Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vzgojni ukrep pri 1,5 letniku 5.dan uvajanja

vzgojni ukrep pri 1,5 letniku 5.dan uvajanja

Iz tvojega zapisa je bilo razbrati, da v vrtcu joka iz stiske, v trgovini pa zaradi neprimernega obnašanja.
[/quote]

saj je to neprimerno obnašanje – samo otrok v svojem svetu in zmožnosti dojemanja takrat vseeno občuti stisko. Ampak trmarjenje v trgovini je neprimerno obnašanje.
Eno je stiska zaradi občutka zapuščenosti in podobno
drugo je pa stiska zaradi trme – ker ne doseže svoje neprimerne zahteve – ampak ta trma je neprimerno obnašanje v tem primeru, čeprav otrok ob tem v tistem trenutku občuti stisko.
[/quote]

No, ampak v svetu staršev je potem tudi jok v vrtcu neprimerno obnašanje, saj moti ostale. Če že tako gledaš.
Za mene ni ne eno, ne drugo neprimerno, torej ne v vrtcu, ne v trgovini. Otrok se pač obnaša tako, kot se najbolj zna oziroma kot ga je starš do tega trenutka bil sposoben naučit oziroma glede na to, kaj v nekem momentu čuti. Trma je lahko tudi nekaj pozitivnega, ne nujno negativnega, pomeni, da je vztrajen pri nečem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

O moj bog. Jst bi se pritožila. Naša 15. mesečnica isto tako joka… jaz sicer imam cas za uvajanje in smo se z vzgojiteljicami zmenili, da se bo morala dlje uvajati, zato cisto postopoma podaljsujem njeno bivanje. Danes sem jo prisla iskat okoli 10:15. Pravijo, da noce ne jest, ne pit, ves vas joka oz. se dere (brez solz)… edino so me potolazile, naj se ne sekiram in da moram vztajati pa se bo ze navadila. Poskusajo jo objet, pomirit, pa se ne pusti. Vsekakor je ne rinejo stran od sebe. Celo rekle so, da jim je hudo, ker se ona ne pusti potolazit in ne vejo kaj naredit, da ne bi sama jokala…
Jaz tega sigurno ne bi dovolila, da se ga postavi v kot. Otroci so razlicni in tako obnasanje s strani vzgojiteljic je nedopustno.

saj je to neprimerno obnašanje – samo otrok v svojem svetu in zmožnosti dojemanja takrat vseeno občuti stisko. Ampak trmarjenje v trgovini je neprimerno obnašanje.
Eno je stiska zaradi občutka zapuščenosti in podobno
drugo je pa stiska zaradi trme – ker ne doseže svoje neprimerne zahteve – ampak ta trma je neprimerno obnašanje v tem primeru, čeprav otrok ob tem v tistem trenutku občuti stisko.
[/quote]

No, ampak v svetu staršev je potem tudi jok v vrtcu neprimerno obnašanje, saj moti ostale. Če že tako gledaš.
Za mene ni ne eno, ne drugo neprimerno, torej ne v vrtcu, ne v trgovini. Otrok se pač obnaša tako, kot se najbolj zna oziroma kot ga je starš do tega trenutka bil sposoben naučit oziroma glede na to, kaj v nekem momentu čuti. Trma je lahko tudi nekaj pozitivnega, ne nujno negativnega, pomeni, da je vztrajen pri nečem.
[/quote]

ne govorim o ostalih govori o otroku in njegovem vzroku za jokanje… kje ti vidiš, da jaz tako gledam,d a je jok neprimerno obnašanje – zato ker moti ostale…
a ti je lahko morebiti razumeti – da kadar otrok joka zaradi stiske zaradi vzroka osamljenosti, zapuščenosti, strahu, bolezni je nekaj drugega kot če joka zato, ker želi nekaj s tem izsiliti, sploh, če je tisto kar želi izsiliti neprimerno, nedovoljeno…
vzrok joka in otroka sta zgolj in samo pomembna pri tem razumevanju, ne okolica.

O bogi otrok.
Ne nikakor ni primerno, da se ga da zaradi tega, ker joka v kot. Sploh, ker gre za uvajanje in navajanje na čisto novo okolje.
Probaj z vzgojiteljico najti neko rešitev, da najdeta skupni jezik, da če imaš čas oziroma možnost, ga dalj časa uvajaj v vrtec. Pa ostanita mogoče vsak dan kake 10 (15,20) min dalj kot prejšnji dan. Čeprav ne vem kako bo šlo, če ti 5 dni že joka.
Drugače pa mogoče probaš zamenjati skupino ali vrtec.

