Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ukradeno otroštvo

Ukradeno otroštvo

saj ravno o tem govorimo, hudo je, res se je dogajalo, ampak to se je dogajalo po vojni, vsi lahko skupaj stopijo in rečejo se opravičujem za nasilje med vojno, ampak tisto po vojni in tisti po vojni, ki so to počeli in so še vedno živi…tudi danes se vse to dogaja, nasilje nad otroci…ampak spet govorimo o tistem kar se je dogajalo po vojni, o tem noče nihče nič slišati, kaj šele da bi se opravičil…še več, še naprej delajo brez slabe vesti… ja tudi duhovniki zagrešijo kakšno zlo, tudi normalni ljudje naredijo kakšno neumnost…razlika je v tem, da samo navadni ljudje odgovarjajo in nastradajo…obsodijo pa jih tisti, ki so ravno tako delali zlo, nihče do dones ni odgovarjal za te grozote po vojni, niti nihče ne bo.

Mislim, da imajo oni željo, da ljudje to vedo, ne pa da so zlorabljeni, tako bi vi radi prikazali. Jih je kdo prisilil v to, da so povedali kaj je bilo?
Še to, film je bil nagrajen v letu 2007 kot najboljši dokumentarec leta. Kaj misliš, da so film posneli v roku 2 mesecev, da bi bil voda na mlin Peterletu? Film so začeli snemati veliko prej, kot pa se je začela tekma za predsednika, nikar ne prikazujte stvari, tako kot bi jih vi radi.

Da se v primeru vojne in razmer, ki so veljale v SLO takoj po letu ’45 ponovno vzpostavi pravni red, je potrebno kar nekaj časa. Še v primeru osamosvojitve je naša država kar nekaj časa delovala po YU zakonodaji. Sicer pa so sodišča obstajala – edina možna, to je vojaška. In prav zato, ker so bila le vojaška, se danes razveljavljajo sodbe največjim kolaborantom in iniciatorjem narodove morije.

Koliko je zate kar nekaj časa? 40 let ali toliko časa, da država ne razpade?

Mina, česa ne razumeš? Primerjave med mojim očetom, ki je bil na isti način mučen zaradi domobranca (je bil domobranec, v uniformi) kot otroci s Petrička zaradi partizanov? A to se ti ne zdi primerljivo? Pa ne govori, kaj se je dogajalo v taboriščih, ker nimaš pojma (jaz pa tudi ne). Vem samo to, da se očetova teta, ki je bila tja odpeljana ko je bila stara okoli 20 let, pa še lepa ženska je bila, po vrnitvi pa do smrti nobenega moškega ni dotaknila- to mi je sama povedala, ko sem jo vprašala, kaj so z njo tam delali, se je pa tako razburila, da mi ni mogla odgovoriti- kaj misliš, zakaj?
Ampak o tem sploh ni bil moj namen pisati- hotela sem pisati samo o otrocih, da so bili zlorabljani med vojno zaradi ene strani, po vojni pa zaradi druge in da bi bilo dobro to že enkrat pustiti za seboj.

Saj sem že enkrat napisal, pa naj velja tudi zate.

TIHO! TIHO NAJ BODO ZA CELO ŽIVLJENJE!

Boom, nič ni tako skrito, da ne pride enkrat na dan. Če ti ni prav, je problem v tebi. Upam, da bo nastal tudi dokumentarec z Golega otoka. Pa vabim starega Ribičiča, da tudi on naredi svoj dokumentarec.

Zakaj pustiti? To je zgodovina, še vedno so ljudje, ki so to izvajali ali vedeli za vse te grozote na vodilnih položajih. Nihče ne odgovarja in nikoli ne bo. Mislim, da otroci iz Petričkega nočejo tega pozabiti, pa če bi še tako želeli in nikoli ne bodo, s tem niti njihovi otroci.

Zakaj pustiti? To je zgodovina, še vedno so ljudje, ki so to izvajali ali vedeli za vse te grozote na vodilnih položajih. Nihče ne odgovarja in nikoli ne bo. Mislim, da otroci iz Petričkega nočejo tega pozabiti, pa če bi še tako želeli in nikoli ne bodo, s tem niti njihovi otroci.[/quote]
Samo dodam. Ne, da nočejo pozabiti. NE MOREJO POZABITI.


