Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V prometni nesreči umrli dve najstnici, najstnika težko telsesno poškodovana.

V prometni nesreči umrli dve najstnici, najstnika težko telsesno poškodovana.

Norci na cestah spet ubijajo in se igrajo bogove. Je razlika delati napake ali moriti. Staršem pa iskreno sožalje ob tako grozni smrti hčerk.

Je pa dejstvo, da bo nekaj potrebno spremeniti, ali sistem kaznovanja, ali pa izobraževanje bodočih voznikov.


Vidim da ne zastopiš. Gre za smrt dveh deklet, o krivdi bodo pa še pisali. Tudi mi smo kot mladi delali napake. Pa nismo divjali, imeli smo star fičko, samo kdaj je imel voznik kakšen promil več. In tud ti nisi bil/a najbrž nek angelček,vsak dela napake a žal so za nekatere smrtne. Pri 19, 20 letih še to ne veš, si poln življenja. Drugače pa je za bogate, objestne mladce v današnjih časih, ki jim starši dajo vse, le vzgoje ne. In ne primerjati ljudi z živino. A si že v štali?[/quote]

Ti si tista, ki ne zastopiš. Kolikokrat naj še povem, ne, jaz nisem delala napak in ja, bila sem angelček, če hočeš to slišati. Razumeš, aja, ne moreš, da nismo vsi enaki, nismo vsi enako neodgovorni. In ne, nikoli ne bi sedla v avto k nekomu, ki bi imel kak promil preveč. Sama nisem alkohola nikoli pila in ga tudi sedaj ne pijem, ne moreš razumeti, vem in s pijanci se ne vozim. Tu ni kaj dodati.
V štali si pa očitno ti zrasla. Bomo videli, ko bodo eni divjaki na cesti ubili tvojega otroka, bomo videli, če boš tudi takrat našla 1001 izgovor ter opravičilo za morilca svojega otroka.[/quote]

edino pametno, če nimaš mere…

Ej, nisem bil jaz kriv, desna guma je imela tovarniško napako, prema je bila premaknjena, in ga je vleklo v desno, že zdavnaj bi tam moral biti nov asfalt, uni je pripeljal preveč po sredini, cesta bi že zdavnaj morala biti razširjena, obljubljali so že lani, nasprotivozeči je imel previsoko nastavljene luči, volan je imel zračnost, in tako naprej v neskončnost, da si krivec olajša življenje.

Ti si tista, ki ne zastopiš. Kolikokrat naj še povem, ne, jaz nisem delala napak in ja, bila sem angelček, če hočeš to slišati. Razumeš, aja, ne moreš, da nismo vsi enaki, nismo vsi enako neodgovorni. In ne, nikoli ne bi sedla v avto k nekomu, ki bi imel kak promil preveč. Sama nisem alkohola nikoli pila in ga tudi sedaj ne pijem, ne moreš razumeti, vem in s pijanci se ne vozim. Tu ni kaj dodati.
V štali si pa očitno ti zrasla. Bomo videli, ko bodo eni divjaki na cesti ubili tvojega otroka, bomo videli, če boš tudi takrat našla 1001 izgovor ter opravičilo za morilca svojega otroka.[/quote]

edino pametno, če nimaš mere…[/quote]

Nimaš mere, ha ha ha. Alkohol mi enostavno smrdi, lahko to razumeš? Očitno ne…..


V resnici je pa krivo samo neznanje, ker je šel mulc najbrž ob prehitri vožnji v ovinku bremzat, pa ga je jasno potem neslo naravnost nanasprotni pas.

Mediji so zdaj objavili identiteto vseh udeleženih. Kratek sprehod po fb profilu od enega od teh fantov pove marsikaj.

Nimam FB, a lahko tukaj objaviš, kaj je objavljal ta objestnež?

Ker sem tudi pomislila, da delajo Očarljivi skupinski samomor …., zdaj sta pa dva preživela ….


