Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Tašča je ostrigla mojega otroka

Tašča je ostrigla mojega otroka

Prva stvar. Bodi hvalezna, da imaš varstvo ZA 2 DNI!!! za otroka starega komaj 2 leti. Eni nimamo niti za 2 urci kje ga pustit.

Druga stvar.. a ste stari 2 leti, da ne znate skomunicirat težave?

Verjamem, da je tašča želela dobro in ni niti pomislila, da bo tebe to motilo. Se pove, da naslednjič naj pač to čast pusti tebi. Imam doma 2 2letnika in ju ostrišt je cel projekt..tako da super, da si je upala. Naslednjič pa naj pač tega več ne počne..

Lasje bodo zrasli nazaj v 1 meseceu, razen če ni imel nevem kako dolge.. odnosi lahko ostanejo za vedno v … če se ne znaš pogovoriti in “težav” rešiti..

Kdo ga sedaj striže? In kako imate urejeno varstvo po enem letu? Al je postal samouk že tako majhen? ☺️

Jaz nikakor nebi norela,bi ji pa lepo rekla.Ker zadeva res ni tako strašna,da bi se morala z njo na smrt skregat.

Lepo poveš in če naslednjič naredi isto,potem si pa lahko ziher,da te zajbava

Ne more se zgoditi…

Meni je tasca (ki je bila super) samo enkrat naredila nedopustno ampak ko sem sina poslala v hiso sem ji takoj povedala kaj me moti in od takrat nikoli problemov

komentar na mestu! bravo 🥰

Ne, ne in ne! Ni dopustno da se ne glede na to da ni enostavno imet takega malčka toliko časa v varstvo dopusti taka stvari ki posegajo v odločitev staršev!

Tudi midva imava vnukce in si ne bi dovolila nikakršen poseg v karkoli!

To je stvar spoštovanja in če si je tašča (ali pa bi lahko bila tudi mama) dovolila sama postriči vnuka nima nobene veze s tem da moti npr. otrokov vid ampak s spoštovanjem neveste (hčerke).

Ejla stari babice in dedki (none in nonoti) najprej pokažite spoštovanje do mlajših šele potem lahko pričakujete spoštovanje do vas!

In ja avtorica prav je da ji poveš na spoštljiv način in pokaži ji da si boljša kot ona in bo mogoče spoznala da je potrebno tudi odnos z nevesto gojiti!

Odgovor na objavo uporabnika
Primorka552, 24.12.2022 ob 22:23

Ne kompliciraj…pač se je zgodilo.

 

Ni se zgodilo, stara se je tole odlocila. In ce se odloci pri tej reci, se bo se pri kaksni, ki bo bolj pomembna. Potrebno je postaviti meje. Ce jih ne te vsi v rit nosijo. Enim je to fajn, enim pac ne in prav je da se da stari po prstih.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena tam, 02.01.2024 ob 05:36

Prva stvar. Bodi hvalezna, da imaš varstvo ZA 2 DNI!!! za otroka starega komaj 2 leti. Eni nimamo niti za 2 urci kje ga pustit.

Druga stvar.. a ste stari 2 leti, da ne znate skomunicirat težave?

Verjamem, da je tašča želela dobro in ni niti pomislila, da bo tebe to motilo. Se pove, da naslednjič naj pač to čast pusti tebi. Imam doma 2 2letnika in ju ostrišt je cel projekt..tako da super, da si je upala. Naslednjič pa naj pač tega več ne počne..

Lasje bodo zrasli nazaj v 1 meseceu, razen če ni imel nevem kako dolge.. odnosi lahko ostanejo za vedno v … če se ne znaš pogovoriti in “težav” rešiti..

Ti kar pusti, da pometajo d tabo samo zato da bos lahk svoje otroke porinla v varstvo. Butara

Nič hudega, saj je še mali. Pa tudi ti si boš premislila. Včasih je fajn za kako urco, dve, tri…  otroka dati babici. A ni tako?

Tudi mojega otroka vec nebi pazila,in tudi.povedal bi ji zakaj ne.

Tudi pri meni se je to dogajalo, le da je bila moja teta.  Sem bila jezna, da bi kar grizla in sem ji povedala, da naj to ne dela, pa ni kaj dosti zaleglo. kasneje, ko sem malo razmislila, se mi je pa zdelo, da sem se brez veze spravljala v stres, saj bodo lasje zrasli….. Ko so otroci večji, pa sami ne želijo, da kdo dela z njimi po svoji volji… Škoda je skrhat dobre odnose zaradi tega…..

Odgovor na objavo uporabnika
Mimika88774, 24.12.2022 ob 22:14

Tašča mi je pazila na otroka (2 letni fantek) 2 dni, ker sem bila v sluzbi, partner je tudi delal cele dneve. Danes sva šla ponj in opazila da ga je ostrigla. Ali ga je peljala k frizerju,ali ga je sama,ne vem. Partner ji noče nič rečt,ker se noče kregat. Jaz pa bi ji najraje zavila vrat. Tokrat je res prestopila mejo. Razumem,da nam dost pomaga, ampak striženje otroka ni njena pravica. Sploh pa ne brez,da bi vprašala za dovoljenje naju s partnerjem. Take stvari se ne dela na lastno pest.  Jezna sem in si bom v bodoče raje najela varuško. pač tašča svojega vnuka ne bo dobila v varstvo še en lep čas. Sama si je kriva…

Naduta, brez možganska kura, polna sama sebe. Ni pomemben otrok, važno, da zjebem(oprostite izrazu) taščo. To boš še težko živela… Partner če je samo malo bolj inteligenten, ne bo nikoli mož.

