Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vprašljive metode

Vprašljive metode

Itak. In na take naj se ženska zanese in rojeva. Kar sanjaj.
[/quote]

Drži. Po 15+ letih zakona mi je bivša odprla oči in danes tudi v sanjah več ne bi bil opora selfentitled princeski. Komot lahko živi svoje življenje princeske, a brez mene. Jaz sprejmem samo odgovorno osebo, s katero se razumem.
Bom pa do konca življenja opora mojima otrokoma ne glede na vse. 😉

Drži. Po 15+ letih zakona mi je bivša odprla oči in danes tudi v sanjah več ne bi bil opora selfentitled princeski. Komot lahko živi svoje življenje princeske, a brez mene. Jaz sprejmem samo odgovorno osebo, s katero se razumem.
Bom pa do konca življenja opora mojima otrokoma ne glede na vse. 😉
[/quote]

Ampak ti nisi pripravljen zapustiti samo ženske in otrok ampak tudi narod in državo. Ženske pa naj bi rojevale ravno za ohranitev le-teh, zakaj že?

Ampak ti nisi pripravljen zapustiti samo ženske in otrok ampak tudi narod in državo. Ženske pa naj bi rojevale ravno za ohranitev le-teh, zakaj že?
[/quote]

Če ženske naroda zavržejo lastno kulturo oz. zanjo niso pripravljene storiti nič, zakaj bi potem jaz moral? Saj smo enakopravni, kaj ne?
Vse bi imele enega ali 0 otrok in se šle naprej nek narod in neko kulturo. Komu bodo pa predale to svojo kulturo in svojo državo? Potomcev žal ne bo…

Če ženske naroda zavržejo lastno kulturo oz. zanjo niso pripravljene storiti nič, zakaj bi potem jaz moral? Saj smo enakopravni, kaj ne?
Vse bi imele enega ali 0 otrok in se šle naprej nek narod in neko kulturo. Komu bodo pa predale to svojo kulturo in svojo državo? Potomcev žal ne bo…
[/quote]

In spet vso odgovornost vališ na ženske. Nič novega. Za moške je pa itak vsak izgovor dovolj dober.

Če ženske naroda zavržejo lastno kulturo oz. zanjo niso pripravljene storiti nič, zakaj bi potem jaz moral? Saj smo enakopravni, kaj ne?
Vse bi imele enega ali 0 otrok in se šle naprej nek narod in neko kulturo. Komu bodo pa predale to svojo kulturo in svojo državo? Potomcev žal ne bo…
[/quote]

Glih obratno.
Ženske naj bi trikrat rodile (pustimo riziko) , vzgajale tri otroke, se odrekle ekonomski neodvisnosti, zanemarile kariero, izobrazbo, vse.
Moški bi pa – kaj? Kaj točno bi pa oni žrtvovali? Ok, samo potem uvedemo ameriški sistem, po ločitvi ostanem v hiši, moški je dolžan meni in otrokom vzdrževati ENAK standard, kot pred ločitvijo in me vzdrževati do smrti. Brez javkanja, ali bo dal za otroka 100 ali 120 evrov. Lepo cel zaslužek baj baj, njemu pa ostane toliko, kot pri nas namenijo za preživnino.
Zmenjeno?

Malo kratkovidno razmišljanje je tole, Luna. So delovna mesta oz. opravila, kjer ne moreš kar nekega nadomestnega delavca “s klina vzeti” – ker pač ne bo imel pojma, kako mora delo opraviti. Pa tudi sodelavci ponavadi niso navdušeni za nadomeščanje – imajo pač tudi družine doma. To velja za manjše firme. V velikih firmah pa se že zmenijo.

Sicer pa imam v ožjem sorodstvu kar nekaj mladih družin, kjer tudi očetje vzamejo bolniško za nego otroka. Pač se z ženo oz. partnerko zmenijo, kdo od njiju v konkretnem času lažje manjka v službi. Moj nečak je bil n.pr. 10 dni v bolnici s svojim otrokom – je pa rekel, da sta bila v tistem času res samo dva očka doli, sicer pa samo mamice. Ampak se počasi tudi to spreminja.

