Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek učitelji naj delajo 8 ur v šoli

učitelji naj delajo 8 ur v šoli

Saj ni slaba ideja tole o 8 urah učiteljev v šolah na dan. Samo še pisarne za po npr. dva učitelja skupaj zgradijo in opremijo, kupijo vsakemu računalnik, pa bo. Marsikdo bo najbrž celo vesel, da ima mir pri delu, ker doma, vsaj koliko jaz preko sorodnikov poznam situacijo, delajo za šolo ponavadi pozno ponoči (ker prej ni miru, pa drugo delo je, pa računalnik je zaseden ipd.).

Kot že rečeno, efektiven delavec je sposoben svoje delo opraviti v 8 urah. Če si preveč počasna, pač delaš dlje.

Imam sosedo učiteljico,gre ob malo po osmi uri,doma je že ob 12 uri..preverjeno..mi je tudi sama rekla..pa tudi vidim jo,ker sem bila pol leta na bolniški..jaz pa delam za 750 evrov najmanj 9 ur..včasih 12..ali več..tako,da ne mi govoriti o delu..ta moja soseda daje inštrukcije…ja s tem še nekaj zasluži..plače pa ima 1.500 evrov..v vednost…jaz ne grem nikoli spat,ko pridem domov..ker imam še kup obveznosti..v službo se tudi vozim eno uro..potem si zračunajte kdaj pridem domov..pa imam odgovorno službo..en kiks..pa sem lahko na cesti..

Pa smo tam. Če je po vašem en učitelj slab, len, dela premalo in ne vem kaj še to pomeni, da so vsi taki. Bom ponovila kar sem spodaj napisala. Vsi v gospodarstvu kradejo, vse frizerke so zanič, zdravniki nesposobni, ves javni sektor nesposoben. Se strinjaš? Se mogoče najdeš kje vmes?

Naša učiteljica in pravzaprav vse kar jih jaz poznam so v šoli vsak dan od 8ih do 13ih. 1x mesečno imamo govorilne (vedno), 1x na tri mesece roditeljski. Dostopne so vsak dan po dogovoru pred poukom ali po pouku.
Izmenično imajo podaljšano bivanje. 1x na mesec imamo kakšno popoldansko aktivnost. Vodijo krožek angleščine in pevski zbor po pouku. Gredo z našimi otroci v šolo v naravi, jih peljejo v Ljubljano na izlet, v gledališče. Kar nekaj je letno celodnevnih zadev. Zraven so 3x letno na nastopih otrok v pozno popoldanskih urah.
Vsaj 2x tedensko v šoli ustvarjajo kar pomeni, da doma pripravijo materila, da naši otroci potem dokončajo izdelke. Kje so še testi, preverjanja in te tako moteče priprave.

Če seštejem vse ure presegajo vsakega v gospodarstu. Ampak ja, ne sedijo v razredu 8 ur vsak dan in enim bo rit razžrlo zaradi tega.[/quote]
Večje neumnosti pa še nisem slišala. Jaz delam v tuji firmi, pridem domov ob 18.00 uri, odidem od doma ob 7.00. Zvečer še pišem emaile za službo. Soseda je učiteljica, gre za menoj v šolo in je doma ob 12.30 uri. Pa kdo koga farba in kdo dela več ‘ Imam 27 dni dopusta, oni imajo 3 mesece bv kosu (90 dni).
Je pa res da so vse presrane ,kdaj jim bo kateri starš rekel kaj. Slabo prenesejo pritiske in se kar trest začnejo ob prvem problemu. Imam taščo ki je učiteljica in vsaka malenkost jo vrže iz tira. Pristiska ne znajo prenesti, vsaj večina je takih.[/quote]
NUJNO PREŠALTAJ V ŠOLO: SE BOŠ ODPOČILA IN BOŠ VELIKO NA POČITNICAH. Sicer pa zeeeh!

