Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tiste ki ste rodile po 43

Tiste ki ste rodile po 43

Malo sem posurfala po tej strani … mogoče veš, če obstaja še kakšna druga metoda za preverjanje plodnosti oziroma ugibanje o možnostih zanositve ter seveda donositve?
Sem kar nekaj googlala, recimo ali je mogoče sklepati glede na pretekle nosečnosti, siceršnje telesno zdravje in kondicijo, itd., pa nisem nič našla.
Gin. mi je z ultrazvočno preiskavo lahko lepo videla folikle, ker je bil ravno čas ovulacije, tudi to, da se bo ravno sprostilo jajčece.
[/quote]

ni drugih načinov in tale je praktično neinvaziven, tisto malo krvi, ki je moraš dati in tistih 25 eur, če te G noče dati z napotnico na pregled je pa res mačji kašelj v primerjavi s tem, koliko dejansko potem otrok stane, ko je enkrat na svetu…

prejšnje nosečnosti ničesar ne povejo o plodnosti. veš koliko žensk sem srečala v IVF postopku, ki so prvega otroka z lahkoto zanosile in rodile, drugega pa nikakor ne več. temu se reče sekundarna neplodnost

oprosti, biologija se v 50 letih pa res ni toliko spremenila, da bi ženske bile kar naenkrat bolj fertilne, kot so bile včasih…
otroci so se vedno rojevali tudi ženskam po 40 letu… samo niti slučajno ne tako pogosto, kot ženskam pri 20ih.
[/quote]

Zakaj pa bi se morala biologija spremenit?
100 let nazaj so praktično skoraj VSE ženske še rojevale pri 40. Zato pa so imele po 10, 12 otrok.
Spremenilo pa se je to, da danes ženske, ki pri teh letih načrtujejo nosečnost, veliko več naredijo za zdrav potek le-te kot pa 100 let. nazaj. Kje je takrat kakšna ženska jedla folno kislino, pa razne boost fertility pripravke, pa ne vem še vse kaj. Marsikaj se je spremenilo v tej smeri.

ne vem no če je glih tok težko zanosit pri 40, 41…..zdele sta 2 sodelavki noseči, ena 40, ena 41, ena je pa že na porodniški tudi 41….vse po naravni poti.


Saj res ni težko, se pa seveda lahko najdejo tudi pari, ki imajo težave z zanositvijo v teh letih.
Moje kolegice so vse približno v teh letih in toliko dojenčkov kot je zadnje čase privekalo na svet v moji širši družbi, jih ni nikoli prej. Ene so se zaradi kariere šele zdaj odločile za prvega otroka, druge imajo že drugega ali tretjega. So tudi take ki so se za še enega otroka v teh letih odločile potem, ko so videle kolegice, ki so prvič rodile v teh letih. Ma ni da ni! 🙂
Otročki so pa vsi zdravi in veseli. Se imamo prav fajn.


Saj res ni težko, se pa seveda lahko najdejo tudi pari, ki imajo težave z zanositvijo v teh letih.
Moje kolegice so vse približno v teh letih in toliko dojenčkov kot je zadnje čase privekalo na svet v moji širši družbi, jih ni nikoli prej. Ene so se zaradi kariere šele zdaj odločile za prvega otroka, druge imajo že drugega ali tretjega. So tudi take ki so se za še enega otroka v teh letih odločile potem, ko so videle kolegice, ki so prvič rodile v teh letih. Ma ni da ni! 🙂
Otročki so pa vsi zdravi in veseli. Se imamo prav fajn.
[/quote]

Čaki mal – tole odebeljeno zgoraj je pa najbolj neumna utemeljitev nosečnosti. Taka si dokazuje sama sebi torej kaj?? Da tudi zmore še ona pri svojih letih se it nosečnost in rodit otroka? A ni bil to samo trend “pobeg iz službe na porodniško za eno leto”?

Jah, lutšno je otročke delat, ja :)))))

A pojmujejo take potem nosečnost in rojevanje otrok kot it kupit štruco kruha u pekaru?

