Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj se laže o zgodovini

zakaj se laže o zgodovini


Cerkev se lahko opraviči, preživeli domobranci, tisti ki na to temo nabirajo politične točke. Sicer pa zgodovino pišejo zmagovalci. V Barbarinem rovu so pa četniki in ustaši, ki so bežali v Avstrijo. Sicer pa so bili tudi za Britance domobranci golazen in so jih nazaj poslali, čeprav so vedeli kaj jih čaka. Sicer pa so tudi v moji družini bili domobranci.
[/quote]

Preživelih domobrancev ni. Do zadnjega so jih vse pobili.
Smo preverili.
Tisti, ki so baje nekje po svetu, niso domobranci.
Lojze Peterle ni eden izmed njih, je podtaknjen UDBOVEC. Janša in njegovi enako. Sami rdečkarji in skriti pankrti s spremenjeno identiteto.

Če domobranci niso bili za naciste, zakaj so jim potem prisegli? In vzeli od Nemcev uniforme in orožje?
[/quote]
Lej, tole je osnovno od osnovnega: domobranci nikjer in nikdar niso bili za nacizem ali za Nemčijo. Domobranci so se bojevali proti komunizmu v Sloveniji. Nikjer ne omenjate revolucije, čeprav je to najvažnejše. Komunistična revolucija. In vsaka revolucija sproži protirevolucijo. Revolucionarji s množičnim terorjem začenjajo dvigovati upor proti sebi. To je glavni začetni moment komunistične revolucije. To so najosnovneješe zadeve. Komunisti so HOTELI odpor proti njim. In HOTELI so, da bodo orožje vzeli od okupatorja.
Ne vem zakaj tule pišete, če niti najmanjše volje nimate, da bi se seznanili z osnovnimi zadevami. In teh zadev se ne išče po zgodovinskih učbenikih za slovenske šole, ampak se išče po tozadevni literaturi zgodovinopisja. O tem piše celo najbolj kredibilen partizanski zgodovinar dr. Metod Mikuž.
Brez znanja ni nič! Ostane le nafilanost od komunističnega režima, ki ga je treba preko literarure spoznati do obisti. Treba je vedeti, da je komunizem mnogo strašnejši od nacizma. O tem pričajo milijoni in milijoni in milijoni mrtvih, na smrt izmučenih od suženjskega dela v Sibiriji, se pravi, v Sovjetski zvezi. Tu se je začelo. Te dni (ravno danes) je stota obletnica začetka enega najstrahotnješih svetovnih režimov.

Tvoj odgovor samo pove, da ne poznaš zgodovine. Ne poznaš tistega, kar je bilo ZAMOLČANO!
[/quote]
pa kaj pišeš neumnosti?

a sem napisala zgodovino svoje familije? iz prve roke vem vse točno, kaj se je mojim dogajalo in zgodilo. Si ti napisal zgodovino svoje? Od kje takšno sovraštvo? Si bil poleg?

MOji so se z lastno usodo že davno pomirili in jo sprejeli, nikdar pogrevali in kot sem rekla ne zastrupljali s sovraštvom svojih otrok in vnukov.
Men je zate sicer vseeno, ampak moti me, ker mladino zastrupljate s temi neumnostmi. Raje jih opremite za boljše življenje v prihodnosti, ne pa stalno pogreat to preteklost, katero ste po možnosti sam na netu nekaj prebrali in v resnici lastne izkušnje sploh nimate.


Lej, tole je osnovno od osnovnega: domobranci nikjer in nikdar niso bili za nacizem ali za Nemčijo. Domobranci so se bojevali proti komunizmu v Sloveniji. Nikjer ne omenjate revolucije, čeprav je to najvažnejše. Komunistična revolucija. In vsaka revolucija sproži protirevolucijo. Revolucionarji s množičnim terorjem začenjajo dvigovati upor proti sebi. To je glavni začetni moment komunistične revolucije. To so najosnovneješe zadeve. Komunisti so HOTELI odpor proti njim. In HOTELI so, da bodo orožje vzeli od okupatorja.
Ne vem zakaj tule pišete, če niti najmanjše volje nimate, da bi se seznanili z osnovnimi zadevami. In teh zadev se ne išče po zgodovinskih učbenikih za slovenske šole, ampak se išče po tozadevni literaturi zgodovinopisja. O tem piše celo najbolj kredibilen partizanski zgodovinar dr. Metod Mikuž.
Brez znanja ni nič! Ostane le nafilanost od komunističnega režima, ki ga je treba preko literarure spoznati do obisti. Treba je vedeti, da je komunizem mnogo strašnejši od nacizma. O tem pričajo milijoni in milijoni in milijoni mrtvih, na smrt izmučenih od suženjskega dela v Sibiriji, se pravi, v Sovjetski zvezi. Tu se je začelo. Te dni (ravno danes) je stota obletnica začetka enega najstrahotnješih svetovnih režimov.
[/quote]

domobranci se borili proti komunizmu, veliko molili in čakali da nas osvobodijo zavezniki. da pa so si zapolnili čas od ene maše do druge, so malo kolborirali


pa kaj pišeš neumnosti?

