Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

Vsaj na pogrebih bi lahko pustili nabirko v zakristiji

Saj veš, kako je…. Povežejo se kakšne tri močne silnice (nobena od teh ni cerkvena oseba), povezane s čustvovanjem, in …puf…je 50 centov v pušici.

Morda bom zaradi Julija Cezarja znižala znesek na 35 centov (v bakrenih novčičih). Hm… :-/
[/quote]
Daj jih raje svojemu…pa naj jin namece v tvoj dzuboks…mogoce mu bos vsaj takrat dala ko bos imela bakreni novcic med fraco…al je pravi slovenc pa skrivas denar v svoje spodnje gate ker tja itak nikoli ne pogleda

…ojoj a pokojnik ?…sori Tara 😉
[/quote]
Kje pa imas ti svojega dravskega piskurja? Se mora spet pri svoji babi kesati ker zalezuje druge frace po monu?

Tara res si usekana in zaslepljena s to tvojo gonjo proti cerkvi…pa ka si tu za en ****** da bos govorila kako naj bo orgsnizirsn pogreb?stoletja je ze tako in dtiletja se bo tako pa se lahk ti postavljas na buco…kot itrok sem bil ministrant in bil na veliko pogrebih ..nikoli ni bilo pripomb…tudi zdaj ko smo imeli kak pogreb v druzini smo se vse lepo zmenili z zupnikom in tudi nikogsr ne poznam ki bi dozivel neumnisti ki jih ti opisujes…jaterega dela da je vse prostovoljno ti ne razumes?ko je umrla mama je bilo placanih preko 100 mas za njo in je zupnik seveda povedal kar je ligicno da se bodo te mase prenesle v druge zupnije kar je razumljivo ker ne more imeti 100 mas za enega pokojnika v eni fari …tudi jaz ko placam maso za koga naredim to v njegov spomin ti butara in tudi sama molitev je temu namenjena v ohranjanju spomina…to kar ti palamudis o nebesih je stvar posameznika in dojemanja vere…pa tudi ce stopima izven rkc se z obujanjem spomina na pokojnika pomaga njegovi dusi..a to ko tebe bombardirajo z ustavno propagando pa ti kaj koristi? A kaj manj placujes za vidi zdaj ko imas v ustavi zapisano da imas pravico do pitne vode…a prej pa nidi imela?rabis drzavo da ti pove da lahko pijes vodo ki pripsda vsakemu od nas?nikar se tako ne oklepaj kot fabatik vere v drzavo…si ista kot ti cez katere pljuvas…samo druga plat istega kovanca
[/quote]

Saj marsikaj razumnega napišeš, potem pa vmes vržeš kakšno takšno ven, da resno dvomim, da smo v isti temi. Recimo ko si zgoraj trdil, da se nabirke med pogrebnimi mašami ne dogajajo. A jaz to vedno doživim. Tista zgodba o darovanju in posmrtnih radostih je pa tudi resnična. Gotovo pa niso vsi župniki takšni.


Kje pa imas ti svojega dravskega piskurja? Se mora spet pri svoji babi kesati ker zalezuje druge frace po monu?
[/quote]Pri meni je! Spi:)


Daj jih raje svojemu…pa naj jin namece v tvoj dzuboks…mogoce mu bos vsaj takrat dala ko bos imela bakreni novcic med fraco…al je pravi slovenc pa skrivas denar v svoje spodnje gate ker tja itak nikoli ne pogleda
[/quote]

Žal nikoli ne vem, kateri je ta zloben Dr Jakyll ali Mr Hyde…. Si pa očitno v tem filmu (razen, če ti je monovski trol pravkar ukradel nick).

