Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se feminizem ne more obnesti

Zakaj se feminizem ne more obnesti

Pa ti mogoče veš, da ti prav nič ne pomaga tvoja fizična moč, ker ti manjka inteligence. Svojega manjka pri inteligenci žal ne moreš nadomestiti s fizično močjo.
Ženske lepše? Kaj pa vem, meni so bili moški od nekdaj lepši od žensk. Moškega z veseljem pogledam, ženske pa mi res niso lepe.
[/quote]
Seveda, ženske kraljujete v pameti, ste vse ustvarile kar primete v roke in vidite. Ne smeši se, si dovolj neumna brez dodatkov. Ta post, ki ga je spodaj napisal je še kako realen, feministke so le mentalno bolna babšeta, nič drugega.


Seveda, ženske kraljujete v pameti, ste vse ustvarile kar primete v roke in vidite. Ne smeši se, si dovolj neumna brez dodatkov. Ta post, ki ga je spodaj napisal je še kako realen, feministke so le mentalno bolna babšeta, nič drugega.
[/quote]

Pa veš, da je smešno, ko en na pol pismen, piše, da smo drugi neumni. Mogoče za začetek poskusiš se vsaj delati, da si pismen (saj ti lahko kakšna kolegica pomaga napisati tekst), ker drugače pa je res smešno, ko pišeš, da smo drugi neumni :).


Seveda, ženske kraljujete v pameti, ste vse ustvarile kar primete v roke in vidite. Ne smeši se, si dovolj neumna brez dodatkov. Ta post, ki ga je spodaj napisal je še kako realen, feministke so le mentalno bolna babšeta, nič drugega.
[/quote]

Kot sem že avtorici teme povedala, ločiš med enakostjo in enakopravnostjo?

Kot sem že avtorici teme povedala, ločiš med enakostjo in enakopravnostjo?
[/quote]Kaj naj bi imelo recimo veganstvo z enakopravnostjo, ker ženske po mnenju feministk morajo bit veganke, saj niso primitivne živali tako kot moški, sovražnost do moških, enkart zanikanje spola, ko treba pljuvat po moških, pljuvanje po ženskah, ki so lepe in se s tem kažejo, pljuvanje po ženskah, ki imajo otroke, izmišljanje spolnih zlorab, povsod videnje seksizma, celo v otropških igračah in risankah, ….To ima kaj veze z enakopravnostjo, so pa osnovne dejavnosti današnjih feministk?

Avtorica ima prav, edino ljudje so tako neumni, da z izmišljanjem kljubujejo naravnim zakonom, katerim tako ne morejo kljubovat in narava vedno povrne vse na svoje mesto.

Evolucijska prednost človeka so možgani. Zmožnost kompleksnih dejanj, zastavljanje simboličnih ciljev, iskanje vrednot.

Enakovrednost je neke vrste absolutni cilj, ki nikoli ne bo dosežen. Absolutni patriarhat tudi nikoli ni bil v veljavi.
Mislim, da je Atenski kralj, se ne spomnim svojega imena, rekel svojemu sinu:
“Ti vladaš svetu.”
Sin se je začudil, kralj razložil:
“Jaz sem kralj Aten, Atene vladajo (znanemu) svetu. Tvojo mamo, svojo ženo neizmerno ljubim in posledično vlada meni. Tebe absolutno ljubi mama in od nje lahko dosežeš VSE. Ti torej vladaš svetu.”

Ne glede na sistem, ki se ga ljudje zamislimo, absolutizem ne bo dosežen.. čeprav nekaterim oblikam vladavin pravimo “absolutistične”. A je to zgolj pretiravanje v pojmu.

Absolutnost je nedosegljiva. Ravnovesje tudi.

Vse se ves čas spreminja: Evolucija.

De omnibus disputandum..

Evolucijska prednost človeka so možgani. Zmožnost kompleksnih dejanj, zastavljanje simboličnih ciljev, iskanje vrednot.

Enakovrednost je neke vrste absolutni cilj, ki nikoli ne bo dosežen. Absolutni patriarhat tudi nikoli ni bil v veljavi.
Mislim, da je Atenski kralj, se ne spomnim svojega imena, rekel svojemu sinu:
“Ti vladaš svetu.”
Sin se je začudil, kralj razložil:
“Jaz sem kralj Aten, Atene vladajo (znanemu) svetu. Tvojo mamo, svojo ženo neizmerno ljubim in posledično vlada meni. Tebe absolutno ljubi mama in od nje lahko dosežeš VSE. Ti torej vladaš svetu.”