a sem napisala zgodovino svoje familije? iz prve roke vem vse točno, kaj se je mojim dogajalo in zgodilo. Si ti napisal zgodovino svoje? Od kje takšno sovraštvo? Si bil poleg?

MOji so se z lastno usodo že davno pomirili in jo sprejeli, nikdar pogrevali in kot sem rekla ne zastrupljali s sovraštvom svojih otrok in vnukov.
Men je zate sicer vseeno, ampak moti me, ker mladino zastrupljate s temi neumnostmi. Raje jih opremite za boljše življenje v prihodnosti, ne pa stalno pogreat to preteklost, katero ste po možnosti sam na netu nekaj prebrali in v resnici lastne izkušnje sploh nimate.
[/quote]

“…ker mladino zastrupljate s temi neumnostmi.”

Zgodovina NI NEUMNOST! Svojo zgodovino moramo poznati!!!!! Zlasti še, ker kaj tako hudega v vsej zgodovini še nismo doživeli. V borih dveh mesecih so komunisti zdesetkali svoj lasten narod. Pa to ni sovrašrvo, je le ugotovitev in žalostna resnica. In to resnico in še marsikaj drugega so nam s pretnijo kazni zamolčevali in jo še danes zamolčujejo.
Jaz sem star, rojen med vojno. Človek z empatijo in z strastjo do resnice, bo iskal, kaj se je zgodilo z njegovim narodom. In to jaz počnem.

Zakaj so se domobranci “borili” samo proti komunistom, ne pa tudi proti nacistom, ki so streljali njihove rojake kot talce, jim požigali hiše, prisilno izseljevali in vozili v koncentracijska taborišča? A so bili ti zločini kaj manjši od komunističnih? Pa so vseeno kolaborirali z zločinci ,jim prisegali zvestobo in sodelovali v zločinih.

“…ker mladino zastrupljate s temi neumnostmi.”

Zgodovina NI NEUMNOST! Svojo zgodovino moramo poznati!!!!! Zlasti še, ker kaj tako hudega v vsej zgodovini še nismo doživeli. V borih dveh mesecih so komunisti zdesetkali svoj lasten narod. Pa to ni sovrašrvo, je le ugotovitev in žalostna resnica. In to resnico in še marsikaj drugega so nam s pretnijo kazni zamolčevali in jo še danes zamolčujejo.
Jaz sem star, rojen med vojno. Človek z empatijo in z strastjo do resnice, bo iskal, kaj se je zgodilo z njegovim narodom. In to jaz počnem.
[/quote]

ti kar počni, ostale pa pusti pri miru, naj sami poiščejo, če bodo želeli in kar bodo želeli. Pri takih dogodkih resnica nikdar ni ena sama, to so vpleteni ljudje spregledali že zdavnaj in pustili zgodovino zadaj, se pomirili, sprejeli in živijo naprej. Je to res težko razumet?

niso se mogli ker so jim bili všeč mladi strumni blont nemški fantje. od njih so ga radi dobili v ritko

ti kar počni, ostale pa pusti pri miru, naj sami poiščejo, če bodo želeli in kar bodo želeli. Pri takih dogodkih resnica nikdar ni ena sama, to so vpleteni ljudje spregledali že zdavnaj in pustili zgodovino zadaj, se pomirili, sprejeli in živijo naprej. Je to res težko razumet?
[/quote]

Kako si zadrta komunistka!
Očeta so vam pohabili, še prej vse spravili ob imetje, pa jih še vedno zagovarjaš.

Ker ne veš, da so tile zmazki tujci. Za pomor jim je vsak dobrodošel, partizan ali domobranec, glavno, da je domočjub.
Oba sta njihovi žrtvi. Danes počnejo isto z razdvajanjem ljudi in ščuvanjem proti slovenstvu.
Ne opaziš enakega vzorca?

Kako si zadrta komunistka!
Očeta so vam pohabili, še prej vse spravili ob imetje, pa jih še vedno zagovarjaš.