Očitno komentiraš samo tisto kar ti paše. Tudi jaz bom ponovila to kar je eden tukaj napisal.
Zločin je vse med in po vojni. Pa vendar so vojne razmere drugačne. In tudi res je, kar je napisal eden. tudi partizani so ubijali med vojno cele družine, kot primer družino Mavsar 14 otrok, pa klali noseče matere torej je že med vojno in že v začetku in pred vojno so komunisti klali in pobijali vse kar se jim je zdelo, da bi ogrožalo njihovo krvavo pot k oblasti.
Ko pa nastopi mir je čas za normalna civilizirana sodišča. Najhujši okupatorski zločinci so imeli možnost normalnega sojenja, samo pri nas je divja horda razuzdanih in pijanih (pa ne od zmage) krvnikov divje pobijala. Sem že enkrat napisala pa bom še enkrat.
Po pomoti so v Kočevje zvezanega tako kot druge pripeljali tudi partizanskega kurirja. Pa je nekdo Mačka vprašal kaj naj naredijo. Ta pa je odgovoril, da če j videl preveč ga naj ubijejo. Tako so počeli naši krvavi “osvoboditelji”.
Kot pravite, da te otroke zlorabljajo. Ti otroci so bili hudo zlorabljeni leta 1945 in jih je takratna oblast še naprej zlorabljala in mogoče je kdo od vas kdaj doživel krivico, a se niste bolje počutili, ko ste to “dali iz sebe”. Tem odraslim je bilo to dano v tem filmu, čeprav za njih ne verjamem, da se kaj bolje počutijo.

Da pa lahko nastopi mir, je pa potrebno podpisat kapitulacijo, poraženci pa morajo položiti orožje.
Mina, sej sem te že večkrat vprašal, pa nisi nikoli hotla odgovorit.
Kdaj so domobranci podpisali kapitulacijo?

Prav vsi okupatorski zločinci niso imeli možnost normalnega sojenja. Pravzaprav so bili taki le redki. Ogromno so jih Angleži pustili do smrti izstradat.

Izdajalcem domovine je bilo sojeno, res pa da ni vsak dobil “Čeferina” ki bi sojenja vlekel desetletja in iskal procesne napake. In doletela jih je zaslužena kazen. Taka je bila Božja volja.

Ne delaj se norca iz Boga. Kaj pa če je res v nebesih????

Povojni poboji so direktna posledica vojnih dogodkov – kolaboracije in izvajanja nasilja domobrancev nad zavednimi Slovenci.

Brez kolaboracije, povojnih pobojev ne bi bilo.


František.
9. maja 1945 so kapitulacijo podpisali Nemci.
Vemo, da so jo italijani podpisli sept 1943, Japonci pa avgusta 1945.

No Frančišek, KDAJ so jo pa podpisali domobranci???
In kdaj so položili orožje?? kolikor vem so se boji odvijali še precej po datumu, ki ga navajaš.

Domobrancev je še vedno dovolj ostalo, da bi se kdo opravičil za njihova dejanja med vojno. Še posebej, ker so poveljniki znali poskrbet zase in pobegnit v Argentino, svoje podrejene pa so pustili na milost in nemilost Angležem.
Če jih je dovolj, da zase zahtevajo odškodnine, obnove procesov ali njihovo razveljavitev, potem bi se lahko tud kakšen našel in priznal svoje grehe. Vsaj od RKC bi to lahko pričakovali.[/quote]

En datum pa si izpustil.15.05.1945 je nemški general v kraju Topolščica podpisal kapitulacijo enot, ki so se borile pod njegovim poveljstvom v jugi. In ker so domobranci prisegli lojalnost Hitlerju in nemškim enotam so tako avtomatično postale del nemških enot. Torej je kapitulacija veljala tudi zanje.

Bi bili. Krvoželjni strahopetci so si upali udariti v miru.

Pred in med vojno je komunistično vodstvo pod pretvezo osvobodilnega boja delalo teror na zavednimi Slovenci. Vsi, ki so bili zavedni, izobraženi, premožni, ti so končali tragično pod krvavo roko revolucionarjev. In megaboy nehaj že enkrat s to demagogijo ker si že prav smešen.

Med vojno pa so si neki drugi krvoželjni strahopetci upali udarjati, saj so vedeli, da jim bodo fašisti in nacisti ščitili njihove riti.

Prav je, da pride na dan. Prav bi bilo tudi, da bi avtor tega filma imel zdaj še toliko jajc in posnel podobnega o dogajanjih z otroci staršev, ki so bili izdani. Ali pa kakšnega o predvojnih “pankrtih” in Polikarpih. In zanimivo je, da vas je večina, ki ste zdaj tako “sočutni” do teh ljudi in pričevanj, pokazala vaš pravi obraz in privoščljivost pri Prababinih pričevanjih o njenem otroštvu prav tu, na tem forumu.