Glede bojazni zaradi prenaseljenosti Zemlje pa tole: sem brala pred kratkim, da se bo to z dvigom blaginje tudi v revnih predelih ustavilo oz. da se že počasi umirja. V Evropi bi bilo pa pametno malo dvigniti rodnost, da nam ne bodo tuje kulture vsilile svojega načina življenja (sem prepričana, da MONam ta način ne bi ustrezal). S tega stališča niso Orbanova prizadevanja nekaj groznega. Samo ne vem, kako jih misli izpeljati.

To je moje mnenje, ki ga sicer nikomur ne vsiljujem, da ne bodo spet ene MONe kot ose skočile vame … ker si drznem imeti mnenje, drugačno od povprečja.

Malo kratkovidno razmišljanje je tole, Luna. So delovna mesta oz. opravila, kjer ne moreš kar nekega nadomestnega delavca “s klina vzeti” – ker pač ne bo imel pojma, kako mora delo opraviti. Pa tudi sodelavci ponavadi niso navdušeni za nadomeščanje – imajo pač tudi družine doma. To velja za manjše firme. V velikih firmah pa se že zmenijo.

Sicer pa imam v ožjem sorodstvu kar nekaj mladih družin, kjer tudi očetje vzamejo bolniško za nego otroka. Pač se z ženo oz. partnerko zmenijo, kdo od njiju v konkretnem času lažje manjka v službi. Moj nečak je bil n.pr. 10 dni v bolnici s svojim otrokom – je pa rekel, da sta bila v tistem času res samo dva očka doli, sicer pa samo mamice. Ampak se počasi tudi to spreminja.

Glede bojazni zaradi prenaseljenosti Zemlje pa tole: sem brala pred kratkim, da se bo to z dvigom blaginje tudi v revnih predelih ustavilo oz. da se že počasi umirja. V Evropi bi bilo pa pametno malo dvigniti rodnost, da nam ne bodo tuje kulture vsilile svojega načina življenja (sem prepričana, da MONam ta način ne bi ustrezal). S tega stališča niso Orbanova prizadevanja nekaj groznega. Samo ne vem, kako jih misli izpeljati.

To je moje mnenje, ki ga sicer nikomur ne vsiljujem, da ne bodo spet ene MONe kot ose skočile vame … ker si drznem imeti mnenje, drugačno od povprečja.
[/quote]

Seveda minje jasno, da povsod ni mogoče brez težav nadomestiti odsotnega delavca.
Komentirala sem na podlagi že večkrat napisanih odgovorov na MON-u. Torej, da se tudi v primerih, ko so menjave in predlaganja na sodelavce izvedljiva, tega pogosto ustrezno ne plača, četudi delodajalec ima denar, saj z delavcem na negi nima stroškov.

V glavnem čim več otrok narediti ženski, da bo čim bolj slabo plačo imela, da bo čim bolj odvisna od moškega. Bravo.
Pametna ženska se vsekakor ne bo šla tega.
[/quote]

Pametna ženska se vsekakor ne bo šla tega.

Nekatere ženske uživajo v materinstvu. Ali so samo zaradi tega manj pametne? Mislim, da je odločitev o številu otrok lahko samo skupna, od obeh partnerjev. “Čim več otrok narediti ženski” v današnjem času ni mogoče, če se ona ne strinja. Moje mnenje je, da število otrok v družini ne pomeni avtomatsko tudi odvisnosti ženske od moškega. Vsako partnerstvo bi moralo temeljiti na dogovoru in prav o tem bi morali vzgajati tudi naše mlade – ne pa da jim mediji in okolica vsak dan perejo možgane, kako biti “frajer” in “seksualna fatalka”.

Moje mnenje spet, ni se treba strinjati z njim.

Ženske naj bi trikrat rodile (pustimo riziko) , vzgajale tri otroke, se odrekle ekonomski neodvisnosti, zanemarile kariero, izobrazbo, vse.