Ekola, sin ima učiteljico, izurjeno, sposobno, proaktivno. Dosegljiva na emailih, telefonih, ima red, disciplino. Vedno sproščena. Učenci jo imajo radi, starši jo imamo radi. Všeč mi je ker teste napove vnaprej, nobenih šokov, pretresov, vemo kaj so se učili in kaj bodo pisali. Vse je na easy, sproščeno, a otroci imajo super znanje, podlago.Taka učiteljica si zasluži zlato medaljo in dodatek 2x plače.
Hči ima katastrofo. Panika, nered, sploh ne vemo kaj bo bilo za ocenjevanje, kdaj bo ocenjevanje. 1-2 dni prej pove da bo ocenjevanje, hči vsa živčna pride domov, da jutri ali pa pojutrišnjem pa kar 2 testa pišejo… Kaos na kaos. Potem jim da teste iz starih učbenikov kjer je snov drugačna kot iz njihovih učbenikov. Poprave v testih naredi narob. Vedno je živčna, pod stresom. Tudi ogromno je na bolniški in je dejansko vse skupaj neurejeno in kaotično. Tako smo uvedli sprotno učenje, ker drugače je preveč živčno. Npr. ta teden so imeli 5 ocenjevanj, prejšnja 2 tedna pa nič .Kar nekaj…Hči sprašujem kaj bodo imeli za ocenjevanje, pa sploh ne ve. Potem kliče sošolce in tudi oni ne vejo. Potem se pač vse učimo in bo kar bo. Noro, noro.
Verjamem da se druga bolj trudi, a učinek je čisto drugačen.

Kot že rečeno, efektiven delavec je sposoben svoje delo opraviti v 8 urah. Če si preveč počasna, pač delaš dlje.[/quote]

Ja zgleda, da tudi učitelji niste kaj efektivni, ker toliko in tako pozno, kar cele noči delate doma.
O moji efektivnisti ne bi razpravljala, ker delam toliko, kolikor 2 normalna delavca.

Kot že rečeno, efektiven delavec je sposoben svoje delo opraviti v 8 urah. Če si preveč počasna, pač delaš dlje.[/quote]

…lahko daje samo nekdo, ki še ni nikoli delal v gospodarstvu! Ali pa res pošteno delal.

Se vidi, kako nimate stika z realnostjo!

Kot že rečeno, efektiven delavec je sposoben svoje delo opraviti v 8 urah. Če si preveč počasna, pač delaš dlje.[/quote]

Ja zgleda, da tudi učitelji niste kaj efektivni, ker toliko in tako pozno, kar cele noči delate doma.
O moji efektivnisti ne bi razpravljala, ker delam toliko, kolikor 2 normalna delavca.[/quote]

Izkoriščajo te. Ali pa se sama grebeš za delo in jemlješ zaslužek drugim.

Ni prav, da če sama veliko delaš, ne priznavaš drugim, da tudi delajo. Je pa to v naši družbi pogost pojav.

a učiteljičinih 23 ali 21 ur prisotnosti v razredu se računa na šolske ure ali na navadne ure???

ker če se računa na šolske ure, to znese natanko 17 ur in 15 minut….razlike pa je skoraj za en delovni dan v primerjavi s 23 urami….
pa za boga naj enkrat neka učiteljica pojasni, kaj počne med počitnicami, ko je v službi??? a je v službi doma ali je v službi na šoli????
recimo počitnice trajajo cca 70 dni, to je kakih 50 delovnih dni….vsi dnevi niso dopust, pa tudi učitelji so v šoli nekje do konca junija in proti koncu avgusta…kje so ostali dnevi??? priprave??? kje in na kakšen način? komu podajajo poročilo o opravljenih urah??

prepričan sem, da je pri učiteljih rezerv še pa še. pri povprečnih učiteljih, ki so v večini, ki se ne potrudijo da bi se dobro pripravili na pouk, zato so pri pouku nepripravljeni, obveznosti samo prelagajo na otroke itd….tega je dandanes nenormalno dosti, prav vidi se koliko dela učitelji preprosto preložijo na otroke in posledično na starše, ki doma opravljajo naloge učiteljev, ki v šoli ne razložijo snovi,,,,samo rečejo v učbeniku preberite strani od do in si v zvezek našišite povzetek…naslednji dan podobno, nato že spraševanje in test….potem pa otroci s strani učitelja sploh niso dobili informacij, kaj je prav in kaj ne in marsikateri se na tak način uči narobe, sploh taki, ki nimajo staršev, ki bi jim znali pomagat.
Žal je to naš top šolski sistem in samo še bolj v to smer gre. Zato sem za strožji nadzor nad učitelji, tudi nad njihovo prisotnostjo na del. mestu in še čim drugim.

