Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vprašljive metode

Vprašljive metode

Nizka rodnost, potrebne so določene olajšave. Vendar rodnost se z denarjem ne da regulirati. Gre za mnogo dejavnikov, ki niso vezani na denar, bolj na stil življenja prebivalstva in še drugih stvari. Dokler ni raziskanih pravih vzrokov zakaj je temu tako, ne moreš sprejemati pravilnih ukrepov za dvigovanje rodnosti.
[/quote]

Varnost pri zaposlitvi je po mojem močan faktor.
Zagotoviš jo pa z denarjem, ja. Ker delodajalci dvomim, da se bodo šli dobrodelnost.

Jaz pa vidim nekaj drugega, vsaj na monu.
Recimo katera napiše, da ima probleme, ker je sodelavka ves čas na negi in jo mora ona nadomeščat. Pa recimo katera druga napiše, da bi bilo fajn, da bi očetje tudi kdaj vzeli nego in ne vedno mame.
In vedno se vsuje plaz zapisov, ko se mone prav razkurijo, da imajo one pravico biti doma, da bodo one doma, ne oče, da jih prav malo briga kako je v službi, da jim dol visi za delodajalca, sodelavce, ker one imajo pravico do nege.
Zanimiv odnos do delodajalcev. Si niso mogoče ženske potem same krive, da se delodjalaci tako bojijo žensk?
[/quote]

Nikjer še nisem videla, da bi se katera mona razkurila, da bi bila raje ona doma, kot mož.
Imaš kakšen citat?
Tole, kar pišeš, je čista in nerazredčena laž.

Nikjer še nisem videla, da bi se katera mona razkurila, da bi bila raje ona doma, kot mož.
Imaš kakšen citat?
Tole, kar pišeš, je čista in nerazredčena laž.
[/quote]

O, kar sama si pobrskaj, je ogromno tem na monu, kjer je govora o negi. In plaz monovk bi besnijo , če jim kdo omeni, da bi pa vendarle lahko bi kdaj tudi oče doma za otroka.
Kar odtipkaj v iskalni nega za otroka pa boš našla kup takih tem.
Tudi pri nas v službi ženske brez sramu vedno rečejo, da striktno one hodijo na nego za otroka, nikoli partner, ker ima pač partner boljšo plačo. Verjetno si pa še mislijo, da jim dol visi kako se bo v službi organiziralo, samo to napišejo na mon, na glas pa ne povedo.

Hja vidim dva glavna vzorca.
Ženske, ki so zaposlene, ki imajo svoj denar imajo kvalitetna razmerja. Če pa se zmotijo in se zapletejo z nasilnežem, bebcem, se imajo možnost ločiti. Redkokdaj vidiš, da bi zaposlena ženska (razen, če ne gre za minimalce, ker tam je tudi štala) prenašala nasilje, zlorabe.
Večina žensk, ki jih poznam, da so brez službe, da so samo doma garale (na kmetiji), so manj vredne kot pes pri hiši. In marsikatera je tepena. Zelo malo žensk poznam, ki bi bile brez službe, samo garale doma pa bile srečne v vezi. Pa poznam ogromno takih primerov. So pa te ženske večinoma vsaj 50, večina pa nad 60 stare.
[/quote]

Biti doma na kmetiji je v Sloveniji še dodatno prekletstvo, ker je politika od 45-leta dalje praktično onemogočala razvoj zasebih kmetij. Rezultat je množica malih kmetov, ki se ne zmorejo preživeti brez najmanj ene dodatne zaposlitve v gospodarstvu. Če boš enako populacijo opazovala npr. v Italiji ali Avstriji, je slika zelo drugačna. 😉
Alkohol in situacija, ki ne omogoča napredka in pričakovanj za izboljšavo življenjskih razmer, gresta vedno z roko v roki.

