Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V Ljubljani se je danes zbralo 10.000+ ljudi proti istospolno usmerjenim

V Ljubljani se je danes zbralo 10.000+ ljudi proti istospolno usmerjenim

Men je cist vseen za drugace usmerjene- njihov problem. Ni mi pa vseeno za te otroke, ki naj bi jih posvojili. Se je morda kdo vprasal kako bo njim? Saj ne da bi bili za kaj prikrajsani, ampak si ne znam predstavljat, kako bo druzba sprejela npr.dva moska z otrokom nekje na vasi? Tud si ne znam predstavljat vzgoje teh otrok, saj nasprotnega spola ne bo imel priloznosti spoznati? Kako enemu otroku/ najstniku razlozis spolno vzgojo pri dveh moskih? Sori, ampak meni se upira razlagat kam si dva moska tiscita svoje spolne organe in potem rect da je to kao normalno? Nevem no, pa to ni srednji vek, ampak cist aktualno, ker se mi smili otrok takih starsev, saj bo stigmatiziran, poleg tega bo dobil izkrivljeno sliko o spolnosti in o tem kaj je naravno in kaj je plod ljudske neumnosti in zdolgocasenosti.

Niso se zbrali zato, ker bi bili proti homoseksualcem, ampak zato, ker se z novim zakonom ureja družinski zakonik.
Tisti, ki še niste poročeni in če boste to slučajno storili: ob poroki vam ne bodo več rekli “čestitamo, postala sta mož in žena”, ampak postala sta oseba 1 in oseba 2 – ali kaj podobnega. Novi zakon namreč besedi mož in žena ukinja. Čudaško, oprostite.

točno

Ja, definitivno ne bodo rekli “Cestitam, sklenila sta zakonsko zvezo”, ali “Cestitam, postala sta zakonski par”, ampak bosta “Osoba A” in “Osoba B”, namesto porocnih prstanov si bosta pa izmenjala Kvizka.

nič nimam proti homoseksualcem, tudi poročijo se lahko , skupaj živijo, ampak da posvojijo otroke, to mi pa nikakor ne gre. Otrok nima proste volje ,da odloča, če si želi živeti v taki družini, ker mislim, da naša družba še ni tako napredna , da bi to sptrejela. Tako otrok po moje , bo imel težave ( v Kanalu so zmerjali otroka , ker je bil iz Bosne).

Cesar so krivi… kdo le, zagovedani starsi, kajne? 🙂

Dajmo ne valiti krivde za svoje napake na homoseksualce in otroke.

Kera dvoličnost!

Ko gre za vprašanje vere, nas filajo s tem, naj se otrok sam odloči (tam pri 18 ali kdaj) ali želi sprejeti vero (staršev) ali katero drugo, ali nobene…

Zdaj me zanima, ali naj po isti logiki tudi počakamo do otrokovega 18. leta, da se sam odloči, ali želi hetero ali homo starše ali bo raje sirota brez staršev…

..in seveda tudi slovenščine ga ne bi smeli učiti pa najbrž hraniti ga, saj se bo moral sam odločiti, ali bo vegi ali ne, če bo sploh preživel….

Kaj pa, če se tak otrok vseeno rodi? A ga boš fliknila čez okno, kot da ne obstaja? Ker homoseksualci so povsem sposobni imeti otroke, če vam to slučajno ni jasno. In otroke tudi imajo, samo njihov status ni urejen.

Prvič: Otrok, ki bi ga posvojil drugi partner iz homoseksualne partnerske zveze, itak že živi z njimi. Gre za omogočanje posvojitve otroka, ki že živi z njimi in je biološki otrok ene od lezbičnega para. Nikar se ne boj, da bi posvojili enega xy otroka, ker glede tega obstaja komisija, ki bi se zelo verjetno odločila, da otroka, ki so se mu biološki starši odrekli, posvoji heteroseksualni par. Kapiš?

Drugič: Otrok tudi nima proste volje, da odloča, če želi živeti v družini z očetom alkoholikom in nasilnežem, nima volje, da odloča, ali želi živeti v ločenem paru, en teden pri mami, en teden pri očetu, nima proste volje, da odloča, ali hoče živeti v revni družini, kjer ni denarja niti za hrano, kaj šele za kaj drugega itd. itd. PA VSEENO MORAJO TAKO ŽIVETI! Nihče ne bo odvzel neprimernim staršem ali revnim staršem otroka, razen če gre za v nebo vpijoče maltretiranje.

Tretjič: Nehajte se delati, da vam gre za uboge otroke, ker vam dol visijo. Gre vam izključno za to, da nočete, da bi eni pedri in lezbače bili isto vrednoteni kot vi, ki nosite svetniške sije okrog glupih tintar. In samo za to.

Cesar so krivi… kdo le, zagovedani starsi, kajne? 🙂

Dajmo ne valiti krivde za svoje napake na homoseksualce in otroke.[/quote]

aja, ker tisti trije iz Celja so si pa želeli rodit heteroseksualni umorjeni mami , in heteroseksualnemu zapitemu očetu morilcu…. ane.