Kot že rečeno, efektiven delavec je sposoben svoje delo opraviti v 8 urah. Če si preveč počasna, pač delaš dlje.[/quote]

…lahko daje samo nekdo, ki še ni nikoli delal v gospodarstvu! Ali pa res pošteno delal.

Se vidi, kako nimate stika z realnostjo![/quote]

Stik z realnostjo imam kar taprav. Sicer pa delam v gospodarstvu, pa tudi pošteno delam, zato ne prenašam lenuhov, ki delajo 5 ur in se pritožujejo za vsako malenkost!

…lahko daje samo nekdo, ki še ni nikoli delal v gospodarstvu! Ali pa res pošteno delal.

Se vidi, kako nimate stika z realnostjo![/quote]

Stik z realnostjo imam kar taprav. Sicer pa delam v gospodarstvu, pa tudi pošteno delam, zato ne prenašam lenuhov, ki delajo 5 ur in se pritožujejo za vsako malenkost![/quote]

Jaz sem odgovarjala avtorici: prepočasna si

Ja zgleda, da tudi učitelji niste kaj efektivni, ker toliko in tako pozno, kar cele noči delate doma.
O moji efektivnisti ne bi razpravljala, ker delam toliko, kolikor 2 normalna delavca.[/quote]

Izkoriščajo te. Ali pa se sama grebeš za delo in jemlješ zaslužek drugim.

Ni prav, da če sama veliko delaš, ne priznavaš drugim, da tudi delajo. Je pa to v naši družbi pogost pojav.[/quote]

Seveda me izkoriščajo, mi je čisto jasno. A obstaja kakšna gospodarska firma, ki ne izkorišča??

včasih smo šli v šolo v naravi 1x v celi OŠ, ne tako kot sedaj, ko gredo (vsaj našo) 3x. Itak je to v teh časih hud finančni pritisk na družine. Vključno z vsemi ekskurzijami. pa imamo rezervo. Imamo krompirjeve počitnice, pa novoletne počitnice, pa kak blok za prvi maj, da o poletnih niti ne govorim. Učitelj nima toliko dopusta. ne mi rečt, da nimajo v teh terminih časa, da si naredijo priprave za celo leto vnaprej (prilagodijo priprave od prejšnjega leta, večinoma, ker učni načrt se ne spreminja glih vsako leto za vse predmete), tudi teste. Tudi teste si lahko splanirajo tako, da jih popravljjajo med krompirjevimi počitnicami, ali novoletnimi, ali prvomajskimi, pa nimajo s tem dela za cele počitnice. malo si je treba delo organizirat in razporedit. Razen, če bi hoteli med počitnicami uživat, potem pa morajo res te ure not spravit v delovnih dnevih.
Tudi krožki in govorilne ure se lahko pokrivajo s tem, da nimajo vsak dan 8 ur pouka, a ne?

Izkoriščajo te. Ali pa se sama grebeš za delo in jemlješ zaslužek drugim.

Ni prav, da če sama veliko delaš, ne priznavaš drugim, da tudi delajo. Je pa to v naši družbi pogost pojav.[/quote]

Seveda me izkoriščajo, mi je čisto jasno. A obstaja kakšna gospodarska firma, ki ne izkorišča??[/quote]

Seveda obstaja, pa še uspešnejše so po navadi. Sploh pa res, tisti, ki visite tukaj na MON-u v službenem času, tudi nič ne delate, to ne paše v delovne ure.

Šolske počitnice in pouka prosti dnevi

Šolske počitnice 2014/2015

jesenske počitnice: 27. oktober 2014 – 30. oktober 2014 4dni

novoletne počitnice: 29. december – 31. december 2014, 2. januar 2015 4dni

zimske počitnice: 23. februar 2015 – 27. februar 2015 5dni

prvomajske počitnice: 28. april 2015 – 30. april 2015 3dni

poletne počitnice: 26. junij 2015 – 31. avgust 2015 48dni
_______________________________________________________________

ŠTETI SO SAMODELAVNI DNEVI BREZ VIKENDOV IN PRAZNIKOV 64 dni x 8 ur = 512ur

Seveda me izkoriščajo, mi je čisto jasno. A obstaja kakšna gospodarska firma, ki ne izkorišča??[/quote]

Seveda obstaja, pa še uspešnejše so po navadi. Sploh pa res, tisti, ki visite tukaj na MON-u v službenem času, tudi nič ne delate, to ne paše v delovne ure.[/quote]

Eni začnemo delat, ko se učitelji šele spravijo spat po vseh testih, ki jih popravijo, ker imajo neurejene družinske razmere in nerazumevajoče partnerje, ki ne razumejo da nosijo delo domov in da so za to plačani, po moje bi učiteljem pripadal dodatek na nočno delo, kaj misliš?