Replika pa še teme o tem zakaj samo ženske hodijo na nego in ne moški, tudi poišči. In boš videla tam kako malo mon napiše, da moški gre na nego za njihovega otroka.
Večina pa prav besni ob misli, da bi one ne šle na nego, ampak moški.
Sicer pa poglej okrog sebe, povprašaj ženske, kdo hodi na nege za otroke. Misliš, da boš dobila hitro odgovor, da redkokdaj moški.

O, kar sama si pobrskaj, je ogromno tem na monu, kjer je govora o negi. In plaz monovk bi besnijo , če jim kdo omeni, da bi pa vendarle lahko bi kdaj tudi oče doma za otroka.
Kar odtipkaj v iskalni nega za otroka pa boš našla kup takih tem.
Tudi pri nas v službi ženske brez sramu vedno rečejo, da striktno one hodijo na nego za otroka, nikoli partner, ker ima pač partner boljšo plačo. Verjetno si pa še mislijo, da jim dol visi kako se bo v službi organiziralo, samo to napišejo na mon, na glas pa ne povedo.
[/quote]

Ne bom nič brskala, še nikoli nisem videla tega, kar pišeš.
Sem pa videla PRITOŽBE nad parnerji, ki nočejo na bolniške za otroke, to pa ja.

Varnost pri zaposlitvi je po mojem močan faktor.
Zagotoviš jo pa z denarjem, ja. Ker delodajalci dvomim, da se bodo šli dobrodelnost.
[/quote]

Delodajalec se gre posel, ne dobrodelnosti in dobra poslovna situacija, s katero pride tudi pritisk na zagotavljanje rokov dobav, vedno izboljša tudi stalnost zaposlitev in plačilo za opravljeno delo. 😉

Biti doma na kmetiji je v Sloveniji še dodatno prekletstvo, ker je politika od 45-leta dalje praktično onemogočala razvoj zasebih kmetij. Rezultat je množica malih kmetov, ki se ne zmorejo preživeti brez najmanj ene dodatne zaposlitve v gospodarstvu. Če boš enako populacijo opazovala npr. v Italiji ali Avstriji, je slika zelo drugačna. 😉
Alkohol in situacija, ki ne omogoča napredka in pričakovanj za izboljšavo življenjskih razmer, gresta vedno z roko v roki.
[/quote]

Hja, jaz pišem za Slovenijo, ne Avstrijo. In tu vidim, da ženska brez službe, je manj vredna kot pes. V večini primerov.

Včasih so rekli, da je treba konja, ki vleče, najbolj priganjat. Ker z onim, ki ne vleče, se itak nima smisla ukvarjat.
Ampak tudi vlečni konj enkrat pogine, če ga preveč obremeniš ali pa še bolje: gre drugam.
[/quote]
Odhod znanja drugam se nobeni državi ni bilo v plus. Prej v minus
Pa tudi če pogledam z očmi mame zakaj imeti 5 otrok če ves da se 2ma ne moreš privoščiti dostojnega preživetja. Saj tudi ta sociala ni neki ekstra če je 7 ljudi pri hiši (mama ata 5 otrok) njim se ne pozna in se jim ne zdi,da dobijo veliko..prej obratno..imajo za kruh in mleko pol je pa že konec..se pa na državi 100 e tam, 100 tam.. Pa nastanejo miljoni in miljoni denarja za kruh in mleko. Država obubozana, tisti drugi pa napol sit napol lačen. Kaj si naredil.? Nič
Stojim za tem da imej jih toliko kolikor si jih zmožen dostojno preživeti.

Ne bom nič brskala, še nikoli nisem videla tega, kar pišeš.
Sem pa videla PRITOŽBE nad parnerji, ki nočejo na bolniške za otroke, to pa ja.
[/quote]

Daj, ne laži. Lahko pa takoj odpreš novo temo pa boš videla, da imam prav.

