Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

Živim v delu Slovenije, kjer je 95 procentov ljudi vernih, pa vseeno tudi na pogrebu pobirajo s pušico.
Cerkveni pogreb, torej da ga vodi župnik, stane malo več, okoli 50 evrov, plus maša še posebej, lepo prosim. Je pa pri nas mogoče naročiti samo cerkveni pogreb brez maše in v tem primeru pušice ni, temu primerna je tudi župnikova gorečnost.
Nihče ne oporeka, temu, da je treba pogreb in mašo plačat, nekako logično, oporekamo še fehtarjenju s pušico.
Sicer je pa tarifa 50 evrov za pol ure dela čisto dovolj visoka, če mene vprašaš (vodenje pogreba).
[/quote]

Ne lazi…pogreb je 20 eur…glede ostalwga…drzava fehktaru vsak dan znova pa nic ne pizdite…tako da spizdite nergaci zabiti


Idiotski odgovor vreden samega sarca…a cerkev ga pa vsak teden izkoplje in nosi okrog ter pobira denar?bedak zahojeni…komunala vam tud vsako leto posilha poloznico za grob..min ce ne placate vam prekoplejo grob…in to na cerkveni zemlji…je oa ja idiotska drzava podrzavila vsa pokopalisca…najvecji parazit in oderuh je vasa usrana drzava..ta vas ropa na dnevni bazi idioti pa placujete…le glej to prevari z dopilnilnim zavarovanjem in idiotski odgvor sarca na poplnoma normalno zahtevo levice da se ta lopovluk ukine.mtu vam pa pase uravnilovka pi.zda vam materina
[/quote]

Ne primerjaj celoletne najemnine z dvakratnim kasiranjem za in na istem obredu, ker vsak ve, kaj je tu razlika. Če te moti država (ki itak ne vem koliko denarja na leto zmeče v RKC, od brezplačnih penzij za župnike do obnavljanja cerkvenih objektov), pa ne vem, kam se boš spravil v vladavino RKC, če se je pa vsepovsod po svetu izkazala za katastrofalno, zato pa katoliške teokracije nikjer na svetu več ni, razen v Vatikanu, vsepovsod drugod v bivšem katoliškem svetu pa vladajo sekularne države, ker vsi vedo, da je RKC treba meje postavljat, drugače se hitro sprevrže v katastrofo.

S čim vse se nekateri obremenjujete. Vas držijo za vrat, da morate spustiti denar? Ali vam je nerodno, da zapenjate? Bodte fer do sebe in drugih in povejte na glas, kar vas moti in počnite stvari, v katere verjamete, da so poštene. Ne met samo kle jajc.


maša ob pogrebu je storitev župnika. Sicerje plačana (nekaj malega) … pa vseeno je storitev župnika, cerkve.
Naročnik maše ima možnost zahtevati, da se ne dela nabirka – in pač več donirati.
Ni pa maša za pokojnim izključno namenjena pokojnemu … je namenjena cerkvi, vsem ki so jo ustanovili, papežu … skratka dejanje za nabirko ☺

Ne lazi…pogreb je 20 eur…glede ostalwga…drzava fehktaru vsak dan znova pa nic ne pizdite…tako da spizdite nergaci zabiti
[/quote]

Za 20 evrov ti župnik tudi vrat ne odpre, da se zmeniš za pogreb. Pri nas je tarifa kar taka, kot sem napisala, seveda gre za prostovoljni prispevek, se pa razume, da bo znašal 50 evrov 🙂 Maša je seveda posebej.

Julij Cezar, izvoli, odpri temo o fehtarjenju države, ta tema je namenjena nabirkam med pogrebno mašo. Če se pa nisi sposoben držati teme, pa mogoče začni jemati kaka zdravila za hiperaktivneže, da se ti popravi koncentracija.


koliko, katerim ateističnim asociacijam redno doniraš, ker delajo v tvoje dobro?
o, to je to – odnos do tistih, ki na tebe mislijo

Ne primerjaj celoletne najemnine z dvakratnim kasiranjem za in na istem obredu, ker vsak ve, kaj je tu razlika. Če te moti država (ki itak ne vem koliko denarja na leto zmeče v RKC, od brezplačnih penzij za župnike do obnavljanja cerkvenih objektov), pa ne vem, kam se boš spravil v vladavino RKC, če se je pa vsepovsod po svetu izkazala za katastrofalno, zato pa katoliške teokracije nikjer na svetu več ni, razen v Vatikanu, vsepovsod drugod v bivšem katoliškem svetu pa vladajo sekularne države, ker vsi vedo, da je RKC treba meje postavljat, drugače se hitro sprevrže v katastrofo.
[/quote]
Daj butara ne pisi bedarij…niti si postena niti korektna…gre ti zgolj za natolcevanje cez cerkev…zupnik je vsakega pokopal pa xe si placal pogreb ali ne…tako kot komunala VSAKEGA odkoplje in fukne ostanke bog si ga vedi kam ce ne placas letne dajatve…zdsj razumes butara al ti se narisem

