Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tiste ki ste rodile po 43

Tiste ki ste rodile po 43


[/quote]
Jaz pa ne bi imela tipa, ki bi mi rekel,da si ne želi otrok, ker jaz si ga pa še želim. Enako.
In pa pač naj pojde drugam s tisto, ki noče in ne mara otrok.
ne moreš se ljubit z nekom, če nimaš enakih želja, če bi se moral odreči nečemu. Tako jaz ne morem ljubiti tipa, ki noče otroka. ker sem materinski človek in si želim otroka in družino. In pika to tako je.
Toliko ko polagaš stvari v vednost – komu le? vsak je zase človek in vsak zase odloča – nisi ne tvoja hči ne niti tvoj lover nobeno merilo za druge. Ti živi tako kot hočeš, ostali bomo pa tako kot mi čutimo. Nimaš nam nič za v vednost polagat in posiljevat tvojih izkušenj.
Kot rečeno jaz osebno ne bi nikoli tako živela kot ti – ne bi mogla, ker ne bi mogla biti s človekom, ki ne želi z menoj otroka. Konec. Ljudje smo si različni. In me otroci iz bivših vez prav nič osebnostno ne osrečujejo. jaz si želim biti mama svojemu otroku. otroci iz bivših vez starše imajo in ne morejo biti meni neko nadomestilo za mojega lastnega otroka – niti tega nikoli ne bi želela, ker nikoli niso nadomestilo. lasten otrok je lasten otrok, tako kot imajo oni lastne starše in tudi jaz nisem in nikoli ne bom nadomestilo za nobenega starša.
zato je zame moj otrok moja osebna želja in kdor ga ne želi z menoj imeti – nimam jaz z njim kaj početio in ga niti ne morem imeti rada, še manj pa ljubiti. In nikoli ne morem biti srečna s tako osebo, pa če si ti 1000krat. je to zame nepomembno. jaz ne bi mogla biti nikoli.
Toliko o tem zakaj je polaganje tvojega življenja drugim v vednost in čisto brez pomena.


ni vedno luštno, čeprav je zelo romantično, da si nekdo želi otroka s tako starejšo žensko; znanka je rodila pri 42-ih, zdaj pa se je predala alkoholu, ker ne zmore, otrok ji dol visi, vsi drugi skrbijo zanj, le mamca ne 🙁


ni vedno luštno, čeprav je zelo romantično, da si nekdo želi otroka s tako starejšo žensko; znanka je rodila pri 42-ih, zdaj pa se je predala alkoholu, ker ne zmore, otrok ji dol visi, vsi drugi skrbijo zanj, le mamca ne 🙁
[/quote]
pijanka je lahko tudi 25 letnica – leta pri tem niso ovira.

42+15 = 56.
Ko bo tvoj potomec na vrhuncu pubertete, boš ti 56.

42+15 = 57, pardon – še eno leto več :)))))
[/quote]

No, to sem jaz. Imam 2 otroka, enega rodila pri 36, drugega pri 42. S starejšo nimam več nobenih težav, je samostojna (finančno ne, razen kar preko študenta malo zasluži), je na faksu, pomaga pri hišnih opravilih, ima fanta in noče več hoditi z nami na dopust, mogoče prideta s fantom samo za par dni pogledat, potem pa po svoje.
Mlajša je 13 let stara, mi je že za družbo, mož nerad potuje z letalom, medve pa stalno okoli.
Pa kaj tako strašite s to puberteto? pač obdobje, kot vsako s svojo specifiko. Pride in gre.
Nisem pa še tako stara, da bi bila kaj bolj utrujena, uvela, skrb za otroke je užitek in te samo bogati in dviguje energijo, ne pa jemlje.

Ja, veš da!
Kdo ti je kriv, da si se že mlada skurbala pri 20!
[/quote]

To pa je zelo nesramna izjava. In ce smo ze pri tem – seks bolj pritice 20-letnici kot 43-letnici! Se ti ne zdi?

če jo ima moški res rad, je ne bo silil v riziko


sama želi otroka z moškim potem je nihče ne sili v to.

Najbrš ga ima zaklenjenega v kleti, vklenjenega v verige in ga s pištolo na sencah vsak dan vsaj 3x prisili, da ji reče, da jo ljubi. A se ti ne zdi, da je dovolj star, da se zna sam odločiti s kom bo v zvezi? Lahko bi našel mlajšo…… Ja, lahko bi jo, pa mu očitno ona ustreza.