Če pomisliš recimo na Suzano Jakšič, ki je postala babica pri 40…
Ali pa kakšno iz romske vasi…
Ali pa….
Ali pa…

V bistvu ima, kar prav. 🙂

Tudi če pogledamo ženske, ki so v sedemdesetih rojevale zelo mlade, je jasno, da tega niso počele zaradi zdravja, ampak zato, ker so enostavno nenačrtovano zanosile. Da niti ne govorimo koliko takšnih potem na silo sklenjenih zakonov je šlo po gobe.
Ženske, ki so rojevale pri 20 ali pa še celo mlajše, niso bile pri teh letih nikoli čisto ok oz. ready za bit mame. Tudi redko katera je bila dobra mama, ampak tega ne bo priznala. Vedo pa njihovi otroci povedat marsikaj.
Danes so pa 20-letnice itak še bolj adijo kot so bile takrat.
[/quote]

Ma ja, ne bo ravno drzalo: tisti del, kjer povezujes zgodnjo materinstvo ter veliko locitev. Ce bi to drzalo, potem bi v danasnjih casih bilo zelo malo oz. Manj locitev kot jih je bilo pred leti … Pa vemo, da je ravno pbratno: vsi kasneje poparckani, pa ogromno locenih …

ni drugih načinov in tale je praktično neinvaziven, tisto malo krvi, ki je moraš dati in tistih 25 eur, če te G noče dati z napotnico na pregled je pa res mačji kašelj v primerjavi s tem, koliko dejansko potem otrok stane, ko je enkrat na svetu…

prejšnje nosečnosti ničesar ne povejo o plodnosti. veš koliko žensk sem srečala v IVF postopku, ki so prvega otroka z lahkoto zanosile in rodile, drugega pa nikakor ne več. temu se reče sekundarna neplodnost
[/quote]

V DM sem videla test plodnosti za oba. Kako deluje pa ne vem. Sicer je pa FSH kar dober pokazatelj v kaksnem stanju so jajceca.0

V DM sem videla test plodnosti za oba. Kako deluje pa ne vem. Sicer je pa FSH kar dober pokazatelj v kaksnem stanju so jajceca.0
[/quote]
http://www.zdravje2.si/test-plodnosti-za-moske-in-zenske

jep, to je to, samo enkrat dražje, kot če greš na samoplačniški test, da ne govorim o zanesljivosti…..


http://www.zdravje2.si/test-plodnosti-za-moske-in-zenske

jep, to je to, samo enkrat dražje, kot če greš na samoplačniški test, da ne govorim o zanesljivosti…..
[/quote]

https://babystart.co.uk/fertilcheck/
iz anglije malce ceneje in brez balasta (brez moškega testa)

Zakaj pa bi se morala biologija spremenit?
100 let nazaj so praktično skoraj VSE ženske še rojevale pri 40. Zato pa so imele po 10, 12 otrok.
Spremenilo pa se je to, da danes ženske, ki pri teh letih načrtujejo nosečnost, veliko več naredijo za zdrav potek le-te kot pa 100 let. nazaj. Kje je takrat kakšna ženska jedla folno kislino, pa razne boost fertility pripravke, pa ne vem še vse kaj. Marsikaj se je spremenilo v tej smeri.
[/quote]

Tako slabo, kot so ženske danes pripravljene na nosečnost in porod, niso bile nikoli v zgodovini. Brez kondicije, gibčnosti, scrkljane, katastrofalno slabo prehranjene, zastrupljene na vseh možnih koncih in krajih… Ne mislit, da je folna kislina alfa in omega srečne nosečnosti. Zakaj misliš, da je danes toliko pofavlanih otrok? Zakaj se jih dobršen delež rodi z umetno oploditvijo? Niti slučajno niso rožnati časi!!!

Tako slabo, kot so ženske danes pripravljene na nosečnost in porod, niso bile nikoli v zgodovini. Brez kondicije, gibčnosti, scrkljane, katastrofalno slabo prehranjene, zastrupljene na vseh možnih koncih in krajih… Ne mislit, da je folna kislina alfa in omega srečne nosečnosti. Zakaj misliš, da je danes toliko pofavlanih otrok? Zakaj se jih dobršen delež rodi z umetno oploditvijo? Niti slučajno niso rožnati časi!!!
[/quote]

ja pa kaj še, včasih je tretjina žensk v rodni dobi umrla za posledicami poroda, otrok okrog polovica.
Prizadetih otrok se je rodilo bistveno več, ampak je večina tudi takoj ali zelo hitro umrla.
Malo zgodovine ne bi škodilo, preden se spraviš tipkat.