Ne lazi…pogreb je 20 eur…glede ostalwga…drzava fehktaru vsak dan znova pa nic ne pizdite…tako da spizdite nergaci zabiti
[/quote]

Predlagani dar za pogreb na Žalah je 120 evrov, očitno ti je enka izpadla, ko si tako ihtavo pisal:

http://www.ljubljana-sveti-kriz.si/zivljenjski-dogodki/pogreb/

Tukaj spodaj pa piše, da žalujoči pogrebci iz srca radi darujejo na pogrebu, zato se pobira miloščina:

http://www.pogrebi.info/kranski_pogreb.html

Še en cenik za pogreb, v bistvu mora žalujoči plačati tudi mežnarja, ki potem pobira “miloščino” za cerkev, ha ha, pa to ne moreš verjeti.
In posebej plačaš zvonjenje … Za duhovnikovo vzdrževanje pa 29 evrov.

http://zupnija-grgar.rkc.si/u/dokumenti/pogreb{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20napotki.pdf

Se spomnim pogreba stare mame, sicer je veliko let že od tega, ker je župnik videl, da je veliko nabral v tisto nabirko, potem je pa svinjsko mastno zaračunal še pogreb.


koliko, katerim ateističnim asociacijam redno doniraš, ker delajo v tvoje dobro?
o, to je to – odnos do tistih, ki na tebe mislijo
[/quote]

Cerkev naj nikar ne misli name.

Pa saj ko ste taki majstri za vse pa sami vodite pogreb…al pa rastiklats truplo in ga z flajsmasino zmlejte …tisti bolj eko lahk zakopljete glavo v mravljisce in boste v 14 dneh imeli zlosceno lobanjo in supwr podstavek za sveco….tare pa naj migranti odpelhejo v rodezijo in jo zakopljwjo z ritjo ven da bido imeli bicikle kam parkirat…menda ima veliko rit pa bo lahk tud za kak tricikel…za vse ostale skrtuhe pa tole najboljs da vas pokopljejo z tacami iz groba si boste lahko sami pleli grob pa ste ze prisparali…banda zahojena skrtuharska…za vsakega pizduna z jutrovega se najde 1000 eur na mesec…tu pa zupniku 20 eur sponasate…debili

Brez potrebe od užaljenosti trobezljaš o vsem mogočem. Jasno nas je veliko povedalo, da nabirka na plačanih mašah in pogrebih, ki so tudi plačani, niso primerne. In morda bi se morali župniki in mežnarji tega zavedati (povsod; ker ponekod kaže da se).

Ker bo tudi v naši družini verjetno kakšen cerkveni pogreb (moj sicer ne, a kakšen drug član družine bo gotovo imel željo po cerkvenem pogrebu in bomo seveda to spoštovali in uredili), bomo pač morali pomisliti na nevarnost nabirke in župnika opozoriti, naj se tega ne gre (in po potrebe plačati za mašo tudi kakšen evro več). S to razlago pa bi tudi ti, Julius, moral biti zadovoljen.

Brez potrebe od užaljenosti trobezljaš o vsem mogočem. Jasno nas je veliko povedalo, da nabirka na plačanih mašah in pogrebih, ki so tudi plačani, niso primerne. In morda bi se morali župniki in mežnarji tega zavedati (povsod; ker ponekod kaže da se).

Ker bo tudi v naši družini verjetno kakšen cerkveni pogreb (moj sicer ne, a kakšen drug član družine bo gotovo imel željo po cerkvenem pogrebu in bomo seveda to spoštovali in uredili), bomo pač morali pomisliti na nevarnost nabirke in župnika opozoriti, naj se tega ne gre (in po potrebe plačati za mašo tudi kakšen evro več). S to razlago pa bi tudi ti, Julius, moral biti zadovoljen.
[/quote]
Neprimerni se zdi samo vam nepoucenim in vam ki ste po avtomatizmu proti cerkvi….nihce nikogar ne sili pri nabirki da kaj da…enostavno preskocis in je reseno…glede placila pogreba pa…kdor bo hotel da pogreb opravi zupnik bo placal pa ce je cena 20 50 ali 200 eur….marsikdi ze placa pogreb za casa zivljenja in se potem skrtuhi ne rabijo praskati po jajcih kok bo zupnik kasiral…ko je umrl sosed sem rade volje dal za dve masi…samo da je umrl…brezveze se vi apaticni a..testi ukvarjate z nabirkami…nihce ne zahteva niti centa od vas..tu imate isto logiko kot do nabirke klosarjev…ko jim pogojujeze za kaj naj denar porabijo…pa kaj vas briga…ce mas daj ce nimas pa bidi klosar


