Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vrata VAL…koliko nas je?

Vrata VAL…koliko nas je?

Ravnokar sem poslala prijavo na tržni inšpektorat, opisala svoj primer in napisala svoje mnenje, da gre za zavestno prevaro.

Jaz imam vrata Val in sem izredno zadovoljna z njimi, res je bilo treba čakat na montažo, a se splača. Samo če so v stečaju, kaj pa garancija vrat, popravila, kam se obrniti v tem primeru?

ne zameri …na sončno upravo..


Seveda gre za zavestno prevaro. Jaz sem čisto v šoku. Jaz sem morala dati delat vrata po meri, ker je starejša stavba, napol spomeniško zaščitena in mora biti enoten izgled, sedaj pa dobim mail, da bom ob vse prihranke. Pa kako nismo nič zaščiteni? Kako lahko nekdo še sprejema stranke,če pa ve, da je konec z njim in da nas zavestno goljufa? Meni so julija poslali mejl, da so moja vrata pripravljena na montažo in sem imela termin 25.8.2017, ob 8h. Malo po 8h pa dobim SMS, da sta 2 monterja zbolela.
Dajmo se združit. Mogoče bomo tako več dosegli.
Sem opazila, da so tudi FB stran zbrisali

ti vsaj vrata imaš. Mi smo ostali brez vrat, brez prihrankov… tebi še vedno lahko od drugih firm popravijo

ti vsaj vrata imaš. Mi smo ostali brez vrat, brez prihrankov… tebi še vedno lahko od drugih firm popravijo
[/quote]

Zdaj sem bolj pozorno prebrala, prej mi je v oči padlo le, da gredo v stečaj. Uf, to je šele kriza, da ste ostali brez denarja in vrat. Ampak tile malo bolj srečni smo ostali pa brez garancije in intervencijske službe, pa kar seveda ni primerljivo, ampak nekdo bo moral prevzet servis, saj ima vrata Val tisoče ljudi.


tudi jaz sem oddala prijavo na inšpektorat.

Tudi jaz s slabo izkušnjo. Vlača plačali aprila vnaprej, vgradnja obljubljena junija. Potem so zamujali z dobavo. Dobila datum za vgradnjo julija, pa so zjutraj sporočili, da jih ne bo, ker sta zbolela 2 monterja.
Nov datum sva dobila avgusta. Tokrat so prišli, vendar montaža ni bila zaključena (jim je zmanjkalo materiala in sem ostala brez zaključnih letvic, vrata se ne zapirajo prav ipd). Poslali takoj mail, večkrat klicali in pisali za nov datum, pa vedno rečeno, da nas obvestijo ko dobijo material.
V ponedeljek sem poslala izjavo o napakah in zahtevala odpravo v 8h dneh, danes pa na spletu izvem da gredo v stečaj.
A kdo ve, so v tem primeru dolžni dokončati montažo? Jaz sem storitev plačala in bi morali jo zagotoviti- po mojem mnenju.
Kam se lahko obrnem?

Lahko se obrneš na policijo (sum poslovne goljufije).

Vidim, da se je debata razvila na več forumih, Tu je še ena enaka zgodba, kot vsi ostali. Nasedel sem konec marca, ko so v “akciji, kot je ne bo več” ponujali še za 100 € cenejša vrata. Verjetno so vedeli, da je to zadnja akcija, na kateri bodo še nategnili ljudi.

Po večkratnem opravičevanju, izgovarjanju, prvem datumu montaže 31. 8., ko je zjutraj namesto monterjev prišel cmerav sms, da jim je ponoči zbolel še zanji monter, in moledovanje, če lahko prestavijo za 1 mesec, bi mi, verjeli ali ne, včeraj, 4.8., zjutraj morali prit montirat vrata. Se mi je kar zdelo, da jih spet ne bo. In res je spet prišel cmerav sms in opravičevanje. Na telefon se seveda nihče ni javil, zato sem napisal oster email, da hočem vrata v enem tednu ali pa ves denar nazaj – no, evo, zvečer pa mail o stečaju in ne bo ne enega ne drugega.

Me prav zanima, če so v zadnjih mesecih sploh še komu zmontirali vrata ali pa so samo nategovali in pobirali denar? Ker, kot berem tu na forumu, nas je kar nekaj takih, ki na vrata čakamo od marca, aprila. Glede na to, da je že njihov oglednik marca-aprila porabil več kot en teden, da je prišel pogledat vrata, predvidevam, da so imeli velik naval in na limanice dobili vsaj kakšnih 100 strank. Če računamo, da so njihova vrata bila v povprečju 1.000 € je to 100.000 €. Če bo šel kdo do novinarjev mora poudariti, da tu ne gre za običajni stečaj, ampak gre za goljufijo, saj je bilo takrat direktorju podjetja očitno že povsem jasno, da nihče od nas vrat ne bo videl. Pred leti sem govoril z enim direktorjem, ki se je malo preveč razgovoril. Rekel je, da lahko vsaka budala spraviti podjetje v stečaj, moraš bit pa nadarjen, da lahko podjetje dobro spraviš v stečaj. Tale direktorček vala mora biti očitno kar dobro nadarjen. V žep je pobasal 100.000 € popotnice in zaprl dol firmo. Mislim, da je to očitna goljufija in da bi mu sodišče zato moralo soditi, ne pa samo, da zaprejo dol podjetje, on pa lahko spet nadaljuje.