Vidim da ne zastopiš. Gre za smrt dveh deklet, o krivdi bodo pa še pisali. Tudi mi smo kot mladi delali napake. Pa nismo divjali, imeli smo star fičko, samo kdaj je imel voznik kakšen promil več. In tud ti nisi bil/a najbrž nek angelček,vsak dela napake a žal so za nekatere smrtne. Pri 19, 20 letih še to ne veš, si poln življenja. Drugače pa je za bogate, objestne mladce v današnjih časih, ki jim starši dajo vse, le vzgoje ne. In ne primerjati ljudi z živino. A si že v štali?[/quote]

Ti si tista, ki ne zastopiš. Kolikokrat naj še povem, ne, jaz nisem delala napak in ja, bila sem angelček, če hočeš to slišati. Razumeš, aja, ne moreš, da nismo vsi enaki, nismo vsi enako neodgovorni. In ne, nikoli ne bi sedla v avto k nekomu, ki bi imel kak promil preveč. Sama nisem alkohola nikoli pila in ga tudi sedaj ne pijem, ne moreš razumeti, vem in s pijanci se ne vozim. Tu ni kaj dodati.
V štali si pa očitno ti zrasla. Bomo videli, ko bodo eni divjaki na cesti ubili tvojega otroka, bomo videli, če boš tudi takrat našla 1001 izgovor ter opravičilo za morilca svojega otroka.[/quote]

tudi jaz sem bila angelček..pridna v šoli in tudi drugače…ampak otrok star 15-19 razmišlja drugače..kaj vse smo počeli v srednji šoli, ko smo šli za vikende ven..in ja, ker sem se v šoli odlično učila, ni bil problem..starši so mi zaupali..ok, nisem kadila, spila samo tu in tam kakšno pijačo alkohola zunaj z družbo..ampak če se zdaj spomnim, kaj vse smo počeli..mi je slabo in me glava boli kot sam hudič..sploh ker imam sama dva otroka, ki bosta čez par let na istem..pa sta pridna, lahko rečem anglečka,ja seveda..ampak nikoli ne bom rekla in ne reči nikoli,..”moj otrok pa že ne”…za svojo in verjetno marsikatero mladost lahko rečemo..”več sreče kot pameti”..
in samo želimo vsem našim otrokom, da jo srečno odnesejo skozi rano mladost..

Nihče pa ni pomislil na samomor. Mladi točno vejo, da nimajo prihodnosti, da jih ne čaka nič dobrega, pa so šli….

Ja pa ja de …..

Ne vem, kaj je bilo v tem primeru, bodo raziskali za to pristojni.

Bi pa rada vsem, ki na pamet obsojajo, povedala tole – sama nisem nikoli vozila pod vplivom alkohola, niti se nisem vozila s pijanimi vrstniki. Angel, bi rekla ena zgoraj. So mi pa pri 20 letih, kmalu po opravljenem izpitu, starsi pustili, da jih peljem na morje. V avtu torej jaz, moji starsi in moj fant. Podnevi, v lepem vremenu, brez kaksne objestnosti, zgolj zaradi pomanjkanja izkusenj, me je v enem od ovinkov pri crnem kalu tako potegnilo, da se danes ne vem, komu naj se zahvalim, da nismo leteli s ceste. Lahko bi bili stirje mrtvi, pa verjamem, da bi marsikdo pametoval, da sem divjala, pa ne vem kaj se vse.

Se pa strinjam, da je objestnih voznikov na nasih cestah res prevec, marsikdaj se konca tragicno.

to pa je komentar
Pi 19-tih ima avto, verjetno še študira , kupili so ga starši. in bo delal samomor. Razmišljajo samo,
kako bodo žurirali in nič drugega..

Se redno vozim mimo kraja kjer se je pripetila nesreča. Cesta Šentilj – Sladki Vrh je zelo nepregledna in vijugasta. Vsakič, ko se tam peljem, se vsaj en norec prinese izza ovinka na pol po mojem pasu. Malo manjka, da mi ne oplazi avta.