Delodajalec se gre posel, ne dobrodelnosti in dobra poslovna situacija, s katero pride tudi pritisk na zagotavljanje rokov dobav, vedno izboljša tudi stalnost zaposlitev in plačilo za opravljeno delo. 😉
[/quote]

Mogoče si spregledal tisti del, kjer sem omenila pomoč ali olajšave za delodajalce?

O, kar sama si pobrskaj, je ogromno tem na monu, kjer je govora o negi. In plaz monovk bi besnijo , če jim kdo omeni, da bi pa vendarle lahko bi kdaj tudi oče doma za otroka.
Kar odtipkaj v iskalni nega za otroka pa boš našla kup takih tem.
Tudi pri nas v službi ženske brez sramu vedno rečejo, da striktno one hodijo na nego za otroka, nikoli partner, ker ima pač partner boljšo plačo. Verjetno si pa še mislijo, da jim dol visi kako se bo v službi organiziralo, samo to napišejo na mon, na glas pa ne povedo.
[/quote]

Precej bolj korektno bi bilo, tudi glede na zapise na MON-u, zapisati:
Nego koristi tisti starš, ki ima nižjo plačo.
Pa smo spet pri vprašanju (pomanjkanja) denarja za vzdržnost družinskih financ.

Daj, ne laži. Lahko pa takoj odpreš novo temo pa boš videla, da imam prav.
[/quote]

Mi na misel ne pride. Ti nekaj trdiš, ti dokaži.
Bo kakšen citat dovolj, ti ni treba nove teme odpirat.

Mi na misel ne pride. Ti nekaj trdiš, ti dokaži.
Bo kakšen citat dovolj, ti ni treba nove teme odpirat.
[/quote]

Jao, ženska, itak mi je jasno, da točno veš, da večinoma nege jemljejo ženske. In da je cel kup tem tu gor, kjer besnijo mone ob omembni, da ima otrok tudi očeta, da naj gre tudi oče na nego.
Točno vem, da ti to dobro veš. Tako, da ne provociraj.
Verjetno se pa bo sedaj oglasilo na kupe moških, ki bodo rekli, da oni jemljejo nego , ne ženske in te bodo podprli.

Precej bolj korektno bi bilo, tudi glede na zapise na MON-u, zapisati:
Nego koristi tisti starš, ki ima nižjo plačo.
Pa smo spet pri vprašanju (pomanjkanja) denarja za vzdržnost družinskih financ.
[/quote]

Torej ženska.
In, ker če bo moški koristil nego za otroka, ne bo napredoval, ne bo višje plače.

Hja, jaz pišem za Slovenijo, ne Avstrijo. In tu vidim, da ženska brez službe, je manj vredna kot pes. V večini primerov.
[/quote]

Če želiš odpraviti težave, se je najlažje ozreti po okolici in poiskati razlike. Te ti bodo dale najboljši vpogled v problem in ponudile načine reševanja teh težav. Zato sem omenil Italijo in Avstrijo in dejstvo, da je pri njih več takih kmetij, ki lastnikom omogočajo dokaj udobno preživetje brez, da bi se dodatno zaposlovali.

Jao, ženska, itak mi je jasno, da točno veš, da večinoma nege jemljejo ženske. In da je cel kup tem tu gor, kjer besnijo mone ob omembni, da ima otrok tudi očeta, da naj gre tudi oče na nego.
Točno vem, da ti to dobro veš. Tako, da ne provociraj.
Verjetno se pa bo sedaj oglasilo na kupe moških, ki bodo rekli, da oni jemljejo nego , ne ženske in te bodo podprli.
[/quote]

Ne, tega pa res ne vem. In res ne provociram, res še nisem videla kakšne borbe za bolniške z očeti tukaj gor. Da bi oče na vsak način hotel na bolniško, mama bi pa u luft skakala in se kregala? LOL

Varnost pri zaposlitvi je po mojem močan faktor.
Zagotoviš jo pa z denarjem, ja. Ker delodajalci dvomim, da se bodo šli dobrodelnost.
[/quote]

Ni bilo mišljeno s strani delodajalcev, ampak problematika na nivoju države, glede na to, da si omenjala Orbana in njegove ukrepe. Hočem povedati, nekaj je problem rodnosti, drugo je problem zaposlenih mam v delovnih razmerjih.