Ne glede na sistem, ki se ga ljudje zamislimo, absolutizem ne bo dosežen.. čeprav nekaterim oblikam vladavin pravimo “absolutistične”. A je to zgolj pretiravanje v pojmu.

Absolutnost je nedosegljiva. Ravnovesje tudi.

Vse se ves čas spreminja: Evolucija.
[/quote]

Kako absolutni patriarhat ni bil v veljavi? Jaz menim, da če o vsem odločajo moški, je to patriarhat.
In tega je bilo v zgodovini na pretek, v sedanjosti so še otoki, ampak so.
Mi lahko potem pojasniš, kako bi potem moralo biti, da bi bil absoluten? V praksi?

Ok, razen če le semantično operiraš z besedo “absoluten”, kar je pa potem samo pojem…

Tako mačizem, kot tudi feminizem se ne more obnesti, ker ljudje ne pristajamo več na vladavino ene misli/osebe!

Na forumu si, smešiš se s tovrstnimi zapisi, razumeš? Argumentov nimaš, pišeš neumnosti in otročarije kot kokoška, nič višje. Butasta in usekana, to je vse kar si pokazala v pisanju.
[/quote]

Meni je tako smešno, ko en nepismen primerek drugi govori, da so butasti. Prav nasmejala sem se ti.
Ni kaj, vsaj v smeh znaš spraviti. Vsaj ena korist od tebe :).

Kaj naj bi imelo recimo veganstvo z enakopravnostjo, ker ženske po mnenju feministk morajo bit veganke, saj niso primitivne živali tako kot moški, sovražnost do moških, enkart zanikanje spola, ko treba pljuvat po moških, pljuvanje po ženskah, ki so lepe in se s tem kažejo, pljuvanje po ženskah, ki imajo otroke, izmišljanje spolnih zlorab, povsod videnje seksizma, celo v otropških igračah in risankah, ….To ima kaj veze z enakopravnostjo, so pa osnovne dejavnosti današnjih feministk?

Avtorica ima prav, edino ljudje so tako neumni, da z izmišljanjem kljubujejo naravnim zakonom, katerim tako ne morejo kljubovat in narava vedno povrne vse na svoje mesto.
[/quote]

Ha, ha, toliko neumnosti pa samo od enega človeka.
Jaz sem feministka pa nisem veganka. Zato mi na kraj pameti ne pade, da bi komu težila, da mora biti vegan.
Rada imam tako živali kot moške. Živali niso primitivne.
Hja, še vedno so mi pa moški lepši kot ženske :).
Zdaj najbolj pljuvaš po ženskah ravno ti. V bistvu si edini v tej temi, ki pljuva po ženskah.
Spolnih zlorab je pa, žal, res veliko.
Zdaj risank ne gledam. Vem pa, da je v pravljicah dosti seksizma. Ponavadi je v pravljici ženska butasta princeska, ki jo ata kralj da nekomu za ženo. Sama nima pravice odločat, ona je pač neumna trapa, ki jo ata da nekomu za ženo, ker je ta atu naredil uslugo.

Ha, ha, toliko neumnosti pa samo od enega človeka.
Jaz sem feministka pa nisem veganka. Zato mi na kraj pameti ne pade, da bi komu težila, da mora biti vegan.
Rada imam tako živali kot moške. Živali niso primitivne.
Hja, še vedno so mi pa moški lepši kot ženske :).
Zdaj najbolj pljuvaš po ženskah ravno ti. V bistvu si edini v tej temi, ki pljuva po ženskah.
Spolnih zlorab je pa, žal, res veliko.
Zdaj risank ne gledam. Vem pa, da je v pravljicah dosti seksizma. Ponavadi je v pravljici ženska butasta princeska, ki jo ata kralj da nekomu za ženo. Sama nima pravice odločat, ona je pač neumna trapa, ki jo ata da nekomu za ženo, ker je ta atu naredil uslugo.
[/quote]

No ti si lahko brez skrbi. Tebe ne bo nihče vzel 🙂

Kaj naj bi imelo recimo veganstvo z enakopravnostjo, ker ženske po mnenju feministk morajo bit veganke, saj niso primitivne živali tako kot moški, sovražnost do moških, enkart zanikanje spola, ko treba pljuvat po moških, pljuvanje po ženskah, ki so lepe in se s tem kažejo, pljuvanje po ženskah, ki imajo otroke, izmišljanje spolnih zlorab, povsod videnje seksizma, celo v otropških igračah in risankah, ….To ima kaj veze z enakopravnostjo, so pa osnovne dejavnosti današnjih feministk?

