Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek učitelji naj delajo 8 ur v šoli

učitelji naj delajo 8 ur v šoli


Kopiram.
Firbec me je matral in sem za pavzo malo računala… Prišla sem do zanimivih rezultatov.
Če vzamem kot merilo delovnega leta 7 urni delovnik 5 dni v tednu (klasičen delavec, ki opravi svoje delo, gre domov in do drugega dne več ne razmišlja o službi) upoštevajoč vse proste dneve (vikendi) in praznike (v SLO jih imamo 13 na leto), potem ima učitelj približno 4 – 10 dni res dopust, vse ostalo pa nadoknadi v dolgih popoldnevih in nočeh, ko sedi ob pripravah, testih, pa na konferencah in še kje (računala sem preko svojih obveznosti – pa ne spadam med najbolj zaposlene učitelje – nimam krožkov, nisem razrednik, ne učim jezika – ti ljudje so še veliko bolj zaposleni).

Tole bo zdaj malo dolgo, ampak zdi se mi, da je prav, da se vidi, kako dejansko vse skupaj zgleda:

-643 ur pouka (in to preračunano v cele ure, ne 45+5, kot znaša šolska enota) ob 20 urni tedenski učni obveznosti (minimum za polno zaposlitev)
-78 ur obveznih govorilnih ur za starše in dijake
-48 ur konferenc (če vsaka traja povprečno 3 ure – vsi dobro vemo, da se včasih zavlečejo dlje)
-30 ur popravnih izpitov (2×3 dnevi – tam si povprečno 5 ur)
-20 ur maturitetnih izpitov (sobote in ustni del, ki je po zaključki šol. leta – povprečno traja 4 ure na dan)
-390 ur učnih priprav (če se za vsako šolsko uro pripravljam le 30 minut)
-24 ur sestavljanja testov (8 skupin, vsaka mora pisati 3 teste letno in če za pripravo za en test (A in B verzijo) porabim 1 uro)
-168 ur popravljanja rednih testov (če vsakega popravljam 15 minut in je v skupini povprečno 30 dijakov in pri tem ne štejem tistih, ki teste ponavljajo zaradi negativnih ocen)
-100 izrednih govorilnih ur za maturante (seminarska naloga/50 kandidatov)
-35 ur popravljanja maturitetnih seminarskih nalog (če vsaki vsega skupaj posvetim 45 minut – dolge so povprečno 20 strani in jih je treba prebrat, ter ocenit po natančno določenih kriterijih)
-170 ur drugih dodatnih aktivnosti (ekskurzije (večdnevne, ko si v službi 24ur na dan), izredni sestanki, srečanja aktivov, obvezni seminarji, izredne maturitetne priprave…)

Če se to sešteje, vse skupaj znese 1706 ur, kar je pri 7 urnem delovnem času 243 delovnih dni. Letošnje leto šteje 253 delovnih dni (ker je kar 6 sicer prostih dnevov ob vikendu), sicer je na leto 247 delovnih dni.

Torej imam letos celih 10 dni resničnega dopusta, čeprav mi ga po odločbi pripada 26…[/quote]

In ti vsako leto poučuješ različne teme pri enakih predmetih? Vsako leto se tuji jeziki spreminjajo pa matematika in književnost ter slovnica, pri kemiji znanstveniki vsako leto nove učbenike izdajajo, biologija in fizika se dnevno spreminjata, likovna umetnost in šport je bila lani čisto nekaj drugega..

Ali nisi dobro organizirana, ali pa nisi sposobna učiteljica, kar kaže tudi to da ne znaš podajat znanja saj imaš vsako leto popravne izpite??? ZAMISLI SE!!!

