Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Urgenca Ljubljana-zdaj!

Urgenca Ljubljana-zdaj!

Odgovor na objavo uporabnika
Tega ne verjamem, 24.10.2021 ob 11:18

Bili na urgenci v Ljubljani in v Mariboru. Obravna, torej triaža takoj, čakanje samo na nekaj pacientov pred nami. Nato pa cakanje, ja. Ampak zato, ker nismo bili triažirani kot super urgentno. Vročina sama po sebi ni urgentno stanje. Če bi sin res skupaj zlezel, pa ne me basat, no, bi ga vzeli takoj. Enako je bilo, ko je prijateljica imela napad astme, direkt od triaže na kisik, pa ko je tašča omedlela, je bila v pol ure na kardio oddelku. Zato ne verjamem takim pobudam v nič dajanja zdravstva. Čeprav je marsikaj narobe, ampak to je pač pretiravanje ali vašega sončka, ali pa vas, sončkovih staršev, ki bi morali čakat na vrsto kot vsi ostali. Da je sonce prišlo k sebi po nekaj tabletih, ki so v prosti prodaji brez recepta, to samo dokazuje.

 

Odvisno.

Pred 6 leti je pri našem sorodniku, staremu 84 let prišlo do motenj srčnega ritma, doma mu niso mogli pomagati s tableti, poklicali rešilca, prišel res hitro – v 5 minutah.  Zdravnica je dala nekaj v žilo, mu masirala žilo na vratu, ga priklopila na EKG (to vse doma in v rešilcu), so pa pripeljali na urgenco, tam pa je čakal na postelji na hodniku 3 ure, ves čas mu je srce nabijalo kot noro.  Ves čas je bil na meji nezavesti.  Šele potem, ko smo ga sorodniki želeli odpeljati nekam drugam (magari na urgenco v Kranj ali Jesenice), je od nekod prilezel nek zdravnik (čez čas sem ga nekoč zagledala na TV in je bil celo vodja urgence), in se pred vsemi bolniki na hodniku začel dreti, češ, kaj da se gremo, da je pač gneča in da imajo prednost hujši primeri, čeprav so pred dedkom sprejemali vse, ki so sami hodili in prišli na urgenco brez spremstva, torej ni šlo za kakšne življenjsko ogrožajoče primere.

Šele po 4 urah so ga parkirali v eno ambulanto (nihče od nas ni smel z njim noter, niti babica ne) in tudi oni so potrebovali več kot pol ure, da so mu umirili srce.  Tisto piskanje aparata (srčni utrip) se je slišalo skozi zaprta vrata in zelo hudo je bilo poslušati ta zvok, ne da bi človek vedel, ali bodo zdravila pomagala ali pa bo srce omagalo (84 let).

No, ko so mu umirili srce in naredili neke preiskave, so pa ugotovili, da gre za neko nevarno vrsto aritmije, ki zahteva bolnišnično obravnavo.  Gor na intenzivni oddelek so ga prepeljali na postelji skupaj z aparatom za oživljanje, če bi ga po poti gor slučajno “stisnilo”.  Potem je bil na intenzivni še nekaj dni in kasneje na kardio oddelku, kjer je sledilo zdravljenje in srčni vzpodbujevalnik.

Toliko o urgentnih primerih.

 

Vse je odvisno, na kakšno ekipo v urgenci naletiš.  Žal.

Odgovor na objavo uporabnika
izkušnja še pred covidom…., 24.10.2021 ob 14:39

Odvisno.

Pred 6 leti je pri našem sorodniku, staremu 84 let prišlo do motenj srčnega ritma, doma mu niso mogli pomagati s tableti, poklicali rešilca, prišel res hitro – v 5 minutah.  Zdravnica je dala nekaj v žilo, mu masirala žilo na vratu, ga priklopila na EKG (to vse doma in v rešilcu), so pa pripeljali na urgenco, tam pa je čakal na postelji na hodniku 3 ure, ves čas mu je srce nabijalo kot noro.  Ves čas je bil na meji nezavesti.  Šele potem, ko smo ga sorodniki želeli odpeljati nekam drugam (magari na urgenco v Kranj ali Jesenice), je od nekod prilezel nek zdravnik (čez čas sem ga nekoč zagledala na TV in je bil celo vodja urgence), in se pred vsemi bolniki na hodniku začel dreti, češ, kaj da se gremo, da je pač gneča in da imajo prednost hujši primeri, čeprav so pred dedkom sprejemali vse, ki so sami hodili in prišli na urgenco brez spremstva, torej ni šlo za kakšne življenjsko ogrožajoče primere.