Neprimerni se zdi samo vam nepoucenim in vam ki ste po avtomatizmu proti cerkvi….nihce nikogar ne sili pri nabirki da kaj da…enostavno preskocis in je reseno…glede placila pogreba pa…kdor bo hotel da pogreb opravi zupnik bo placal pa ce je cena 20 50 ali 200 eur….marsikdi ze placa pogreb za casa zivljenja in se potem skrtuhi ne rabijo praskati po jajcih kok bo zupnik kasiral…ko je umrl sosed sem rade volje dal za dve masi…samo da je umrl…brezveze se vi apaticni a..testi ukvarjate z nabirkami…nihce ne zahteva niti centa od vas..tu imate isto logiko kot do nabirke klosarjev…ko jim pogojujeze za kaj naj denar porabijo…pa kaj vas briga…ce mas daj ce nimas pa bidi klosar
[/quote]

Do tega, da se mora pogrebec spraševati, ali bo dal v pušico ali ne, na pogrebih ne sme priti. Ker nabirke ne sme bii. Pika. Tvoje skrtuharstvo ali škrtuharstvo kateregakoli posameznika v tej debati nima vloge.

Ne razumem pa, na katerem planetu živite tisti, ki pravite, da ni prisile, da se vrže denar v pušico??? Halo, pa še kakšni pogledi in drugačne sorte pritiski se dogajajo. Jaz is spoštovanja do pokojnika dam 50 centov (za Cerkev plačam v okviru dajatev državi (mater, ko da smo Vatikan) in načeloma ne vidim razloga, da ji darujem še na pogrebih), sem pa doživela, da je župnik pol pridige namenil spodbujanju pogrebcev k darovanju za cerkev pri pogrebu (češ, da bo potem za pokojnika v nebesih bolje poskrbljeno). Si predstavljaš to gnusnost? Maša in pogreb sta seveda bila že prej plačana.

Do tega, da se mora pogrebec spraševati, ali bo dal v pušico ali ne, na pogrebih ne sme priti. Ker nabirke ne sme bii. Pika. Tvoje skrtuharstvo ali škrtuharstvo kateregakoli posameznika v tej debati nima vloge.

Ne razumem pa, na katerem planetu živite tisti, ki pravite, da ni prisile, da se vrže denar v pušico??? Halo, pa še kakšni pogledi in drugačne sorte pritiski se dogajajo. Jaz is spoštovanja do pokojnika dam 50 centov (za Cerkev plačam v okviru dajatev državi (mater, ko da smo Vatikan) in načeloma ne vidim razloga, da ji darujem še na pogrebih), sem pa doživela, da je župnik pol pridige namenil spodbujanju pogrebcev k darovanju za cerkev pri pogrebu (češ, da bo potem za pokojnika v nebesih bolje poskrbljeno). Si predstavljaš to gnusnost? Maša in pogreb sta seveda bila že prej plačana.
[/quote]Večinoma te rada prebiram, samo se mi zdi, da tukaj močno, močno pretiravaš.
Nobena inštitucija ne sme omajati tvoje samozavestne drže, ali prepričanja.
Tukaj si padla pred oviro.

A ni priporočena maloprodajna miloščina 7 evrov za tiste, ki redno hodijo, in 17 evrov za tiste, ki pridejo le občasno? Saj je nek župnik povedal cenik pa to.

Ma daj, Julij, spremeni si že nick, ga nisi vreden. Pač so ti dokazali, da si zaslepljen vernik, ki bo do nezavesti branil cerkev tudi v njeni barbarski pritlehnosti, kar pobiranje denarja na pogrebih gotovo je, zdaj pa nekaj brcaš v prazno.

Meni so navadni pajaci, raje dam klošarjem kot njim.

Večinoma te rada prebiram, samo se mi zdi, da tukaj močno, močno pretiravaš.
Nobena inštitucija ne sme omajati tvoje samozavestne drže, ali prepričanja.
Tukaj si padla pred oviro.
[/quote]

Jap, pred kakšno osebo tudi jaz kapituliram (pazljivo beri – osebo, ne institucijo).