Staršev si nihče ne more izbrat. Če si lahko izbere, ali bo imel homo starše ali ne, si naj izbere tudi, ali bo imel grde, revne, tečne, verne starše ipd. Drugače ne moremo takih razlik delat.

Ja, sem prepričana, da kljub trumi pisateljev, pesnikov, prevajalcev, slovenistov in jezikoslovcev v Sloveniji ne bodo našli boljšega izrazja od osebe ena in osebe dva, nikakor ne, ravno to dikcijo bodo uporabili. V slovenščini ni mogoče poiskati bolj posrečenega izraza, ne obstaja, nikoli, nikakor.

Preberi kaj pišeš. Oni se nič ven ne mečejo, sploh ne zaradi svoje zabave. Omejuje jih družba, saj jim krati osnovne človeške pravice. A je to res tako težko razumeti ?[/quote]

Omejujejo se sami. Čisto sami. Tako, kot vsak človek. Sam se omejuje.

Danes tako, jutri boste pa leve napredne sile ploskale lunatikom, ko bodo prirejali shode za odhod iz kapitalistične izkoriščevalske neoliberalistične EU?

Če bi danes starše vprašal naslednje: če se vam kaj zgodi in umrete ali bi pustili, da vaše otroke posvojita homoseksualca ali pa lezbiki, bi v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} rekli NE. Nehajte biti hinavci in se delati kako ste rasvetljeni. Pfuj hinavci.

Cesar so krivi… kdo le, zagovedani starsi, kajne? 🙂

Dajmo ne valiti krivde za svoje napake na homoseksualce in otroke.[/quote]

aja, ker tisti trije iz Celja so si pa želeli rodit heteroseksualni umorjeni mami , in heteroseksualnemu zapitemu očetu morilcu…. ane.[/quote]

ma daj koliko homoseksualcev se med seboj pobija..niste nič drugačni..samo hočete nekaj kar vam pa ni dano po naravni poti oziroma vam je samo vi tega nočete…in zdaj je svet kriv ker vas omejuje kot je Gretka napisala :-)))))))))))))) sami se.

Takšni otroci že obstajajo in že živijo med nami, tako da ni treba čisto nič ugibat. Vsaj eden celo uradno že ima dva očeta, neuradnih je pa še toliko več.
Če imajo probleme, jih nimajo zaradi svojih staršev, ki sta dve mami ali dva očeta, ampak čisto lepo zaradi ozkosrčnih heteroseksualnih parov.
Ne vem sicer, kako pri vas poteka spolna vzgoja, jaz svojim otrokom razlagam res osnove, ne pa recimo podrobnosti, koliko prstov je fajn čutiti v nožnici in kakšen je dober francoski poljub, v kakšnem primeru mi zapaše analc in kdaj se s partnerjem oralno zadovoljiva ter tudi natančen potek tega.

aja, ker tisti trije iz Celja so si pa želeli rodit heteroseksualni umorjeni mami , in heteroseksualnemu zapitemu očetu morilcu…. ane.[/quote]

ma daj koliko homoseksualcev se med seboj pobija..niste nič drugačni..samo hočete nekaj kar vam pa ni dano po naravni poti oziroma vam je samo vi tega nočete…in zdaj je svet kriv ker vas omejuje kot je Gretka napisala :-)))))))))))))) sami se.[/quote]

Sami se ne omejujejo, omejujejo jih zakoni. Zakone pa sprejemamo in pišemo ljudje.
Dokler ni bilo vse zakonsko urejeno in popredalčkano, se ni nihče vtaknil v to, da je otrok živel z dvema ženskama. Otroke so dajali v rejo brez posredovanja CSD, tudi prodajali so jih, pa se ni nihče kaj dosti obregal v to.

Najbolj izkoriščevalska je itak Slovenija, v omenjenih državah so lepe plače.

Me veseli, da si to načela. Ne, ne bi pustila, ker otroke načeloma v idealnem primeru prevzamejo sorodniki. To je njihova pravica. Otroci homoseksualnih parov te pravice nimajo, ker partner očeta/matere formalno njim ni nič. Kaj šele njegove/njeni starši. V tem je srž problema.

Tudi moj otrok ima težave v šoli in z vrstniki zaradi tega, ker je iz skrbniške družine. Jaz sem skrbnica otroka mojega brata (oba, moj brat in njegova partnerka sta zaradi bolezni izgubila opravilno sposobnost). Ker otrok živi v moji družini, ga v šoli zafrkavajo, da nima mame in da živi s teto, hahahaha. A veš, zakaj ga tako zafrkavajo? Izključno zaradi omejenosti njihovih staršev, ki se jim to tudi zdi “čudno”, nevsakdanje, noro. Imam tudi dva biološka otroka, že starejša, ampak najmlajši je tudi naš. Pa ga vedno znova zmerjajo, da ga njegovi starši niso hoteli, zato so ga dali nam. Kdo ga torej zafrkava? Ti povem, da samo otroci tistih staršev, ki so tudi sami zaplankani, nimam druge besede za to. Otroci normalnih staršev, ki so jim drugačne vrste družin nekaj čisto normalnega, so tega naučili tudi svoje otroke.

