Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ukradeno otroštvo

Ukradeno otroštvo


A misliš tistih iz leta 1946 ?


Čisto lahko bi ga posneli pred 15-timi leti. Pa tud drugo leto bodo posneli še kakšnega podobnega. Pač volilce je treba stalno bombandirat in novice prav dozirat.
Tud coca cola ima vsak dan eno reklamo celo leto, in ne zvrtijo 365 reklam v enem dnevu, potem pa nič.


Tud jaz sem prvič sedaj slišal za te otroke. In je novica za naju zato, ker se je Možina tako odločil, da nama bo to povedal prav v predvolilnem tednu. Lahko bi pa povedal in film posnel tud pred 15-timi leti, al pa čez 15 let. Nekateri pa to vedo že 60 let.

Res, da so 40 let poslušali samo eno plat. Ampak mladina se teh časov niti ne spomni. In to ne pomeni, da moramo sedaj naslednjih 40 let poslušat samo drugo plat. (kot v možinovih dokumentarcih).
Oblast nismo zamenjali zato, da bi en totalitarni režim zamenjali za drugega.
Bila je tudi druga plat, in prav je, da se zadeva objektivno predstavi, ne pa enostransko.

Ne boš me prepričal, da film ni bil posnet in predvajan za potrebe predvolilne agitacije.
Ampak sedaj je že znano, da ljudje niso nasedli in da imajo dovolj tistih, ki delajo zdrahe.

Ni moj namen tebe ali kogarkoli prepričevati. Pač oglasil sem se in povdaril bistvo dokumentarca. Ponovno pravim, da gre za otroke! Tu se je pa razvila debata o belih in rdečih. Menil sem, da je debata skrenjena s poti in sem želel opozoriti, kaj se je dogajalo s strani nas. Zaradi mene se lahko naredi tudi dokumentarec o nasprotni strani in bom ravno tako stopil na stran otrok, pa če so bili od partizanov ali komunistov ali pa rdečih,zelenih, če bi tako z njimi ravnali. To sploh ni pomembno.

“Prav je, da se zadeva objektivno predstavi”. Pridružim se temu tvojemu stavku in želim, da se. Saj to sem že spodaj napisal. Zvedeti moramo vse (do sedaj žal nismo), edino to je rešitev, da izgine to sovraštvo. Dokler bo prikazana samo ena ali druga stran lahko pozabimo na spravo. Mislim pa, da bodo potrebne kakšne tri generacije, da bo vsaj malo zbledelo. Je pa odvisno samo od nas samih, kaj si želimo in kaj želimo zapustiti zanamcem.

Razumem in sprejemam tvoje videnje in upam, da si tudi ti mene vsaj nekoliko razumel.

Govoriti opijanih partizanskih hordah najbrž ni v redu,velika večina je bila poštenih Slovenskih ljudi,zato je morala partija izbirati med njimi da je našla ljudi brez morale in usmiljenja !Vsepovsod na levi in desni so se našli ljudje ki jim je bilo mučenje in ubijanje ljudi v zadovoljstvo.Tako je na žalost!

UDBA mi je sporočila, imam odlične zveze tam, da bomo lahko Sutjesko, Neretvo in še nekaj filmov gledali tudi na televiziji.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

UDBA mi je sporočila, imam odlične zveze tam, da bomo lahko Sutjesko, Neretvo in še nekaj filmov gledali tudi na televiziji.[/quote]

Torej še šestdeset let zablode!!!

Tole sem prebrala v današnjem dnevniku, ker članek ni velik in gre po nekaj dnevih v arhiv, ga bom kar prepisala.
================
VAŠA POŠTA

Spoštovana TV

Z žalostjo gledam vaše dokumentarne oddaje o zamolčanih. Lepo bi bilo od vas, da bi se kdaj spomnili tudi nas, zamolčanih slovenskih deklet najstnic, ki smo preživljale strašne muke koncentracijskega taborišča Ravenzbruck. Tiste, ki ta mučenja niso preživele, so šle v plinsko celico in nato v kremarorij. Tja so nas poslali naši.

Roza Lavrainc
Kamnik
================

Ja, tja so jih pošiljali NAŠI DOMAČI IZDAJALCI.