Oprosti, Replika, ampak tole si zelo patetično napisala – no, morda na podlagi izkušenj. Ampak kot vidim pri mladih parih, ki jih poznam, zadeva vendarle ni tako črna. Za otroke se odločajo kar sporazumno, tudi očetje pomagajo pri negi in vzgoji. (Malo pa še nas, stare mame, ponucajo, hehe). Res pa je v naravi tako določeno, da je nosečnost in rojevanje zaupano ženski. V Sloveniji smo lahko vesele, da traja porodniški dopust 1 leto (porodniški + starševski). V Ameriki je pač glede tega drugače, tam res velja ali – ali. Ali kariera ali materinstvo. Verjetno pa pri nas tudi ti poznaš ženske, ki so se na poklicnem področju uveljavile potem, ko so svoje malčke spravile iz plenic (seveda tudi s pomočjo očetov). Ekonomski neodvisnosti se pa niso odrekle, saj je pri nas porodniška plačana.
Je pa nekaj res: nekateri pari se otepajo z revščino. Radi bi imeli še kakšnega otroka, če bi bili finančno stimulirani. In kakšna mama bi raje imela še enega otroka, namesto da vstaja sredi noči in hodi “na šiht” za minimalca. Pa si ne upa, ker ve, da ji družba ne bo finančno pomagala, poleg tega pa jo bodo še obsojali, da je zabita in neodgovorna.

BDTD, pa ti si bolj muslimanski kot ta pravi musliman.
Praviš, da ženska mora roditi tri otroke. Prav mora rojevat. Čista muslimanska filozofija.
Potem praviš, da boš ali postal musliman ali pa odšel v tujino. Tudi čisto muslimansko razmišljanje: saj vemo kako je pri njih: ženski naredijo kup otrok, ko pride vojna, možakarji mahnejo v svobodo, v EU. Ženske in otroci pa ostanejo tam. Včasih pa vzamejo na pot kako nosečnico in jo brcnejo po poti iz avta, ker bo slučajno v kratkem rodila.
Ti pa isto: ženskam bi ukazoval, da morajo rojevat, ti pa razlagaš kako boš pobegnil nekam drugam ali pa se pomuslimanil. Seveda, ti brez obveze do otrok, jo boš mahnil na bojlše (tako kot recimo Sirci v EU), ženska z otroci ne bo mogla bežati na boljše. Treba konkurenco, torej ženske, onesposobiti. Torej jim narediti otroke, poskrbeti, da bodo imele slabe plače in pot ti je odprta.
Pa saj si ločenec, ki je pustil ženski otroke, da ona skrbi zanje, sam pa se jagaš po monu.

Kaj, saj imamo super sistem, ki podpira rodnost. Priseljencem damo socilano pomoč. Ker nimajo nobenega imetja tukaj, jim ne morejo nič rubit in zahtevat kaj nazaj. Otroci dobijo subvencionirano prehrano, subvencioniran vrtec, če ne celo zstonj. V šolah so šolski skladi. Pa da ne govorimo o otroškem dodatku vsak mesec. Žena doma. On čez par let brezposelen. Morda še celo ne plačuje najemnine za stanovanje, ker je tako socialno ogrožen. On pa v resnici dela na črno, v tujini in dobro zasluži vsaki mesec.
Tako imamo vse več in več takih družin tukaj. Vprašanje pa je, če bodo tukaj ostale.
Po vsej verjetnosti se bodo nekega dne vrnile nazaj v svojo domovino, kjer si že danes s skromnimi prihranki zidajo hišo.