Hudiča Mina, če so samo komunisti zganjali teror, od kje pa potem 3x več žrtev na njihovi strani, kot pa na domobranski&co. ???

vir –


Če je tako, je pa stvar bolj preprosta. Potem priznaš, da so bili domobranci pod nemškim poveljstvom, in so se borili na Hitlerjevi strani in za Nemške interese in jim pomagali pri brisanju Slovenskega naroda s tega ozemlja. – torej o kolaboraciji najslabše vrste ni niti najmanjšega dvoma.


Če je tako, je pa stvar bolj preprosta. Potem priznaš, da so bili domobranci pod nemškim poveljstvom, in so se borili na Hitlerjevi strani in za Nemške interese in jim pomagali pri brisanju Slovenskega naroda s tega ozemlja. – torej o kolaboraciji najslabše vrste ni niti najmanjšega dvoma.[/quote]
Ali sem mogoče kdaj kaj drugače napisal? Šlo je za boj za oblast. Komunisti so stavli na Ruse domobranci pa na Italijane.
No in ker priznavaš moje pisanje, priznavaš tudi da so domobranci podpisali kapitulacijo in, da so partizani izvršili pokol po koncu vojne.

KDAJ SE VOJNA KONČA?

ŠE VEDNO SO BELI IN RDEČI,KI DRUG DRUGEGA KRIVIJO ZA NASILJE NAD NEDOLŽNIMI.

UBIJATI V IMENU NEKE IDEOLOGIJE IN PRIČAKOVATI DA SE TI TO NE MORE IN NESME ZGODITI JE UTOPIČNO.IN NEUMNO.

TRPIJO VEDNO NIČ KRIVI,KER TISTI KRIVI STISNEJO PRAVOČASNO.ČEZ LUŽO.KJER ČAKAJO PRAVI ČAS ZA VRNITEV NA OBLAST.

NAJLAŽJE JE VLADATI SKREGANIM IN REVNIM DRŽAVLJANOM.IN ZUPNIKOVBOJEČIM.

KOLIKO OTROKOM KRADEJO OTROŠTVO DANES?


Hudiča Mina, če so samo komunisti zganjali teror, od kje pa potem 3x več žrtev na njihovi strani, kot pa na domobranski&co. ???

vir –

[/quote]
In na osnovi čega je ta spoštovan inštitut dobil te podatke?


Če je tako, je pa stvar bolj preprosta. Potem priznaš, da so bili domobranci pod nemškim poveljstvom, in so se borili na Hitlerjevi strani in za Nemške interese in jim pomagali pri brisanju Slovenskega naroda s tega ozemlja. – torej o kolaboraciji najslabše vrste ni niti najmanjšega dvoma.[/quote]
Ali sem mogoče kdaj kaj drugače napisal? Šlo je za boj za oblast. Komunisti so stavli na Ruse domobranci pa na Italijane.
No in ker priznavaš moje pisanje, priznavaš tudi da so domobranci podpisali kapitulacijo in, da so partizani izvršili pokol po koncu vojne.[/quote] Razlika je v tem, da na Rusi niso napadli, Italijani in Nemci pa. Domobranci so sodelovali z okupatorjem naše dežele – praviš celo da so bili del njihovih bojnih enot,…… partizani pa NE, saj nas Rusi niso okupirali.

Kakorkoli obrneš je za domobrance slabo. Če so Nemci podpisali kapitulacijo še za njih, potem so se povojni poboji zgodili, ampak nad kolaboracijskimi, tedanji oblasti sovražnimi silami.
Če pa niso podpisali kapitulacije, pa ni šlo za povojne poboje ampak borbo v vojni – pa ni povojnih zločinov nad njimi.

Ne vem ravno če bodo z tvojim odgovorom glede Rusov zadovoljni prekmurci. Verjetno nisi še slišal o dogodkih ob osvoboditvi prekmurja ter prihodu rdeče armade.
Že nekaj časa se buniš da so domobranci prisegli Hitlerju zvestobo in ker so jo so s tem postali tudi uradno del njihovih enot. In ko so Nemci podpisali kapitulacijo so jo s tem tudi domobranci.Komunisti so takrat pač rešili problem z domobranci na stalinistični način reševanja problema z razrednim sovražnikom.

Še vedno pa ostaja vprašanje zakaj domobranci niso položili orožja ter še vedno streljali tudi po tem, ko je bila kapitulacija (domnevno tudi v njihovem imenu) pospisana.

New Report

Close