Pri nas je bilo še hujše. Ženska, ki je bila mati takratnega partnerja, ki pa ni bil oče moji vnukinji, je naši deklici dala pri fizerju ostriči kar dolge kodraste blontne laske. Stara je bila dve leti. Meni ni bilo všeč in tega ne bi nikoli nobenemu otroku naredila na lastno pest. Hči pa je le nemo zraven gledala in molčala, saj je bila odvisna od nje. Včasih je popazila na deklico. Nikoli pa ni več imela kodrastih las.

Osebno bi me tudi razjezilo. A še vedno bi želela kot varuško nekoga domačega kot kogarkoli tujega. Stvar komunikacije.

Moja tašča mi je v tem smislu prekoračila vse meje, ko je nekaj mesečnemu malčku na usta naslonila kozarec vina. Baje naj bi bilo smešno, ko se otrok skremzi. In baje to otroku nič ne škodi.

V glavnem, milo za žajfo, čigum ji stisni v lase, ostič se tako ali tako ne bo dala.

Moje otroke noben ne čuva, hvala. Z menoj ne pometa noben saj s partnerjem vse zrihtava sama.

Sva mlada starša in pri nas še vsi delajo, tako da poskrbita midva za otroke, ker sva jih naredila za naju ne pa zato, da ju v varstvo rineva.

     

    Tašča bo vesela ,ker ne bo imela obveznosti in odgovornost  za vnuka vi pa boste ob majn denarja ker varuška stane 10.eur na uro ali več.lp

     

    No jaz tega nebi naredila brez vprašanja. Sicer pa ne razburjaj se, lasje bodo zrasli.

    Drugič ga prej postrizi sama.Da ne bo rabla to naredit tašča namesto tebe

    Babica sigurno ni imela slabega namena, je pa res da bi tudi ona lahko vprašala…lahko pa je čisto kak drug razlog(zalepljeno kaj na lase)…nikakor pa to ni tako hudo, saj lasje bodo bolj močni, če so postriženi prav čas(v mladem)..za bodoče pa svetujem da ji natančneje poveš kaj ona lahko naredi in kaj ne. Danes znate tamladi kr mal komplicirat življenje, ko pa je vse lahko zelo enostavno…

    Odgovor na objavo uporabnika
    Babi920, 02.01.2024 ob 20:54

    Babica sigurno ni imela slabega namena, je pa res da bi tudi ona lahko vprašala…lahko pa je čisto kak drug razlog(zalepljeno kaj na lase)…nikakor pa to ni tako hudo, saj lasje bodo bolj močni, če so postriženi prav čas(v mladem)..za bodoče pa svetujem da ji natančneje poveš kaj ona lahko naredi in kaj ne. Danes znate tamladi kr mal komplicirat življenje, ko pa je vse lahko zelo enostavno…

    Nič hudega, če ni imela slabega namena : tega SE ne dela! Lasje ne bodo zato nič bolj močni, kajti kar dedujemo, to imamo.Jaz sem tudi babica, pa mi na misel ne pride, da bi strigla svoje vnuke.Obstajajo frizerji.Ampak z dovoljenjem staršev!

    Odgovor na objavo uporabnika
    Goslarka, 02.01.2024 ob 11:08

    Naduta, brez možganska kura, polna sama sebe. Ni pomemben otrok, važno, da zjebem(oprostite izrazu) taščo. To boš še težko živela… Partner če je samo malo bolj inteligenten, ne bo nikoli mož.

    Se ne strinjam! Tašča je šla čez mejo in to ji je treba takoj povedat.Da bosta drugič sama poskrbela za to, in da je to stvar staršev, ne babice!

    NIma pravice otroka postkriči…..

    Lahko si srečna, da ti je sploh čuvala otroka, to ni njena dolžnost, če ga je pa malo postrigla, pa tudi ni nič hudega, lasje hitro rastejo. V bodoče pa si plačuj varstvo, bo tašča saj mir imela, kar je tudi prav, ona je imela dovolj  svoje otroke.

      Nevem kaj bi ti odgovorila v prvi vrsti bo jaz bila srečna da ima moj otrok babico,ki ga čuva to je za otroke neprecenljivo.  Morda bi te morala vprašat samo mame smo pač takšne,ki želimo pomagati..tudi kosilo skuha in te nevpraša…treba je hiti človek do človeka in dajat vzgled otroku v medsebojnih odnosih. Jaz bi v šali obrnila,da bom jaz naslednjič peljala otroka k frizerju ,da se ji za tokrat zahvaljujem za skrb…jaz se nebi kregala ker v življenju je dosti več nevšečnosti kot skrb babice za vnučka…pa lpveč

    New Report

    Close