Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj se laže o zgodovini

zakaj se laže o zgodovini

Našla sem tistega pričevalca, o katerem sem pisala. https://www.rtvslo.si/pricevalci/oddaja/174391280

Človek pravi, da je Slovenija imela koncentracijska taborišča, v katera se je vsak dan prihajalo in iz njih odhajalo na drugi svet.

Partizanska straža ga je vrnjenega s strani Angležev prevzela z vlaka v Jesenicah, od koder je moral peš v Kranjsko taborišče. V taborišču je bilo kapacitete za nekaj manj kot 20.000 ljudi, bilo je skoz polno.

Partizani so bili Srbi in Črnogorci, torej poslani od Tita in ne Slovenci, ki bi se samoiniciativno organizirali.

V taborišče je prišel leta 1945 avgusta, več mesecev po koncu vojne torej.

Tam jih je čakalo stradanje, jedli so olupke in kašo, shujšal je iz 76 na 42 kg. To je bilo na srečo še ravno toliko, da je taborišče preživel, obnemogle so ubijali.

Ravno tako so ljudje umirali, ker je razhajal tifus, ker so glodali goveje kosti iz potoka, kamor so partizani metali kosti, ki so jim ostale od njihove hrane.

Najhuje je bilo to, ko so gledali, kako odhajajo v smrt drugi taboriščniki. Masa njih vsak dan.

Partizani so bili tudi plačani več, če so ubili več ljudi, dobili so nagrado.

Ker je bil mladoleten in nasilno mobiliziran v kraljevo četniško vojsko, so ga po še enem taborišču na Šentvidu izpustili, na odpustnici je podpisan Mitja Ribičič.

Korošec se boji zaradi tega pričevanja za svoje življenje, pravi da je komunizem še vedno v Sloveniji, da so na oblasti pač ves čas.

Kako gre to skupaj s trditvami Mira Cerarja in Tita Turnška, ki pravita, da smo z zgodovino opravili in da se nič hudega ni dogajalo, Tito pa absolutno s tem nič ni imel, da je bilo vse spontano in nesistematično? Imamo svojo lastno pamet? Tudi če Janša ali ostali posamezniki o tem lažejo, če smo sposobni logičnega sklepanja, živimo v gnili in usmrajeni državi ker ljudje zaradi lastne koristi volijo komuniste.

Še enkrat copy paste kaj pravita Cerar in Turnšek:

Kot smo že poročali, se je Miro Cerar Zvera lotil že marca. Obtožil ga je zavajanja, češ da je slovenska vlada na področju povojnih žrtev naredila veliko. Na Zverovo pobudo se je takrat odzval tudi predsednik Zveze združenj borcev NOB Tit Turnšek, ki mu je poslal pismo, v katerem ga je podučil, da med in po vojni ni bilo sistematičnega pobijanja s strani komunistične oblasti, ampak naj bi šlo za dejanja jugoslovanskih vojaških formacij, in sicer v kontekstu maščevanja za vse, kar so “kvizlinške” enote povzročile hudega med vojno.

Jože Bernik – domobranec, pa je kandidiral za predsednika, dobil celo nagrado za svoje delo. Narobe svet.

Seveda se dogajajo krivice, v vsakem sistemu so. Moj dedi je vedno rekel, tisti ki je močnejši, tisti dol tlači.
Kar se mene tiče, so eni katoličani pobijali druge katoličane. Kar je v nasprotju z vero. Pred vojno ni bilo nevernih, vsaj deklariranih ne.

No, zdaj pa verjetno že veš, zakaj lažeš? 🙂
(tudi polresnice so laž)

No, zdaj pa verjetno že veš, zakaj lažeš? 🙂
(tudi polresnice so laž)
[/quote]

katera moja trditev naj ne bi držala? da jo utemeljim če sem že napadena pisanja laži

Nasilnež je nasilen zato, ker je močnejši ja, ker si to lahko privošči. V medijih je toliko laži, da se človek težko znajde. Tu je končno mogoče odkriti eno prozorno laž, ne da bi rabil za to verjeti nasprotni strani.

Pa še nekaj za Primoža ali kdorkoli že je boss. Dajte te slike čez cel ekran, ker včasih se ne vidi, če je v daljavi za drevesi še kak avto, hrib, cesta, izložba…..jao jao jao

Domobranci so narod ščitili pred komunizmom tako, da so prejemali plačilo v rajhmarkah za to, da so nacistom pomagali nasilno izseljevat ljudi iz njihovih hiš, jih streljat kot talce in trpat v živinske vagone za koncentracijska taborišča. Toliko o tej resnici druge svetovne vojne.