Avtorica ima prav, edino ljudje so tako neumni, da z izmišljanjem kljubujejo naravnim zakonom, katerim tako ne morejo kljubovat in narava vedno povrne vse na svoje mesto.
[/quote]

Seveda povrne. Zato pa imajo ženske vedno več veljave. A te je strah tega, a?

In kaj po tvoje pravzaprav zakon narave “ukazuje” ženskam? Kakšne bi morale biti? No povej in potem še pojasni, kakšen bi po zakonu narave moral biti moški.

No ti si lahko brez skrbi. Tebe ne bo nihče vzel 🙂
[/quote]

Jaz nisem stvar in ne bitje brez razuma. Stvari in bitja brez razuma so na voljo, da se jih vzame.

Jaz nisem stvar in ne bitje brez razuma. Stvari in bitja brez razuma so na voljo, da se jih vzame.
[/quote]

Tudi privlačna nisi.

Tudi privlačna nisi.
[/quote]
Zagotovo ni privlačna, saj so same take glasne. In drugo kar je, absolutno preveč je danes babjih zmešank s polno ritjo za nič usvtarjenega, nobene sposobnosti, le zmešan foušljiv in zloben jezik, ki mečejo slabo luč na vse ženske. Ravno tu bo narava šlihtala, pa se tega ne zavedajo.

Tudi privlačna nisi.
[/quote]

Pa ti misliš, da je moja želja biti tebi privlačna? Bi me resno zaskrbelo, če bi bila tebi privlačna.


Zagotovo ni privlačna, saj so same take glasne. In drugo kar je, absolutno preveč je danes babjih zmešank s polno ritjo za nič usvtarjenega, nobene sposobnosti, le zmešan foušljiv in zloben jezik, ki mečejo slabo luč na vse ženske. Ravno tu bo narava šlihtala, pa se tega ne zavedajo.
[/quote]

Ha, ha, torej si skrajno nevoščljiv, ker imam jaz polno rit, ti pa prazno?
Hja, kaj češ. Enim nam je pač fajn. Ampak, pazi, fovšija škodi predvsem tebi. Nisem ti jaz kriva, da imaš ti prazno rit. Lahko si pa najdeš kakega protifeministka pa ti bo nafilal rit pa boš še ti imel polno rit.

Kako absolutni patriarhat ni bil v veljavi? Jaz menim, da če o vsem odločajo moški, je to patriarhat.
In tega je bilo v zgodovini na pretek, v sedanjosti so še otoki, ampak so.
Mi lahko potem pojasniš, kako bi potem moralo biti, da bi bil absoluten? V praksi?

Ok, razen če le semantično operiraš z besedo “absoluten”, kar je pa potem samo pojem…
[/quote]

Absolutizmi so vedno domišljijski. Različni romani, zgodbe jih prikazujejo:
The Handsmaid tale, Margaret Atwood
The Stepfords wifes, Ira Levin
1984, George Orwell
Živalska farma, George Orwell
Krasni novi svet, Aldous Huxley
Svet Znotraj, Robert Silverberg
Mesto žensk, Federico Fellini
Star Trek, Gene Roddenbbery
itd.

Svet sicer je pretežno patriarhalen, in v naši zgodovini je tudi brutalno bil.. a je za bogate in vplivne ženske vedno obstajal “paralelni svet”. Najsi bo zato, ker so jim to delno ali vso svobodo dajali moški (očetje, bratje, možje..).