Takih zgodb sem slišala ogromno, tudi od mojih staršev in sestre.

Zanima me, kdaj bo gospod MOŽINA, obiskal tole spoštovano gospo Rozo Lavrinc iz Kamnika, da mu pove zgodbe, ko jih je doživljala s sotrpinkami v koncentracijskem taborišču. Naj se Možina potrudi, tudi iz italijanskih in nemških taborišč je še nekaj preživelih, še vedno hodijo na srečanja in se spominjajo na grozovita doživetja v taboriščih.

Ob zadnjem letošnjem srečanju taboriščnikov v GONARSU, je bilo rečeno, da bo RTV Slovenija poskrbela za prevod filma iz italijanščine v slovenski jezik.

No, JOŽEK MOŽINA, se že prapravlja prevod??? Obljuba, dela dolg, a ne??

Tale dokumentarec o Petričkih, se je mudilo pripraviti in tudi večkrat predvajati na TV Slo 1, pred predsedniškimi volitvami.

Ja, tudi to razumem.
“Petrički”, pa smo bili na eni in drugi strani, povrhu pa še vsi nedolžni, eni in drugi.
http://www.dnevnik.si/kolumne_komentarji/komentarji/280285/, tukaj pod tem člankom DNEVNIKA, ni komentarjev.
Mogoče, se bo kakšen komentar pojavil pod moje pisanje??? TUKAJ!:-)

Prababi,

z vsem spoštovanjem do tebe in z vsem spoštovanjem do ljudi, ki umrejo ko divja vojna.

Kako že pravijo, v vojni in ljubezni je vse dovoljeno, no pobijati pač ne sme biti, apak tako je v vsaki vojni. In v vsaki vojni obstaja tudi bratomorna vojna.

Primer sta Sever in Jug v Ameriki, to je bila bratomorna vojna, vsi američani, pa so se pobijali.

Ampak o tem, kar pa mi govorimo, pa se je dogajalo po vojni. To pa je velika razlika, to se je dogajalo takrat ko je bil mir.
Še v vzhodni nemčiji so za povojne zločine odgovarjali, samo pri nas nihče.

Tonček a misliš, da po vojni “Petričkov” na “pravi strani” ni bilo? Mislim, da je tudi to potrebno prikazati javnosti, da ne bo mislila, kako se je tistim “ta pravim” lepo godilo po vojni. Da ne omenjam vojnih sirot, ki so jih selili kot vreče krompirja in z njimi počeli kar jim je pasalo.

Tole je pa sprenevedanje na kvadrat. Če bi se jim mudilo, bi film imeli preveden v dveh dneh. Strašna umetnost v Sloveniji najti prevajalca za italijanščino res ni. Prepričana sem, da nacionalka ima kar nekaj prevejalcev, ki znajo italijansko in bi dokumentarec lahko prevedli v največ dveh dneh.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …


Tonček,

pišeš: to se je dogajalo po vojni, ko je bil mir.

Ali ti veš, da domobranci niso odlložili orožja, ko je bil mir, “po tvojem mir”, ONI, DOMOBRANCI, so še kar streljali, čeprav je Hitler odložil orožje. Ali ti veš koliko partizanov je padlo na pragu svobode, ki so se borili štiri leta v hosti, bili lačni, prezebli, vedno v nevarnoti, pa še bi lahko …. pisala.

Pa daj preberi kakšno knjigo iz II. svetovne vojne, jih je veliko.
Preberi knjigo “NARODNOOSVOBIDILNA VOJNA NA SLOVENSKEM 1641 – 1945”.
V tej knjigi je vse lepo opisano po datumih in krajih, tudi kako se je končala vojna po raznih koncih naše ljube Slovenija. Pa še več stoletij nazaj moraš poznati in vedeti.

Tonček koliko si pa ti star???, da nič ne veš o zgodovini Slovenije??

Ali ti veš, da je veliko partizanov pričakalo svobodo, doma, pa niso našli nikogar, ker so jim vse svojce pobili.

Velik “špegu” imaš po svetu sedaj, koliko se vojskujoči držijo premirja.

Koliko Italijanov je odgovarjalo za svinjarijo, ki so jo delali s pomočjo domačih izdajalcev v Sloveniji????? A????, NIHČE!

