Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Večno stradanje

Večno stradanje

Uff to je pa pa bomba. Cela nutella ponoči. Ojoj. 😀
Ja,jaz imam obupen apetit. Imam najboljši recept za bit debel: policistični jajčniki in antipsihotiki. Nimaš boljšga. Samo vzhajaš ko buhtelj pa žreš. Moj problem je,da imam ogromno apetita. Meni nabija,nabija,nabija.. ko mi pade cukr,ne bom mogla žvet če ne bom pojedla vseh deset gorenjk roladic (une z vanilijevo kremo in lešniki) pa dva snickersa zraven. To zdej delam,zdej mam tako fazo. Nabija mi po sladkem,mastnem,cvrtem… itak vem da je to od zdravil. Mi je tud endokrinologinja si je vzela čas mi je razložila. Tko da mi je jasno.

No,recimo,da zdej mam spet upanje,sem na nižji dozi.. iz 700mg sem na 500mg.. upejmo da bom kej shujšala. Sem že dala dol 25kg,ko sem bila dol iz zdravila. Pa z zdravili nazaj dobila tudi vse nazaj.

Predvsem se vsako jutro sprehajaj v hrib vsaj 45 min-1 uro. Če ti res ne uspe, pojdi popoldne. Vsak dan. Konec zgodbe. Brez izgovorov.

Jaz jem ves čas malo, ampak se vsake toliko do sitega najem pršuta in belega kruha, vsak dan kakšen košček čokolade, včasih tudi 5;) Imam več kot 40 let, 160 cm in že vse odraslo življenje 52 kg plus minus 3 kg (izjema nosečnost, ko sem šla čez 70?! :)) Evo vsak dan grem v hrib, včasih tudi 2x.

Argument o pomankanju časa je izgovor za lenobo. Vstajala sem ob 4ih, 5ih zjutraj, ko so bili otroci majhni. Mož ti mora omigočiti uro časa na dan, da si frej. To je predpogoj.

Ne crkljaj in ne tolaži se s hrano, ampak s športom. Srečno!

1500 kalorij za odraslo žensko, ki je višja od 155cm in ne leži cel dan v postelji je odločno premalo. In s tem si škodiš zdravju. To je tvoj osnovni metabolizem verjetno. Toliko pokuriš samo za osnovne življenjske funkcije. Če karkoli drugega delaš se to zviša. Verjetno imaš pa tako zjeban metabolizem da bo kar trajalo da ga na normalno spraviš. Izračun potrebe po kalorijah:

https://www.calculator.net/calorie-calculator.html?ctype=metric&cage=30&csex=f&cheightfeet=5&cheightinch=10&cpound=165&cheightmeter=165&ckg=55&cactivity=1&cmop=0&coutunit=c&cformula=m&cfatpct=20&printit=0&x=67&y=13

Pa preberi si malo o ortoreksiji. Ali pa daj svoji družini za prebrat. Ne da boš zbolela, zagotovo boš zbolela, zelo verjetno že si bolana.

Btw konstantni stres dosti bolj škodi kot napolitanke in gravž od salam sem in tja.

Začni se ukvarjati s športo. Natedi trening. Hodi v hrib. Tako, da se dvigne pulz. Nato pihej politanko. Glej cukr se kuri pri visokem pulzu.

Če smo že pri zdravju, stradanje zagotovo ni zdravo. Jej normalno, če si pa tu in tam privoščiš kakšno napolitanko, pa ti tudi nebo konec sveta.

Odgovor na objavo uporabnika
enkrat ni nobenkrat, 28.04.2021 ob 19:11

Tisti, ki ste naravno suhi, niti ne veste koliko odpovedovanja moramo prestati tisti, ki smo nagnjeni k debelosti, da ohranimo kolikor toliko normalno postavo.
Če vidim dve napolitanki, mene kar prime, da bi jih pojedla celo škatlo, če vidim košček torte, bi jo pojedla kar celo in če vidim košček salame, bi kar ne nehala jesti.
To je hudo, zato je bolje, da poskrbimo za zadostno količino potrebnih hranil in se čimbolj izogibamo nepotrebnih kalorij.
Ko se enkrat prenaješ, se to zelo pozna in ne moreš prenehati, ker telo čuti, kot, da potrebuje tisto, kar vidijo oči.