Šele po 4 urah so ga parkirali v eno ambulanto (nihče od nas ni smel z njim noter, niti babica ne) in tudi oni so potrebovali več kot pol ure, da so mu umirili srce.  Tisto piskanje aparata (srčni utrip) se je slišalo skozi zaprta vrata in zelo hudo je bilo poslušati ta zvok, ne da bi človek vedel, ali bodo zdravila pomagala ali pa bo srce omagalo (84 let).

No, ko so mu umirili srce in naredili neke preiskave, so pa ugotovili, da gre za neko nevarno vrsto aritmije, ki zahteva bolnišnično obravnavo.  Gor na intenzivni oddelek so ga prepeljali na postelji skupaj z aparatom za oživljanje, če bi ga po poti gor slučajno “stisnilo”.  Potem je bil na intenzivni še nekaj dni in kasneje na kardio oddelku, kjer je sledilo zdravljenje in srčni vzpodbujevalnik.

Toliko o urgentnih primerih.

 

Vse je odvisno, na kakšno ekipo v urgenci naletiš.  Žal.

Tako delajo s starimi. Briga jih! Če umre, jebi.ga, nihče ne bo odgovarjal, narod bo itak rekel, ah, saj je že bil za odstrel. Dr. Noč je lansko zimo na tedniku ali tarči celo priznal, da imajo na hodnikih kovid bolnike na kovid oddelku in jih niti pregledajo ne po dva dni. Človek se duši, ga pustijo, potem konstatirajo smrt. Nihče ni nič komentiral. Ker očitno nikogar ne briga za stare ljudi. Svojci pa očitno mislijo, da so njihovemu družinskemu članu pomagali, saj je v kovid oddelku, v reali pa ga niti povohali niso. Bolje bi bilo, če bi doma umrl.

Moja mama je bila v sredo na urgenci Ljubljana. Peljal jo je rešilec. Pripeljali so jo zaradi ene stvari, pregledovali pa zaradi druge. Jaz ne vem a so zadrogirani ali pijani ali kaj. In izvid je bil čisto drugačen kot je ona opisovala. Delajo in pregledujejo očitno samo še za Covid, vse ostalo ni pomembno.

Kako to misliš, pripeljali zaradi ene stvari, pregledovali zaradi druge?

Odgovor na objavo uporabnika
tepst take dihurje, 23.10.2021 ob 21:56

Odgovor na objavo uporabnika
pred dvemi tedni, 23.10.2021 ob 20:45

Urgenca v Izoli. S sinom prišla, imel 40 vročine, ki mu ni padla nikakor, 5 dni po cepljenju, polna usta herpesov, po žrelu, povsod, ni mogel niti požirat, sploh se ni zavedal kje je, komaj je prišel do avta, sva ga z možem podpirala… so nas posedli zunaj, ker ni imel PTC očitno… po pol ure je zlezel skupaj, mož šel trkat na vrata, nikamor ni šlo, trije ljudje pred nami. samo varnostnik je bil zunaj, smo rekli varnostniku, naj dobi kakšno sestro, ker fant ne more več, je kar gorel. Tip je trkal, šel not, prišel nazaj, da ne najde nikogar, da pa bo gotovo kmalu… čez 20 min še nič. Smo šli domov, mož v lekarno po neke konjske tablete proti vročini, ki jih je sam plačal. Sem sina hladila z obkladki in celo noč prebedela, ker se mu je bledlo. Mož klical na urgenco in jih nazjal, kaj si mislijo, da so ga toliko časa pustili čakat. So se nekaj izgovarjali na gnečo (v 45 min kar smo bili tam, je šel eden not in prišel ven čez 15 min, potem pa niso nikogar več sprejeli).

KATASTROFA!! Sin se je sicer zlizal, ampak niti prijavili niso na NIJZ stranskega učinka cepiva, niti njegov zdravnik ne nihče drugi. To, v kar se je zdaj zdravstvo spremenilo, ni za nikamor.

In tole naj verjamemo, da si vlekla sina na urgenco in revček niti stati ni mogel, gobec in žrelo v herpesu (kar sploh ne more imeti  nobene povezave s cepivi), potem pa ste se premislili zaradi nekakšne žurke v bolnici in sinkota odpeljali nazaj domov.  Aja, vmes je šel še možek po nekakšne tablete (čeprav mu prej več dni nisi zmogla zbiti vročine) bla bla bla.  Potem je možek klicaril na urgenco in jim jebal mater, bla bla bla.

