Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek učitelji naj delajo 8 ur v šoli

učitelji naj delajo 8 ur v šoli

Učitelj naj se pripravi na učno snov. Učno snov naj v razredu prebere na glas, izpostavi neznane pojme, neznane besede. Te pojme naj razloži, na glas. Otrokom naj pokaže tudi slikovno ali na primerih, medtem, ko jim snov razlaga na glas. Snov naj delno narekuje, delno naj piše na tablo ali projecira s projektorjem. Dalo bi se seveda še veliko več, seveda pa nikakor naj jim sama piše na roke, šla si seveda v ekstrem, ker sem ti očitno stopila na žulj.

Ampak, ne, realnost je taka:

Namesto tega fotokopira listek z besedilom na A4, na katerem je 16 enakih pravokotnikov z enakim besedilom, to lepo razreže, razdeli in da navodilo: preberite, podčrtajte neznane besede, s pomočjo spleta si jih DOMA razložite in odgovorite na spodnja vprašanja.
Tri dejstva:
– snov ni bila predelana v šoli
– učenec dobi domačo nalogo brez razložene snovi
– učenca ne usmeri v iskanje informacij v šolsko knjižnico, potem pa jamrajo ves čas, da današnji otroci ne poznajo več knjig in enciklopedij

Jaka muda! Za to, da razdeli tale listek, doma ne rabi niti sekunde svojega časa, niti se ni pripravila na snov, v šoli pa je med odmorom to 3 minute dela.

Svetlim izjemam se opravičujem, imasta moja otroka tudi po vsak po eno tako izjemo, pri kateri se dejansko vidi, da gre za visoko pripravljeno in vestno osebo, ki to delo res opravlja dobro in s tem močno, ampak močno odstopa od večine.

Ti pa, gospa, ki tako vehementno zagovarjaš fotokopiranje – ne vem, za kaj sem jaz na začetku leta za oba otroka kupila 2 kompleta delovnih zvezkov in zvezkov, ki ostajajo več kot pol prazni, skeširala 2x po 130 eur. A zato, da potem dobim še 6 kilogramov fotokopij?[/quote]

Učitelj snov na glas prebere in izpostavi nove pojme O_o Snov naj narekuje, delno piše na tablo, delno projicira? Kaj take učitelje imate res?! Potem bom pa raje kar tiho. Đizs… Pa sem vedno mislila, da imam prav, ko zavračam očitke tukaj na forumu…[/quote]

Ne, takih nimamo. TAKE BI RADI!!!! Radi bi nazaj take učitelje, ki so na tak način učili nas in so nas celo nekaj naučili. Takih, ki trosijo ključne besede in otrokom v 3., 4., 5. razredu naročijo, naj si poiščejo snov na internetu in naj jo predelajo, ki jim delijo listke z besedili kot neke odpustke in ki se ne ukvarjajo ne z disciplino, ne s snovjo, pa ne rabimo.

Učitelj snov na glas prebere in izpostavi nove pojme O_o Snov naj narekuje, delno piše na tablo, delno projicira? Kaj take učitelje imate res?! Potem bom pa raje kar tiho. Đizs… Pa sem vedno mislila, da imam prav, ko zavračam očitke tukaj na forumu…[/quote]

Ne, takih nimamo. TAKE BI RADI!!!! Radi bi nazaj take učitelje, ki so na tak način učili nas in so nas celo nekaj naučili. Takih, ki trosijo ključne besede in otrokom v 3., 4., 5. razredu naročijo, naj si poiščejo snov na internetu in naj jo predelajo, ki jim delijo listke z besedili kot neke odpustke in ki se ne ukvarjajo ne z disciplino, ne s snovjo, pa ne rabimo.[/quote]

Sem razumela. Ampak, če si želite takih učiteljev, kot jih opisujete (to je namreč definicija poraznega učitelja, od katerega učenci ne bodo nič odnesli), potem me je kar strah razmišljati kakšni so tisti, ki jih dejansko imate – ker očitno morajo bit slabši od opisanih, pa nisem vedela, da so v 21. stoletju še vedno tudi taki.

Učitelj snov na glas prebere in izpostavi nove pojme O_o Snov naj narekuje, delno piše na tablo, delno projicira? Kaj take učitelje imate res?! Potem bom pa raje kar tiho. Đizs… Pa sem vedno mislila, da imam prav, ko zavračam očitke tukaj na forumu…[/quote]

Ne, takih nimamo. TAKE BI RADI!!!! Radi bi nazaj take učitelje, ki so na tak način učili nas in so nas celo nekaj naučili. Takih, ki trosijo ključne besede in otrokom v 3., 4., 5. razredu naročijo, naj si poiščejo snov na internetu in naj jo predelajo, ki jim delijo listke z besedili kot neke odpustke in ki se ne ukvarjajo ne z disciplino, ne s snovjo, pa ne rabimo.[/quote]

Če te je zmotilo, da naj na glas prebere….zaradi mene uporabi besedo “odpredava, razloži, poda snov”. Skratka, naj o snovi govori, razlaga, pokaže. Ne pa da razdeli fotokopije in znajdite se kot veste in znate, natrosi tri štiri ključne besede v miselni vzorec in končajte ga doma.

Ne, takih nimamo. TAKE BI RADI!!!! Radi bi nazaj take učitelje, ki so na tak način učili nas in so nas celo nekaj naučili. Takih, ki trosijo ključne besede in otrokom v 3., 4., 5. razredu naročijo, naj si poiščejo snov na internetu in naj jo predelajo, ki jim delijo listke z besedili kot neke odpustke in ki se ne ukvarjajo ne z disciplino, ne s snovjo, pa ne rabimo.[/quote]

Če te je zmotilo, da naj na glas prebere….zaradi mene uporabi besedo “odpredava, razloži, poda snov”. Skratka, naj o snovi govori, razlaga, pokaže. Ne pa da razdeli fotokopije in znajdite se kot veste in znate, natrosi tri štiri ključne besede v miselni vzorec in končajte ga doma.[/quote]

Se strinjam z drugim delom (fotokopija in znajdite se kakor veste in znate), žal pa ne s prvim. Izkustveno učenje je veliko bolj učinkovito, ampak definitivno zelo težko izvedljivo. Se pa da, samo znat je treba in voljo je treba imet. Seveda v tem primeru ne moreš copy-paste priprav od predpredlani, kot je nekdo predlagal kako stran nazaj. Ampak v te debate se ne spuščam več, ker je brez veze. Vem, da meni zdravnik ne bo mogel razložiti, zakaj dela ravno tako in ne drugače in kaj sploh točno dela, ko jaz ne vidim – ne zato, ker sem zabita, ampak ker pač nimam njegovih izkušenj. Tudi jaz ne razlagam več ljudem, zakaj 8urni delavnik v šoli ni primeren za učitelja. Pač delam najboljše kot znam in vem, da me moji učenci in njihovi starši cenijo. Če mi boste (volilci) določili, da naj delam 8 ur v službi in konc, pač bom. Bom slabše naučila, bom žalostna, nekaj časa bom verjetno zaradi tega grozno napeta, ker bom vedela, da bi znala bolje, ampak po drugi strani bo tudi luksuz in se bom verjetno zelo hitro navadla, ko me bo nehala pečt vest – moj mož in otroci pa še prej in z večjim veseljem 🙂

New Report

Close