Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Tašča je ostrigla mojega otroka

Tašča je ostrigla mojega otroka

Odgovor na objavo uporabnika
Lol173, 24.12.2022 ob 23:41

Oba s partnerjem sta delala 48 ur v kosu?? Ja, seveda…

če si zdravnik in si dežuren, ja, je to šiht v kosu.

Ne morem verjet, da si užaljena. Razumem mlade starše, da morate biti po službah ampak če babi skrbi cele dneve za vajinega malčka ji je po moje zlahka oprostiti kakšno dejanje, ki ga ti ne odobravaš. Laski bodo že zrasli, ti pa lahko ostaneš brez zanesljive varuške. Premisli predano nespametno odreagiraš. Srečno

 

Najbolje je da vzameš varuško. Ko jo boš plačala, boš znala cenit taščino pomoč. In še otrok ne bo srečen in zadovoljen. Važno je pa, da boš srečna ti. Zakaj ne maraš partnerjevo mamo?

Bodi ji raje hvalezna, da je pripravljena imet otroka 2 dni skupaj v varstvu…

Da sta se vidva imela lahko lepo, ker 48 ur v kosu zagotovo nista delala.

Vsi nimamo takih ugodnosti, midva dobiva varstvo za kaksno popoldne, to je pa to v 7 letih. Nadvse hvalezna bi bila, ce bi imela kdaj varstvo 2 dni skupaj:)

Se kako bi cenila svojo tasco, ce bi kdaj obcutila kako je biti brez varstva:)

Naši smo puščali dolge laske, tudi sprednje in spenjali s špangicami in gumicami. Ko sem prišla po njo, je bila ostrižena na fantka. Bila mi je draga šola, nisem več uporabljala nabi servis. Ne zaradi lask, ker ti zrastejo, ampak zaradi tega, ker je prestopila mejo. Požreš nekak, da ti jo futra s poceni nadomestkom čokolade, da jo zaliva z najbolj oranžno fluroscentnimi pijačami, čeprav prineseš svojo hrano, ampak nekje je pač meja. Meni je bilo striženje. Prijateljici so pa obrezali fantka, čeprav je z možem imela dogovor, da se to ne bo zgodilo. Tako je, če ne postaviš mej, ko je čas.

Imas prav, danes frizer jutri se kaj drugega .. zelo ke prestopila mejo.

Meni niti v sanjah ne pride misel da bi naredila kaj na svojo pest ko cuvam necake se kaj naj jedo vprasam prvo mamo ce bi radi kako pizo ali laj bolj nezdravega.

ja…. ni prav, seveda ni. Morala bi vama povedati, da se ji zdi, da njen princ nima dostojne frizure in vama predlagati striženje. Najela varuško? Tudi prav, zagotovo ga varuška ne bo ne strigla ne peljala k frizerju, to je jasno, se pa zna zgodit, da bo ves čas na telefonu ali pa ji za otroka bolj ko ne ne bo mar. Dvorezni meč. Kaj pa če bi s taščo spila kavo in se prijazno pomenila za njo? ….. No jaz sem (ex) tašča in vnukov nisem videla več kot leto in po enem letu sta mi rekla: joj babi kok sva te midva pogrešala …. pri babicah je otrokom skoraj praviloma lepo 🙂  Diplomacijo v usta in nasmeh na lice pa bo šlo

 

Odgovor na objavo uporabnika
Mimika88774, 24.12.2022 ob 22:14

Tašča mi je pazila na otroka (2 letni fantek) 2 dni, ker sem bila v sluzbi, partner je tudi delal cele dneve. Danes sva šla ponj in opazila da ga je ostrigla. Ali ga je peljala k frizerju,ali ga je sama,ne vem. Partner ji noče nič rečt,ker se noče kregat. Jaz pa bi ji najraje zavila vrat. Tokrat je res prestopila mejo. Razumem,da nam dost pomaga, ampak striženje otroka ni njena pravica. Sploh pa ne brez,da bi vprašala za dovoljenje naju s partnerjem. Take stvari se ne dela na lastno pest.  Jezna sem in si bom v bodoče raje najela varuško. pač tašča svojega vnuka ne bo dobila v varstvo še en lep čas. Sama si je kriva…

Uslugo ti je naredila 1 x  ali 2x

Ti dam prav. Čeprav ni konec sveta in se lahko pomenita glede tega, si nihče nima jemati takih pravic brez posveta vnaprej.

ej smrkla umiri se, bodi srečna da tri je pazila otroka. Delaš pa tako kot da mu je prst odrezala. Daj si pošlijhtaj glavo, se vidi da res nimaš drugega za delat, kot pa iskat nepomembne stvari. Glede tega ko imata z partnerjem toliko časa na pretek, potem pa sama peljita otroka k frizerju!  Najamita si varuško in upam da nikoli več ne prosita za pomoč tašče!!!

Povejte ji, brez slabe vesti, da je to storila prvič in zadnjič.

Tašče si privoščijo včasih preveč. Imajo občutek, da so mame in ne babice.

Slaba vest jih peče.

 

Ni problema,pazi ga sama.

Ne vem, ne razumem nekaterih kakšne odgovore dajejo. A, če nekdo čuva otroka potem ima pravico ga spreminjat ali kako? Kje je potem meja po vašem mnenju? Ostriže ga lahko, česa pa ne sme? Absolutno nihče razen staršev nima pravice kakorkoli posegat v otrokov izgled. Moja babica je brata peljala k frizerju na “na nulo” frizuro, takrat, ko so vsi nosili dolge lase. Se ji je zdelo, da dolgi lasje za fanta niso primerni. Je bil kar precejšen halo v družini takrat:). Tega se enostavno ne dela, tudi če z dobrimi nameni.

Odgovor na objavo uporabnika
Realno, 24.12.2022 ob 22:26

Ali otrok izgleda slabše, kot prej?

Če ti gre to res na živce, ji povej, ne pa da jo šimfaš po forumih in si užaljena.

Verjetno pa je imela dober namen.

Jaz, si kaj takega ne bi nikoli dovolila. To je predrzno in nesramno, saj jo za to niste prosili.

 

Težko, da ti bo kaj pomagalo, kajti še zdaleč ni nujno, da ti je tašča postrigla otroka, da bi ti nagajala, Ali si že poskusila s pogovorom, sicer pa kar najemi varuško, ki ti bo otroka posedla v kot, brez, da bi jo kaj zanimalo, kaj počne. Saj ni važno, samo, da ga nima TAŠČA, kazen mora biti kajne?

New Report

Close