 

Pa kje se najdete debili s takimi zgodbami?

 

Tistemu trolu, ki nabija z današnjo neobravnavo na urgenci v LJ, 9 jih imajo v obravnavi, 1 čaka.  Noben kritičen.

 

Gamad pokvarjena.

 

Daj povej, katere tabletke je tvoj mož kupil?

Napišejo lahko karkoli, kaj je pa res je pa drugo. Saj tudi cifre okuženih za covid pomoje niso realne. Samo to poglejte – po protestih (brez mask, nič razdalje, na tisoče ljudi) nič kaj več okuženih kot pred protesti. Zdaj je okuženih okoli 2000, nikoli toliko – ha, da ni to zaradi cepljenja, ali pa izmišljene št.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj to, 24.10.2021 ob 15:54

Kako to misliš, pripeljali zaradi ene stvari, pregledovali zaradi druge?

Pripeljali so jo zaradi hude depresije (klicala je nujno psihiatrično pomoč), pregledovali pa pljuča.

Odgovor na objavo uporabnika
v sredo, 24.10.2021 ob 16:13

Pripeljali so jo zaradi hude depresije (klicala je nujno psihiatrično pomoč), pregledovali pa pljuča.

Tole pa ne bo držalo, urgenca za psihiatrijo je na Zaloški 29.

Odgovor na objavo uporabnika
dvomim, 24.10.2021 ob 16:27

Tole pa ne bo držalo, urgenca za psihiatrijo je na Zaloški 29.

Vem, da je drugje, saj zato. Peljal jo je rešilec. Sem bila zraven. Reševalcem sem tudi jaz povedala za njene težave, izključno psihične. Zakaj so jo sploh peljali na nujno medicinsko pomoč pa ne vem.

Odgovor na objavo uporabnika
v sredo, 24.10.2021 ob 16:30

Vem, da je drugje, saj zato. Peljal jo je rešilec. Sem bila zraven. Reševalcem sem tudi jaz povedala za njene težave, izključno psihične. Zakaj so jo sploh peljali na nujno medicinsko pomoč pa ne vem.

Ti povem jaz. Ker so jo najprej peljali delat Pcr test, ki ga na psihiatriji ne delajo. Vmes so zašuštrali, kar se je zašuštrat dalo in ji na koncu gledali pljuča. Saj bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

Odgovor na objavo uporabnika
kakšni tepci, 24.10.2021 ob 16:35

Ti povem jaz. Ker so jo najprej peljali delat Pcr test, ki ga na psihiatriji ne delajo. Vmes so zašuštrali, kar se je zašuštrat dalo in ji na koncu gledali pljuča. Saj bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

Res. Lahko se zgodi, da je človek sam, pokliče reševalce in po klicu pade v nezavest. Nima kdo kaj povedat, ker nikogar ni zraven. Reševalci pa zašuštrajo, ker je človek po njihovo padel v nezavest zato, ker je vzel drogo in ne zato, ker ima psihične težave, ker to pač ni možno. Kolegica recimo ima bipolarno motnjo in se je stvar tako poslabšala, da je dejansko omedlela. Kaj bi bilo, če nikogar ne bi bilo zraven, ko bi prišli reševalci? Po svoje bi naredili.

Odgovor na objavo uporabnika
Lara453, 23.10.2021 ob 21:13

Kaj bos pa naredil?Poklical vodilnega ukc al kaj😂

Ko pridete na vrsto pac boste sprejeti in ne jokajte

Ampak,  ti si pa res od tam, kajne?

Prejsnji vikend je bila na fb objava. Slika zlomljene roke. Clovek sel na urgenco. So mu rekli da ni nujno, naj pride za par dni na operacijo.

To je bolanoooooo. Si predstavljam bolecine, temu se je moglo mesat. Kaksno funkcijo bo imela roka ce bo operirana cez par dni, pa tveganje sepse ipd.

To je izzivljanje in mucenje ljudi!

 

Jap, vse živo objavljajo troli na FB.  Tudi razne smrti zaradi cepljenja, čeprav so svojci umrli še pred začetkom cepljenja – zaradi covida.

