Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V prometni nesreči umrli dve najstnici, najstnika težko telsesno poškodovana.

V prometni nesreči umrli dve najstnici, najstnika težko telsesno poškodovana.

CESTE niso normalne, to bo ja 😛
Kolikor berem niso bili samo pijani temveč tudi drogirani. Kruta smrt ampak rivi SAMI !
Ob takih nesrečah vedno rečem: če je moral nekdo umreti, je prav, da je umrl tisti, ki je kriv in ne nekdo povsem nedolžen. Pa me napadite, vem, da resnica boli.[/quote]
Za voznika je pisalo, da ne vedo nič, ker ni bil v stanju, da bi delali teste alkoholiziranosti. Ko sem bila sama njihove starosti, smo se običajno dogovorili, kdo vozi. Voznik ni pil, ostali smo. Tako da v tem primeru ne bi kar na pamet govorila, da je bil voznik pijan ali drogiran. Sopotniki so pili ali še kaj drugega, ampak oni pač niso bili šoferji.

Meni se bolj zdi, da je voznik sekal ovinek, ker je mislil, da je cesta prazna. In zagotovo je videl koga drugega početi isto na tem ovinku. Skratka slab zgled, hkrati pa mladostniška nepremišljenost in pomanjkanje izkušenj na cesti, kar je itak problem vsakega mladega voznika.[/quote]
Ni sekal ovinka, iz ovinka ga odneslo.


Za voznika je pisalo, da ne vedo nič, ker ni bil v stanju, da bi delali teste alkoholiziranosti. Ko sem bila sama njihove starosti, smo se običajno dogovorili, kdo vozi. Voznik ni pil, ostali smo. Tako da v tem primeru ne bi kar na pamet govorila, da je bil voznik pijan ali drogiran. Sopotniki so pili ali še kaj drugega, ampak oni pač niso bili šoferji.

Meni se bolj zdi, da je voznik sekal ovinek, ker je mislil, da je cesta prazna. In zagotovo je videl koga drugega početi isto na tem ovinku. Skratka slab zgled, hkrati pa mladostniška nepremišljenost in pomanjkanje izkušenj na cesti, kar je itak problem vsakega mladega voznika.[/quote]

No, da je en ostal trezen, ostali pa pijani, ne verjamem. In, da je videl koga drugega sekati ovinek…. ja pojdi no….sam je vsak odgovoren zase. Če bo videl, da si je nekdo prerezal žile, si jih bo še sam?? Daj daj… nehaj s takimi. Jaz sem tudi bila mlada voznica, ravno tako nisem imela izkušenj, zato sem vozila še bolj previdno. Mislim, ej…. temu se reče samo mladostniška objestnost, drugega nič.[/quote]
Strinjam se, da gre za mladostniško objestnost. Strinjam se, da je vsak odgovoren zase in da tu ni izgovorov. Ampak dejstvo je, da na tak način sekajo ovinke tudi starejši vozniki, ker je na žalost pri nas na cestah ogromno objestnih voznikov, kar je za mlade zelo slab zgled.

Ne strinjam pa se, da je primerno voznika avtomatsko označiti za pijanega in drogiranega, dokler o tem ni informacij. Ker dejstvo je, da se mladi dostikrat dogovorijo, kdo bo vozil, in potem ta ne pije. Smo se dogovarjali mi, se dogovarjaja tudi današnja mladina. Ne pravim da vsi, ampak je pa to kar dosti razširjena praksa. Za opite mlade voznike so namreč sankcije dosti hujše kot za ostale opite voznike, in tega se večina mladih dobro zaveda.

Uboge deklice, žive so zgorele! Ubogi njuni starši! Sožalje vsem!


Za voznika je pisalo, da ne vedo nič, ker ni bil v stanju, da bi delali teste alkoholiziranosti. Ko sem bila sama njihove starosti, smo se običajno dogovorili, kdo vozi. Voznik ni pil, ostali smo. Tako da v tem primeru ne bi kar na pamet govorila, da je bil voznik pijan ali drogiran. Sopotniki so pili ali še kaj drugega, ampak oni pač niso bili šoferji.

Meni se bolj zdi, da je voznik sekal ovinek, ker je mislil, da je cesta prazna. In zagotovo je videl koga drugega početi isto na tem ovinku. Skratka slab zgled, hkrati pa mladostniška nepremišljenost in pomanjkanje izkušenj na cesti, kar je itak problem vsakega mladega voznika.[/quote]
Ni sekal ovinka, iz ovinka ga odneslo.[/quote]
Šele sedaj vidim, da je bil ovinek v desno in ne v levo. Hvala za pojasnilo.