Torej, če se bojiš za bodočnost teh otrok, ki živijo v istospolnih zvezah (verjemi, taki otroci so že zdaj v teh zvezah, že zdaj živijo v teh skupnostih, samo posvojiti jih ne more drugi partner in otrok ne more dedovati po njem, in to želijo urediti), potem naredi nekaj za to, da se drugačnim otrokom ne bodo posmehovali. Bodi ti prva, ki boš vzor za svojega otroka in boš jasno in glasno povedala, da so ti otroci čisto enakovredni vsem ostalim. In verjemi, če bo otrok videl, kaj starši o tem mislijo, bo to tudi sprejel. Seveda, če pa bo poslušal doma debate o tem, kaj si ti pedri in lezbe mislijo, da bodo zdaj oni isti kot “mi normalni”, bo pa naredil vse, da bodo ti otroci prikrajšani in da jih družba ne bo sprejela. Torej?

Me veseli, da si to načela. Ne, ne bi pustila, ker otroke načeloma v idealnem primeru prevzamejo sorodniki. To je njihova pravica. Otroci homoseksualnih parov te pravice nimajo, ker partner očeta/matere formalno njim ni nič. Kaj šele njegove/njeni starši. V tem je srž problema.[/quote]

Tudi ne vem, če gre v takih primerih otrok v posvojitev – jaz zase lahko rečem, da ne bi rada, da se mojega otroka posvoji, ker bi mi bilo zelo tuje, da bi dobil nov rojstni list z imenom drugih staršev. Iz istega razloga ne bi dovolila enostranske posvojitve – recimo da bi mož umrl in bi našla novega partnerja.

To, kar je izpostavila fighs, dejansko je problem. Ti otroci imajo družino, nekoga, ki skrbi zanje, pa lahko to čez noč izgubijo samo zato, ker ena pametna poslanka v parlamentu homoseksualnost (že spet, še kar) enači s pedofilijo.
SDS naj se raje pobriga za zakon, po katerem bodo zločinci lahko neovirano sedeli v parlamentu, ker jim bo sicer kmalu zmanjkalo kadra.

To sem podal kot primer. Večina oz skoraj vsi se ne bi strinjali, da jih v roke dobijo…

Tudi moj otrok ima težave v šoli in z vrstniki zaradi tega, ker je iz skrbniške družine. Jaz sem skrbnica otroka mojega brata (oba, moj brat in njegova partnerka sta zaradi bolezni izgubila opravilno sposobnost). Ker otrok živi v moji družini, ga v šoli zafrkavajo, da nima mame in da živi s teto, hahahaha. A veš, zakaj ga tako zafrkavajo? Izključno zaradi omejenosti njihovih staršev, ki se jim to tudi zdi “čudno”, nevsakdanje, noro. Imam tudi dva biološka otroka, že starejša, ampak najmlajši je tudi naš. Pa ga vedno znova zmerjajo, da ga njegovi starši niso hoteli, zato so ga dali nam. Kdo ga torej zafrkava? Ti povem, da samo otroci tistih staršev, ki so tudi sami zaplankani, nimam druge besede za to. Otroci normalnih staršev, ki so jim drugačne vrste družin nekaj čisto normalnega, so tega naučili tudi svoje otroke.

Torej, če se bojiš za bodočnost teh otrok, ki živijo v istospolnih zvezah (verjemi, taki otroci so že zdaj v teh zvezah, že zdaj živijo v teh skupnostih, samo posvojiti jih ne more drugi partner in otrok ne more dedovati po njem, in to želijo urediti), potem naredi nekaj za to, da se drugačnim otrokom ne bodo posmehovali. Bodi ti prva, ki boš vzor za svojega otroka in boš jasno in glasno povedala, da so ti otroci čisto enakovredni vsem ostalim. In verjemi, če bo otrok videl, kaj starši o tem mislijo, bo to tudi sprejel. Seveda, če pa bo poslušal doma debate o tem, kaj si ti pedri in lezbe mislijo, da bodo zdaj oni isti kot “mi normalni”, bo pa naredil vse, da bodo ti otroci prikrajšani in da jih družba ne bo sprejela. Torej?[/quote]

Ne morem verjeti, no. A je to sploh mogoče?
In seveda se otroci tega nekje naučijo, to ne zraste na njihovem zelniku. Prav žalostna sem.

To sem podal kot primer. Večina oz skoraj vsi se ne bi strinjali, da jih v roke dobijo…[/quote]

Govori zase, pa mogoče še za koga, ki ga dobro poznaš in sta debatirala točno o tem vprašanju, ne pa madona za 95 procentov folka.

New Report

Close