Tudi danes so dali gor prispevke, kjer kličejo pediatra, pišejo maile… pa jih ne dobiš. Prideš na vrsto šele ko je že mimo. Ali totalno zakomplicirana bolezen ali si se sam nekako pocajtal. Hčerko je pred mesecem dni začelo boleti grlo, potem vročina, ni mogla požirat, kličem pediatrijo, se nihče ne oglasi cel dan, pišem maile, nič. Drugi dan vročina že 40, ji pogledam grlo, krvavo rdeče otečeno, morda rabi antibiotike. Ampak ne dobim in ne dobim zdravnice. Tretji dan sem šla tja, pridem pred ZD, me ne spustijo not, ker nisem naročena. Šele ko sem znorela in povedala, da moram stopit v kontakt z zdravnico, me spusti not, ko pokažem PCT pogoj. Tam žive duše nikjer, not slišim pogovor zdr in še nekoga, se je izkazalo da sestre. Potrkam, sedita za mizo in pijeta kavo, ura 9.30. Povem, da kličem, pišem maile, nobenega odziva, res sem popenila. Povem, kaj je, mi hoče kar napisat antibiotik. Seveda nisem hotela, kaj če je virusna angina? Reče, da potem naj hči naredi covid test. Jo poučim, da tako mali otroci ne rabijo delat kovid testa, da imajo navodila od NIJZ. Reče okej.  Pridem nazaj čez eno uro, zahtevam bris grla, da se vidi, ali je bakterija. Vzame bris (skoraj v skafandru, z unim vezirjem, rokavicami, pod vezirjem še maska…kot bi šlo za kugo, madona) in pove, da je očitno virusno. Okej, hvala in nasvidenje. Sem mirna, ker vem, da ne potrebuje AB.

Ampak priti do zdravnika je mission impossible ratal pri nas. In potem se čudijo, da pride folk na urgenco.

Zdravnikom še zaupate? Ali ste končno spregledali?

Odgovor na objavo uporabnika
fb resnice, 24.10.2021 ob 21:50

Jap, vse živo objavljajo troli na FB.  Tudi razne smrti zaradi cepljenja, čeprav so svojci umrli še pred začetkom cepljenja – zaradi covida.

Ja, no. Zlomljena roka slikana v Kc pa ni ravno trolanje!!!!

Bogve kako se je koncalo, al je bil operiran, ali je operacija uspela, koliko bo roka uporabna. Ali kake druge komplikacije.

To so resne zadeve, ne trolanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 25.10.2021 ob 10:44

Ja, no. Zlomljena roka slikana v Kc pa ni ravno trolanje!!!!

Bogve kako se je koncalo, al je bil operiran, ali je operacija uspela, koliko bo roka uporabna. Ali kake druge komplikacije.

To so resne zadeve, ne trolanje.

Zlomljeno roko lahko slikaš v UKC, ni pa rečeno, da so ga res poslal domov. Tisto pa je trolanje, ki se zadnje čase precej dogaja.

Imam otroka s hudo obliko sladkorne bolezni tipa 1. Veliko smo pri zdravnikih in na pediatrični, pa nimamo popolnoma nobenih problemov. Ne vem, kje jih toliko najdete.

V začetku poletja.

Mama (70+) jemlje tablete za previsok pritisk.

Že nekaj dni ji pritisk nori, ponoči kličem dežurnega, ker je imela pritiska prek 200.

Mi naroči, naj jo takoj pripeljem k njemu.

Zaradi kovida so pri nas ločili urgenco (v bolnici) in dežurnega zdravnika (v zdravstvenem domu) in peljem narobe, grem na urgenco. Tam mi povedo, da to ni za njih, naj grem k dežurnemu.

Napakiram in peljem tja.

Sestra tam takoj sprejme in mi še pove, da ko bom prišla domov, naj se ne oziram na neodgovorjen klic, ker so preverjali, kje smo, ker nas v nekem predvidenem času ni bilo še pred ambulanto.

Zdravnica naredi EKG, da pršilo za zniževanje pritiska  in jo vpiše v seznam za pregled pri osebni zdravnici čez 3 dni ter da tudi izvid iz dežurne ambulante, naj ga nese zraven na pregled.

Ni pa to Ljubljana, ampak očitno stvari boljše delujejo na podeželju.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10872, 23.10.2021 ob 21:06

Odgovor na objavo uporabnika
Lihprav, 23.10.2021 ob 21:04

OČitno že ni bilo tako nujno, če je preživel brez urgence. Če še nisi slišala – letos so zimske viroze udarile prej. Nima to veze s cepljenjem.