No, da je en ostal trezen, ostali pa pijani, ne verjamem. In, da je videl koga drugega sekati ovinek…. ja pojdi no….sam je vsak odgovoren zase. Če bo videl, da si je nekdo prerezal žile, si jih bo še sam?? Daj daj… nehaj s takimi. Jaz sem tudi bila mlada voznica, ravno tako nisem imela izkušenj, zato sem vozila še bolj previdno. Mislim, ej…. temu se reče samo mladostniška objestnost, drugega nič.[/quote]
Strinjam se, da gre za mladostniško objestnost. Strinjam se, da je vsak odgovoren zase in da tu ni izgovorov. Ampak dejstvo je, da na tak način sekajo ovinke tudi starejši vozniki, ker je na žalost pri nas na cestah ogromno objestnih voznikov, kar je za mlade zelo slab zgled.

Ne strinjam pa se, da je primerno voznika avtomatsko označiti za pijanega in drogiranega, dokler o tem ni informacij. Ker dejstvo je, da se mladi dostikrat dogovorijo, kdo bo vozil, in potem ta ne pije. Smo se dogovarjali mi, se dogovarjaja tudi današnja mladina. Ne pravim da vsi, ampak je pa to kar dosti razširjena praksa. Za opite mlade voznike so namreč sankcije dosti hujše kot za ostale opite voznike, in tega se večina mladih dobro zaveda.[/quote]

No,recimo, da ni bil niti pijan, niti drogiran. Je bil pa objesten in je pritiskal na plin in posledično ga je odneslo iz ovinka. Pravzaprav med tem tremi dejavniki niti ni bistvene razlike. Posledice so katastrofalne.

DEKLICE ob tej uri lepo spijo v domači postelji.


Za voznika je pisalo, da ne vedo nič, ker ni bil v stanju, da bi delali teste alkoholiziranosti. Ko sem bila sama njihove starosti, smo se običajno dogovorili, kdo vozi. Voznik ni pil, ostali smo. Tako da v tem primeru ne bi kar na pamet govorila, da je bil voznik pijan ali drogiran. Sopotniki so pili ali še kaj drugega, ampak oni pač niso bili šoferji.

Meni se bolj zdi, da je voznik sekal ovinek, ker je mislil, da je cesta prazna. In zagotovo je videl koga drugega početi isto na tem ovinku. Skratka slab zgled, hkrati pa mladostniška nepremišljenost in pomanjkanje izkušenj na cesti, kar je itak problem vsakega mladega voznika.[/quote]
Ni sekal ovinka, iz ovinka ga odneslo.[/quote]

Tako je! Avto je ODNESLO iz DESNEGA ovinka. (tako piše v Novicah).
Zdaj pa pride nekaj, česar sem učil svoje otroke in se tega zdaj zavedajo. Avto je precej lažje obvladati v začetku ovinka, kakor pa v izhodu iz ovinka. Zato moraš peljati tako, da v izhodu iz DESNEGA ovinka voziš že precej desno, na začetku ovinka pa SKORAJ od sredinske črte (in potem vedno bolj desno). Tako te ne more odnesti na levo in v najslabšem primeru, povsem na levo. Podobnih nesreč v desnih ovinkih je bilo že veliko. Tudi z mnogo mrtvimi. In tudi sam sem se že nekajkrat komaj izognil takim, ki jih iz desnega ovinka odnese na levo.
Pri tej nesreči pa gre verjetno za pijanost in takrat pozabiš na vsa pravila, na koncentracijo in nasploh na sposobnost voziti avto.

Joj same pametnjakovičke. Kako pa veste da je bil šofer pijan? in seveda ve ste vse vedele s kom se vozite pri teh letih. Glavna značilnost današnjih kvazi staršev je da so moralizatorji sebe se pa ne spomnijo v tistih časih. Glede nesreče pa. Ni nujno da je bila previsoka hitrost, lahko se je šofer samo uštel s prestavo in avto je izgubil navor ter ga ni znal ukrotiti. Ampak monovke vse veste in ste najbolj pametne. Pa nikoli ne naredite nič narobe.


Ni sekal ovinka, iz ovinka ga odneslo.[/quote]

Tako je! Avto je ODNESLO iz DESNEGA ovinka. (tako piše v Novicah).
Zdaj pa pride nekaj, česar sem učil svoje otroke in se tega zdaj zavedajo. Avto je precej lažje obvladati v začetku ovinka, kakor pa v izhodu iz ovinka. Zato moraš peljati tako, da v izhodu iz DESNEGA ovinka voziš že precej desno, na začetku ovinka pa SKORAJ od sredinske črte (in potem vedno bolj desno). Tako te ne more odnesti na levo in v najslabšem primeru, povsem na levo. Podobnih nesreč v desnih ovinkih je bilo že veliko. Tudi z mnogo mrtvimi. In tudi sam sem se že nekajkrat komaj izognil takim, ki jih iz desnega ovinka odnese na levo.
Pri tej nesreči pa gre verjetno za pijanost in takrat pozabiš na vsa pravila, na koncentracijo in nasploh na sposobnost voziti avto.[/quote]
To je dobra praksa, še posebej to prakticirajo motoristi. Sam se držim načela, da probam najbolj zavirat pred ovinkom. Zaviranje z motorjem je pri meni stalna praksa (še posebej na ovinkih – in ob snežnih razmerah). In če so ovinki pregledni in ni nasproti vozečih vozil, jih velikokrat malce sekam. Velikokrat na ostrih zavojih (ride) pridem na vhod ovinka bolj po levi kot pa po desni.