ja pa kaj še, včasih je tretjina žensk v rodni dobi umrla za posledicami poroda, otrok okrog polovica.
Prizadetih otrok se je rodilo bistveno več, ampak je večina tudi takoj ali zelo hitro umrla.
Malo zgodovine ne bi škodilo, preden se spraviš tipkat.
[/quote]

oprosti, ampak to je pa posledica nečesa čisto tretjega.
visoka smrtnost pri porodu je bila ponavadi posledica močnih poporodnih krvavitev ali pa sepse, kar lahko danes zaradi razvitosti medicine preprečimo.
tako jaz, kot moja sestra bi verjetno umrli pri porodu. pri obeh se je zakompliciralo, sestri so komaj ustavili krvavitev, potrebna je bila operacija, meni pa so morali operativno odstranit posteljico, ker je nisem mogla porodit po naravni poti.

v sloveniji imamo tako nizko smrtnost porodnic in otrok do petega leta starosti zato, ker imamo fenomenalno zdravstveno skrb in zastonj vse zdravstvene storitve v zvezi s tem.
v ZDA umre 3krat toliko porodnic kot pri nas in štirikrat toliko otrok do 5 leta starosti zaradi neurejenega in predragega zdravstva.

Tako slabo, kot so ženske danes pripravljene na nosečnost in porod, niso bile nikoli v zgodovini. Brez kondicije, gibčnosti, scrkljane, katastrofalno slabo prehranjene, zastrupljene na vseh možnih koncih in krajih… Ne mislit, da je folna kislina alfa in omega srečne nosečnosti. Zakaj misliš, da je danes toliko pofavlanih otrok? Zakaj se jih dobršen delež rodi z umetno oploditvijo? Niti slučajno niso rožnati časi!!!
[/quote]

Kakor katera. Ne živijo vse slovenske ženske v mestih in niso vse zastrupljene. Jaz sem bila dve leti nazaj pri skoraj 42, ko sem zanosila po naravni poti in to zelo hitro, v super kondiciji in prav nič zastrupljena. Sem se praktično celo življenje redno ukvarjala s športom, se zdravo prehranjevala, nikoli nisem kadila ne pila alkohola niti se drogirala. Nosečnost je bila bp, otrok je zdrav, tudi za ukvarjanje z njim imam še vedno ogromno energije, prav tako moj partner, ki je istih let kot jaz. Nima smisla posploševat . Po tej logiki so danes tudi 25-letnice izredno neprimerne za matere; slabe prehranjevalne navade, premalo gibanja, alkohol, morda še kakšne druge substance, cigarete.
Meni osebno recimo vse te statistike niso kaj dosti pomenile, niti se nisem ozirala nanje. Vedela sem, da sem zdrava, da sem pripravljena bit šele v teh letih mama, da imam za to dobre pogoje in dobre jajčnike. Zakaj bi se ozirala na nekoga, ki me hoče za vsako ceno prepričat v nasprotno? Človek sam sebe najbolje pozna. In odločitev za otroka po 40. letu nikakor ne sme bit odločitev forumske skupnosti, temveč racionalna odločitev dveh potencialnih staršev, ob morebitnem posvetu z ginekologom.

Grozne izkušn je imam rodila sem bolnega otroka, ki bo vse življenje odvisen od naju s partnerjem. Nosečnost sem zelo težko prenašala, imamo cel kup težav zato ti iskreno odsvetujem.

V VB (kjer imajo sicer ogromno najstniških nosečnosti) so ugotovili, da se recimo starejšim porodnicam rodi manj otrok s PP in da je manj zapletov med nosečnostjo, ker so veliko odgovornejše, hodijo na vse preglede in skrbijo zase.
Avtorica že ima otroke, ve kako je, če ne laže sama sebi, tudi ve, da so leta že prinesla svoje in da ima v primerjavi s 30 leti manj energije, rabi več počitka, vsak žur ali neprespana noč terja davek, medtem ko v mladosti to preboliš mimogrede … Meni se ta starost še ne zdi pretirano visoka, poleg tega je partner nekaj let mlajši (čeprav je za prvega otroka tudi on že kar star), če je zdrav, priden, ima energijo, bosta zmogla.
Če je pa že zdaj bolj kot ne letargičen in rad poležava na kavču ter visi na netu, se pa jaz ne bi šla družine z njim.