Ti si pa glih za delo na urgenci,vse pogoje imas.

Kira kuz.. tale Lara. Ena šnelfajerca za take bi bila ravno prav.

Odgovor na objavo uporabnika
Res, 25.10.2021 ob 13:19

Kira kuz.. tale Lara. Ena šnelfajerca za take bi bila ravno prav.

Lj urgenca- velikokrat sem bila s starši in ni čisto res kar pišete nekateri. Vedno je najprej in zelo hitro triaža, potem se pa čaka…..tudi 20 ur smo že čakali, ker so ocenili, da mama ni več življensko ogrožena, ker so ji pritisk že zbili. To je res nečloveško, ni pa res, da te kar pustijo in ne pogledajo takoj.

Odgovor na objavo uporabnika
Pred dvemi tedni, 23.10.2021 ob 22:30

Kaj ti ni jasno, mona? Nič ne provociram. Če znaš brat, si preberi v kakšni tuji literaturi stranske učinke teh cepiv. Eden od 1000 dobi hud napad herpes simplexa ali zosterja, pa to tista varianta, ki se ji reče slinavka, ki jo imajo mali otroci, samo da je v tem primeru bilo še veliko huje, še zdaj ni v redu.

In kaj te še mede? Nisem rekla da ao imeli zurko, ampak da ni bilo nikogar ven. In ja, z možem sva ga popokala v avto, ker je bil že čisto ne odziven. Tablete niso pomagale. Tam nismo mogli več čakat, ker je skup padel, kar spolzel s sedeža. Ja, mož je šel po svečke Voltaren. Kaj še ni jasno, budala?

Oprosti, ampak ne morem da ne bi… enkrat, pred leti, sem prišla s sinom na urgenco. Pred vrati se je zvil, obrnil oči in dobil vročinski napad. In kot praviš ti – neodziven mi je padel po tleh. Ampak da bi jaz takrat ODŠLA iz bolnice? S takim otrokom? Neodzivnim in skup padajočim? Mislm, ali pretiravaš, ali pa ne veš kaj pomeni NEODZIVEN in SKUP PADAJOČ.

 

Odgovor na objavo uporabnika
mojbogno, 25.10.2021 ob 13:44

Oprosti, ampak ne morem da ne bi… enkrat, pred leti, sem prišla s sinom na urgenco. Pred vrati se je zvil, obrnil oči in dobil vročinski napad. In kot praviš ti – neodziven mi je padel po tleh. Ampak da bi jaz takrat ODŠLA iz bolnice? S takim otrokom? Neodzivnim in skup padajočim? Mislm, ali pretiravaš, ali pa ne veš kaj pomeni NEODZIVEN in SKUP PADAJOČ.

 

Neodzivnega in skup padajočega niti slučajno ne odpelješ domov, ampak zaženeš tam halo in brez skrbi, takoj bo ekipa ob njem!

Tvoj je dobil NAPAD. Si že slišala za vročinske KRČE, kar se tretira kot hudo stanje. Ja, tudi moj sin je to dobil, ko je imel 1 leto, sem klicala rešilca domov. Ampak to zgleda kot epileptični napad, samo pač brez pene na ustih. Otrok je dejansko imel krče in gledal z belim.

Potem pa imaš vročinska stanja, ko je človek tako bogi, da je neodziven, kar pomeni, da ti ne odgovarja na vprašanja, je nekje med budnostjo in spanjem, je švoh itd. To ni NAPAD, do je pač stanje, ko te trese mraz, ker ti vročina narašča, počutiš se grozno, vsake toliko časa kar utoneš v spanje, tudi če bi sedel na stolu itd. O tem je ona govorila. In ja, tudi tak človek lahko kar zdrsne s stola, ker pač ne zmore ostati buden. Ampak zaradi tega ne bo nobena ekipa prinorela in ga dajala na nosila.

Dajte ločit stvari med seboj, no, ne kar vse povprek metat v isti koš.

Se mi zdi, da ste glede tega v Ljubljani najbolj bogi. Jaz sem mislila, da je v NM katastrofa, ker sem čakala 4 ure. Ampak je kader res garal. Samo ena zdravnica je morala pregledati ljudi … Nisem jih štela, ampak to je bil tekoči trak. Sestre letale … Nobenega kofetkanja in čvekanja. Sicer kakšno obdobje res nekaj časa ni bilo nikogar, ampak to ni pomenilo, da niso imeli nobenega v obravnavi.

New Report

Close