En predlog..če tak razmišljaš, potem je najbolje, da vržeš žeton za vozičke od trgovine… bo prav tako zažvenketalo in se ne boš rabila takolelelele razburjati. :)))
[/quote]
A tajo tsjtiko imas ti doma?taktiko kurjega maratona…letas letas..vrzes koruzo po tleh da se sklonis da te tvoj lazje naskoci in brez truda? Odlicne ste..kot nekoc

En predlog..če tak razmišljaš, potem je najbolje, da vržeš žeton za vozičke od trgovine… bo prav tako zažvenketalo in se ne boš rabila takolelelele razburjati. :)))
[/quote]

Saj včasih berem, da nekateri pridni verniki tudi knofe v pušico mečejo.

Saj včasih berem, da nekateri pridni verniki tudi knofe v pušico mečejo.
[/quote]….ja z vsemi žavbami ste namazani A ne ? ::)

….ja z vsemi žavbami ste namazani A ne ? ::)
[/quote]

Jap, včasih tudi beremo.

točno tako, razumeti moramo, da izrabijo priliko … tako kot pobirajo denar tudi podirajo otroke … razumeti moramo, ja :)))

Bistven del vsake maše je darovanje (Offertory). V predkrščanskih religijah so darovali nekoč ljudi, kasneje živali (žrtveno jagnje – krvava daritev). Danes darujemo kar imamo. Naši stari starši ali njihovi starši so k darovanju prinesli pridelke zemlje, ki so se položili pred oltar in kasneje razdelili med reveže (vbogajme), danes se prinese nekaj malega denarja za potrebe Cerkve. Potrebe Cerkve (pišem z veliko, ker govorim o skupnosti oz. občestvu) so različne. Od plačila računov za elektriko, do popravila strehe in pokritja stroškov otroškega oratorija. Denar ki gre v pušico je za potrebe Cerkve. Ni za plačilo pogreba. Je dar vernika skupnosti, Cerkvi. Ni obvezen, ni predpisan. Lahko daš, lahko ne.

Jaz bi mu že poslala tak pogled, da bi stisnil rep med noge in se tiho rikverc odplazil stran.

Pozabil si še: za nov avto, cerkvene biznize, gospodarske družbe (Zvon, T-2 ipd.), za odvetnike, ki pomagajo proti morebitnim sankcijam za pedofilijo za kakšno prostitutko tu in tam. Potrebe so res različne.

Saj včasih berem, da nekateri pridni verniki tudi knofe v pušico mečejo.
[/quote]

Lepo, to je njim za srečo. :)))

Pozabil si še: za nov avto, cerkvene biznize, gospodarske družbe (Zvon, T-2 ipd.), za odvetnike, ki pomagajo proti morebitnim sankcijam za pedofilijo za kakšno prostitutko tu in tam. Potrebe so res različne.
[/quote]

Da da. Zato pa so s puščico kot podrepne muhe.

Še na nobenem pogrebu in na nobeni maši me ni noben prisilil, da bi kaj dala. če sem imela, če se želela, sem dala, drugače nisem.
Je pa tako. Darovanje je del maše. Zdaj če ste se odločili za cerkven pogreb, je to v paketu, če vam pa kaj ne paše – zbor zapoje, govornik pove par flosku, en tretjerazredni trobentač zatrobenta Tišino, komunala pošlje položnico, zadeva končana. Pa kdo vas sili, da greste ali se odločite za cerkven pogreb? Kdo pravzaprav mislite, da ste? Kokodakajte kolikor hočete, nimate čisto nobene moči nad tem. Vzemi ali pusti. Nobeden vas s pištolo ne sili k cerkvenemu pogrebu.

Oprosti, ne bomo se nehali pogovarjati o tem, čisto nobene moči nimaš nad tem, razen da ne bereš in ne sodeluješ.

Lepo se slisi, a zal ni niti malo resnicno. Ko je umrla moja tasca, smo placali za pogreb, posebej placali se zupniku, posebej darovali se za potrebe nove mrliske vezice, ki se ravno gradi, cerkvi smo darovali tudi vse svece in cvetje in vso hrano ki je ostala. Vse skupaj je naneslo vec sto evrov samo denarja… S tem nimam tezav, sami smo se tako odlocili.