Gre za to, da četudi imaš pravno absolutno moč nad žensko, “nema prava glasanja”, se zgodi, kot je že Atenski kralj rekel. Pa ženske in sužnji dejansko niso imeli pravic odločanja v tej prvi “demokraciji”.
Tudi drugače, ne oreš vsem ljudem ne moreš vsiliti nekega pravnega vedenja, ker v sebi prej ali slej začutijo, da to ni prav.. navkljub vsem verskim ali političnim indoktrinacijam.

Suženjstva nismo odpravili zaradi vere (Biblija ga odobrava!), temveč zaradi empatije do sočloveka.

https://www.youtube.com/watch?v=Edaz7CUAZg8

De omnibus disputandum..

Absolutizmi so vedno domišljijski. Različni romani, zgodbe jih prikazujejo:
The Handsmaid tale, Margaret Atwood
The Stepfords wifes, Ira Levin
1984, George Orwell
Živalska farma, George Orwell
Krasni novi svet, Aldous Huxley
Svet Znotraj, Robert Silverberg
Mesto žensk, Federico Fellini
Star Trek, Gene Roddenbbery
itd.

Svet sicer je pretežno patriarhalen, in v naši zgodovini je tudi brutalno bil.. a je za bogate in vplivne ženske vedno obstajal “paralelni svet”. Najsi bo zato, ker so jim to delno ali vso svobodo dajali moški (očetje, bratje, možje..).

Gre za to, da četudi imaš pravno absolutno moč nad žensko, “nema prava glasanja”, se zgodi, kot je že Atenski kralj rekel. Pa ženske in sužnji dejansko niso imeli pravic odločanja v tej prvi “demokraciji”.
Tudi drugače, ne oreš vsem ljudem ne moreš vsiliti nekega pravnega vedenja, ker v sebi prej ali slej začutijo, da to ni prav.. navkljub vsem verskim ali političnim indoktrinacijam.

Suženjstva nismo odpravili zaradi vere (Biblija ga odobrava!), temveč zaradi empatije do sočloveka.

https://www.youtube.com/watch?v=Edaz7CUAZg8
[/quote]

Paralelni svet je samo zlata kletka. Če si cenjena lastnina, si še vedno lastnina. Znak prestiža, kot
konj, sokol, avto.
Hvala lepa za tak paralelni svet, kjer še o sebi ne moreš odločati.
V praksi je bil patriarhat kar blizu absolutnega…včasih bolj, včasih manj.

Tudi moja teorija glede nastanka patriarhata temelji na “lastninjenju” žensk – verjetno so bile najbolj dragocen plen pri napadu na sosednje pleme ravno njihove ženske. Kako najbolj ponižati in premagati moškega? Poberi mu ženske.
In potem so jih začeli skrivati, zapirati, pokrivati…in tako gre to.

Paralelni svet je samo zlata kletka. Če si cenjena lastnina, si še vedno lastnina. Znak prestiža, kot
konj, sokol, avto.
Hvala lepa za tak paralelni svet, kjer še o sebi ne moreš odločati.
V praksi je bil patriarhat kar blizu absolutnega…včasih bolj, včasih manj.

Tudi moja teorija glede nastanka patriarhata temelji na “lastninjenju” žensk – verjetno so bile najbolj dragocen plen pri napadu na sosednje pleme ravno njihove ženske. Kako najbolj ponižati in premagati moškega? Poberi mu ženske.
In potem so jih začeli skrivati, zapirati, pokrivati…in tako gre to.
[/quote]

Ne govorimo o “pravilnosti”. Kjer vlada ena ali druga stran, ni pravičnosti ne enakopravnosti.

Govorimo o OBSTOJNOSTI
Nič ni večno. Vse se nenehno spreminja, premika, evolvira.

Obstojen zato noben sistem ne bo, ljudje napredujemo (Upam).
Posledično absolutizem ali enakopravnost enako nista obstojna (distrofija). Feminizem je tako, v smislu zagotavljanja enakopravnosti trajen proces.
Če pa rečemo, da vlada MATRIARHAT, pa ponovno feminizem ni obstojen, saj ne zagovarja več enakopravnosti, temveč prevlado. Če zgolj zamenjaš spol, se nič ni zato “popravilo”.

Z upanjem v človeštvo torej v smeri Star Treka, kjer so rase, religije, bitja in spola enakopravna (ampak na “telefonske klice” pa vseeno odgovarja ženska, črna za povrh?).

De omnibus disputandum..