Kakor katera. Ne živijo vse slovenske ženske v mestih in niso vse zastrupljene. Jaz sem bila dve leti nazaj pri skoraj 42, ko sem zanosila po naravni poti in to zelo hitro, v super kondiciji in prav nič zastrupljena. Sem se praktično celo življenje redno ukvarjala s športom, se zdravo prehranjevala, nikoli nisem kadila ne pila alkohola niti se drogirala. Nosečnost je bila bp, otrok je zdrav, tudi za ukvarjanje z njim imam še vedno ogromno energije, prav tako moj partner, ki je istih let kot jaz. Nima smisla posploševat . Po tej logiki so danes tudi 25-letnice izredno neprimerne za matere; slabe prehranjevalne navade, premalo gibanja, alkohol, morda še kakšne druge substance, cigarete.
Meni osebno recimo vse te statistike niso kaj dosti pomenile, niti se nisem ozirala nanje. Vedela sem, da sem zdrava, da sem pripravljena bit šele v teh letih mama, da imam za to dobre pogoje in dobre jajčnike. Zakaj bi se ozirala na nekoga, ki me hoče za vsako ceno prepričat v nasprotno? Človek sam sebe najbolje pozna. In odločitev za otroka po 40. letu nikakor ne sme bit odločitev forumske skupnosti, temveč racionalna odločitev dveh potencialnih staršev, ob morebitnem posvetu z ginekologom.
[/quote]

42+15 = 56.
Ko bo tvoj potomec na vrhuncu pubertete, boš ti 56.

A je prišla na roditeljski tvoja babi? Ne mi zamerit, tako je/bo/lahko bo.

Sem pri skoraj 46ih v top formi. – zgledam jih skoraj 10 manj. Pa vem, da mi na kraj pameti pri 40+ ni prišlo, da bi imela še enega. Ker sem dobro premislila, da so leta, ko je tvoj potomec na vrhuncu pubertete za ćensko leta vrhunca menopavze – ko se marsikaj lahko začne. Ko kondicija morda ne bo več tako “top”, kot je lahko še vedno naprimer pri 45ih…..

Da se pa grem neko “super herojsko mamo”, lej me, jaz zmorem pri tolikih letih še rodit, mi pa nikoli ni predstavljajo osebnostnega izziva. Ker v tem primeru mislim na to, kaj kako bo lahko čez 10, 15 let z menoj….

42+15 = 56.
Ko bo tvoj potomec na vrhuncu pubertete, boš ti 56.

A je prišla na roditeljski tvoja babi? Ne mi zamerit, tako je/bo/lahko bo.

Sem pri skoraj 46ih v top formi. – zgledam jih skoraj 10 manj. Pa vem, da mi na kraj pameti pri 40+ ni prišlo, da bi imela še enega. Ker sem dobro premislila, da so leta, ko je tvoj potomec na vrhuncu pubertete za ćensko leta vrhunca menopavze – ko se marsikaj lahko začne. Ko kondicija morda ne bo več tako “top”, kot je lahko še vedno naprimer pri 45ih…..

Da se pa grem neko “super herojsko mamo”, lej me, jaz zmorem pri tolikih letih še rodit, mi pa nikoli ni predstavljajo osebnostnega izziva. Ker v tem primeru mislim na to, kaj kako bo lahko čez 10, 15 let z menoj….
[/quote]

42+15 = 57, pardon – še eno leto več :)))))

oprosti, ampak to je pa posledica nečesa čisto tretjega.
visoka smrtnost pri porodu je bila ponavadi posledica močnih poporodnih krvavitev ali pa sepse, kar lahko danes zaradi razvitosti medicine preprečimo.
tako jaz, kot moja sestra bi verjetno umrli pri porodu. pri obeh se je zakompliciralo, sestri so komaj ustavili krvavitev, potrebna je bila operacija, meni pa so morali operativno odstranit posteljico, ker je nisem mogla porodit po naravni poti.

v sloveniji imamo tako nizko smrtnost porodnic in otrok do petega leta starosti zato, ker imamo fenomenalno zdravstveno skrb in zastonj vse zdravstvene storitve v zvezi s tem.
v ZDA umre 3krat toliko porodnic kot pri nas in štirikrat toliko otrok do 5 leta starosti zaradi neurejenega in predragega zdravstva.
[/quote]

eh nakladaš, medicina nima nič s tem, pomagajo cbd kapljice in konopljina smola.

eh nakladaš, medicina nima nič s tem, pomagajo cbd kapljice in konopljina smola.
[/quote]

hahaha dobra

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_infant_and_under-five_mortality_rates

kliknite na urejanje po vrednosti in si poglejte, kje je slovenija….

Sicer nisem v taki situaciji kot ti, se pa strinjam, če bi imela novega partnerja, in bi bil on brez otrok, jaz tudi ne bi njemu na ljubo rodila še enega. Čeprav bi še lahko. Jaz sem ” končala” in če me hoče, naj me ima, čeprav brez skupnega otroka. Se čudim temu fenomenu, ko ženske na veliko rojevajo pri 40+, zato ker imajo novega partnerja in bi pač še z njim imele enega itd..

