastli spet…

Res glupa tema, pa vseeno. Evo v istem stilu komentar. Da si moja snaha, ti stisnem en focen in potrgam še tebi dol lasuljo. Bi hitro iskala varstvo otroka drugje.

Še popolnoma strinjam,niti pod razno ni imela pravice!!!!

Meni se je isto zgodilo leta 1980!!!

Zgrožena sem bila!!!!!!

In to kar njena sestra, ki sploh ni bila frizerka, ga je ostrigla.

Sama sem mu namerno puščala tiste mile rumene laske…..

Od tedaj sem ga sama strigla. Pa tudi jaz sem daleč od frizerke. Ampak samo toliko, da ga niso ovirali pri gledanju….

Je pa res šok! To je intimna zadeva! Poseganje v intimo, osebnost…

Rekla ji pa nisem NIČ!

Zaradi ljubega mira

pac nima več da jih vidi ne čuva in je rešeno

Povej ji, da se to pac ne dela in da sta vidva tista, ki odlocata kaj ja in kaj ne. Partner pa naj ne bo pi*ka in se naj postavi na tvojo stran, saj sta ja vidva team ne pa njegova mama

Najbolj hvaležne teme na katere navalijo kokoši kot nore, so:

1. Snaha – tašča (otroci, kuhanje…)

2. Pranje umazanega spodnjega perila in kuhinjskih krp skupaj

3. 30 ali 40 let stare babe so prestare

4. Mož mi je rekel, da sem predebela

5. Ljubica, varanje…itd

Tašča se je pravilno odločila! Dvoletnika sta ji utirila za dva dni, ker revčka delata skoz in skoz.

Se te je vsaj znebila mrhe nehvaležn!

 

Pa kaj vsi zagovarjate taščo. Men to ni ok, da se dela na lastno pest. Otrok ni njen. Je ni nobeden prosu, da mu spremeni frizuro. Imam še hujšo doma. Pri teh tednih si je drznila da je dala dojenčku med. Ko je bil jok zarad zobka mi je prišla povedat, da se to rešuje tko, da se otroku namaze dlesni z alkoholom. Pol sem pa jz grda ker ji ne dam otroka. Uspavala je svoje tako, da jim je dala mal vode pa vina. In se še pohvali s tem. Sincki pa itak nič ne ukrenejo k mamica pa menda ima vedno prav. Če je tak papucar mamici, ti ukrepaj. Če si je to dovolila ne da bi vprašala bog ved kaj lahko še pričakuješ od nje. Ene enostavno ne vejo kje so meje Oz mislijo, da lahko počnejo kar hočejo.

Pravilno!

    To ne sme in ne more delat. Za kazen ki jo bo doletela, te podpiram. Ne ga ji dati toliko časa, da ne vpraša kaj je narobe, potem ji povej kar ji gre

Kaj so imeli drede?

Odgovor na objavo uporabnika
Sabi868, 02.01.2023 ob 13:30

Glede tega res ni konec sveta, je pa prav, da se prej s ta mladimi pogovori. Preveč vtikanja ni ok, navkljub varstvu in pomoči sta starša ta, ki odločata o otroku. Lepo se pogovori o tem z njo, da se ne bodo kuhale zamere in nesporazumi.

A daj nehi!

Kaj pa imajo zveze ostriženi lasje z “odločanjem o otroku”??? In še to pri 2-letniku!

Drugo bi bilo, če bi ga babica vpisala v kak tečaj ali peljala v kolonijo in ga tam pustila. Da mu je pa lase ostrigla in mona zdaj pada v histerijo zaradi tega, mi je pa globoko nerazumljivo!

Kaj točno “odločaš o otroku” v zvezi z njegovimi lasmi???

To ste pač babnice, ki v življenju nimate drugega pred nosom kot kuhinjo in frizerko! Potem vam pa eno striženje las popolnoma ugonobi življenje! Tako kot med covidom: niso bili problem mrtvi po bolnicah, problem so bile babe, ker niso mogle k frizerki, in so zagnale svetovni vik in krik!

Plehke bimbetine ste in nič druzga!

a je tok tezko direktno in normalno rect ‘ni mi v redu da ste ga na lastno pest ostrigla, prosim da se v bodoce to ne ponovi.. bom sama poskrbela za to kdaj .. kako.. in kje .. bo moj otrok postrizen..’

stvar urejena.

tastara je pa predrzna..

Tale tašča si pa dovoli! Pa sigurno ni edina!

Ni prav, da je ostrigla, kar varuško si najemi, bo tako bolje, ” bi ji zavila vrat”??????, nekaj že ni bilo vredu, da jih je ostrigla.

bol si fuknjena..

New Report

Close