Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

tkole je

1. tega tudi nihče ni rekel
2. tega tudi nihče ni rekel
3. če se tebi ni zgodilo, še ne pomeni, da se ne dogaja
4. verjetno raje od vsiljivega beračenja in nadlegovanja navzočih. Bomo videli, če bo to postala pogosta praksa, nekaj časa še imamo verjetno do odločitve.

Zanimivo da župnikov to tud ne ustavi pri grebenju, pa imajo zihr vsaj 1x na mesec neposreden dokaz minljivosti pred sabo. To bi morala bit enosmerna cesta očitno.

Itak ne bo grdo gledal, če si pa keš z lopato not metala 🙂
[/quote]

Pravzaprav redko kaj noter vržem. Če je 10 evr v celem letu. Raje darujem drugače.

tkole je

1. tega tudi nihče ni rekel
2. tega tudi nihče ni rekel
3. če se tebi ni zgodilo, še ne pomeni, da se ne dogaja
4. verjetno raje od vsiljivega beračenja in nadlegovanja navzočih. Bomo videli, če bo to postala pogosta praksa, nekaj časa še imamo verjetno do odločitve.
[/quote]

1.in2. Malo preglej temo za mazaj.
3. A ni hec, da se to vedno dogaja izključno samo enim. Tistim, ki gredo enkrat na 5 let v cerkev. Redni obiskovalci s tem nikoli nimamo težav.
4. Nikoli ne veš.


Butara zabita, a to pa nespostljivo da ti komunala zaracuna pogreb?
Vsaj pri pogrebu bi se lahk vzdrzali gamag pozresna


Butara zabita, a to pa nespostljivo da ti komunala zaracuna pogreb?
Vsaj pri pogrebu bi se lahk vzdrzali gamag pozresna
[/quote]

Razlika je, da komunala zaračuna enkrat in potem ne berači za denar med pogrebom. Manj požrešnosti in več spoštovanja kot pri RKC.

Imamo kakšnega rekorderja glede tega? Me zanima, če je kdo doživel, da so najprej plačali pogreb in mašo, potem je šla pušica okoli na že plačanem pogrebu, potem zatem pa pušica še pri že plačani maši? Ali imajo toliko obzirnosti, da ne kasirajo 3x?

3x so kasirali, ko so svojci namesto cvetja in sveč pobirali denar (darove) za cerkev. Torej to + stroški pogreba z mašo + puščica.

Ja, to pa je izjava tedna….ponovno…Po več letih so to spet privlekli na dan. Sram je lahko cerkev, vse njihove predstavnike in vse ostale, ki take izjave širijo.

Saj res… Če bomo imeli kakšno smrt v družini (in pokojnik ne bom jaz ali katera druga ateistična duša), moram iti zraven k župniku na pogovor o pogrebu, da mu zabičam, da nimajo kaj pušice okrog nosit.

Ja, to je sigurno prva misel žalujočih.

Ja, to je sigurno prva misel žalujočih.
[/quote]

Verjetno jih vseeno bolj zanima, da ne bo naročena ceremonija sramotna, kot pa koliko denarja manjka župniji za bongve kakšne potrebe.

So stvari, ki veliko bolj motijo kot nabirke… Npr. zakaj je treba ob vsakem pogrebu mašo in zakaj so vsi britofi ob cerkvah in cerkveni (Žale so tu izjema, a so samo v Ljubljani)? Kaj pa, če oseba ni verna?

V naši župniji nikoli ni bilo te navade, da bi med pogrebno mašo pobirali v puščico.
Sem pa bila kar na nekaj pogrebih, kjer se je med pogrebno mašo pobiralo v puščico. To sem doživela parkrat na Krasu in v Brdih. Tu ljudje niso preveč verni in ne hodijo kaj dosti v cerkev. Morate tudi župnike razumet, da “izrabijo” priliko, da sploh pridejo do nekaj denarja, saj konec koncev so tudi oni ljudje in morajo od nečesa živeti.
In tisti, ki se usajate s tem, koliko duhovnik zasluži ob pogrebu, pogrebna maša s pogrebom, mislim, da stane cca 30 do 40 eurov, jasno je, da duhovnik s tem ne bo obogatel.
Primerjajte, koliko zaslužijo na pogrebu pevci, ki zapojejo par pesmi in primerjajte, če smo že pri tem.
Še to: ni obvezno metati kovancev v puščico, če nimate in nočete nič dati, tudi prav.
Če grem na pogreb in pobirajo v puščico vedno dam kakšen kovanec eden ali dva eura, prav tako tudi, če zbirajo v dobrodelne namene.
Zaradi enega ali dveh eurov ne bomo obubožali.

Ja, to je sigurno prva misel žalujočih.
[/quote]

Govorim o sebi oziroma o svojem ravnanju in ne na splošno, kaj naj ljudje počno ob pogrebih. Terjati denar od pogrebcev je taka huda zadeva, da bi nanjo morali spomniti tudi žalujoči domači (pravočasno seveda in preprečiti nabirko).

So stvari, ki veliko bolj motijo kot nabirke… Npr. zakaj je treba ob vsakem pogrebu mašo in zakaj so vsi britofi ob cerkvah in cerkveni (Žale so tu izjema, a so samo v Ljubljani)? Kaj pa, če oseba ni verna?
[/quote]

Mislim da je dovolj, da je oseba krščena.
In ni treba ob vsakem pogrebu maše, nikjer ne piše da mora biti. Samo običaj je tak.
V Ljubljani mislim, da sem bila na daleč več ateističnih pogrebih, kot na cerkvenih, tričetrt po mojem. Na podeželju pa vsi cerkveni, ateističnega še nisem doživela.