Za enkrat ni nobenkrat

Nič nismo naravno suhi, oz. nič drugačni od vas, le da že od malih nog nismo vajeni prenažiranja. Jemo zato, da živimo in ne živimo zato, da jemo. In jemo tisto v čemer uživamo, ampak normalne porcije, ne pozremo cel kotel hrane.

Tudi jaz pazim na kile, vendar nikoli ne gledam na kalorije, na tehtnico pa. Jem in skuham kar si zaželim, pazim pa, da tega ne pojem preveč. Tako, da ni potrebno stradati česar si želiš. Pa tudi kak košček napolitanke vsake toliko ne bi škodil

Ne bo šlo drugače, moraš si naredit kompromis. Seveda ne boš celo življenje trpela in si želela faking fruty napolitank, pa mortadele in nutele? Naredi kompromis. 1 dan v tednu si določi, da se boš prekršila. Ampak pazi, samo en dan. Naslednji dan po reglcih. Razmisli o prekinitvenem postu, poguglaj. Mogoče bi bilo to zate.

Torej, pon-tor-sre normalna hrana, ČETRTEK prekršiš, pet-sob-net spet normalno. V četrtek si privošči za zajtrk palačinke z nutelo, za malico sendvič z mortadelo, za kosilo imej pico, burek, karkoli… za večerjo si privošči spet sendvič, pred tv-jem pozobaj skledico napolitank. Jaz na tvojem mestu vseeno ne bi pretiravala in pomlatila celo kilo napolitank recimo.

Meni je uspelo 15kg sklatit najprej s HRANO. Ko sem prišla na normalno težo, sem začela še migat. Prej ne, ker mi je gibanje samo dodaten apetit povzročalo.

Po eni strani razumem. Imam pa obratno tezavo, da se ne morem zredit, pa se hocem. Jem vse ampak kolicinsko ne zmorem pojest veliko. Imam pa zato ze od najtnistva tezave z zelezom in slabostjo, vrtoglavico. Enostavno ne gre v zelodec in naprej. Ce pojem kaj mastnega, nisem lacna in mi ne pase nic potem se cel dan. Kar tudi ni ravno ok. Do hrane imam slab odnos, jem ker moram, ne zato ker mi je dobro. Tako, da nobena od teh situacij ni zavidljiva, verjemi. Ve lahko še vseeno shujsate, se vec gibljete, mucno ampak lahko se odrekate,… jaz pa ne mooorem pojest vec. Ce se gibam ali ne, kile ne grejo nikamor. Prej dol kot gor. Lacna sem z lahkoto, ker me je strah slabosti in bruhanja po prevelikem obroku. Sploh pri sorodnikih, ko ti nalozijo hrano in jo iz vljudnosti MORAS pojest. 🙈 grozno. Ker po juhi sem ze polna in ne morem vec, caka me pa se meso, krompir, solata. Solata se gre, pri mesu in krompirju se pa zatakne in se res tezko zadrzujem, da ne grem na wc bruhat. In vcasih sem tudi sla. Ce ne gre, ne gre. Na sreco zdaj partnerju poturim kar ne morem vec. Pa naj bo se tako slastna sladica ali kosilo.