Ja, ker je to, da daš malega otroka k tuji osebi v neznan prostor med neznane tuleče otroke, je čisto isto, kot če ga pustiš pri babici in dedku. Nekateri ste zelo omejeni v svojem razmišljanju in se res ne znate čisto nič vživeti v drugega. Majhen otrok nima še razvitega zavedanja, ne moreš mu reči, te pridem iskat čez eno uro, in pričakovati, da bo to dejansko razumel. Ve samo to, da je v novem okolju, kjer nikogar ne pozna, in ne ve, da ga pride mama čez eno uro ali kadar koli pač iskat. Tega še ne razume! Se pa sčasoma privadi.

Uvajanje je res stresno. Otroci, ki imajo velike težave, jih imajo včasih tudi za to, ker jih imajo starši. Sploh mame smo tiste, ki imamo včasih tesnobne občutke, ko zjutraj oddamo otroka in otrok seveda to čuti. Se pa otrok sčasoma privadi. Veliko, če ne zelo veliko, je odvisno od vzgojiteljic. Če so srčne, tople in znajo pristopiti do otrok na pravi način, bodo otroci veliko prej nehali jokati. Meni osebno se ta ukrep ne zdi primeren. Seveda izgubi človek živce ob nenehnem dretju, ampak kaznovati ga zaradi tega, ker izraža svojo žalost in strah, pa ni v redu. Ampak takšna je naša družba, na vsakem koraku se zatira izražanje negativnih čustev, potem pa imamo kot odrasli s tem velike težave.
[/quote]

40 let nazaj nismo imeli nobenega uvajanja v vrtec, pa smo vsi preživeli. Nekateri so postali celo doktorji znanosti itd. Prav tako nihče od mojih prijateljev še nikoli ni potožil, da bi imel zaradi neuvajanja kakšne travme v odrasli dobi.

Mamica, pozdravljena.

Vaš otrok ima hudo uvajalno stisko. Ker je bil eno leto in pol pri vas, sedaj pa je kar naenkrat v tujem okolju, brez mamice, med ljudmi, ki jih ne pozna in celo z osebo (vzgojiteljico), ki ga namesto tega, da ga pocrklja, odrine v kot, samega s svojim strahom, žalostjo, celo paniko (predstavljajte si odrasli, da doživljate take hude občutke npr. ob partnerju, vas pa on odrine ter vam pove, da ste zanj sprejemljivi samo takrat, ko boste mirni, skulirani in nasploh tihi ter pridni….do takrat pa ste nezaželjeni in se znajdite sami- še odraslemu človeku ni lahko ob tem, kaj šele ob 18 mesečniku (!), ki verjetno sploh ne ve, kaj se dogaja.
Popolnoma razumem, da je vzgojiteljica utrujena od tega jokanja….da ima 15 otrok naenkrat v skupini, da verjetno vsi jokajo, itd. itd., vendar 18.mesečnik ni kriv za vse to. On ni kriv, da so normativi takšni kot so. On ni kriv, da očitno v tem vrtcu nimajo sistema postopnega uvajanja (ki občutno zmanjša stisko ob uvajanju). On ni kriv, da odrasli okrog njega ne razumejo, da je v totalni paniki. On samo ve, da potrebuje pomoč v tej stiski. In je ne dobi.
Razumem tudi to, da nekateri otroci ne nehajo jokat, tudi če se na glavo postaviš. Ker so v preveč hudi stiski in ker se še niso navezali na vzgojiteljico (tudi zato je pomembno postopno uvajanje, da se lahko vzgojiteljica in otrok povežeta med sabo in da ga lahko vzgojiteljica čez nekaj dni sama uspešno potolaži).

Mislim, da je NUJNO; da greš k vzgojiteljici na pogovor. Čimprej. In ji povej, da je njena kazen nedopustna. Opremi se strokovnimi članki na to temo. Na netu jih je ogromno. Pripenjam dva takšna članka:

https://www.druzinska-terapija.com/prvic-v-vrtec-ali-je-postopno-uvajanje-dobro/

http://www.vrtecandersen.si/svetovalna-sluzba (tukaj najdeš med seznamom člankov, članek z naslovom Uvajanje v vrtec v pdf obliki)

In toplo, toplo vas vabim, da se prisružite skupini Sočutno in avtentično starševstvo ter osebna rast. Tam vam bomo tako laiki, ki se ukvarjamo s tem, kot strokovnjaki (sočutne vzgojiteljice, psihoterapevti…) prisluhnili ob vaši stiski in vam svetovali, kako izpeljati pogovor z vzgojiteljico tako, da boste našli skupne rešitve.