Ne vem sicer kje v gospodarstvu si delala, a sigurno stres, ki ga doživljamo vsak dan v gospodarstvu, niti približno ne more meriti, s tistim v šoli. Ves čas se meri obseg dela, delati je treba bolje in predvsem še več, biti boljši od konkurence, prvi. In na koncu meseca so pomembne samo številke, koliko se proda… Od tega je odvisna naša plača, v šolstvu je vsak mesec zagarantirana plača, pa če naučite Janka in Metko sešteti 1+1, ali pa ne.[/quote]

Kaj te jaz morem, zakaj pa ne greš za učitelja? Pa bo plača vsak mesec zagarantirana.

Pa še bolje:pojdi in postani odvetnik.Pa zaposli se pri Čeferinu.Bo denarja , ko solate.

Učitelji v OŠ nimajo nobenih maturitetnih in popravnih izpitov (zelo izjemoma je popravni izpit v OŠ), niti maturitetnih seminarskih nalog, niti izrednih GU, tudi druge aktivnosti, kot si naštela ne pašejo sem not.

78 ur GU?? Se pravi 8 ur na mesec. Pri nas popoldan sta na voljo termini od 15-17h. Vpisujemo se v 15 minutnem razmaku. Dopoldan je na voljo en dan v tednu 45 minut, redko kdo pride, mogoče 1 na mesec, ker ne more popoldan.

Pripravljajjo se za vsako uro, vsak dan, za vsak predmet po 30 minut??? C’mon…..

…in blablablablabla.

Vsak, ki ima pet minut časa, ve vse o šoli.

Ja zgleda, da tudi učitelji niste kaj efektivni, ker toliko in tako pozno, kar cele noči delate doma.
O moji efektivnisti ne bi razpravljala, ker delam toliko, kolikor 2 normalna delavca.[/quote]

Ja, seveda! Nekdo, ki zares efektivno dela, več kot 8 ur ne more. Meglo pa seveda lahko mešaš tudi 24 ur dnevno.[/quote]

Moj maximum je 13 ur efektivnega dela? Pa tvoj? Aja saj res, za učitelje je to 5 ali 6 ur.

..za tako razmišljanje s 40 plačilnim razredom,bi lahko malo bolje premislila,kaj napišeš..:-))))))..brez zamere..eni ljudje delajo več kot si misliš…jaz sem tudi vsak tretji teden na razpolago 24 ur..pa me nihče ne pomiluje..pa delam več kot osem ur…

Jaz nisem učiteljica, znam pa uporabljati pamet in osnove matematike, da mi je v minutki jasno, da vsa vaša pljuvanja ne držijo.

..za tako razmišljanje s 40 plačilnim razredom,bi lahko malo bolje premislila,kaj napišeš..:-))))))..brez zamere..eni ljudje delajo več kot si misliš…jaz sem tudi vsak tretji teden na razpolago 24 ur..pa me nihče ne pomiluje..pa delam več kot osem ur…[/quote]

Res je. Eni ljudje delajo več kot mislimo in med temu ljudmi so tudi učitelji (večina učiteljev) in seveda o 40 plačilnem razredu lahko samo sanjajo.

..za tako razmišljanje s 40 plačilnim razredom,bi lahko malo bolje premislila,kaj napišeš..:-))))))..brez zamere..eni ljudje delajo več kot si misliš…jaz sem tudi vsak tretji teden na razpolago 24 ur..pa me nihče ne pomiluje..pa delam več kot osem ur…[/quote]

Se opravičujem, da se vtikam zraven, ampak Šavrinka ima kar prav. V tem namreč, da ko se sproži nesramna gonja proti nekomu, je včasih treba gonjo ali že kar stampedo skušati ustaviti. Ampak ker se ne beremo oziroma ker nočemo poslušati argumentov “nasprotnikov”, je itak vse zaman. Tega, da počitnice niso enako dopust, očitno “gonjačem” ni možno dotupiti nikakor in na noben način, še celo na Šavrinkin način ne.