Ne govorimo o “pravilnosti”. Kjer vlada ena ali druga stran, ni pravičnosti ne enakopravnosti.

Govorimo o OBSTOJNOSTI
Nič ni večno. Vse se nenehno spreminja, premika, evolvira.

Obstojen zato noben sistem ne bo, ljudje napredujemo (Upam).
Posledično absolutizem ali enakopravnost enako nista obstojna (distrofija). Feminizem je tako, v smislu zagotavljanja enakopravnosti trajen proces.
Če pa rečemo, da vlada MATRIARHAT, pa ponovno feminizem ni obstojen, saj ne zagovarja več enakopravnosti, temveč prevlado. Če zgolj zamenjaš spol, se nič ni zato “popravilo”.

Z upanjem v človeštvo torej v smeri Star Treka, kjer so rase, religije, bitja in spola enakopravna (ampak na “telefonske klice” pa vseeno odgovarja ženska, črna za povrh?).
[/quote]

Še nikjer nisem videla nobene težnje ali želje po matriarhatu, po mojem si ga niti predstavljati ne znamo.
V človeštvo pa tudi jaz upam, res sem nepopravljiv idealist.

Še nikjer nisem videla nobene težnje ali želje po matriarhatu, po mojem si ga niti predstavljati ne znamo.
V človeštvo pa tudi jaz upam, res sem nepopravljiv idealist.
[/quote]

Matriarhat in Patriarhat sta hipotetična sistema. Nedosegljiva absolutnost:
https://www.britannica.com/topic/matriarchy
https://www.britannica.com/topic/patriarchy

Resda smo okusili zgodovinsko in trenutno sisteme nagibajoče se v patriarhalno smer. Tudi Tora, Biblija in Koran dajejo pravice ženskam, ki pa niso na nivoj enakopravnosti, da ne bo napake (Ergo: potreba po feminizmu, ženskemu gibanju za enakopravnost).

De omnibus disputandum..

Matriarhat in Patriarhat sta hipotetična sistema. Nedosegljiva absolutnost:
https://www.britannica.com/topic/matriarchy
https://www.britannica.com/topic/patriarchy

Resda smo okusili zgodovinsko in trenutno sisteme nagibajoče se v patriarhalno smer. Tudi Tora, Biblija in Koran dajejo pravice ženskam, ki pa niso na nivoj enakopravnosti, da ne bo napake (Ergo: potreba po feminizmu, ženskemu gibanju za enakopravnost).
[/quote]

Torej je naslov teme…”matriarhat se ne more obnesti”, enako, kot se patriarhat (etično) ne more obnesti, feminizem naj bo pa gibanje, ki naj zagotovi, da ne pride ne do enega, ne do drugega.

Ne dolgo nazaj sem gledal film po resničnem dogodku, hčero in nečakinjo najbolj radikalnih feministk v zgodovini so vzgajale nune v sirotišnici, ker mama ni imela časa za to. Skratka, feministke so bile od nekdaj zelo “normalne”, pravic pa niso one nič izborile, ampak jih je postavil trg, ker je ženska boljša potrošnica, kot moški. O tem veliko piše Vesna Vuk Godina, ki je radikalnim feministkam trn v peti, čeprav je sama feministka.

Današnje feministke in feminizem pa ni nič drugega kot ena velika nedopustna sramota za ženske. Temu bi se morale ženske same upret in bi se moralo začet poudarjanje, na dopolnjevanju spolov, medsebojnem spoštovanju, ne sovraštvu, ker toliko so zakuhale današnje možačaste feministke, ki jim politika prikimava, da se je tu čisto izgubil kompas in gre vse v maloro.

A dokler vse to počnejo moški je pa ok? Ženskam uspe opozoriti nase v zadnjem stoletju ali še krajši čas, prej so pa vso zgodovino svet vrteli moški in je šlo marsikaj hudo v maloro.

Danes je feminizem še vedno potreben, in vedno bo. Gre za enakopravnost.

Besda “feminizem”, ki jo vi uporabljate, gre za primere ženskega koristoljublja, kjer pravne in ostale sisteme zlorabljajo za doseganje sebičnih ciljev.

Vsak sistem se lahko pretenta. Prevara. Pravilna besedea bi bila: prevarantke.

De omnibus disputandum..

New Report

Close