Vse dobro želim vam in vašemu malčku. In preslišite komentarje v stilu, da ste slaba mama, da je vaš otrok razvajen, da je vzgojiteljica ravnala prav…So le odraz bolečine, ki jo mnogi izmed odraslih še niso predelali.

tale malček je glede na starost v jaslih. Tja je po vsej verjetnosti prišli še dvanajst, trinajst podobno starih novincev. Zanje skrbita dve vzgojiteljici. KAKO naj za vsakega poskrbita tako, da bodo vse mame in otroci zadovoljni? Pa saj ste nori. Vrtec je daleč od česa idealnega. Otroci se navadijo, sprijaznijo. Ni pa to neka perla. Pa vzgojiteljica zlata ali pa drekasta. 15 let sem živela ob vrtcu in vem, da se vsaj cel september vse dneve sliši tuljenje iz njega.
Raje se kot mama vprašaj koliko dni dopusta si riskirala za uvajanje. Uvaja se vsaj deset dni.

Grozno. Moj ima 21 mesecev in je lih tako 5 dni na uvajanju. Jok, kricanje, obup.. pa so vzgojiteljica in pomocnica prijazne do njega ga zjutraj lepo vzamejo k sebi in ga poskusajo potolazit in tako do kosila ko ga pridm iskat. Pa mi niso rekle da izsiljuje al kej tazga. Same so rekle da vsak rabi svoj cas da se privadi in da je to normalno. Razumem da je jok motec ampak to so majhni otroci in se z jokom izrazajo in rabjo objem in tolazbo. Pogovor z ravnateljico in vzgojiteljico takoj. Vas otrok s ene bo dobro pocutil pri tej vzgojiteljici kr ze cuti odpor do nje on njenega odnosa

Po mojem mnenju bi morali vzgojiteljice poslati na več izobraževanj, ampak ne verjamem, da bi to pomagalo tistim, ki za ta poklic niso.
Z otrokom se je treba pogovoriti in mu razložiti, da mamice zdaj sicer ni ob njem, ampak da bo prišla takrat in takrat po njega oz. kdo bo prišel ponj. Otroci so razumska bitja in kljub temu, da ne zgleda tako, razumejo vse kar jim poveš. Zato jim nikoli ne smeš stvari prepovedovati, ampak jim moraš povedati zakaj neka stvar ni dobra zanj oz. za druge. Če jo pa vseeno sproba, mora pa slediti kazen.

En/a od komentator/k je omenjala punčko, ki se ne pusti potolažiti, očitno vzgojiteljica ne postopa pravilo oz tako kot je bila punčka navajena doma. Tukaj manjka predvsem komunikacija med starši in vzgojitelji.

Pa današnjim otrokom bi morali nekateri starši razložiti, da ne bodo v življenju vedno delali kar jim paše.

Pozdravljeni.
Ta ukrep je zelo napacen, tako da cimprej pogovor z vzgojiteljico! Ce vrtec nima v planu postopnega uvajanja, ga zahtevajte. Moja je sla tudi pri istih mesecih v vrtec,.z bistveno manj joka, ker se je uvajala 7dni. Prva dva dni je bilo tako, da sta se naenkrat uvajala dva ali trije otroci,po eno uro, razporejeni cez dan. Potem pa cist po ritmu vsakega otroka.
Bodite pogumni, postavite se za otroka! <3

Draga mami,

otrok je v stiski in to tudi izraža z jokom. Zakaj ? To je pa vprašanje.
Kako ste ga uvajali? Prvi dan pol ure skupaj? Drugi dan pol ure sam?
Vem za primere, ko so otroka prvi dan izročili pri vratih in se ponj vrnili po par urah. Šok za otroka, da si ne morete predstavljati! Otrok je jokal in več tednov ni v vrtcu pojedel niti grižljaja.

Vzgojiteljičino ravnanje …. malce je obupala. A vendar je ona s pomočnico tam zato, da otroka uvede. Kar pomeni, da ga počasi vključi v skupino.