..za tako razmišljanje s 40 plačilnim razredom,bi lahko malo bolje premislila,kaj napišeš..:-))))))..brez zamere..eni ljudje delajo več kot si misliš…jaz sem tudi vsak tretji teden na razpolago 24 ur..pa me nihče ne pomiluje..pa delam več kot osem ur…[/quote]

Res je. Eni ljudje delajo več kot mislimo in med temu ljudmi so tudi učitelji (večina učiteljev) in seveda o 40 plačilnem razredu lahko samo sanjajo.[/quote]verjetno..a naj ima minister tak plačilni razred,ko ena učiteljica?..premalo se spoznaš na plačilne razrede..res je tudi to,da ga minister nima..ne zaostaja pa veliko..ti bi to morala vedeti..:-)))..iz srca ti privoščim,da vsaj nekomu rata,to kar imaš ti…

Kot prvo, polni delovni čas ni 7 ur/dan. Če ne štejemo malice (čeprav ravno vsi nimamo tega privilegija, da bi imeli teh 1/2 ure prosto), je to vsaj 7,5 ur/dan.

Kot drugo, matura se ne piše samo ob vikendih, ampak tudi in predvsem ob delavnikih, torej ti v času mature odpade nekaj drugega. Zato teh ur ne moreš seštevat.

Učni načrti se ne spreminjajo toliko vsako leto, da bi morala komplet na novo delati priprave. jaz poznam take, ki delajo kopy/paste večino stvari, vključno s kontrolkami. Če snov obvladaš (naj bi jo, če učiš), pa tudi ne greš odkrivat tople vode.

OŠ učitelji nimajo ne mature, ne pol razreda popravcev.
Sploh pa, se sprašujem, kako učitelj podaja snov, če ima veliko dijakov popravnega. Ajde, 1-2 lena ali manj sposobna na razred, vse kar je več pa je znak, da učitelj predmeta ne zna predavat na dijakom razumljiv način.

..za tako razmišljanje s 40 plačilnim razredom,bi lahko malo bolje premislila,kaj napišeš..:-))))))..brez zamere..eni ljudje delajo več kot si misliš…jaz sem tudi vsak tretji teden na razpolago 24 ur..pa me nihče ne pomiluje..pa delam več kot osem ur…[/quote]

Se opravičujem, da se vtikam zraven, ampak Šavrinka ima kar prav. V tem namreč, da ko se sproži nesramna gonja proti nekomu, je včasih treba gonjo ali že kar stampedo skušati ustaviti. Ampak ker se ne beremo oziroma ker nočemo poslušati argumentov “nasprotnikov”, je itak vse zaman. Tega, da počitnice niso enako dopust, očitno “gonjačem” ni možno dotupiti nikakor in na noben način, še celo na Šavrinkin način ne.[/quote]

Jaz razumem, da počitnice niso enako dopust. Dopusta je en mesec, nas pa bolj zanima, kaj delate še tista dva meseca, ko nimate otrok v razredu. Predvsem OŠ učiteljice, ki nimajo ravno gore popravnih.

ker ob dvajseturni obveznosti v razredu in ob 40 urnem delovnem času lahko komot notri spravite govorilne ure, krožke, prslave, konference in še kaj.

Se opravičujem, da se vtikam zraven, ampak Šavrinka ima kar prav. V tem namreč, da ko se sproži nesramna gonja proti nekomu, je včasih treba gonjo ali že kar stampedo skušati ustaviti. Ampak ker se ne beremo oziroma ker nočemo poslušati argumentov “nasprotnikov”, je itak vse zaman. Tega, da počitnice niso enako dopust, očitno “gonjačem” ni možno dotupiti nikakor in na noben način, še celo na Šavrinkin način ne.[/quote]

Jaz razumem, da počitnice niso enako dopust. Dopusta je en mesec, nas pa bolj zanima, kaj delate še tista dva meseca, ko nimate otrok v razredu. Predvsem OŠ učiteljice, ki nimajo ravno gore popravnih.

ker ob dvajseturni obveznosti v razredu in ob 40 urnem delovnem času lahko komot notri spravite govorilne ure, krožke, prslave, konference in še kaj.[/quote]

Kaj delamo? Jaz nič. Sem samo odvetnik. Pa ne me zdaj razumeti dobesedno. Lahko pa prebereš poste od učiteljic, ko naštevajo, kaj vse delajo.