Ena napaka v tvojem imenu, jajca.

katera moja trditev naj ne bi držala? da jo utemeljim če sem že napadena pisanja laži
[/quote]

Zanima me, kdo je skrbel za catering (za partizane) in če so vsakega 15. v mesecu dobivali plače? Hvala.

O moj bog, kakšen fanatizem in zavajanje ljudi. Pa saj se že desetletja piše o tej drugi strani zgodovine. Pričevanj je kolikor hočeš, žal pa ščuvanja tudi. Kdo bo pa verjel, da se ljudje bojijo pričat, če pišejo o splošno znanih stvareh.

Kolikor vem, je Zver dal pobudo, da se v okviru EU postavi pobitim v povojnih pobojih spomenik kot žrtvam genocida – nekaj takega – saj bi lahko njegovo izjavo kdo citiral in natančneje razložil, če že piše o Zveri in Cerarju, pa ni čisto jasno, kaj.

Problem definiranja pobitih je v tem, da so bile tukaj vključene tudi vojaške formacije, ki so pomagale pri genocidu nad Slovenci oz. vsem ostalimi jugoslovanskimi narodi. Ker pobijanje antifašistov in antinacistov pač je pomoč nacizmu in tudi tuji mediji so te formacije označili kot pronacistične in kolaborantske. Seveda je bil del ljudi tudi nedolžnih in so poleg vojne tudi povojni poboji ena velika tragedija, ampak domobranstvo in druge kolaborantske skupine niso bile nedolžne, že po svoji funkciji ne, kaj šele po dejanjih.

Po mojih prednikih je streljal pripadnik morilske domobranske organizacije Črna roka, po vojni se je pa vključil v Komunistično partijo, kako naj človek razume takšno ravnanje? Kako so se borili za demokratično Slovenijo ob pomoči nacizma?

Pobitih v povojnih pobojih se ne da izvzet iz konteksta vsega, kar se je dogajalo v vojni. To, kar se je dogajalo v okviru Komunistične partije ne more sprati odgovornosti kolaborantstva, ne more pa tudi umazati neštetih iskrenih ljudi, ki so se uprli nacizmu.

Raziskovanje grobišč in pokop ljudi je ena stvar, izsiljevanje nekega političnega priznanja, da je bilo domobranstvo oz. kolaboracija nekaj neproblematičnega ali celo herojskega, je pa druga stvar.

jaz te sprašujem zakaj laže današnja oblast o dogajanju v titovi jugoslaviji, če komunistov ni več in če je to zgodovina

ti pa odgovarjaš ker so bili domobranci med vojno bad guys?

Zanima me, kdo je skrbel za catering (za partizane) in če so vsakega 15. v mesecu dobivali plače? Hvala.
[/quote]

pravim že ves čas da pikico po pikici dobivamo informacije

najbrž pozna cerar odgovor na tvoje vprašanje če o zgodovini laže, že ve zakaj…ali pa turnšek

jaz te sprašujem zakaj laže današnja oblast o dogajanju v titovi jugoslaviji, če komunistov ni več in če je to zgodovina

ti pa odgovarjaš ker so bili domobranci med vojno bad guys?

pa kaj vpijete o teh domobrancih toliko, oni so bili umorjeni, če jim ni uspelo pobegnit..oni in cele njihove družine..so dobili kazen, pravično ali ne ne vemo, ker ne vemo, kaj točno se je dogajalo po vojni

mene zanima zakaj komunisti danes lažejo o komunistih po vojni

dva posta moram še preštudirat..tista dva ki se edina nanašata na uvodno temo..zakaj narod ne pozna zgodovine oz jih novodobni oblastniki futrajo z lažmi o njej

če se že gremo detektive in sami ugotavljamo kdo laže in kdo ne

arhivi so bili že večkrat omenjeni..tudi uničenje arhivov je dokaz, da titovi komunisti niso imeli čiste vesti, kakor tudi kučan&Co ne, če so jih dali uničiti..udba je odgovarjala neposredno kučanu

bi bilo treba zbrat vsa dejstva, arhive, zamolčana taborišča, laži o tem kako tito ni nič vedel o “maščevanjih” partizanov…da bi dobili nek pregled in bi bilo vsakemu takoj jasno kaj je na stvari

gledamo tv in kriminalke in filme o zanikanju hitlerjevih taborišč , imeli smo jih pa tudi sami in in in

in kaj je pri vsem skupaj največji hec..nimam časa študirat kdo je s kom sodeloval..mogoče kdaj

a vse to tolčenje po domobrancih…tito je bil zaveznik učenec prijatelj kolaborant whatever od stalina..celo vojno..zaveznik tistega ki je vojno začel in bil več kriv od hitlerja ker je zavzel več ozemlja kot hitler v letih 39-41 dokler se ni skregal s hitlerjem

tako da prosim nehajte z domobranci.domobrancev ne bi bilo če ne bi bilo stalina in hitlerja in tita…

sedaj je tema zakaj komunisti lažejo če niso nič krivi

zakaj pa se ne sme tolči po domobrancih in kdo kar naprej omenja spravo?