Tonček, kaj pa ta pregovor poznaš?

“KDOR DRUGEMU JAMO KOPLJE SAM VANJO PADE”

Sem si vzela čas, pa na brzino napisala.

Prababi tebi in ostalim z istim mnenjem v premislek. Ko je po razpadu in vojni v bivši jugi prišel čas za premislek je mednarodna skupnost ustanovila sodišče, ki sodi za zločine storjene na tleh SFRJ.Sodišče presoja dejanja ljudi iz vseh taborov, ki so jih storili civilistom, vojnim ujetnikom. Če primerjamo ta dejanja z dejanji storjenimi med 2.svetovno vojno na naših tleh lahko vidimo, da so identična. Če se je že sodilo domobrancem za njihova dejanja je sedaj tudi čas da se sodi tudi partizanski strani. Vem da je težko sprejeti, da se sodi tvojim za dejanja storjena v osvobodilini vojni. Tako so se težko sprijaznili Hrvati ko so obtožili njihove generale, da so storili zločine zoper človečnost, ko so osvobajali svojo zemljo. Na srečo tvoja dejanja nimajo opravičilo v dejanjih nasprotnikov. Imajo lahko samo olajševalno okoliščino.Ravno s tem so nas pitali do onemoglosti kako so bili pravični in milostni partizani do svojih nasprotnikov. Pa če se strinjate ali ne resnica je Hag.


Kakšna moja dejanja nimajo opravičila? Sem samo ena od nedolžnih otrok, kot so “Petrčki”. To bi si pa lahko že zapomnil, sem velikokrat zapisala, za nekatere že prevečkrat.:-)))
Nene, ni pa nihče pital, kje si pa ti živel, živiš?
Sodstvo ponekod napreduje, ali tudi pri nas? V Sloveniji.
Zgodovina se pa ponavlja, se je in se bo ponavljala.
Brez mene in tudi tebe, brez vseh. Narava dela svoje.

Za popestritev še ena resnična pripoved. Morda bo tudi nastal dokumentarec od teh ljudi.

Poznal in dobra prijatelja sva bila z gospo,žal je pred kratkim umrla, ki je bila med vojno kot mlado dekle internirana v delovno taborišče v Avstrijo. Veliko slovenskih deklet iz njenega kraja je bilo tam, pa tudi iz drugih krajev Slovenije. Kazala mi je slike. Imele so lične uniforme, sicer pa med tednom delovne halje, ker so opravljale kmetijska dela. Ko sem ji rekel, da naj uveljavi pravice, ki ji grejo po zakonu o žrtvah vojnega nasilja, veste kaj mi je dejala.

“Še na misel mi ne pride. Nobeno nasilje se ni izvajalo nad menoj in tam gor mi je bilo lepo in nič hudega.”

Na koncu bo izpadlo, da so bili interniranci na počitnicah tam v taboriščih in da morajo te počitnice 60 let pozneje plačati. Kajpak z obrestmi.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Očitno nisi razumela kaj sem napisal. Neglede na vrsto vojne obstajajo mednarodna pravila zaščite prizadetih v vojni. Teh pravil pa se nažalost redko kdo drži.Če je zločin, da je domobranc ubil civila na njegovem domu, je prav tako zločin če je partizan ubil civila na domu. Če se sodi enemu je potrebno soditi tudi drugemu.In pravična kazen ni pobijanje vse povprek.Probi to dojeti v svoji glavi.

Na počitnicah ravno ne, saj so delali, vendar ta gospa nikoli ni rekla slabe besede o času prebitem v tem taborišču, samo dobro. Tudi o prijaznosti ljudi, ki so jih razporejali na delo.

Kakšna pa je bila plača za 16-urni delavnik sedem dni v tednu? Saj ji ni treba zahtevati odškodnine za trpljenje, če ni trpela. Naj zahteva plačilo za pošteno delo. Sicer pa … Tale zgodba … Precej neverjetno je, da kdo v Sloveniji ne bi vzel denarja. Če nič drugega, novega golfa si lahko kupi in ji bodo vse sosede fovš.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Boss,

jaz sem v svoji glavi že veliko dojela, kar ti do danes še nisi.
Pač pobijali so se vseprek, s to raliko, da so se bojevali eni za domovino eni za okupatorja. ali sedaj kapiš??

en mal mem piše , kako se je imela ena njegova znanka fino. Pojdite pogledat, kaj se je dogajalo v taboriščih.

