Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vprašanje za ženske po porodu

Vprašanje za ženske po porodu

Take kot sta ona in ti, ne nehata vzpostavljat simbioze z otrokom še po njegovem tridesetem. Sploh, če je sin. Neverjetno koliko truda za opravičevanje lastne mentalne in fizične lenobe. Glede PS-a se pa strinjam. Sploh če je energija v obliki piškotov, čokolade, ostankov otrokove hrane in podobno.

Eden je že bil, zdaj je pa tule še ta drug najboljši odgovor. Vse ostalo je spet le eno pokroviteljsko pametovanje.

Jaz se samo vprašam,pa človek,kam gre ta svet? Nič mi ni več jasno,postava je pomembnejša od otroka???
Pa kdo ste vi,da sodite ženski, ki je ne poznate???
Pa kaj ste to za ene babe rukjene, ki tukaj teptate po novopečeni mami, s kakšno pravico to počnete babe smotane????
Dečki, zamislite se, če vam je postava pomembnejša od človeka, od lastnega otroka….tace vstran oz. nataknite kondome, da ne boste imeli potomcev.
Ali bi raje imeli baburo, ki je obremenjena z zdravo prehrano, fitnesom, nohti, trepalnicami, ki fura voziček od kafiča do kafiča, rauha in pametuje s frendicami,kolk so smotane babe,ki imajo po porodu nekaj kil več, pa oh in sploh!

Pomni: Žensko telo ni NIKOLI VEČ enako kot pred nosečnosjo. Osebno sem bolj suha,oz. vitka :-), ampak moji boki ne bodo nikoli več takšni kot pred porodom, tudi nožnica ne, pa še kaj se najde?

Že itak težko berem vso to jajce, samo da je ženska ženski največji sovražnik…. te lastnosti moški ziher nimajo!

ODstavila te je, samo to in nič drugega. Pripravi se na ločitev. Take stvari so nedopustne. Moja se je zredila ob porodu, pa je sama vedela in je šlo hitro dol.

Telo ni več isto, nikakor to ne pomeni da si kot kit. To je samo izgovor za lastno lenobo. In mož je seveda kriv da je debela kot kit.

Ko dobimo otroka je otrok logično na prvem mestu. A ne smemo pozabiti nase in na partnerja. Saj ne gre za to, da je treba biti takoj natreniran. Simbioza med materjo in otrokom se vzpostavlja prvenstveno v prvih mesecih. Pri 10 mesecih so včasih mamice že delale. Sedaj gremo delati pri otrokovih 11 mesecih. Torej se otroka počasi navaja že na druge ljudi v okolici (moji npr. so bili pri 1 letu že v vrtcu, ker drugega varstva ni bilo).
Normalno je, da se telo spremeni, da imamo nekatere tudi znamenje poroda v obliki trdovratnih črtic… Ni pa normalno, da se po skoraj enem letu po porodu še kar rediš. Veš če bi šla k zdravniku te bo tudi ozmerjal, kaj se greš. Marsikatera mamica je danes presenečena, ker večina ginekologov teži pri začetni teži mamic ko zanosijo.
Nič manj rad vas ne bo imel otrok, če boste zvečer, ko gre otrok spat, naredile kaj zase. Če boste šle na dolge sprehode.. Nasprotno imele boste več energije kar otroci ko shodijo naravnost obožujejo.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Take kot sta ona in ti, ne nehata vzpostavljat simbioze z otrokom še po njegovem tridesetem. Sploh, če je sin. Neverjetno koliko truda za opravičevanje lastne mentalne in fizične lenobe. Glede PS-a se pa strinjam. Sploh če je energija v obliki piškotov, čokolade, ostankov otrokove hrane in podobno.[/quote]

za simbiozo z mojim otrokom ni treba skrbet. ravno tako ne za moje duševno in mentalno zdravje.
ampak glede na to, kako ti že 15 let tu na forumu goniš eno in isto se mi bolj zdi, da je tebe mati prehitro z joške dol dala in tega nisi mogel prebolet in zdaj alergičen in ljubosumen na vsako žensko, ki skrbi za otroka.