V naši firmi noben moški se ni nikoli vzel nege. Samo ženske njihove žene, ampak one ne delajo pri nas
Naše zaposlene pa vedno (tiste ki imajo manjše otroke)
Ženske so večinoma tiste ki poskrbijo za otroka

Ne, tega pa res ne vem. In res ne provociram, res še nisem videla kakšne borbe za bolniške z očeti tukaj gor. Da bi oče na vsak način hotel na bolniško, mama bi pa u luft skakala in se kregala? LOL
[/quote]

Hm, od kje si zdaj ti prinesla? Spet malo lažeš?
Nikjer ne pišem tega, kar ti tule trdiš.

Mogoče si spregledal tisti del, kjer sem omenila pomoč ali olajšave za delodajalce?
[/quote]

😀
Tudi to je del socialnih transferjev, ki omogočajo ohranjanje nerentabilnih delovnih mest.
Rešitev ni vzdrževanje ne – ali – komaj vzdržnega stanja. Rešitev je kreiranje poslovnega okolja, kjer take pomoči in olajšave niso potrebne.

Tudi pri nas se še ni zgodilo, da bi katera od žensk rekla, da je njen partner (ki ne dela pri nas) vzel nego za otroka.
In ni se še zgodilo, da bi moški, ki dela pri nas, vzel nego za otroka. Vedno njegova partnerka, ki ne dela pri nas.

Torej ženska.
In, ker če bo moški koristil nego za otroka, ne bo napredoval, ne bo višje plače.
[/quote]

Ne gre za napredovanja.
Gre za to, da če ima en partner že pred otrokom višji prihodek, se družini finančno veliko bolj pozna njegova bolniška kot pa, če jo koristi tisti z nižjo plačo.

V MON temah, se mi jih ne da sedaj iskati in lepoti, piše tudi to, da si bolj pogosto delijo bolniške nege tisti starši, ki imajo bolj podobne plače oz. da jo jemljejo tisti, ki jim stalež ne pomeni (večjega) tveganja za izgubo zaposlitve ali destimulacij (izguba nagrad zaradi odsotnosti v službi).

Hm, od kje si zdaj ti prinesla? Spet malo lažeš?
Nikjer ne pišem tega, kar ti tule trdiš.
[/quote]

Aja? A pol nisi ti tegale napisala :

“In vedno se vsuje plaz zapisov, ko se mone prav razkurijo, da imajo one pravico biti doma, da bodo one doma, ne oče, da jih prav malo briga kako je v službi, da jim dol visi za delodajalca, sodelavce, ker one imajo pravico do nege”

Lej, zabavaj se naprej sama, jaz se ne bom.

Če želiš odpraviti težave, se je najlažje ozreti po okolici in poiskati razlike. Te ti bodo dale najboljši vpogled v problem in ponudile načine reševanja teh težav. Zato sem omenil Italijo in Avstrijo in dejstvo, da je pri njih več takih kmetij, ki lastnikom omogočajo dokaj udobno preživetje brez, da bi se dodatno zaposlovali.
[/quote]

Italija pa res ni ravno vzor :).
Drugače pa moje mnenje je tako, da vsaka pametna ženska bo poskrbela, da bo imela svoje finance. IN da ne bo odvisna od moškega.
Drugače pa tudi, če je recimo on zaposlen, ona dela na kmetiji, to možno. Mlajše ženske, ki to prakticirajo, si vsaj to poskrbijo, da imajo plačane prispevke za penzijo. Včasih pa še to niso poskrbele.
Ne glede ali gre za delo v službi ali za delo na kmetiji, ženska mora preprosto poskrbeti, da ima svoje finance, da ni finančno pripeta na moža. To je to.

New Report

Close