Do konca pa me je razjarilo dejstvo, da so potem se pobirali denar. Ob popolnoma nepricakovani smrti, vecina zalujocih je bila v soku, je bilo se meni nerodno, ko sem gledal ljudi, ki so si z eno roko brisali solze, z drugo pa so morali se iskati denar po zepih in denarnicah. Zakaj cerkev ob obredu ne dovoli da bi se svojci lahko v miru poslovili? Zakaj se za deanr raje ne zbira po koncu obreda?

In seveda bomo sami vzeli ali pustili, še prej pa se bomo o tem malo pogovorili, da potem bolj informirano odločimo za eno ali drugo.

Lepo se slisi, a zal ni niti malo resnicno. Ko je umrla moja tasca, smo placali za pogreb, posebej placali se zupniku, posebej darovali se za potrebe nove mrliske vezice, ki se ravno gradi, cerkvi smo darovali tudi vse svece in cvetje in vso hrano ki je ostala. Vse skupaj je naneslo vec sto evrov samo denarja… S tem nimam tezav, sami smo se tako odlocili.

Do konca pa me je razjarilo dejstvo, da so potem se pobirali denar. Ob popolnoma nepricakovani smrti, vecina zalujocih je bila v soku, je bilo se meni nerodno, ko sem gledal ljudi, ki so si z eno roko brisali solze, z drugo pa so morali se iskati denar po zepih in denarnicah. Zakaj cerkev ob obredu ne dovoli da bi se svojci lahko v miru poslovili? Zakaj se za deanr raje ne zbira po koncu obreda?
[/quote]

če bi ti v resnici tolk dal, te to sigurno ne bi razjarilo. Še vedno je bilo tako, da čez nabirko šimfajo tisti, ki nikoli niso in ne bodo nič dali. Pa svojo ohrnijo potem v vato zavijajo.
za razširitev obzorij pejte kdaj na kakšno musličarsko zadevo, boste videli, kako ljudje tam tekmujejo, kdo bo dal več.

pa daj nehajte že

Kokodakajte kolikor hočete

Kaj hočeš, shizofreno?

Oprosti, ne bomo se nehali pogovarjati o tem, čisto nobene moči nimaš nad tem, razen da ne bereš in ne sodeluješ.
[/quote]

Ja, sam od jeze rit raste. Jaz pa rada gledam lepe ljudi. Tukaj so pa eni že prave špeh bombe. In to zaradi 50 centov.

Ja, sam od jeze rit raste. Jaz pa rada gledam lepe ljudi. Tukaj so pa eni že prave špeh bombe. In to zaradi 50 centov.
[/quote]

Koga briga, kaj ti rada gledaš? Rit rase od hrane, ne od jeze, sploh pa ne od forumske debate. Če pa to misliš, pa se nehaj jezit, da ti ne bo rit zrasla, ker boš morala v špeglu grdobo gledat.

Ja, sam od jeze rit raste. Jaz pa rada gledam lepe ljudi. Tukaj so pa eni že prave špeh bombe. In to zaradi 50 centov.
[/quote]

Omemba 50 centov verjetno leti name. 🙂

Srčece, ali je res tako težko razumeti, da puljenje cvenka od pogrebcev med plačano mašo ni prav? Preprosto to ni prav, pa če se na glavo postaviš. In če bomo o tem pisali in govorili, bo morda kakšen župnik spregledal.

če bi ti v resnici tolk dal, te to sigurno ne bi razjarilo. Še vedno je bilo tako, da čez nabirko šimfajo tisti, ki nikoli niso in ne bodo nič dali.
[/quote]

Ne bo držalo, vsak človek ima neko mejo. Marsikdo bo lepo vzgojenemu enkratnemu fehtaču dal, trikratnemu fehtaču ob neprimernih trenutkih in zelo očitnemu grabežljivcu pa potem več ne. Podoba se pa izkristalizira skozi čas.

New Report

Close