kaj tak senzaciolistično potenciraš no…
ne, ni postava pomembnejša od otroka – otrok in mati in družina so pomembni, zato je prav, da mati poleg skrbi za otroka skrbi tudi zase in za odnos s partnerjem…. ženska ne ekstremi – ravnotežje vsega je pomembno… tako,d a ne ekstremiziraj v nobeno smer, zato, da bi izpadla senzacionalistična.
In nihče ne govori in se ne pritožuje nad spremenjenostjo telesa po porodu v smislu kot ti pišeš – nožnica in oblika bokov – govorimo o nezdaven načinu ćivljenja, o tem, da se ženska nič ne giba, da si nabira kg – in to je nezdravo tako pred nosečnostjo in tudi po njej…
tako,da je neodgovorno od tebe – da pišeš,d a je ok da se mlada mamica zapusti v telesni kondiciji z kg tudi z vidika skrbi za otroka in njenega zdravja.
Imam eno tako v familiji – nihče ji ne sme nič reči, ker je takoj prizadeta in užaljena – in ne boš verjela, ne da se ji ukvarjat z otrokom celo zato, ker pravi sem utrujena – seveda je utrujena od vseh kg, ki jih mora nositi zraven… je bila že pre pretežka, po nosečnosti je pa šlo samo še gor, ker itak skoz pravi, ja sej bom, ampak nikol nč ne naredi… pa je nesrečna sama s seboj, pa tečna, pa zadirčna, pa se dere na ot4oka – ja super ane taki onos -po tvoje glavno, da se kao skrbi za otroka – po njenem se tudi ja – vse analizira vsako njegovo dejanje – stroga in avtoritativna za vsak las gnjavi vse naokoli… in ne ne ukvarja in ne igra se z otrokom, ker se ji ne da in je utrujena… dokler je bil še mali – ji pač ni blo problem ga met v vozičku in sedet zraven… zdaj kasneje – nope, nič od mame, ki jo otrok potrebuje v tem smislu fizičnega ukvarjanja z njim, ker se ji ne da, je zmatrana, utrujena in daj no sin, boš pa ja že razumel, ne tečnari mamici in take posluša potem otrok – je to ok po tvoje?
tak,d a malo razmisli kaj zagovarjaš…
še enkrat si zapomni, ko bo ta otrok avtoričin shodil, se ji ne bo dalo tekati za njim, pa ko se bo postavljal na noge, bo trpela od bolečin v križu in bo še bolj na kavču… ne bo shujšala takrat, takrat bo zaradi utrujenosti še bolj obsedela in še manj se ukvarjala z otrokom… takrat bo šelel bolj zapostavila tudi otroka zaradi kg…
ni to napad na nobeno žensko – ampak reala in skrb za svoje zdravje iz odgovornosti zase ih njeno družino.

Avtor preveč si tiho. Direktno ji povej, bodi nesramen če ne drugega. Bolje prva zamera kot ločitev. Če ti ni všeč ti pač ni všeč. Jaz sem tudi bil vesel če mi je žena po pravici povedala stvari, brez olepšavanja. Če ti bo zamerla ti bo zamerla.

Take kot sta ona in ti, ne nehata vzpostavljat simbioze z otrokom še po njegovem tridesetem. Sploh, če je sin. Neverjetno koliko truda za opravičevanje lastne mentalne in fizične lenobe. Glede PS-a se pa strinjam. Sploh če je energija v obliki piškotov, čokolade, ostankov otrokove hrane in podobno.[/quote]

za simbiozo z mojim otrokom ni treba skrbet. ravno tako ne za moje duševno in mentalno zdravje.
ampak glede na to, kako ti že 15 let tu na forumu goniš eno in isto se mi bolj zdi, da je tebe mati prehitro z joške dol dala in tega nisi mogel prebolet in zdaj alergičen in ljubosumen na vsako žensko, ki skrbi za otroka.[/quote]

Mene ne skrbi. Bi pa moralo tebe.

jaz skrbim zase. tako mentalno, kot fizično. tebi pa tvoje frustracije sekajo na polno in jih že dvajset let nisi sposoben preseči.

Smo se spustili na osebni nivo?



Koliko kg je bila tvoja draga težka pred nosečnosjo in koliko kg ima danes več?

Hja, očitno nekaterim ni bilo nikoli nekaj povedano res direktno in nesramno. Pa si ne domišljat, da ni bilo nobenega razloga za to. Bi se gotovo kakšen našel, vsak od nas ima kako tako, bolj šibko, točko.

Obenem verjamejo, da lahko izstrelijo vse, kar jim ihta miselno sproducira – potlej se pomirjeni ozrejo po zbranih in rečejo: “Gremo dalje…”. Če želi kdo še kaj dodat, s “Tak sem.” postavijo piko. Super, res, potlej se lahko predlaga samo še ločitev.

Itak je avtor en dečko, ki nosi ‘trske na kup’, saj se je v preteklosti izkazalo, da teme, podobne tej, zlepa ne ugasnejo…

Hja, očitno nekaterim ni bilo nikoli nekaj povedano res direktno in nesramno. Pa si ne domišljat, da ni bilo nobenega razloga za to. Bi se gotovo kakšen našel, vsak od nas ima kako tako, bolj šibko, točko.

Obenem verjamejo, da lahko izstrelijo vse, kar jim ihta miselno sproducira – potlej se pomirjeni ozrejo po zbranih in rečejo: “Gremo dalje…”. Če želi kdo še kaj dodat, s “Tak sem.” postavijo piko. Super, res, potlej se lahko predlaga samo še ločitev.