Pri mojem otroku je bilo podobno…. jokal je tako, da sem pred vrati jokala jaz. In naslednji dan sem vzgojiteljici nesla njegovo najljubšo igračo ( iz risanke) in rekla, da naj mu pove, da ta risani junak prav tako hodi v vrtec in da kmalu pride. Ne morem vam opisati, kako je to pomagalo. Vzgojiteljica ga je prinesla v učilnico in potem so mu vsi skupaj naredili hišico in prostor za spanje, barvali so pobarvanke s tem motivom….. enostavno našla sem nekaj, kar ga je malce potolažilo. Je pa res, da je bila vzgojiteljica izredno sočutna ( pa tudi vedela je , da mi ni vseeno zanj in preostale otroke, ki so bili v učilnici). Pela mu je pesmice in ga crkljala tudi ko je jokal. Morate vedeti, da ostali otroci čutijo z otrokom ki joka. Otroci so izredno solidarni drug do drugega.

Ne vem kako bo otrok še sprejel vzgojiteljico, mislim da je s postavitvijo v kot naredila napako. Otroci so si različni. Nekateri potrebujejo več časa da se prilagodijo, nekateri se vključijo takoj.

Dobro premislite kako je bilo z uvajanjem … jaz mislim da se je otrok čisto prestrašil. In pogovorite se z vzgojiteljico o možnostih…. tudi njej mora biti v interesu, da se bo otrok dobro počutil. Če pa je že zdaj zavzela stališče, da izsiljuje…. pa svetujem samo prepis.

No, ampak v svetu staršev je potem tudi jok v vrtcu neprimerno obnašanje, saj moti ostale. Če že tako gledaš.
Za mene ni ne eno, ne drugo neprimerno, torej ne v vrtcu, ne v trgovini. Otrok se pač obnaša tako, kot se najbolj zna oziroma kot ga je starš do tega trenutka bil sposoben naučit oziroma glede na to, kaj v nekem momentu čuti. Trma je lahko tudi nekaj pozitivnega, ne nujno negativnega, pomeni, da je vztrajen pri nečem.
[/quote]

ne govorim o ostalih govori o otroku in njegovem vzroku za jokanje… kje ti vidiš, da jaz tako gledam,d a je jok neprimerno obnašanje – zato ker moti ostale…
a ti je lahko morebiti razumeti – da kadar otrok joka zaradi stiske zaradi vzroka osamljenosti, zapuščenosti, strahu, bolezni je nekaj drugega kot če joka zato, ker želi nekaj s tem izsiliti, sploh, če je tisto kar želi izsiliti neprimerno, nedovoljeno…
vzrok joka in otroka sta zgolj in samo pomembna pri tem razumevanju, ne okolica.
[/quote]

Ja kje gledam? Zato, ker tudi v trgovini se joče, pa praviš, da je to neprimerno. Zakaj pa je tam neprimerno, medtem ko v vrtcu je primerno.
Kako sploh moreš govoriti o tem, da otrok želi nekaj izsiliti, ker je neprimerno in nedovoljeno? Saj on ne ve, da je neprimerno in nedovoljeno, potemtakem tudi izsiljuje ne. Samo v stiski je.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Draga mamica 😉 dobila ste veliko nesočutnih in sočutnih komentarjev 🙂 nisem vsega prebrala, ker me je že prvih nekaj komentarjev preveč razburilo. Zavedam se, da vzgojiteljice ne morejo crkljat vseh otrok ves čas in da je delo zelo stresno. A vendar… ne strinjam s takšnimi “vzgojnimi” ukrepi. Otrok doživlja hudo stisko…ločen je od vas, ki ste njegov bit. Ne ve kaj se pravzaprav dogaja, zakaj vas ni ob njemu. Postavljen je v neznano glasno okolje, polno otrok in neznanih ljudi…brez vas. Tak dogodek je stresen za odraslo osebo, ki lahko razume kaj se dogaja… Vaš otrok je majhen in pač rabi več časa 😉 … vsekakor bi s počepi in stanjem kotu prišli do zaključka, da bi otrok nehal jokat…a zakaj ga je potrebno zlomit…če boste do enakega učinka prišli s počasnejšim uvajanjem…in prošnjo vzgojiteljice da ga malo pocarta in se z njim pogovori. Zdaj je kaznovan zato ker ga boli, ker ga je strah, ker čuti…in to pokaže na edin način ki ga človek zna (tudi odrasli)…z jokom. Z jokom vas kliče, ker je hudi stiski… Ostali, ki ste dajali podobne nasvete… s kaznovanjem…predlagam, da se postavite v čevlje otroka…četudi je otrok le otrok…si zasluži sočutje in spoštovanje…to ni nikakor v nasprotju s postavljanjem mej. Kako je vam, ko vas zavrne prijatelj, starš, partner … kakšno stisko doživljate? Kako je vam uvajanje v novo službo, spoznavanje novih kolegov,…To stisko pomnoženo z vsaj 100 doživlja otrok … on ne razume, da gre mama za 8h v službo…njega je mama zapustila…ima eksistenčno krizo…zato je tako pomembno, da čutite otroka in se ga ne kaznuje (stanje v kotu, počepi,…) zgolj zato ker je …. Želim vam čim manj stresa…hudo mi je pa zato ker bom kmalu na vašem mestu. Vse dobro želim <3

