Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je ženska ženski težko prijateljica?

Zakaj je ženska ženski težko prijateljica?

Odgovor na objavo uporabnika
Uhdk, 30.03.2024 ob 22:44

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 30.03.2024 ob 09:35

Parner ne more nikoli biti prijateljicA. Določene zadeve moraš z nekom tretjim predebatirat, sploh kakšne neumnosti, ki bi partnerja samo obremenjevale po nepotrebnem. Ženske imamo drugačno miselnost in delujemo drugače od moških, zato rabimo več čveka, več teh praznih debat, razčlenjevanja, moški si potem žene preveč k srcu in bi rad rešil zadeve, ki v resnici sploh niso noben problem. Ko to predebatiramo s kakšno prijateljico, pa je nam lažje.

To koliko časa kdo preživlja s svojim prijateljem/ico ni nobeno merilo za kvaliteto prijateljstva. Tako kot tudi ne za starševstvo ali zvezo. Pomemben je kvalitetno preživet čas.


@soft

Če misliš da ženska in moški ne moreta imeti kvalitetnega pogovora o vseh možnih debatah, se zeloooo motiš. Jaz z mojim z lahkoto debatiram vse živo teme , on ve koliko mi to pomeni in poskuša to pogledati in razložiti  s svojega praktičnega moškega vidika. Odlično debato imam z njim, boljšo kot z vsemi kolegicami. Je pa res da me ima zelo rad in ve koliko mi pomeni pogovor. Meni je pogovor lepilo.

Saj ne gre za to, ampak on nikoli ne bo prijateljica. Tako kot ti otroku ne moreš biti učiteljica. Lahko ga učiš, a je vajin odnos drugačen kot ga ima otrok z učiteljico. Ne vem kako ti drugače razložiti svojo misel. Mož je lahko zaupnik, lahko tudi do neke mere prijatelj,a še vedno je primarno tvoj mož. To je njegova vloga v tvojem življenju. S prijateljicami so pogovori drugačni, četudi jim govorimo iste stvari, je prijateljica “zunanji opazovalec” in vidi vse drugače kot ti ali tvoj mož. Ne vem, jaz na to gledam tako. Zame ima vsak svojo glavno vlogo v mojem življenju in na srečo nimam slabih izkušenj z ženskimi prijateljicami.

Posploševanje s tunelskim vidom je mati osebnih kompleksov. Kot da je prijateljstvo spolna kategorija, a ni prej osebna, kako se “poštekaš” z nekom.

Jojmene

Imela kar veliko prijateljic a so me razočarale. Nimam nobene potrebe po še kakšni prijateljici, obstajajo znanke in to bodo ostale. Ne zaupam več nobeni. Imam moža, otroke, sestro. Moj krog! Ne rabim več nikogar.

Tudi jaz nimam in nočem imeti. Toliko razočaranj, sedaj imam pa 50 let, se mi več ne da. Prijateljica je imela same bolne patološke veze, kjer jo je moški samo spolno zlorabljal. Enkrat ji na pijači rečem, ta človek tebe nima rad. Je zamerila do neba , drugače je stara blizu 50 in ne 15, da ji ne privoščim tipa in prekinila stike. Kasneje ji je ta moski tako grdo sceno naredil, njej je umrl ožji družinski član,, niti sožalja ji ni izrekel, niti poklical.  Dobra je bila za izpraznit polna jajca. Kaj naj s tako prijateljico, da se bova pogovarjali skozi filter lepih besed? Potem grem raje s psom na sprehod, ko da se mučim na kavi in razmišljam kaj naj rečem da ne bo zamere.  Pri teh letih se mi res več ne da. Za vsakdanje pogovore imam pa veliko ljudi, kolegov. Zaupam pa samo še  možu, ter otrokom.

Ženska ženski je težko prijateljica takrat, kadar v njej vidi tekmico, se z njo primerja, želi biti boljša od nje. Takšna “prijateljstva” niso možna. Pogost pojav, zavestno ali podzavestno se namreč vedno primerjamo z drugimi, ženske med sabo in moški med sabo. Če je torej “prijateljica” konkurenca, potem takšno prijateljstvo ne traja. Pravih prijateljic je zato zelo malo.

No ali ste prepričani v to ,kar ste napisali komentatorji. Jaz mislim ,da je to precej drugače. Pravega prijateljstva med spoloma ženska,ženski ali moški ,moškemu je zelo dvomljivo in je malo takih ,da se lahko reče pravo prijateljstvo in deli zaupanje. Tudi med žensko in moškim prijateljstvom je mnogokrat neprepričljivo.

    Zavedati se moramo,da smo ravno tako kot druge živali nasprotniki eden drugemu v vsem .

New Report

Close