Jaz razumem, da počitnice niso enako dopust. Dopusta je en mesec, nas pa bolj zanima, kaj delate še tista dva meseca, ko nimate otrok v razredu. Predvsem OŠ učiteljice, ki nimajo ravno gore popravnih.

ker ob dvajseturni obveznosti v razredu in ob 40 urnem delovnem času lahko komot notri spravite govorilne ure, krožke, prslave, konference in še kaj.[/quote]

Kaj delamo? Jaz nič. Sem samo odvetnik. Pa ne me zdaj razumeti dobesedno. Lahko pa prebereš poste od učiteljic, ko naštevajo, kaj vse delajo.[/quote]

Saj sem, pa se mi zdi, da njihova produktivnost ni najbolj na višku.

Vsi ki ste tko glasni.. pa probejte ta vikend. Razlagitr otroku snov 7 ur, pa tko da ostane motiviran.
Ko boste cez pou ure zmatrani, si predstavljejte kako bi bilo ce bi dejansko 7 ur ucili 30 otrok.
Se da 2 svoja otroka ukrotite rabte 2 babici zravn.

[/quote]

Taka sporočila so pravi obraz gonje proti učiteljem. Ko en avtor spreminja nicke za pljuvanje v želji, da bi zgledalo, da je veliko ljudi istega mnenja. In ko to ne zadostuje se spremeni v učitelja, ki seveda nič ne dela in priznava, da je tri mesece poleti fraj.

Lahko nekdo pade še nižje?

Ja, seveda! Nekdo, ki zares efektivno dela, več kot 8 ur ne more. Meglo pa seveda lahko mešaš tudi 24 ur dnevno.[/quote]

Moj maximum je 13 ur efektivnega dela? Pa tvoj? Aja saj res, za učitelje je to 5 ali 6 ur.[/quote]

Nisem učiteljica. Pod efektivno delo se pa ne štejejo kavica in klepet in malce počasnega premetavanja papirjev, kot ti misliš.

aha, sploh če opravlja delo, ki se je ob odhodu sodelavke v penzijo, samo porazdelilo na 3 osebe, od katerih ena še 1x tedensko pokriva arhiv.

Pa dajte si že dopovedat, da počitnice učencev in dopust učiteljev niso eno in isto
poleti smo v šoli do 10.07. in začnemo 20.08. – recimo imam dopusta 32 dni- doma sem jih približno 48- torej moram med letom opraviti 16 dni doprinosa z različnimi nadomeščanji…
med letom lahko po svoji izbiri vzamem prosta točno 2 dneva, ki ne smeta biti v istem tednu in jih je tudi treba pokriti z doprinosom.

Pa še to- ko nisem v razredu imam v zbornici točno 30cm mize, na dveh računalnikih, enem printerju in enem kopircu naj bi se nas zvrstilo več kot 20 – povejte mi prosim, kako naj se to izvaja,

sicer pa komaj čakam, da bomo v šoli od 07.- 15ih — v tem času bomo izvedli jutranje varstvo, podaljšano bivanje, roditeljske, govorilne…
aja pol boste pa spet pizdakali čez učitelje, ker ne boste imeli kam dati otrok, pa dopust boste vzeli za govorilne…

Jaz vam res vsem, ki imate toooliko za povedat čez nas, privoščim, da bi se po vas zlivalo toliko gnojnice, kot se je v zadnjem času čez učitelje-

Zanesljivi volilci ne bodo nikoli izgubili dobljenih privilegijev, dokler država ne bankrotira. Amen.