42+15 = 56.
Ko bo tvoj potomec na vrhuncu pubertete, boš ti 56.

A je prišla na roditeljski tvoja babi? Ne mi zamerit, tako je/bo/lahko bo.

Sem pri skoraj 46ih v top formi. – zgledam jih skoraj 10 manj. Pa vem, da mi na kraj pameti pri 40+ ni prišlo, da bi imela še enega. Ker sem dobro premislila, da so leta, ko je tvoj potomec na vrhuncu pubertete za ćensko leta vrhunca menopavze – ko se marsikaj lahko začne. Ko kondicija morda ne bo več tako “top”, kot je lahko še vedno naprimer pri 45ih…..

Da se pa grem neko “super herojsko mamo”, lej me, jaz zmorem pri tolikih letih še rodit, mi pa nikoli ni predstavljajo osebnostnega izziva. Ker v tem primeru mislim na to, kaj kako bo lahko čez 10, 15 let z menoj….
[/quote]

Ne zagovarjam pozne nosečnosti,
ampak marsikatera danasnja 50.letnica izgleda 40, in kaksna 35 letnica izgleda že 45…
Vem, ker imam 2 osnovnosolca in kar nekako ne znam ocenit starosti, pa se mi je včasih zdelo, da znam. Isto moski, 35 je debel, plešast in že siv, po drugi strani pa 50 letni ata, ki izgleda kot da jih nima niti 40.

Avtorica, sebično od tebe, da nase priklepaš moškega, ki bi lahko našel eno mlado žensko, ki bi mu brez problemov rodila otroka. Upam, da ga sreča pamet in te zapusti. Ti pa si najdi enega sebi primernega.

Meni osebno se je vedno zdelo bolj pomembno s kom imam otroka kot kdaj.
Sem pa menda čudna. Pravijo.

42+15 = 56.
Ko bo tvoj potomec na vrhuncu pubertete, boš ti 56.

A je prišla na roditeljski tvoja babi? Ne mi zamerit, tako je/bo/lahko bo.

Sem pri skoraj 46ih v top formi. – zgledam jih skoraj 10 manj. Pa vem, da mi na kraj pameti pri 40+ ni prišlo, da bi imela še enega. Ker sem dobro premislila, da so leta, ko je tvoj potomec na vrhuncu pubertete za ćensko leta vrhunca menopavze – ko se marsikaj lahko začne. Ko kondicija morda ne bo več tako “top”, kot je lahko še vedno naprimer pri 45ih…..

Da se pa grem neko “super herojsko mamo”, lej me, jaz zmorem pri tolikih letih še rodit, mi pa nikoli ni predstavljajo osebnostnega izziva. Ker v tem primeru mislim na to, kaj kako bo lahko čez 10, 15 let z menoj….
[/quote]

pri nas hodi na sestanke ena toliko stara mama, pa se nihče ne sprašuje tako kot ti. V vaših krajih morate biti pa res zahojeni in zelo slabo vzgojeni. Za take je res bolje, da imate čim manj otrok, saj so otroci ogledalo svojih staršev.

42+15 = 56.
Ko bo tvoj potomec na vrhuncu pubertete, boš ti 56.

A je prišla na roditeljski tvoja babi? Ne mi zamerit, tako je/bo/lahko bo.

Sem pri skoraj 46ih v top formi. – zgledam jih skoraj 10 manj. Pa vem, da mi na kraj pameti pri 40+ ni prišlo, da bi imela še enega. Ker sem dobro premislila, da so leta, ko je tvoj potomec na vrhuncu pubertete za ćensko leta vrhunca menopavze – ko se marsikaj lahko začne. Ko kondicija morda ne bo več tako “top”, kot je lahko še vedno naprimer pri 45ih…..

Da se pa grem neko “super herojsko mamo”, lej me, jaz zmorem pri tolikih letih še rodit, mi pa nikoli ni predstavljajo osebnostnega izziva. Ker v tem primeru mislim na to, kaj kako bo lahko čez 10, 15 let z menoj….
[/quote]

Pred 40 leti….. me je rodila pri 42, oče je bil 43, niti enkrat mi nihče ni rekel, da z babico ali dedkom okoli hodim, do 20 leta z očetom prehodila vse slovenske gore, na maturancu me je oče sukal po plesišču, da sem bila jaz zmatrana…mati res ni športen tip, je pa pravi biznis woman, veliko je/sta ustvarila……tako, da res ne vem o čem govoriš.

Kaj bo, kako bo, ne ve nihče, niti 25 letna mati.

New Report

Close