Uvajanje je potekalo tako, da smo prvi dan bili vsi skupaj 1 dobro uro, potem je bil vmes viked in v ponedeljek je vse starše po zajtrku poslala za dve uri ven.
Ker je moj otrok po eni uri jokal in se ni potolažil so me poklicale da ga pridem iskat. Naslednji dan smo zopet ponovili vajo in je bilo uredu.
3 dan se je meni že začela služba, zato nisem mogla ponj. Šele po 3 urah sem ga lahko vzela.
3.dan jok do onemoglosti
4.dan jok do onemoglosti
5.dan jok do 10 ure, potem pa je izvedla vzgojni ukrep o katerem mi je natačno povedala, da ga je treba PRIZEMLJITI, da je dovolj star, da razume, da z izsiljevanjem ne more doseči ničesar.

Starše in taščo in tasta imam 120 km stran. Razno čuvanje pri nas ni prišlo upoštev. Otrok je navajen na naju oba. Je pa sicer bil veliko v družbi ostalih otrok (na igralih) .
V trgovini se nam še ni zgodilo, da bi začel tuliti. Doma se zelo lepo obnaša in takšnega primera še nismo imeli, da bi jokal do onemoglosti. Do sedaj ni imel razloga za čustveno izsiljevanje.

Predvidevam, da 18-mesečnik po 5-tih dneh vrtca joka bolj zaradi stiske kot iz protesta. Otroci so si različni. Eni se navadijo vrtca hitreje, drugi rabijo malo več časa. S takšnim ukrepom bosta stiska in odpor do vrtca le še hujša.

Ni enostavno za vzgojiteljice, to verjamem. Sta pa v skupini dve vzgojiteljici in vsi otroci tudi ne jokajo. Se pač ena vzgojiteljica posveča nekoliko več otroku, ki joka. Slej ko prej bo otrok dobil zaupanje v vrtec in bo nehal jokati.
Da je temu tako, sem videla na lastne oči, ker sem svojega otroka zaradi bolezni začela uvajati en teden kasneje in sem bila prvi dan prisotna nekaj časa v skupini. Moja na srečo ni imela težav, en fantič je jokal in jokal… vzgojiteljica ga je imela ob sebi ves čas. Po dveh tednih je vrtec lepo sprejel in nehal jokati. Ne bom pozabila teh vzgojiteljic, obeh, in topline, ki sta jo nudile tem in tudi ostalim otrokom.

Kazen je potrebna pri neprimernem obnašanju in prekrških… v tem primeru gre za stisko malega otroka….

Ne morem verjeti, kako ste eni dobesedno prtegnjeni.
E bogi leto in pol star otrok je po vaše glup ko stena, ima male prazne te majhnemožgane, ki se očitno po vaši logiki razvijejo komaj…kdaj? Pri 21.letu?
A da avtoričin otrok joče, ker je v stiski? Prosim vas lepo. To je čisto izsiljevanje, ki kaže na to, kako pametni so v resnici otroci pri teh “letih”.
Ampak seveda ne…avtorica naj se raje pridruži sekti bolanih staršev, ki z lepo besedo in ujčkanjem popeljejo svojega otročka v svet milnih mehurčkov in rožnatih poljan, kjer ni glasnega govorjenja in kaznovanja, ker se z lepo besedo da vse uredit, vse popravit, vse zgladit.
Jah. Kar debatirajte z njimi o krivici, ki se je zgodila vašemu sončku, vmes pa kar poiščite še privat varstvo, kjer ga bodo lahko za 400€ cartali n nosili po rokah celih 9 ur kaj vas ni.
Najbolje bo tako. Res. Bodo ostal otroci, ki niso tako razvajeni imel več možnosti za igro n normalen razvoj, ko ne bodo rabil poslušat vašega razvajenca.