Ne vem zakaj se ne more vsak peljati po svojem pasu. Si predstavljate, da se dva bedaka najdeta, ki istočasno sekata ovinke?
Čelno trčenje je neizogibno.

Ni bilo dolgo nazaj, ko sem razmišljala, da bo enkrat počilo. In je. Huje kot sem si mislila.

policija točno ve, da se je Yucatan odprl … zakaj niso tam nekje okoli ponoči?

pa še nekaj me čudi … Ribičija zgori, Yucatan se odpira?

Jaz bom tako rekel, tudi mi ki smo sedaj vsi pametni smo počeli traparije in to še veliko hujše. Pa smo dobili 2,3,4,6 priložnost za živeti. In smo živeli. Ja pripeljal je preveč, najbrž s 5 v ovinek potem pa namesto da bi prestavil in bremzal je šel zavirat. To si je podpisal smrtno obsodbo, ker avto v višji prestavi izgubi navor in ga preprosto ne moreš več opravljati tudi če hočeš. Ampak najbolj šokantno pa je bilo dogajanje potem. Punci sta ukleščeni živi zgoreli. To je pa najhujša smrt ki si jo lahko predstavljaš. Predvsem pa nemoč tistih reševalcev, dva naj bi odpeljali ker so slišali krike in sta se zlomila. Ob vsej objestnosti pa si vsak zasluži še kakšno priložnost za življenje. Predvsem pa nihče, res nihče si ne zasluži tako grozljive smrti pri teh letih. Sem starš in če bi zvedel da je moja mala tako trpela pred smrtjo bi se mi odpeljalo. Ja mladi delajo bedarije, mladost je pač norost, ampak škoda da si nekateri na zaslužijo druge priložnosti.

Neizkušen voznik in malce mladostniške razigranosti pa je. Z mislimi sem pri obeh dekletih. Grozljiva smrt, žal mi je za vaju. Počivajta v miru mlada angela.

Nihče si ne zasluži tako grozljive smrti, ne glede na leta. Ampak….še huje bi bilo, če bi takšna smrt doletela nasproti vozečega, nič krivega voznika.

sovpada, ja

Taka smrt je najbolj kruta, ki lahko človeka doleti. Najbolj je žalostno, da sta še bili pri polni zavesti, ko sta zgorili. Tega mulca, ki ju je ubil, bi pa lastnoročno pospravil, če bi bil foter eni od teh dveh deklet. Kako neumen človek moreš biti, da noriš, ko imaš s sabo sopotnika? Upam, da se bo sam pospravil, saj s tem ne moreš živeti. Če bi se meni kdaj zgodilo, da bi zaradi mene kdo umrl, sem kar prepričan, da bi se fental, kaki psihiater neki in zapor za 30 let oz prej verjetno največ 5 let – če sklepam po raznih znanih primerih pri nas …

… njene oči kao ciganske laži sjeku pravo kroz noć, a sad su te oči s drugim tipom i ja sam sam s mojom boli…

Včasih so čarovnice drugače k####i.

To je grozljivka. Vsi napadajo voznika, da je neumen….kaj pa tisti, ki se pelje z njim, pa nič kriv, a je bil prisiljen. Dajmo ne obsojajmo. Ne vemo kaj se je dogajalo. Se mi smilijo prav vsi. Ampak namesto, da bi se naredilo nekaj v smeri preventive. Kakšni družbeni ukrepi sledijo?
Kaj se iz tega naučimo, da se kaj podobnega ne ponovi? Saj to so mladi, najstniki brezglavi, družbo je potrebno prevzgojiti. Poglejte kaj če bi na mestu voznika bil vaš sin? Smo brez greha? Vsakemu se bi lahko to zgodilo in nikoli ne vemo kaj se bo.

Nič se ne naučimo. Mi že mogoče, za nami pa prihaja nova mladina.

Itak je zdaj celo naselje v šoku. Vsi imajo zagrenjen lajf za par let. Kdo jim pomaga?? KAKO??
Oni bodo trpeli še leta. In žal mi jih je, ker življenje je res kruto. Če me razumete!