Malo maturo, maturo, popravne izpite poleti otroci naredijo s hišnikom. Baje, menda, sem slišala.

Obstajamo tudi taki, ki smo delali v gospodarstvu in v šolstvu. Sem v četrti službi, moja tretja je bila 6 let v šolstvu. Odkoder sem ušla, ker je začelo iti na račun mojega zdravja.
Zdaj sem v gospodarstvu in še vedno trdim, da se vam v gospodarstvu (pa sem na precej odgovornem del. mestu) niti sanja ne, kaj se pravi biti pod stresom.
V šoli so bili dnevi, tedni, ko niti lulat nisem uspela vse dopoldne. Kljub odmorom in luknjam v urniku. Spotoma sem popila skodelico čaja ali kave v kakih petih obrokih, ker v enem nikoli ni zneslo. Skozi nekaj. Otroci, nadrejeni, kolegi, projekti, telefoni, starši…
In ko sem okoli 15h prihajala domov sem bil “scuzana”.
Ja, pa še o poletju. S popravnimi izpiti, maturo, podelitvijo spričeval, birokracijo itd smo končali nekje 15. ljulija. Čez en mesec (16.8.) smo bili redno spet v službi. S tem, da so bila takrat ves čas kakšna celodnevna izobraževanja (torej 10 tudi 12 ur). Doma sem bila komaj kak dan ob 16h. Vmes pa popravci, priprave na novo leto, razgovori…
Od kolega žena je delala na eni od lj gimnazij (ne bom povedala kateri). Tam je šlo že pred leti tako daleč, da so si začeli pisat realne ure dela. Ravnatelj je obljubil, da bodo nadure plačane. In so v enem letu skoraj “bankrotirali” – skratka bilo jim je full žal in so šli spet na stari način. Ure so namreč pokazale realno sliko količine dela. Ki je veliko večja od tistih 23, s katerimi toliko opletate tukaj gor. In konkretno večja od 8 urne dnevne obveznosti.
Meni je zdaj lepše. Plačo imam boljšo. Pa ko grem domov, grem ponavadi domov. Takrat sem pa skozi nosila domov še eno malho dela, pa eno malho težav, osebnih problemov učencev, problemov s starši… Kdor tega ni delal, se mu tudi sanja ne!!!

Da in ta urnik velja samo ZA UČENCE:

Ne pa za učitelje!

Ja to je point.

Učitelji delajo samo od 8h in do 13h in potem so v enem letu spodobni not prinest še več kot 500 ur, da so frej vse počitnice. Se pravi, da vsak dan doma delajo še vsaj 5 ur??? Vsak dan, razen, ko imajo GU/proslave in celodnevne izlete??

In mi smo naivni, da vse to verjamemo.

V bistvu jim ne,….

Seveda obstaja, pa še uspešnejše so po navadi. Sploh pa res, tisti, ki visite tukaj na MON-u v službenem času, tudi nič ne delate, to ne paše v delovne ure.[/quote]

Eni začnemo delat, ko se učitelji šele spravijo spat po vseh testih, ki jih popravijo, ker imajo neurejene družinske razmere in nerazumevajoče partnerje, ki ne razumejo da nosijo delo domov in da so za to plačani, po moje bi učiteljem pripadal dodatek na nočno delo, kaj misliš?[/quote]

Ta tvoj odgovor pa nima nobene zveze s tem, kar sem napisala. Pravim samo, da ne more človek napisat, da dela cele dneve samo zato, ker gre zgodaj zjutraj od doma, domov pride pa ob sedmih, če si vmes na vseh možnih forumih in facebooku in ne vem kje še vse. Glej jaz sem delala v javnem sektorju, tudi v šoli, pa v bolnišnici, zdaj delam v gospodarstvu, moj ima s.p. in vem, kako stvari zgledajo. Vedno je kup nesposobnih ljudi tako v javnem sektorju kot v zasebnem. In to nima veze s številom opravljenih ur. Nekdo naredi v eni uri več kot drugi v celem dnevu.