Še nekaj. Kolega, ki je bolj v gospodarstvu, me je opozoril, da je verjetno direktor vse, kar je ostalo vrednega v podjetju, že prepisal na novo ustanovljeno podjetje, tako da v stečajni masi ne bo ČISTO NIČ. Toliko o tem, če je slučajno kdo upal, da bo kaj dobil. Aja, in če še ne veste, podjetje ima 1.600.000 € neporavnanih obveznosti.

Evo, še ena s popolnoma identično zgodbo.
Vrata plačala 30. maja. Po dveh mesecih nič, pošljem mejl, kaj je sedaj z vrati, dobim odgovor, da se je izdelava zavlekla in da bo drugi teden v avgustu in da mi javijo točen datum. Ker se to seveda ni zgodilo, sem šele po nekaj dneh in nekajkratnih poskusih klicanja in obljubljanja, da me bo nekdo poklical nazaj, dobila email, da bo termin vgradnje 30. avgusta. Potem pa na dan vgradnje pet min pred dogovorjeno uro, dobim isti SMS, da sta ravno tisti dan (??) dva serviserja zbolela. Pač isto jamranje od direktorja, kot ste dobili vsi ostali.
Teden dni kasneje dobim mejl z opravičevanjem in blablabla ter nov datum vgradnje, ki je bil za danes, 5. oktobra.
Dva dni nazaj pošljem mejl, da preverim, če termin še velja, nobenega odgovora, na telefon se ne javljajo, včeraj zvečer pa dobim mejl (kot vsi ostali), da je šla firma v stečaj.

Popolnoma enako pri meni… identično… monter zbolel, bla bla bla
bi morali stopit skupaj vsi

Se pridružujem kalvariji. Vplačala vrata 5.6., ostalo se mi je dogajalo popolnoma enako kot berem tu in na fbju… očitno je imel gospod mušter, ki mu je sledil do pikice enako….. enake najave montaže, enaki smsji o zbolevnosti monterjev na dan montaže pol ure pred napovedano uro… enaka neodzivnost na telefon, na mail…. in včeraj mail o stečaju.

Nas so tudi lepo nate*** … pa je šlo vse v …

Še ena nategnjena. Prijava tržnemu inšpektoratu ne pomaga. Morali bi podati kazenske ovadbe na policijo. Denar je pa itak šel adijo.

Merilec (in osebje na telefonih) reče, kar mu direktor naloži. Verjemi, da direktor vnaprej razmisli o vsaki besedi, vejici in piki, ki jo morajo zaposleni (in tudi on sam) povedati, da se sklene krog laži. To glede bolniških deloma drži, ni pa to glavni problem. Monterje lahko vedno najdeš, samo plačati jih moraš. Tudi toliko dobaviteljev je nategnil, da mu niti selotejpa za malanje ne prodajo več.

Vaše terjatve je potrebno takoj prijaviti v stečajno maso.

stečaj je očitno sprožil včeraj popoldne. kako, kdaj prijaviti terjatve? saj vem, da to ne bo nič pomagalo, pa vseeno.

skoz bolj sem jezen. ali lahko zaradi goljufije tožiš samo d.o.o. (kar je pri podjetju v stečaju čisti nesmisel) ali pa lahko morda zaradi goljufije tožiš tudi direktno direktorja d.o.o.-ja ? če bi ga lahko tožil, bi najraši dal še par 100 € za tožbo, kajti denar od naši vrat je on nekam prav lepo pospravil, da bo na stara leta bogata penzija. ampak tele načrte bi mu z veseljem rad prekrižal

Vaše terjatve je potrebno takoj prijaviti v stečajno maso.
[/quote]
kje pa se to prijavi?

Prijavi se na policijo in poda odškodninski zahtevek. Lahko ga tožiš tudi osebno, vendar bo težko dokazat naklep.


kje pa se to prijavi?
[/quote]
…tam, kjer je prijavljen stečaj, na sodišču. Podatki o stečajih so na Ajpes spletni strani.

mogoče bi se vsi oškodovani lahko obrnili na Zvezo potrošnikov Slo: https://www.zps.si/,
da oni prevzamejo in vas povežejo

Tudi eden izmed oškodovancev…gre za poslovno goljufijo…podajte kazansko ovadbo na policjo

Dobri ste, da ste šli plačevat 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} avans 😉

Jaz sem čakal vrata 4 mesce, bil pri direktorju Vrhovniku in mu jeb*al mater v glavo. Drugi dan so prišli naredit vrata, zlomili so les na vhodni strani in narobe zmontirali kljuko. Jutri grem tja in jim odprem glavo z macolo.

New Report

Close