No, sej,:-))) prAVKAR BOSTE ZAČELI GOVORITI, DA SO BILI V INTERNACIJAH in v taboriščih NA POČITNICAH, KOT JE DEJAL en bivši politik “makaronar”, do so bili na dopustu v Italiji.

Škoda časa, da ti sploh odgovarjam. Če boste sami to doživeli, boste drugače govorili. Nič ne veste kaj vas čaka. Že tukaj se kregate na vse pretege, “BOGNEDAJ”, da vas kaj tekega doleti.

Danes, sem pa res večkrat semkaj prišla, je pač tako naneslo.
Lahko noč in lepe sanje, brez teh neumnih kregarij.

Žogca, mislim, da sem ti enkrat napisal, da bereš najbrž prehitro. Spremenil sem mnenje in pravim, da si površna.

1. Kje sem napisal, da so delali 16 ur na dan in sedem dni v tednu? Nakladaš in dodajaš svojo površnost. Povem pa še to, da ob nedeljah niso delali. Šli so pa vsi k maši. A ti pošljem kakšno fotografijo? Da se prepričaš. Res je morda za nekatere tu gor malo čudna ta pripoved, ampak očitno je bilo tudi tako.

Da trditev o tvoji površnosti drži dokazuje tale tvoj stavek:” ….in ji bodo vse sosede fouš.” Glede faušarije se pa s teboj strinjam.

Boss,

jaz sem v svoji glavi že veliko dojela, kar ti do danes še nisi.
Pač pobijali so se vseprek, s to raliko, da so se bojevali eni za domovino eni za okupatorja. ali sedaj kapiš??

en mal mem piše , kako se je imela ena njegova znanka fino. Pojdite pogledat, kaj se je dogajalo v taboriščih.

No, sej,:-))) prAVKAR BOSTE ZAČELI GOVORITI, DA SO BILI V INTERNACIJAH in v taboriščih NA POČITNICAH, KOT JE DEJAL en bivši politik “makaronar”, do so bili na dopustu v Italiji.

Škoda časa, da ti sploh odgovarjam. Če boste sami to doživeli, boste drugače govorili. Nič ne veste kaj vas čaka. Že tukaj se kregate na vse pretege, “BOGNEDAJ”, da vas kaj tekega doleti.

Danes, sem pa res večkrat semkaj prišla, je pač tako naneslo.
Lahko noč in lepe sanje, brez teh neumnih kregarij.[/quote]

Nisi in ne dojameš. Kaznivo dejanje je kaznivo dejanje neglede kdo ga stori.Ker po tvojem mišlenju ima policaj vso pravico ubiti lopova, ker je slab fant, in zato ne bo kazensko odgovarjal. Med tem ko pa bi lopov ubil policaja pa bi le tega takoj kaznovali in to kar z usmrtitvijo.Samo to ne gre. Oba sta pred zakonom enaka.

Vem, sem prebrala, da je gospa umrla. Poglej, sosed mojih staršev je bil tudi odpeljan na takšne delovne počitnice in niti približno tam ni užival. Tudi on je od nedavno pokojen. Je pa dobil odškodnino. In si kupil golfa.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

UDBA mi je sporočila, imam odlične zveze tam, da bomo lahko Sutjesko, Neretvo in še nekaj filmov gledali tudi na televiziji.[/quote]

Težko je verjet, da se bo v tem primeru v Intersparu dobil dokumentarec Otroci s Petrička ali pa italijanski film Srce v breznu. Pri tej vladi so se partizanski filmi dobili vsaj v trgovinah. Celo ob nedeljah.

Sem pa dobil od Udbe sporočilo, da provokatorjev zdaj več ne obveščajo.

Prababica, bila mi je dobra prijateljice.

Žogca, oprosti, a je bila tvoja mama, sosedu faušna? Tako te je razumet.

Tega soseda je moja mama, ko je bil bolan, pazila bolje od njegove žene. Brez insinuacij, prosil. Imel je čez 85 let, ko je umrl.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

New Report

Close