Mi pa bomo pozabili do ‘jutri’, ko se bo spet kdo spičil .

jAZ sem upokojen, pa se točno spomnim vseh samomorov, nesreč z udeležbo otrok, vseh solz in obupa- ja se pogovoriš na šihtu, In smo bili prijateljski kolektiv. Pa pride za tabo….. !

Vsa čast pa gasilcem, ki mislim, da danes nosijo vso breme! Še posebej prostovoljci, ki niso glih zverzirani za tako težke naloge. To prineseš domov…. to te tlači mora.

Samo nihče ne bo šel jutri k psihiatrinji, k nič ne ve – ej help mi. To ostane nekje globoko in trpiš!
Tega nihče ne ve!

Nič se ne naučimo. Mi že mogoče, za nami pa prihaja nova mladina.

Itak je zdaj celo naselje v šoku. Vsi imajo zagrenjen lajf za par let. Kdo jim pomaga?? KAKO??
Oni bodo trpeli še leta. In žal mi jih je, ker življenje je res kruto. Če me razumete!

Mi pa bomo pozabili do ‘jutri’, ko se bo spet kdo spičil .

jAZ sem upokojen, pa se točno spomnim vseh samomorov, nesreč z udeležbo otrok, vseh solz in obupa- ja se pogovoriš na šihtu, In smo bili prijateljski kolektiv. Pa pride za tabo….. !

Vsa čast pa gasilcem, ki mislim, da danes nosijo vso breme! Še posebej prostovoljci, ki niso glih zverzirani za tako težke naloge. To prineseš domov…. to te tlači mora.

Samo nihče ne bo šel jutri k psihiatrinji, k nič ne ve – ej help mi. To ostane nekje globoko in trpiš!
Tega nihče ne ve![/quote]

Pa oprostite, če dopišem še nekaj izven te teme! Glede gasilcev, ker res – vsa čast!

Eno kuurčevo pismo s praškom, hehe – se privleče specialna enota – vsi v karanteno. 🙂 Prav!
Za en pozabljen ruzak – se zapre cela ulica, robot da sestreli …. prav!

Da pa v enem vagonu dobijo dva migranta – kdo je šel gor? Gasilca?? Vsaj tako je bilo napisano.
Ne poznam točne situacije – je pa popolnoma neodgovorno, da so tako ravnali.

Dragi fantje v gasilskih vrstah – pazite nase. In globoko spoštovanje. VI ste edini, ki jih cenimo v tej naši zblojeni domovini. Grem stavit. da 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} !!

Taka smrt je najbolj kruta, ki lahko človeka doleti. Najbolj je žalostno, da sta še bili pri polni zavesti, ko sta zgorili. Tega mulca, ki ju je ubil, bi pa lastnoročno pospravil, če bi bil foter eni od teh dveh deklet. Kako neumen človek moreš biti, da noriš, ko imaš s sabo sopotnika? Upam, da se bo sam pospravil, saj s tem ne moreš živeti. Če bi se meni kdaj zgodilo, da bi zaradi mene kdo umrl, sem kar prepričan, da bi se fental, kaki psihiater neki in zapor za 30 let oz prej verjetno največ 5 let – če sklepam po raznih znanih primerih pri nas …

Brezvestni voznik bo od začetka z lahkoto živel naprej, saj bo pred drugimi in sam pred seboj našel kup izgovorov, ki mu bodo pomagali prebroditi prva leta po dogodku. Kasneje bo osebnostno propadal do svoje smrti.

[/quote][/quote]

To pa ni nujno. Vem, da nima veze s tem primerom. Ampak eni se zlomijo, drugi normalno uspešno živijo naprej. Ljudje, nekateri se zlomijo, ker izgubijo službo, nimajo formalne izobrazbe in tako naprej in životarijo do konca življenja. Nekdo pa ubije človeka se pobere in živi naprej. Saj se vidi na vsakem koraku kako smo si ljudje različni.

New Report

Close