Itak je avtor en dečko, ki nosi ‘trske na kup’, saj se je v preteklosti izkazalo, da teme, podobne tej, zlepa ne ugasnejo…[/quote]

Meni je bilo velikokrat kaj nesramno povedano. Sem se odzval, potem pa ugotovil da ima prav. Če si občutljiv človek pa ni moj problem. Očitno pa je tvoj

In itak je moški kriv da je ona kot kit debela. Za avtorico o okolišinah ženska pod nobenim pogojem ne more biti kriva. Če bi jo posneli kako je nekoga ubila bi ta avtorica trdila da je moški kriv. In seveda moški se ne sme pritoževati čez ženo, žena pa se lahko čez njega. MOški mora biti popoln, žena pa debela kot kit. za avtorico o okoliščinah seveda.

A ko ji je pa noter šprical na polno je bila pa popolna?
Ko se je pa rodil otrok in moški ni bil več občudovan in postrežen je pa grd kit. Uau.
Eni se res visoko cenite.
Iz zapisa veje ena užaljenost petletnika, češ zdaj pa ni več po moje, ne pa zrelega moškega, ki prijazno a odločno začne dajati žensko in otroka narazen. Predvsem tako da obema ponudi sebe, otroku kot partnerja pri igri, ženski pa kot partnerja pri zabavnih aktivnostih.
Saj veste kako gre tista: “Ne verjamem v telo, rad bi te vidu v srce.”
Kaj je v tvojem srcu, avtor?

Same bajse se oglašajo in so na strani ženske, kaj pa drugega. Avtor se je odraslo odzval, če mu nekaj ne paše pač to pove. Večina bi si našla drugo, on pa skuša to popraviti. Verjamem pa da večina ločenk tukaj gor ne razume da se lahko tudi moški kdaj pa kdaj pritožuje. Ne samo one.


Kot vedno sta Puma in moški, ki ga vehementno in nekritično zagovarjaš, oba popolna in brez napak.
Ker tako brutalno in kruto metanje ‘resnice’ v obraz človeku, ki naj bi ga imel rad, ni usluga, ne prijaznost. S tem pri sočloveku le vzbudiš odpor in obrambni položaj, ne pa napredka, ki bi, dolgoročno, rešil zvezo.
Rešiti zvezo naj bi bil končni cilj tegale bisera, pa iz njegovih užaljenih pisarij, kjer je vsega kriva njegova partnerica in ženske okoli njega, tega ni ravno mogoče opaziti.
Ampak enemu moškemu razlagati kaj pomeni postati mati, kako se spremeni, nepovratno, telo, kako se zamaje to kar si bil in kar postajaš, zdaj ko si odgovoren za življenje človeka, ki je povsem odvisen od tebe, ko je on le malo špricnil in s tem zaključil – sizifovo delo.
Torej če ti tvoja ljubimka vrže v obraz, da je nisi zadovoljil in imaš premajhnega – je to konstruktivno izražanje tega da ‘ji nekaj ne paše’? Bo s tem dosegla boljše odnose?

Jest sem tudi za direktnost. Lepo direktno ji poveš, da si površinsko bitje, ki
v partnerki in materi svojega otroka vidi samo telo (pardon, samo joške in rit)
in si želi, da bi bile te njegove joške in rit take, kot jih on hoče. Nič narobe s tem,
ker potem je pa žogica na njeni strani, da pove, ali si s takim človekom želi živeti
vse svoje življenje.
Direktno, pošteno, neposredno – in je.

(da smo si na jasnem, ne zagovarjam zanemarjenosti in debelosti iz lenobe – ampak
10 mesecev je premalo, da bi ji lahko zares kaj očital, plus je veliko odvisno tudi od
genov in konstitucije)

Čeprav sem bila noseča jaz in da, samo jaz rodila, nikoli nisem za svojega moža smatrala, da je pa on samo malo špricnil in zaključil. Ravno v tem je ves point te teme. Nekatere ženske postanete izključne lastnice svojega otroka. Moške odrežete, otroku ne pustite dihati.
Biti mati pomeni skupaj z očetom ustvariti prijetno okolje skupno za vzgojo naraščaja in seveda še naprej biti partnerica in ljubimka svojemu možu.
Puma ima prav, res se oglašate tiste, ki niste razumele bistva. Avtor si želi nazaj žensko, v katero se je zaljubil. Ne brezhibno bejbo, ampak nasmejano, simpatično, ki bo natefila tudi kaj za svojo zunanjost.
Ene ste res skrajnostne in patetične.