So stvari, ki veliko bolj motijo kot nabirke… Npr. zakaj je treba ob vsakem pogrebu mašo in zakaj so vsi britofi ob cerkvah in cerkveni (Žale so tu izjema, a so samo v Ljubljani)? Kaj pa, če oseba ni verna?
[/quote]

To si nalašč vse narobe napisal?

Razlika je, da komunala zaračuna enkrat in potem ne berači za denar med pogrebom. Manj požrešnosti in več spoštovanja kot pri RKC.
[/quote]
Idiotski odgovor vreden samega sarca…a cerkev ga pa vsak teden izkoplje in nosi okrog ter pobira denar?bedak zahojeni…komunala vam tud vsako leto posilha poloznico za grob..min ce ne placate vam prekoplejo grob…in to na cerkveni zemlji…je oa ja idiotska drzava podrzavila vsa pokopalisca…najvecji parazit in oderuh je vasa usrana drzava..ta vas ropa na dnevni bazi idioti pa placujete…le glej to prevari z dopilnilnim zavarovanjem in idiotski odgvor sarca na poplnoma normalno zahtevo levice da se ta lopovluk ukine.mtu vam pa pase uravnilovka pi.zda vam materina

Sama še nisem doživela nabirke med pogrebno mašo, pa sem bila na kar nekaj cerkvenih pogrebih (v Ljubljani in tudi izven). Priznam pa, da bi me takšna nabirka hudo zmotila – enostavno se ne spodobi in konec. In zelo žalostno se mi zdi, da bi morala biti prva misel svojcev, ko pridejo prijavit pogreb, preprečiti nabirko…. katastrofa


Ti si baba zabita ki nimas osnovnih pojmov razcuscenih…seveda nisi videla nabirke na pogrebni masi ker jih ni..in eno tele samo provocira…pa tud ce bi bila ne bi bili nic narobw…ce lahko komunala racuna vsako pizdarijo se pa lahk zupnik dobi ksk evro a ne bumbar babji

Ha ha, pri nas pride tudi pred cerkev. Ne, ne rešiš se jih tako zlahka. Enkrat sem stala zadaj v cerkvi, enega otroka v naročju, drugega držala za roko in mi maha s tistim žakljem pred nosom, tako kot so opisali – če ne daš, ga malo potrese tik pred faco. Samo smejala sem se mu (ni bil pogreb).
Ne, to je barbarska navada, poleg tega gre za neevidentirane, ogromne neobdavčene prihodke … Pri vsaki maši pade vsaj sto evrov, če gre za minimalno veliko cerkev z minimalno verniki. Kaj šele v večjih cerkvah.

3x so kasirali, ko so svojci namesto cvetja in sveč pobirali denar (darove) za cerkev. Torej to + stroški pogreba z mašo + puščica.
[/quote]

Hči je šla na pogreb sošolca in je bilo točno to: družina je zbirala prostovoljne prispevke za nekaj v zvezi s cerkvijo (ne spomnim se točno, kaj so rabili, neko opremo skratka za cerkev), plus potem je prišel še oni pajacek s pušico. Nismo verni in sem ji razložila, kako in kaj. Za tja je imela 2 evra, za prostovoljne prispevke 10 evrov, tako da je ta konkretna cerkev samo od ene neverne najstnice dobila 12 evrov, zdaj pa računajte. Maša in cerkveni pogreb sta bila seveda plačana posebej (dve ločeni postavki, prosim lepo).

Ja, verjetno me je kot otroka res trkala slaba vest, ko mi je ministrantek puščico s puščico bingljal pod nos – le kako se prej nisem spomnila na to?!! Ti pa si ubrisana do amena in še malo čez.

Živim v delu Slovenije, kjer je 95 procentov ljudi vernih, pa vseeno tudi na pogrebu pobirajo s pušico.
Cerkveni pogreb, torej da ga vodi župnik, stane malo več, okoli 50 evrov, plus maša še posebej, lepo prosim. Je pa pri nas mogoče naročiti samo cerkveni pogreb brez maše in v tem primeru pušice ni, temu primerna je tudi župnikova gorečnost.
Nihče ne oporeka, temu, da je treba pogreb in mašo plačat, nekako logično, oporekamo še fehtarjenju s pušico.
Sicer je pa tarifa 50 evrov za pol ure dela čisto dovolj visoka, če mene vprašaš (vodenje pogreba).


Ti si baba zabita ki nimas osnovnih pojmov razcuscenih…seveda nisi videla nabirke na pogrebni masi ker jih ni..in eno tele samo provocira…pa tud ce bi bila ne bi bili nic narobw…ce lahko komunala racuna vsako pizdarijo se pa lahk zupnik dobi ksk evro a ne bumbar babji
[/quote]

V Sloveniji še nisem bila na cerkvenem pogrebu z mašo, kjer med mašo ne bi kasirali. Pri nas možnar pride celo pred cerkev, med tiste, ki očitno niso verni in ne želijo k maši ali so iz kakega drugega razloga zunaj (majhni otroci in podobno).

New Report

Close