Ampak ja, razumem, da tudi obratno ni lahko. 🙁 sem zelela samo povedat, da mogoce suhicam prav tako ni za zavidat. Poznam tudi polno primerov, ko so alergicni prakticno na vse in lahko jejo samo specificno hrano, in se prav tako ne morejo zredit, ker se iz zdravstvenih razlogov res morajo drzat diete. Ni samo tistim z odvecnimi kilogrami tezko. :/

Odgovor na objavo uporabnika
sonce831, 16.05.2022 ob 08:34

Ne bo šlo drugače, moraš si naredit kompromis. Seveda ne boš celo življenje trpela in si želela faking fruty napolitank, pa mortadele in nutele? Naredi kompromis. 1 dan v tednu si določi, da se boš prekršila. Ampak pazi, samo en dan. Naslednji dan po reglcih. Razmisli o prekinitvenem postu, poguglaj. Mogoče bi bilo to zate.

Torej, pon-tor-sre normalna hrana, ČETRTEK prekršiš, pet-sob-net spet normalno. V četrtek si privošči za zajtrk palačinke z nutelo, za malico sendvič z mortadelo, za kosilo imej pico, burek, karkoli… za večerjo si privošči spet sendvič, pred tv-jem pozobaj skledico napolitank. Jaz na tvojem mestu vseeno ne bi pretiravala in pomlatila celo kilo napolitank recimo.

Meni je uspelo 15kg sklatit najprej s HRANO. Ko sem prišla na normalno težo, sem začela še migat. Prej ne, ker mi je gibanje samo dodaten apetit povzročalo.

 

Ta en dan se super slisi, jaz ga neplansko redko prakticiram ob nedeljah, ampak sta mi potem ponedeljek in torek ubijalska.

Bolj mi pase in funkcionira pregreha vsak dan, nekako mi je to nagrada za tisto, da sem ostala v kalorijskem limitu in na koncu tiste 3 mannerje niti ne jemljem kot pregreho.

Ce pa ze kak dan grem cez limit, je to samo en priboljsek, vcasih pica, vcasih trojanski krof, karkoli ze, cel dan prenajedenja me pa naslednji dan pahne v konkretno krizo, bi kar se in se zrla.

Jaz imam vsako popoldan obupno potrebo po cukru. Če odprem piškote požrem tudi cele, če je treba. Pomaga ful vrstica temne čokolade.

Jaz priznam, da ne znam stradati. Upam, da mi zares nikoli ne bo treba. Ker toliko enega smiljenja, če nekaj ne smem.. mislim takrat sem še sama sebi drama queen. 🙂

Meni recimo pomaga drugačna prehrana. Manj oz. drugačni OH. Naredim kar imam rada in vzamem čim več zelenjave, zdrave OHje.. In potem sem sita kar nekaj časa, ni tako hudo kalorično in tudi sladko ne pade.

Čeprav… sladoled?? Ta ne šteje sedaj ko je vroče ane?  🙂 🙂 No zaradi sladoleda pa moram poleti toliko več migati.  🙁 Ker se mu ne znam in nočem odpovedati.

Odgovor na objavo uporabnika
crna_vrtnica_neprij, 18.05.2022 ob 12:26

Jaz priznam, da ne znam stradati. Upam, da mi zares nikoli ne bo treba. Ker toliko enega smiljenja, če nekaj ne smem.. mislim takrat sem še sama sebi drama queen. 🙂

Meni recimo pomaga drugačna prehrana. Manj oz. drugačni OH. Naredim kar imam rada in vzamem čim več zelenjave, zdrave OHje.. In potem sem sita kar nekaj časa, ni tako hudo kalorično in tudi sladko ne pade.

Čeprav… sladoled?? Ta ne šteje sedaj ko je vroče ane?  🙂 🙂 No zaradi sladoleda pa moram poleti toliko več migati.  🙁 Ker se mu ne znam in nočem odpovedati.

Ja, tudi meni to pomaga, da zdravo jem, da pojem dovolj beljakovin, prave OH in veliko zelenjave, potem mi cuker ne pade.

Ko pa pade in ce si ne naredim obrok, recimo KOSCEK cokolade, jabolko, malo rozin in oresckov, koscek sira, sem v stanju pojest tudi celo skatlo piskotov in potem preklinjam, pa ne kalorije, ampak ker mi je fejst slabo!

New Report

Close