In spet vso odgovornost vališ na ženske. Nič novega. Za moške je pa itak vsak izgovor dovolj dober.
[/quote]

Ne drži. Rade volje prevzamem svoj del odgovornosti in to je do maksimalne limite 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Če pa se ženska ne more sprijazniti s svojimi 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa za to nisem jaz kriv. 😉

Glih obratno.
Ženske naj bi trikrat rodile (pustimo riziko) , vzgajale tri otroke, se odrekle ekonomski neodvisnosti, zanemarile kariero, izobrazbo, vse.
Moški bi pa – kaj? Kaj točno bi pa oni žrtvovali? Ok, samo potem uvedemo ameriški sistem, po ločitvi ostanem v hiši, moški je dolžan meni in otrokom vzdrževati ENAK standard, kot pred ločitvijo in me vzdrževati do smrti. Brez javkanja, ali bo dal za otroka 100 ali 120 evrov. Lepo cel zaslužek baj baj, njemu pa ostane toliko, kot pri nas namenijo za preživnino.
Zmenjeno?
[/quote]

😀
Tak sistem. po modelu Duluth, je tudi pri nas v rabi že lepo število let. Je pa majhna razlika v tem, da so pri nas redke ženske, ki bi bile le mame in gospodinje. In to z vzdrževanjem enakega standarda imamo tudi pri nas. Ob ločitvi sem namreč prav to, o ohranjevanju standarda poslušal tako na CSD in na sodišču in tudi realno se mojima otrokoma standard v materialnem smislu ni poslabšal, kvečjemu izboljšal.
Nabasala si na napačnega človeka, ker sam mesečno nakazujem nekajkratnik zneska, ki ga omenjaš, za vsakega izmed mojih dveh otrok. …in prav nič mi ni žal za to, ker sta otroka moja in ju imam neizmerno rad.
Če pa mojo situacijo primerjam z ameriško, sem pa skozi ločitev prišel precej ceneje skozi prav zaradi odločitve matere mojih otrok, da ne bo le gospodinja in mama. 😉

Pametna ženska se vsekakor ne bo šla tega.

Nekatere ženske uživajo v materinstvu. Ali so samo zaradi tega manj pametne? Mislim, da je odločitev o številu otrok lahko samo skupna, od obeh partnerjev. “Čim več otrok narediti ženski” v današnjem času ni mogoče, če se ona ne strinja. Moje mnenje je, da število otrok v družini ne pomeni avtomatsko tudi odvisnosti ženske od moškega. Vsako partnerstvo bi moralo temeljiti na dogovoru in prav o tem bi morali vzgajati tudi naše mlade – ne pa da jim mediji in okolica vsak dan perejo možgane, kako biti “frajer” in “seksualna fatalka”.

Moje mnenje spet, ni se treba strinjati z njim.
[/quote]

Agatha, hvala za realni pogled.

Ne beri med vrsticami, ampak točno to kar sem napisal.
Če povzamem: Če slovenska ženska ne bo zagotovila ustrezne natalitete, kajti brez njenega sodelovanja je ni mogoče doseči, nas bodo tujerodni povozili preprosto z nataliteto.
Moj “mora roditi najmanj 3 otroke” je neposredno povezan mojo trditvijo, da nas bodo tujerodni povozili z nataliteto. Gre za povezavo vzroka in posledice, ne za vsiljevanje imperativa.
Moje poznavanje naukov islama, nima z mojo usmeritvijo prav nobene zveze. Islam me pač zanima kot konkurenčna ideologija, ki v veliki večini vsebuje diametralno nasprotna načela, ki jim sledim sam in na katerih je osnovana naša družba.
Kam jo bom mahnil, je moja skrb, ne tvoja. Prav tako se bosta moja polnoletna otroka sama odločala kam jo bosta mahnila, kako in kdaj. Moj mlajši otrok bo namreč čez dva meseca dopolnil 18 let. 😉
Res je, sem ločenec, ki je ženski pustil otroke po tem, ko je ugotovil, da bi se boj za skrbništvo ne končal do njune polnoletnosti in zato tak boj tudi nebi imel smisla.

Skratka: Bereš površno, ne razumeš vsebine, ne poznaš moje zgodbe in se v pomanjkanju argumentov poslužuješ “ad hominem” napadov.

Lep opis realnega stanja večine v zadnjih leti priseljenih Albancev. 😉

New Report

Close