najprej jim mora biti žal za storjeno dejanje, ne pa se zgovarjati na cerkev, tita in naciste ostale, vsak v sebi ima moralni kompas, očitno je bil pri njih pokvarjen. Nekateri nacisti so bili tako ponosni na svoja dejanja, da so dokumentirali, zato sedaj obstajajo dokazi. Če ne bi še oni lahko rekli, da bo bili samo turisti. Poljska recimo jim je celo pomagala pobegniti v Argentino, pa vemo koliko ljudi so tam pomorili, tudi o tem so vodili evidence.

So bili izdajalci, celo ponosni na to, pa se lahko še tako sprenevedate. Vse ostalo je pa neverodostojno zavajanje brez dokazov. Povojni poboji so bili, lahko bi drugače izvedli, niso pa zločin.

Ne vem, od kje ti ideja, da komunistov ni več?


Jah, saj tudi partizanov ne bi bilo, če ne bi bilo Hitlerja, Stalina in Tita, se ti ne zdi?
Tako da te tudi jaz lepo prosim, da nehaš opletat s komunisti.
Kar se komunistov tiče, jih je največ v SDS-u, pa na njih naslovi svoje vprašanje, ki se glasi: zakaj komunisti lažejo, če niso nič krivi.
Nas pa, ki smo potomci od domobrancev pomorjenih dedov in babic, pač ne moreš prepričati, da so bili domobranci nekakšno združenje skavtov.


Jah, saj tudi partizanov ne bi bilo, če ne bi bilo Hitlerja, Stalina in Tita, se ti ne zdi?
Tako da te tudi jaz lepo prosim, da nehaš opletat s komunisti.
Kar se komunistov tiče, jih je največ v SDS-u, pa na njih naslovi svoje vprašanje, ki se glasi: zakaj komunisti lažejo, če niso nič krivi.
Nas pa, ki smo potomci od domobrancev pomorjenih dedov in babic, pač ne moreš prepričati, da so bili domobranci nekakšno združenje skavtov.
[/quote]

tudi tiste, katerim so “partizani” pomorili dedke in babice bo težko prepričat, da so se vsi partizani borili proti okupatorju…

Sprava bo šele, ko bodo označena tudi vsa belogardistična in domobranska morišča civilistov in partizanov. Se pravi – vsaka druga slovenska vas.

lej če hočeš tolčt po domobrancih si odpri novo temo..ti in vsi ostali komunisti

tu v tej temi eni ateistki ki ni na nobeni strani prosim razjasni zakaj naša oblast trdi da je šlo za s strani države neorganizirana maščevanja, če sami niso komunisti

ker zdaj v bistvu pišete da lažejo ker so bili domobranci na strani nemcev

ali si želela povedati kaj drugega..potem dopolni..ker sedaj se tvoje pisanje bere tako:)

no smo že bližje resnici

torej so komunisti in lažejo tisti ki pravijo da jih ni več?


Jah, saj tudi partizanov ne bi bilo, če ne bi bilo Hitlerja, Stalina in Tita, se ti ne zdi?
Tako da te tudi jaz lepo prosim, da nehaš opletat s komunisti.
Kar se komunistov tiče, jih je največ v SDS-u, pa na njih naslovi svoje vprašanje, ki se glasi: zakaj komunisti lažejo, če niso nič krivi.
Nas pa, ki smo potomci od domobrancev pomorjenih dedov in babic, pač ne moreš prepričati, da so bili domobranci nekakšno združenje skavtov.
[/quote]

jaz pravim da je tito bil zaveznik krivca za drugo svetovno vojno ti pa praviš da njegove vojske ne bi bilo če ne bi bilo njega samega? 🙂

đizus

ostalega se mi sploh ne da komentirat

no smo že bližje resnici

torej so komunisti in lažejo tisti ki pravijo da jih ni več?
[/quote]

Seveda so. In ne se slepit, da ne bo več nobenega komunističnega prevrata ali revolucije. Da je komunizem mrtev in podobne neumnosti. Zgodovina se ponavlja.

Tudi domobranci so bili zavezniki, pravzaprav vazali krivca za drugo svetovno vojno. Očitno so bili vsi na isti strani. Zakaj so se sploh klali?

ker slovenc mori Slovenca, brata?

New Report

Close