Jap, pred kakšno osebo tudi jaz kapituliram (pazljivo beri – osebo, ne institucijo).
[/quote]:))) in to.. pred Julijem Cezarjem 😉

:))) in to.. pred Julijem Cezarjem 😉
[/quote]

Halo, pa saj ne misliš, da bi me Julij Cezar pripravil do tega, da se ločim od 50 centov za Cerkev? Mora biti pa že oseba večjih kapacitet in pomena.

Halo, pa saj ne misliš, da bi me Julij Cezar pripravil do tega, da se ločim od 50 centov za Cerkev? Mora biti pa že oseba večjih kapacitet in pomena.
[/quote]…ojoj a pokojnik ?…sori Tara 😉

Do tega, da se mora pogrebec spraševati, ali bo dal v pušico ali ne, na pogrebih ne sme priti. Ker nabirke ne sme bii. Pika. Tvoje skrtuharstvo ali škrtuharstvo kateregakoli posameznika v tej debati nima vloge.

Ne razumem pa, na katerem planetu živite tisti, ki pravite, da ni prisile, da se vrže denar v pušico??? Halo, pa še kakšni pogledi in drugačne sorte pritiski se dogajajo. Jaz is spoštovanja do pokojnika dam 50 centov (za Cerkev plačam v okviru dajatev državi (mater, ko da smo Vatikan) in načeloma ne vidim razloga, da ji darujem še na pogrebih), sem pa doživela, da je župnik pol pridige namenil spodbujanju pogrebcev k darovanju za cerkev pri pogrebu (češ, da bo potem za pokojnika v nebesih bolje poskrbljeno). Si predstavljaš to gnusnost? Maša in pogreb sta seveda bila že prej plačana.
[/quote]

Tara res si usekana in zaslepljena s to tvojo gonjo proti cerkvi…pa ka si tu za en kurac da bos govorila kako naj bo orgsnizirsn pogreb?stoletja je ze tako in dtiletja se bo tako pa se lahk ti postavljas na buco…kot itrok sem bil ministrant in bil na veliko pogrebih ..nikoli ni bilo pripomb…tudi zdaj ko smo imeli kak pogreb v druzini smo se vse lepo zmenili z zupnikom in tudi nikogsr ne poznam ki bi dozivel neumnisti ki jih ti opisujes…jaterega dela da je vse prostovoljno ti ne razumes?ko je umrla mama je bilo placanih preko 100 mas za njo in je zupnik seveda povedal kar je ligicno da se bodo te mase prenesle v druge zupnije kar je razumljivo ker ne more imeti 100 mas za enega pokojnika v eni fari …tudi jaz ko placam maso za koga naredim to v njegov spomin ti butara in tudi sama molitev je temu namenjena v ohranjanju spomina…to kar ti palamudis o nebesih je stvar posameznika in dojemanja vere…pa tudi ce stopima izven rkc se z obujanjem spomina na pokojnika pomaga njegovi dusi..a to ko tebe bombardirajo z ustavno propagando pa ti kaj koristi? A kaj manj placujes za vidi zdaj ko imas v ustavi zapisano da imas pravico do pitne vode…a prej pa nidi imela?rabis drzavo da ti pove da lahko pijes vodo ki pripsda vsakemu od nas?nikar se tako ne oklepaj kot fabatik vere v drzavo…si ista kot ti cez katere pljuvas…samo druga plat istega kovanca

…ojoj a pokojnik ?…sori Tara 😉
[/quote]

Saj veš, kako je…. Povežejo se kakšne tri močne silnice (nobena od teh ni cerkvena oseba), povezane s čustvovanjem, in …puf…je 50 centov v pušici.

Morda bom zaradi Julija Cezarja znižala znesek na 35 centov (v bakrenih novčičih). Hm… :-/

Saj..devas ti navadnim klosarjem…drzavi…ravno danes so vasemu klosarju jankovicu odpisali dolgove…in to na zemlji par miljonov evrov…s pravimi klosarji se hvalis ja

Saj veš, kako je…. Povežejo se kakšne tri močne silnice (nobena od teh ni cerkvena oseba), povezane s čustvovanjem, in …puf…je 50 centov v pušici.

Morda bom zaradi Julija Cezarja znižala znesek na 35 centov (v bakrenih novčičih). Hm… :-/
[/quote]En predlog..če tak razmišljaš, potem je najbolje, da vržeš žeton za vozičke od trgovine… bo prav tako zažvenketalo in se ne boš rabila takolelelele razburjati. :)))

New Report

Close