Je velika razlika med 40 in 43. Tezko je najti tocne podatke, a recimo na tej strani:
https://www.livestrong.com/article/144162-43-trying-get-pregnant/

pise, da je pri 43 moznost za zanositev v enem ciklu 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. In ta procent vsakih nekaj mesecev se pade ko se zenska bliza menopavzi. In tudi ce zanosis to se nic ne pomeni, moznost za splav v teh letih je precej velika – nasla sem podatek 38{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. V Sloveniji delajo IVF samo do 42 ravno zato – ker so moznosti potem ze tako slabe, da se ne izplaca.
Tukaj se lepo vidi – pri 40ih je moznost za zanositev se nad 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (na splosno seveda, ne v enem ciklu), pri 45 pa samo 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}:
https://www.babycentre.co.uk/a6155/your-age-and-fertility

Res vidimo veliko mladih mamic po 40-em, a v resnici ne vemo kako so zanosile – naravno, z IVF, darovano celico… tega verjetno ne razlagajo okoli.
[/quote]

Narava ni statistika, še manj pa da bi bila eksaktna veda kot matematika, da bi lahko operirali do 1 odstotka natančno. Narava je precej nepredvidljiva, ki lahko preseneti v pozitivno ali negativno smer.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

42+15 = 56.
Ko bo tvoj potomec na vrhuncu pubertete, boš ti 56.

A je prišla na roditeljski tvoja babi? Ne mi zamerit, tako je/bo/lahko bo.

Sem pri skoraj 46ih v top formi. – zgledam jih skoraj 10 manj. Pa vem, da mi na kraj pameti pri 40+ ni prišlo, da bi imela še enega. Ker sem dobro premislila, da so leta, ko je tvoj potomec na vrhuncu pubertete za ćensko leta vrhunca menopavze – ko se marsikaj lahko začne. Ko kondicija morda ne bo več tako “top”, kot je lahko še vedno naprimer pri 45ih…..

Da se pa grem neko “super herojsko mamo”, lej me, jaz zmorem pri tolikih letih še rodit, mi pa nikoli ni predstavljajo osebnostnega izziva. Ker v tem primeru mislim na to, kaj kako bo lahko čez 10, 15 let z menoj….
[/quote]

Izgled pa ima veliko veze s starševstvom!? Mlajša si videti , boljša mati boš?
Ne drži, narcisistične (domišljave) matere so zelo slabe matere, ne glede na leta, še posebej, če jim je v 1. vrsti skrb za izgled.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

To pa je zelo nesramna izjava. In ce smo ze pri tem – seks bolj pritice 20-letnici kot 43-letnici! Se ti ne zdi?
[/quote]
Čisto odvisno kako gledaš… Jaz sem bila za 20. rojstni dan še nedolžna. Za 21. ne več. 🙂
Zdaj sem 40+ (ne še 43) in še seksam.

To pa je zelo nesramna izjava. In ce smo ze pri tem – seks bolj pritice 20-letnici kot 43-letnici! Se ti ne zdi?
[/quote]

Eno je pri 20 seksat. Upam, da vsaj s stalnim in resnim partnerjem. Nekaj drugega pa pri 20 rodit.
Načrtovano, itak.

Izraz morda res ni lep, ampak ženska, ki rodi pri 20, pred tem pa nenačrtovano zanosi z nekom, s katerim niti ni načrtovala skupnega življenja, je zelo blizu izrazu skurbana. Sploh če se niti ne spomni na katerem žuru je naredila otroka.
Pa tudi to mi je nekaj novega, da se pri 43 več ne seksa??
Jaz mislim, da je boljše malo pozneje začet in pri teh letih še orng seksat z resnim partnerjem.

ampak zdaj vsaj vemo zakaj tetke na tem forumu toliko norijo, če hoče ena pri teh letih rodit – ker one v tej starosti niti seksajo ne več. 🙂

Kar pogumno, če se dobro razumeta, če je želja obojestranska , če sta finančno podprta ne vidim ovir…

poznam par, ki je začel po 40. ona dva od prej, on brez otrok. sta hotela imet še skupaj enega, pa ni šlo.