Čeprav sem bila noseča jaz in da, samo jaz rodila, nikoli nisem za svojega moža smatrala, da je pa on samo malo špricnil in zaključil. Ravno v tem je ves point te teme. Nekatere ženske postanete izključne lastnice svojega otroka. Moške odrežete, otroku ne pustite dihati.
Biti mati pomeni skupaj z očetom ustvariti prijetno okolje skupno za vzgojo naraščaja in seveda še naprej biti partnerica in ljubimka svojemu možu.
Puma ima prav, res se oglašate tiste, ki niste razumele bistva. Avtor si želi nazaj žensko, v katero se je zaljubil. Ne brezhibno bejbo, ampak nasmejano, simpatično, ki bo natefila tudi kaj za svojo zunanjost.
Ene ste res skrajnostne in patetične.[/quote]
aplavz!!! se popolnoma strinjam, pa sem tudi ženska!
jaz ne morem verjet kakšne tukaj berem od enih žensk, ki kar naenkrat vidijo sebe in otroka kot celoto, mož je pa karnaenkrat odveč in smatran pri nekaterih celo kot “sovražnik” – ala primer ona zgoraj, ki vidi v otrokovem očetu nekoga, ki želi razdreti njeno vezo z otrokom… ja halooo – meni je to bolno,d a ima enam ama strahove,d a ji bo mož otroka “ukradel” … da se ja žalitev smatranja moža, kot zgolj kot oplojevalca, sploh niti ne oenjam -ker to je res nizkotno s strani teh žensk… in potem ironično one jokajo,d a želijo pozornost in nežnosti in razumevanje od partnerja… same se pa obnašajo tako nizkotno in tako žalijo ljubljeno osebo in očeta svojiega otroka… meni je to nizko in nesramno.
in ob takem razmišljanju kot ga s strani nekaterih žensk beremo tukaj se ne čudim, da gredo veze po rojstvu otrok narazen… samo zato niso krivi moški, ampak take ženske, ki tako napadajo svoje partnerje in jih zapostavljajo, pozabljajo nanje, ker vidijo endinole in samo otroka… in to je njihova napaka! Se mi moški kar smilijo iskreno povedano. In podpiram avtorja, ki si želi nazaj vez in odnos s svojo ženo ob njuni skupni družini, ki zaradi tega ne bo nič zapostavljena.


Kot vedno sta Puma in moški, ki ga vehementno in nekritično zagovarjaš, oba popolna in brez napak.
Ker tako brutalno in kruto metanje ‘resnice’ v obraz človeku, ki naj bi ga imel rad, ni usluga, ne prijaznost. S tem pri sočloveku le vzbudiš odpor in obrambni položaj, ne pa napredka, ki bi, dolgoročno, rešil zvezo.
Rešiti zvezo naj bi bil končni cilj tegale bisera, pa iz njegovih užaljenih pisarij, kjer je vsega kriva njegova partnerica in ženske okoli njega, tega ni ravno mogoče opaziti.
Ampak enemu moškemu razlagati kaj pomeni postati mati, kako se spremeni, nepovratno, telo, kako se zamaje to kar si bil in kar postajaš, zdaj ko si odgovoren za življenje človeka, ki je povsem odvisen od tebe, ko je on le malo špricnil in s tem zaključil – sizifovo delo.
Torej če ti tvoja ljubimka vrže v obraz, da je nisi zadovoljil in imaš premajhnega – je to konstruktivno izražanje tega da ‘ji nekaj ne paše’? Bo s tem dosegla boljše odnose?[/quote]

Današnje ženske vsekakor ne veste kaj pomeni biti mati. Žena avtorja tega tudi niti približno ne razume. Preprosto vam je mož ne bodi si ga treba in se tako tudi obnašate. Biti mati pomeni tudi ljubiti svojega moža z vsem srcem in dušo. Ne samo biti okupirana z otrokom cele dneve. Tukaj se nikakor ne gre za površinskost. Avtorju se žena zdi debela, preprosto bi ji moral povedati. Po letih zakona pa bi dva že morala biti na takem nivoju da si ne rabita po ovinkih govoriti. Če si morata, potem je nekaj hudo narobe z njunim odnosom. Če bi mi ljubimka rekla da imam majhnega se ne bi sekiral, ker na to nimam vpliva. Čisto nekaj drugega kot za debelost.

10 mesecev je definitivno premalo, da se spravi v red. Nekatere se zredijo tudi zaradi pomanjkanja spanja.

In logično je da ne moreš pričakovati manekenke po porodu. Prav tako ne moreš pričakovati čile mladenke pri njenih 50. Moški to zelo dobro vemo. Vsekakor pa lahko pričakuješ ženo ki skrbi zase in za svoje tole. In to pričakuje vsak normalen moški. Lahko pa sva oba debela pujsa in je stvar rešena. Ampak bajse znajo povedat kako so moški debeli, sebe pa ne vidijo. To da gledamo samo na telo je pa tak poceni izgovor za zanemarjanje samega sebe da ne moreš verjet. Ceneni triki za opravičevanje samega sebe.

New Report

Close