Ker ne veš, da so tile zmazki tujci. Za pomor jim je vsak dobrodošel, partizan ali domobranec, glavno, da je domočjub.
Oba sta njihovi žrtvi. Danes počnejo isto z razdvajanjem ljudi in ščuvanjem proti slovenstvu.
Ne opaziš enakega vzorca?
[/quote]

pa kaj je s tabo narobe, si bebav ali samo ne razumeš napisanega?

in eni in drugi so nam naredili veliko slabega, bo zdej šlo?
in kaj hočeš, da naj bom zdej histerična in živčna v sedanjosti za nekaj, kar se je dogajalo pred več kot 70timi leti in naj še otroke s tem morim?

ti res ni jasno da če so se moji, katerim so se krivice osebno dogajale lahko pobrali in normalno zaživeli, bom jaz seveda tudi, ker ne želim da me nekaj iz preteklosti vleče nazaj.

še vedno ne vem kako si ti osebno vpleten v povojno dogajanje, če sploh ….

in kako tipično, če se nekdo z vami ne strinja je pa komunist :-))) patetični ste res.

pa kaj je s tabo narobe, si bebav ali samo ne razumeš napisanega?

in eni in drugi so nam naredili veliko slabega, bo zdej šlo?
in kaj hočeš, da naj bom zdej histerična in živčna v sedanjosti za nekaj, kar se je dogajalo pred več kot 70timi leti in naj še otroke s tem morim?

ti res ni jasno da če so se moji, katerim so se krivice osebno dogajale lahko pobrali in normalno zaživeli, bom jaz seveda tudi, ker ne želim da me nekaj iz preteklosti vleče nazaj.

še vedno ne vem kako si ti osebno vpleten v povojno dogajanje, če sploh ….

in kako tipično, če se nekdo z vami ne strinja je pa komunist :-))) patetični ste res.
[/quote]

Kdo so ti oboji pravzaprav?

Kdo so ti oboji pravzaprav?
[/quote]

Slabo bereš ali samo ne razumeš o čem piše?

… da nekaterim ni jasno, kar je jasno celemu svetu se mi ne da… mogoče le ena moja resnica, takrat so domobranci pred zid postavili mojega šestletnega očeta in njegovega očeta, v zadnjem trenutku je nekdo prijel za cevi in zaustavil eksekucijo mojega očeta, takrat otroka, strel v glavo je dobil le moj stari oče !!!?
In sedaj v samostojni Sloveniji ti od ne vem kje vzeti vsi potomci teh domobrancev serjejo po tej naši deželi… koliko časa še ???

Slabo bereš ali samo ne razumeš o čem piše?
[/quote]

Verjetno oboje, lahko ti pojasniš?

Verjetno oboje, lahko ti pojasniš?
[/quote]
Tako kot jaz si lahko prebereš zgornji tekst. Razumljivo piše.
(če si preleno, ti ne morem pomagati, če preneumno na žalost še toliko manj). 🙁


Tako kot jaz si lahko prebereš zgornji tekst. Razumljivo piše.
(če si preleno, ti ne morem pomagati, če preneumno na žalost še toliko manj). 🙁
[/quote]

Vedno nekaj ponudiš, da potem lahko nevrotično pedagogiziraš, ko ponujeno odmakneš?
In vedno preskočiš na nevrotično pohabljanje našega jezika?
Te to tudi seksualno zadovolji ali le kompenziraš čustvene primanjkljaje?

Vedno nekaj ponudiš, da potem lahko nevrotično pedagogiziraš, ko ponujeno odmakneš?
In vedno preskočiš na nevrotično pohabljanje našega jezika?
Te to tudi seksualno zadovolji ali le kompenziraš čustvene primanjkljaje?
[/quote]

Verjamem, da si bolno, ampak navodila, da si preberi tekst zgoraj pa vseeno razumeš? Ne?
Pa nič, zdravila bo treba vzeti, ane, lahko noč.

Verjamem, da si bolno, ampak navodila, da si preberi tekst zgoraj pa vseeno razumeš? Ne?
Pa nič, zdravila bo treba vzeti, ane, lahko noč.
[/quote]

Ti kar, da ne pozabiš. Pa tako lepo je bilo s tabo kramljati, ko nisi prijavljena.
Še kdaj se pošlepaj name, ko boš na koleščkih, boš lažja za nosit.
Na dozo ne pozabit.

Daj, nehaj lagat!