Narava ni statistika, še manj pa da bi bila eksaktna veda kot matematika, da bi lahko operirali do 1 odstotka natančno. Narava je precej nepredvidljiva, ki lahko preseneti v pozitivno ali negativno smer.
[/quote]
Saj ravno to je statistika – v tistih procentih so zajeta vsa ta presenecenja…

Eh, kr neki je ta tema. Najbrž odprta zaradi provokacije oziroma ker se vnaprej ve, da bo prišlo do trenj.
No, če pogledamo Anglijo in Wales, kjer se rodi več otrok kot v Sloveniji in je, recimo da tudi malce drugačen standard. Največ otrok se tam zdaj rodi materam po 35. letu starosti, približno 144.000 na leto, še posebej v tistih predelih, ki so dražji za življenje. Od tega je bilo več kot 30.000 mater starejših od 40 let, približno 2000 pa starejših od 45. Mater, ki so ob rojstvu otroka mlajše od 25 let je bistveno manj. Go, figure!

tukaj pa še nekaj na temo, kako so otroci starejših mam bolj zdravi in mentalno bolj stabilni
https://www.telegraph.co.uk/news/health/news/11006335/Children-of-older-mothers-healthier-and-more-mentally-stable.html

Je star 42, najdel si je se starejso, 45 letnico in sedaj sta dobila dojencka. Katastrofa. Oba zmozgana do konca, kaj sele bo v puberteti.

Nic ne recem, precej v nasi druzbi nas je cez 40 in smo sele sedaj dobili prve otroke. S to razliko, da imamo od 10 do 15 let mlajse zene. Kar je naravno. In zadeva klapa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Razumem moske, ki so jim vsec stare babe, ampak za boga milega, ne imejte otrok z njimi, ce si noces zavozit zivljenja.

Pa kaj, če ga poznaš. Jaz poznam par, ki je skupaj od srednje šole in nista mogla imet otrok, sta posvojila po 3. letu. So what??

Če si želiš z njim imeti otroka, in če je tvoje telo v formi(rodila, medenica) in če imaš energijo za dojenčka in malčka in najstnika- res ne vem, zakaj ne bi.
Mnenje družbe pa v tako osebnih primerih ni pomembno, ampak samo vajino.


Poznam eno, ki se je za otroka odločila v podobni, celo malo mlajša. Tako med vrsticami je dostikrat namignila, da to ni bila najboljša odločitev. Tudi sama si ne predstavljam, da bi se pri petdesetih ukvarjala s prvošolčkom, medtem ko moje prijateljice že dobivajo vnuke, pa se pri šestdesetih bodla s pubertetnikom … Situacijo si je treba zamislit nekoliko vnaprej, ne samo kako bi bilo imet dojenčka.

Ja sem rodila, dvojčka pri 44, pri 50+ prvošolčka. Smo presrečni, zdrava vesela, srečna otroka in se imamo radi. In si ne predstavljam več da jih ne bi imela. Otrok ti da energijo in ljubezen.

Pri 42 je zelo težko zanosit svoje otroke. Naredi teste doma, kakšne so tvoje možnosti, če jih ni poišči informacije za tujino. In se ne oziraj na mnenja ljudi, svoje življenje živiš.

Pa še to naj bi menda državo, tistemu ki narava omogoči da zelo pozno rodi ima menda namenjeno zelo dolgo življenjsko dobo. Tega pa prej ne vemo.

O groza kaka zloba. Čestitke tvojemu kolegu, tebi pa – nič ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Tudi ti boš kmalu star.


Mater boš srečna, ko bojo v puberteti, ti pa stara in zmozgana. Pa ko se bojo osamosvajal, bojo mogl betežnim staršem pomagat pa riti pedenat, namesto si novo družino ustvarit.

Mene je imela mama tudi v teh letih, natančneje pri 40, ter je par mesecev po mojem rojstvu dopolnila 41, oče je imel pa 43 ob mojem rojstvu. Je pa mama vedno zelo skrbela za zdravje, bila fit in na videz delovala precej mlajša od kakšnih drugih žensk enake starosti z že starejšimi otroci. Pubertetniki pa znajo zmozgat tako mame v 50ih, 40ih ali 30ih, nobene razlike, odvisno kakšnega otroka, najstnika imaš…

Leta žal ne pomenijo nič. Gledam sosedo, staro 30 let, vleče se pa skozi življenje počasneje kot moja 90 let stara babica. Lena kot fuks, debela kot sod, do trgovine ima 800 metrov peš, pa se ji ne ljubi, naroči po internetu. Celo zimo z otrokom ni bila zunaj vsega skupaj pol ure. Če.
To bo pri 50 samo še za v trugo al kaj.
Nakar pri njeni sosedi starejša gospa, tam malo čez 60, čuva malčico, to sta cel dan v pogonu, varuška tudi pospravi, da prat, skuha kosilo, ni da ni.
Če si predstavljam, kakšne ženske se odločijo za 15 let starejše tipe … no, saj boš videl, kakšen lop po glavi boste dobili čez par let, sploh če niste ornk pri denarju.

New Report

Close