Aja. Da ne pozabim. Moja hči se je drla 2 meseca. Dva meseca smo se uvajali. En teden bili zdravi, en teden bolani…to vse od njene ipike. In veš kaj? Ni bila stiska. Še sama vzgojiteljca mi je rekla, da je naša deklica izredno pametna, saj misli, da bo z jokom enostavno dosegla, to kar si je zadala…da ostane doma. In ji ni uspelo. Sedaj me je cela dva meseca počitnic spraševala, kdaj gre spet v vrtec…si lahko misliš? Tako da ja. Nisem takoj letela na MON spraševat, kaj delajo z mojim otrokom, da jo moramo 2 meseca uvajat…sprejela sem “odraslo” odločitev. Jaz sem starš in bo tako kot jaz rečem!
Ti je to jasno?
Pa še nekaj. Prosim te, vzemi si en dan čas in vse te otroke iz vaše skupine povabi k sebi. Če ti bo po 8.urah bilo všeč kar doživljaš, vzamem vse nazaj in se ti opravičim.

To ni custveno izsiljevanje. Otrok je bil obupan. Prihod v vrtec je nekaj takega kot delna posvojitev v novo druzino.


Samo to bom rekla: se sploh ne cudim da se je tvoj otrok tako dolgo in tezko uvajal in pri tem celo zboleval od stresa. In ti potem to se razlagas kot uspeh?

Eni otroci se hitreje zlomijo, kot drugi. Zlomijo se pa z odhodom v vrtec VSI.


Samo to bom rekla: se sploh ne cudim da se je tvoj otrok tako dolgo in tezko uvajal in pri tem celo zboleval od stresa. In ti potem to se razlagas kot uspeh?
[/quote]

Zbolevala od stresa?
Zaradi joka verjamem, da se je zrahljal imunski sistem, nalezljivih bolezni pa ne dobiš zaradi stresa, ampak se jih enostavno nalezeš od drugih. Ali pač?
Še nisem slišala, da afte in vodene koze dobiš od stresa. Ti si jih že?

Prijetnejši vzgojni okrep je da otroka primeš in mu poveš : X to ni bilo lepo, opraviči se fantku ga pobožaj. Poskušaš na lep način primerno starostni skupini obrazložit, preusmerit zadevo, če pa to ne pomaga in x otrok tega ne upošteva in se dalj časa vede nevarno sebi ali drugim je zame ok da dobi kazen da se zave da se tega ne dela, npr.se ga da v kot da se umiri, pri 18 mesecih se več ne ujčka samo( ok se pa carta pa lupčka pa malo ali več razvaja ker ljubezni ni nikoli preveč) ampak se tudi usmerja in vzgaja v dobro otroka,to ne pomeni da si slab ali da je vzgojiteljica zaj slaba ker ni pocartala pa ga pobožala ker se uvaja in mu pač treba malo skoz prste gledat :/ Meni osebno je bilo tezko ga dat v kot in štet do 10 ampak rezultat je bil pa da zaj ne binca več psa, da ne ščipa da ne grize in ne tepe ..pa se lahko pride potolažit pocartat pa pozizat kaj hoče. Težave pri uvajanju v vrtec se izražaju v neugodju otroka, tresenju močenju postelje, spet želi dudo, nespečnost… težave pri vzgojiteljicah so če je ne sprejme, če je pregroba da vdari.., da ga konstantno izolira od ostalih ali da kaže pozornost enim konstantno enim ne.. ali da pride večkrat do poškodb in traum otroka.. to so stvari za katere je treba it k ravnateljici .. To da je vaš otrok dobil vzgojni ukrep, ker je nekaj nardil pa ne, če čutite da je to za vas negativno ok- če vi to potrebujete dajte- saj ste mama oz starš in vi veste kaj naj bi blo sprejemljivo. Bilo pa bi zelo lepo od vas da bi se pogovorili z otrokom da ste zelo ponosni in da ga mate radi, da vas veseli da se je začel vključevat in igrat a da tega ne sme ker buba, da aj lepo poda, pospravi, poboža če ma koga rad.. Mogoče je ql da bi šli na kaka igrala, ko ne pozna otrok in ga opazovali kako se vključuje in ga začeli preusmerjat- pri meni to pomagalo- predvsem pa vam pišem zato da odprite oči, če je naprimer vaš otroček med igro z drugimi npr. med mirnimi ali bolj živahnimi ali dejansko res kdaj vrže stvar, uščipne..ali išče pozornost in je treba pač poiskati tu rešitev ali pa je morda odziv na vrtec otročku tak- da je jezen ker ste ga pustili ker mu kaj ni všeč in je dajansko svojo jezo izrazil na neprimeren način..pa je treba tu iskat način kako mu olajšati zadevo, in jaz bi tu se z vzgojiteljico vsedla pa pogovorila, v vsem primeru je treba najt individualno rešitev da otrok ne bo v vrtecu trpel, da se bo lepo imel in da ne bo nevaren sebi in drugim ampak da bo sklepal prijateljstva in se igral..Sej bo, tudi mi se prvič soočamo s vrtecom, je kr pestro.. imejte se radi, objemček. Mogoče ni slabo, da bi vzgojiteljici svetovali kako ravnati, v prim. da nekaj vaš otrok naredi narobe ..ve se da rešit če se hoče.