Enkrat sem imel takšen primer (odnašanja) med Črno pri Kamniku in višje ležečim kamnolomom s strani Črnivec – Kamnik. Tipičen prelaz, na nekaterih delih obsijan s soncem, in s tem dobre razmere, čez 100m graben, brez sonca, mrzlo, pa še most. Takrat sem v ovinek prišel prehitro (še vedno precej pod omejitvijo) in me je začelo odnašat na levo, nasproti pa avto. Kako sem takrat svojega karavančka poravnal mi še danes ni jasno (ob srečanju sem bil že na svojem pasu). Vendar če bi bila hitrost malce višja, se nebi dobro končalo.


Kaj bluziš, saj so ravno ta vikend imel poostren nadzor, pa tisti maratonsko merjenje na 600+lokacijah – ampak kot že mnogokrat prej, med policijskimi akcijami se jih dosti pobije – kar lepo kaže, da so te akcije namenjene polnjenju proračuna in ne večanju varnosti.
Več je akcij, bolj so vozniki živčni in bolj pozorni na grmovja, kot na cesto.

Saj pomoje, če bi šli vsem voznikom pod 30 let kri vzet in potestirat, bi morali vsaj polovici izpit vzet. Droga (trava ….) v krvi ostane kar nekaj časa, in dokler so sledovi v krvi, je vožnja prepovedana. Bi rekej da polovica mulcev vsaj občasno kadi travo – no sončki monovk izuzeti, oni so kul.


Kaj bluziš, saj so ravno ta vikend imel poostren nadzor, pa tisti maratonsko merjenje na 600+lokacijah – ampak kot že mnogokrat prej, med policijskimi akcijami se jih dosti pobije – kar lepo kaže, da so te akcije namenjene polnjenju proračuna in ne večanju varnosti.
Več je akcij, bolj so vozniki živčni in bolj pozorni na grmovja, kot na cesto.[/quote]
Ne ga lomt, no. Tisti, ki vozi po predpisih, se ne ozira po grmovju.

kar se dogaja po slovensk. cestah je že tragično in abnormalno!

Crste so kot švicarski sir in zredirane, da je količnik trenja med gumo in asfaltom manjši, voziš se kot na rodeu kar ti uniči podvozje.
Potem pa so tu še stari avtomobili z zlizanimi gumami in uničenim podvozjem in potem imaš recept za katastrofo pa še to da te stare avte vozi večina mladine tud ne pomaga pr vsej stvari.
Vse gre v maloro in to je sam odraz finančnega in političnega stanja v državi!

Crste so kot švicarski sir in zredirane, da je količnik trenja med gumo in asfaltom manjši, voziš se kot na rodeu kar ti uniči podvozje.
Potem pa so tu še stari avtomobili z zlizanimi gumami in uničenim podvozjem in potem imaš recept za katastrofo pa še to da te stare avte vozi večina mladine tud ne pomaga pr vsej stvari.
Vse gre v maloro in to je sam odraz finančnega in političnega stanja v državi![/quote]

Kaj pa je narobe s finančnim stanjem v Sloveniji?

Mene bolj skrbi za milijone ubogih živali, ki jih vsak dan brutalno pokončajo v klavnicah.[/quo

Kdor ne mara ljudi, ne mara niti živali in je tvoja skrb za živali zlagana in zaigrana, si bolj kot psihopat ki glumi občutljivega vegetarijanca, za vogalom pa otipava fantke in najstnice in kolje ljudi!

Ni abnormalno, ni! V sredini 90. let prejšnjega stoletja smo imeli na slovenskih cestah okoli 500 mrtvih na leto. Zadnja leta je mrtvih od 130 do 170. Varnost se je občutno izboljšala, so pa prevelika nihanja v številu mrtvih..
Več je avtocest, avti so mnogo varnejši.