Ko te bodo elitniki eliminirali, rečejo likvidirali, boš vedela kaj si v življenju zamudila.
Ker bodo rekli, da si si zaslužila biti zmasakrirana.
Lahko pa že sedaj zbežiš po legalni poti, te nihče ne ovira.
[/quote] vedno se obračuna po vojni z nasprotniki in izdajalci. Če bi se znašla kdaj znašla tako bi se prej sama ubila.

vedno se obračuna po vojni z nasprotniki in izdajalci. Če bi se znašla kdaj znašla tako bi se prej sama ubila.
[/quote]

Kar niso zmasakrirali folka med vojno, so ga po njej.

Kakšni izdajalci so bili otroci, ženske in starci?
Ko so jih nagnali s Koroške v Slovenijo nazaj, so kar potlačili zraven še ljudi od tam, večinoma ženske s ceste, pričevanje tamkajšnjih prič.
500 000 betežnih, otrok in žensk, brez orožja.
Zraven še 100 000 zajetih vojakov.

Moški so bili primorano mobilizirani ali v partizane ali v nemško vojsko.
Razen žensk, otrok in starih, ni bilo nikogar.

Kje so potem izdajalci?

Moja učiteljica zgodovine ni nikoli govorila o številkah, so stvar propagande. Izdajalci so vsi, ki so kolaborirali z nacisti in fašisti. Lovci na nacisti so še sedaj aktivni.

nima smisla debatirat če ne vem koliko ljudi sploh piše

recimo prva replika je bila od komunajzarji gledajo izza vsake kante ali nekaj takega

ga vprašam kaj je laž, s čim se ne strinja

nobenega odgovora

pet strani..nič

grem zdaj počasi od prve do zadnje strani probavat če se bo kateri od komunistov potrudil odgovoriti na vprašanje..bomo videli jutri

tule le poziv tistemu ki kritizira medij in ne vsebine naj se izjasni kaj je zanj laž

nič se ni zgodilo samo od sebe, komunisti so imeli taborišča isto kot hitler

na tv slo je eden od pričevalcev povedal da mu je dvakrat uspelo ubežati gotovi smrti v takem taborišču

ljudi so stradali in mučili

on je bil eno leto v takem taborišču

a ti praviš da tito ni vedel za ta taborišča?

da je ta enormen logistični proces potekal brez njegove vednosti?

da so vozili ljudi na raznorazna morišča po celi sloveniji samoiniciativno brez njegovih navodil koga kam in kako?

da so ustavljali vlake, ki so vozili otroke na varno kar neki partizani sami od sebe? in te otroke prepeljali na morišča in jih je strojevodja kar ubogal in kar sami so tam otroke pomorili in zakopali?

po celi sloveniji so grobišča, še prav vsako novo traso za ceste, ki so jo izkopali, so naleteli na trupla

povsod so trupla a tito ni vedel nič o tem?

Številke so zbrali Avstrijci v državni raziskavi skupaj s Hrvati, so kar javne, lecpri nas ne smejo biti, se ve, čemu ne.

500 000 Slovencev in ostalih Balkancev je pa res ogromno izdajalcev, sploh od starih, žensk in otrok.
Kaj pomeni zraven še 100 000 zajetih vojakov, zmasakriranih v mirnodobskem času, ko je bil že podpisan mir, konec vojne, jecpa še posebno vprašanje.
Brez zajetih častnikov in oficirjev, ki so bili umorjeni v Mariboru.

To so izjavile priče, ki so pri teh umorih sodelovale, skoraj štiri desetletja nazaj.
O civilistih Korošcev, ki so jih kar s ceste priključili koloni, ki so jo Angleži napotili nazaj v Slovenijo, pa govorijo priče še sedaj, ker so še žive.
O tem se pri nas seveda zopet nič ne ve.
Zgodovinarji pa molčijo, ker morajo.

Za dve Ljubljani izdajalcev. Pretežno otrok, starcev in žena.
Res ima UDBA in njen podmladek s čim oprerirati.
Dekliške kitke iz Hude jame, bojmo se jih, veliki otroški izdajalci.

Največji dve klavki, ki sta te ljudi klali, Milka Planinc in Zdenka Armić Kidrič, sta brez kakršnega sojenja mirno umrli kot pazi! Narodni herojinji.
In Janez Janša, sin največjega krivca za to in klavca Penezića Krčuna, se danes skriva za domoljubljem.
No, pa smo našli izdajalce. Ki niti Slovenci niso!
Potemtakem nam je vsem jasno, kje še vedno živimo.

New Report

Close