Samo to bom rekla: se sploh ne cudim da se je tvoj otrok tako dolgo in tezko uvajal in pri tem celo zboleval od stresa. In ti potem to se razlagas kot uspeh?
[/quote]

Zbolevala od stresa?
Zaradi joka verjamem, da se je zrahljal imunski sistem, nalezljivih bolezni pa ne dobiš zaradi stresa, ampak se jih enostavno nalezeš od drugih. Ali pač?
Še nisem slišala, da afte in vodene koze dobiš od stresa. Ti si jih že?
[/quote]

Anede tvoj otrok se je ze takoj ko je prisel na svet odlocil, da bo mamo izsiljeval z ipiko… ker ina.mozgane ze tudi takrat ane… lol in ti, in tvoj ego pac ne bosta dovolila da te eno mslo bitje z ipiko izsiljuje ane, ker si ti odrasla in ta glavna in ima da uboga tvoje ukaze. Lol
Ubogi otroci takih starsev kot si ti.

Jaz pa skoraj v celoti krivim starše tega otroka za nastalo situacijo in sicer:
Otroka je treba prej privajati na vrtec. Greš večkrat za kako urco na njihovo igrišče. Otroka že kdaj prej pustiš za kako urco, dve ali tri v kakem varstvu.
Ter si prišparaš teden dni dopusta za uvajanje, da ni prehudo in panike. Vendar te starș niso naredili nič od tega, da bi otroku olajšalu prehod. Mamici se je že tretji dan mudilo v službo. Haloooo. A grda je vzgojiteljica. Lej življenje je kruto in če ne boš ti postavil otroka na realna tla ga bodo pa drugi ampak v zadnjem primeru bo še bolj boleče.


Pismo rosno, pa ste vse funkcionalno nepismene. Pojdi brat začetni zapis! Ni ga postavila v kot samo odstranila ga je iz skupine. To je bistvena razlika.
In le kako ste vse preživele vrtce? Brez uvajanja ob 05:30 zjutraj v plenicah so vas prinesli v vrtec.
Ker ste v letih do 1976 vse bile v vrtcih že pri rosnih 3 mesecih.(porodniška pa to)
Pa kaj vam vaše matere niso nič povedale. Da so vas vozile v vrtec.
Ali pa k tetici in stričku, ki sta vam dala malo šnopija, da ste bili mirni, pa se vam še danes pozna. Babe psihologinje!


No, daj ti razloži 12 tulečim otrokom, da bo mami prišla.
In kje kupujete/berete takele neumnosti. V javnih vrtcih, ki so mimogrede odločno prepoceni, je pač tako kot je.
V privatnih pa lahko zahtevate za vaš denar ( neprimerno višji znesek) kar pač hočete.
Ampak dokler bodo različne cene za isto storitev v javnem vrtcu, do takrat ima tudi moj otrok pravico do miru, pravico do vzgojiteljice in ne samo tisti otroci, ki jih matere na tuje ljudi niste navadile, ampak še vedno menite, da so otroci vaša last in izhajajoč iz tega tudi vrtec z vsem osebjem.

New Report

Close