Crste so kot švicarski sir in zredirane, da je količnik trenja med gumo in asfaltom manjši, voziš se kot na rodeu kar ti uniči podvozje.
Potem pa so tu še stari avtomobili z zlizanimi gumami in uničenim podvozjem in potem imaš recept za katastrofo pa še to da te stare avte vozi večina mladine tud ne pomaga pr vsej stvari.
Vse gre v maloro in to je sam odraz finančnega in političnega stanja v državi![/quote]

Kaj pa je narobe s finančnim stanjem v Sloveniji?[/quote]

S tem vprašanjem si si pridobil nagrado in največje priznanje letošnjega leta. Imaš izglede, da postaneš najbolj analitičen znenstvenik tega stoletja v EU.

Te bom razočarala. Sama sem v teh letih zelo dobro vedela s kom se vozim. S pijano druščino sigurno ne. Pač glej, eni smo odgovorni tudi v mladosti, drugi še v starosti niso. In ne vem, če je bil voznik pijan, bil je pa objestnež in tega ne moreš zanikat.
p.s. a ti imaš izpit? Kako bi se naj voznik uštel s prestavo? O ja, mogoče je dal v četrto namesto v drugo in kaj? A misliš, da avto potem kar zdivja in odpelje 150 in namesto v ovinek kar naravnost?
Dajte, nehajte iskati neke neumne izgovore.


Za voznika je pisalo, da ne vedo nič, ker ni bil v stanju, da bi delali teste alkoholiziranosti. Ko sem bila sama njihove starosti, smo se običajno dogovorili, kdo vozi. Voznik ni pil, ostali smo. Tako da v tem primeru ne bi kar na pamet govorila, da je bil voznik pijan ali drogiran. Sopotniki so pili ali še kaj drugega, ampak oni pač niso bili šoferji.

Meni se bolj zdi, da je voznik sekal ovinek, ker je mislil, da je cesta prazna. In zagotovo je videl koga drugega početi isto na tem ovinku. Skratka slab zgled, hkrati pa mladostniška nepremišljenost in pomanjkanje izkušenj na cesti, kar je itak problem vsakega mladega voznika.[/quote]
Ni sekal ovinka, iz ovinka ga odneslo.[/quote]
V vsakem primeru je bila kriva neprilagojena hitrost, ko je zapeljal v ovinek.

[/quote]

Ta tvoja trditev je pa popolnoma zgrešena. Ravno obratno je. Kdor ne mara živali, mu tudi za ljudi ni mar.

Te bom razočarala. Sama sem v teh letih zelo dobro vedela s kom se vozim. S pijano druščino sigurno ne. Pač glej, eni smo odgovorni tudi v mladosti, drugi še v starosti niso. In ne vem, če je bil voznik pijan, bil je pa objestnež in tega ne moreš zanikat.
p.s. a ti imaš izpit? Kako bi se naj voznik uštel s prestavo? O ja, mogoče je dal v četrto namesto v drugo in kaj? A misliš, da avto potem kar zdivja in odpelje 150 in namesto v ovinek kar naravnost?
Dajte, nehajte iskati neke neumne izgovore.[/quote]

hahaha, tipična pametnjakovička. Piše samo, da je voznika zaneslo iz ovinka. Nikjer ni omenjeno s kakšno hitrostjo je pripeljal. In ja če s preveliko prestavo pripelješ iz ovinka te odnese na drugi pas tudi pri nizki hitrosti. Itak pa ne bi priznala če bi se vozila s kretenom, imaš pa potrebno po kritiziranju mladih ki so naredili napako. Ampak mi smo bili še 100 krat hujši od teh.

[/quote]

Ta tvoja trditev je pa popolnoma zgrešena. Ravno obratno je. Kdor ne mara živali, mu tudi za ljudi ni mar.[/quote]
Ne ni res, če te ne skrbi za ljudi in lahko napišeš tako izjavo nisi človek, ampak najmanj vesoljec.Nisi normalen človek če ti je vseeno za ljudi ki dnevno umirajo po cestah pa še kje drugje se dogajajo tragedije.

s tem zapisom: če bi deklici ostali doma in pomagali svoji mami ne pa se f######i naokoli, se to vsekakor ne bi zgodilo. Kar iskali sta.

Arabci imajo prav, ko njihove ženske tičijo v šotorih in ne smejo ven. Šivajo, štrikajo, vezejo, kuhajo, pomivajo, likajo,….., in tako je prav.

žive ja, ampak vprašanje v kakem stanju, če sta bili sploh pri zavesti in sta se zavedali..verjetno sta bili že prej fejst poškodovani, glede na to da sta ta dva, ki so ju rešili spredaj, težko poškodovana..
drugače pa..0,37 promila ni neka pijanost, kolikor je imel sopotnik na prvem sedežu..verjetno je imel voznik še manj, ali pa nič, glede na to, da je vozil..vsaj upam tako..je imel ta, ki ju je reševal in je pripeljaj nasproti in so trčili..več promila mislim da 0,52.

New Report

Close