aha, sploh če opravlja delo, ki se je ob odhodu sodelavke v penzijo, samo porazdelilo na 3 osebe, od katerih ena še 1x tedensko pokriva arhiv.[/quote]preošabna..ja to si res..me zanima kako bi ti delala 8 urni delavnik..če si tako sposobna?Delaš za tuje vlagatelje v državo.Tukaj ni 8 urnega delavnika.Na razpolago si jim 24 ur na dan.Plača je ok,samo ne govori,ker še premalo poznaš delo s čim se nekateri ukvarjamo.Me zanima kaj bi ti naredila.Primer.Umiral bi ti otrok,bi ga rešila ali bi šla domov,ker si naredila 8 ur?

..za tako razmišljanje s 40 plačilnim razredom,bi lahko malo bolje premislila,kaj napišeš..:-))))))..brez zamere..eni ljudje delajo več kot si misliš…jaz sem tudi vsak tretji teden na razpolago 24 ur..pa me nihče ne pomiluje..pa delam več kot osem ur…[/quote]

Se opravičujem, da se vtikam zraven, ampak Šavrinka ima kar prav. V tem namreč, da ko se sproži nesramna gonja proti nekomu, je včasih treba gonjo ali že kar stampedo skušati ustaviti. Ampak ker se ne beremo oziroma ker nočemo poslušati argumentov “nasprotnikov”, je itak vse zaman. Tega, da počitnice niso enako dopust, očitno “gonjačem” ni možno dotupiti nikakor in na noben način, še celo na Šavrinkin način ne.[/quote]

Ne, ni jim možno dotupiti, ker so to namenske gonje proti učiteljem, ki se pojavijo vedno, ko vlada pripravlja nove reze v šolstvu. In to seveda ni naključje, ampak se namenoma trudijo javnost obrniti proti učiteljem, da bi zlomili njihovo upiranje rezom.

Zakaj pa je tebi potrebno pojasnjevati, kaj delam med tem, ko ni učencev na šoli na svojem delovnem mestu. Zakaj to ne zahtevaš od kakšnega uradnika na upravni enoti, kaj dela, ko se ne ukvarja s strankami, ali zobozdravnika, ko ne popravlja zob svojih pacientov. Le kaj delajo? Če si tako vedoželjen ti bodo na šoli tvojega otroka radi pomagali in ti obrazložili delo lenuharskih učiteljev.
Počitnice pa imajo učenci, kar pa jaz zagotovo nisem. Nisi tudi ti. Po pisanju sodeč tudi nisi bil veliko časa. Ker sem zaposlena oseba, v času poletnih počitnic izkoristim večji del svojega dopusta. Tako mi nalaga zakonodaja.
Povzetki se napišejo zato, da se razvija bralna pismenost, ki pri tebi malce peša. K temu se v današnjem šolskem sistemu strmi, branju z razumevanjem in razvijanju bralne pismenosti. Mogoče pa se zato učenci morajo končno sami učiti, da bodo na trgu delovne sile konkurenčni v Evropi.

7 ur izvajat transakcije, kjer ena transakcija nima pod 10.000,00€ in za to delo odgovarjat! Samo eno nakazilo gre xy pa maš dodatna 2 dneva v piz…

Pa ne mi razlagat kaj je lahko in kaj je težko?!?!?

7 ur izvajat transakcije, kjer ena transakcija nima pod 10.000,00€ in za to delo odgovarjat! Samo eno nakazilo gre xy pa maš dodatna 2 dneva v piz…

Pa ne mi razlagat kaj je lahko in kaj je težko?!?!?[/quote]

Za razliko od tebe, Pa ti probaj, ona ne pametuje o tvojem delu, ti pa o učiteljskem očitno vse veš, čeprav delaš v popolnom drugi branži. Ne otresaj z jezikom po nepotrebnem.

New Report

Close