Kopiram.
Firbec me je matral in sem za pavzo malo računala… Prišla sem do zanimivih rezultatov.
Če vzamem kot merilo delovnega leta 7 urni delovnik 5 dni v tednu (klasičen delavec, ki opravi svoje delo, gre domov in do drugega dne več ne razmišlja o službi) upoštevajoč vse proste dneve (vikendi) in praznike (v SLO jih imamo 13 na leto), potem ima učitelj približno 4 – 10 dni res dopust, vse ostalo pa nadoknadi v dolgih popoldnevih in nočeh, ko sedi ob pripravah, testih, pa na konferencah in še kje (računala sem preko svojih obveznosti – pa ne spadam med najbolj zaposlene učitelje – nimam krožkov, nisem razrednik, ne učim jezika – ti ljudje so še veliko bolj zaposleni).

Tole bo zdaj malo dolgo, ampak zdi se mi, da je prav, da se vidi, kako dejansko vse skupaj zgleda:

-643 ur pouka (in to preračunano v cele ure, ne 45+5, kot znaša šolska enota) ob 20 urni tedenski učni obveznosti (minimum za polno zaposlitev)
-78 ur obveznih govorilnih ur za starše in dijake
-48 ur konferenc (če vsaka traja povprečno 3 ure – vsi dobro vemo, da se včasih zavlečejo dlje)
-30 ur popravnih izpitov (2×3 dnevi – tam si povprečno 5 ur)
-20 ur maturitetnih izpitov (sobote in ustni del, ki je po zaključki šol. leta – povprečno traja 4 ure na dan)
-390 ur učnih priprav (če se za vsako šolsko uro pripravljam le 30 minut)
-24 ur sestavljanja testov (8 skupin, vsaka mora pisati 3 teste letno in če za pripravo za en test (A in B verzijo) porabim 1 uro)
-168 ur popravljanja rednih testov (če vsakega popravljam 15 minut in je v skupini povprečno 30 dijakov in pri tem ne štejem tistih, ki teste ponavljajo zaradi negativnih ocen)
-100 izrednih govorilnih ur za maturante (seminarska naloga/50 kandidatov)
-35 ur popravljanja maturitetnih seminarskih nalog (če vsaki vsega skupaj posvetim 45 minut – dolge so povprečno 20 strani in jih je treba prebrat, ter ocenit po natančno določenih kriterijih)
-170 ur drugih dodatnih aktivnosti (ekskurzije (večdnevne, ko si v službi 24ur na dan), izredni sestanki, srečanja aktivov, obvezni seminarji, izredne maturitetne priprave…)

Če se to sešteje, vse skupaj znese 1706 ur, kar je pri 7 urnem delovnem času 243 delovnih dni. Letošnje leto šteje 253 delovnih dni (ker je kar 6 sicer prostih dnevov ob vikendu), sicer je na leto 247 delovnih dni.

Torej imam letos celih 10 dni resničnega dopusta, čeprav mi ga po odločbi pripada 26…

Kot že rečeno, efektiven delavec je sposoben svoje delo opraviti v 8 urah. Če si preveč počasna, pač delaš dlje.[/quote]

Ja zgleda, da tudi učitelji niste kaj efektivni, ker toliko in tako pozno, kar cele noči delate doma.
O moji efektivnisti ne bi razpravljala, ker delam toliko, kolikor 2 normalna delavca.[/quote]

Ja, seveda! Nekdo, ki zares efektivno dela, več kot 8 ur ne more. Meglo pa seveda lahko mešaš tudi 24 ur dnevno.

Ne vem sicer kje v gospodarstvu si delala, a sigurno stres, ki ga doživljamo vsak dan v gospodarstvu, niti približno ne more meriti, s tistim v šoli. Ves čas se meri obseg dela, delati je treba bolje in predvsem še več, biti boljši od konkurence, prvi. In na koncu meseca so pomembne samo številke, koliko se proda… Od tega je odvisna naša plača, v šolstvu je vsak mesec zagarantirana plača, pa če naučite Janka in Metko sešteti 1+1, ali pa ne.

BRISANO

Se vam res zdi, da smo neumni? Najprej pljuvanje čez učitelje in potem pod drugim imenom pretvarjanje, da ste učiteljica in kako nič ne delate. Lahko padete še nižje?

New Report

Close