Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se širijo teorije zarote, da se električni avtomobili ne splačajo?

Zakaj se širijo teorije zarote, da se električni avtomobili ne splačajo?

Če avto uporabljaš v glavnem za kratke razdalje in uspeš uporabljati poceni/brezplačne polnilnice potem verjamem, da je neka računica, čeprav nihče ne ve koliko časa bo zdržala baterija in podobno.

 

Avto se trenutno predvsem izplača kot službeni avto, ki se uporablja v privat namene, saj se nična boniteta nekako izenači z  precej višjo nabavno ceno avtomobila.

 

Drugače pa zadeva še vedno ostaja precej nišna, kar bo predvidoma ostalo tudi v bodoče, ko lahko pričakujemo 100-150 % povečanje cene elektrike, ki gotovo ne bo blagodejno vplivalo na nove nabave.

Toliko kolikor cenijo 10 let staro, obrabljeno Teslo bi jaz mogoče pripravljen dat za novo. Pa nisem teslo, da bom dal tolk za staro Teslo.

Ja, cene so res odbite. Po drugi strani pa je malo nazaj kolega kupil pet let starega Leafa iz tujine. Pa je res zadovoljen z njim. Drugi ima pa električnega Golfa in za tistih 25 km na dan, kolikor ima do službe, je super.

Tesle pa res imajo cene, da dol padeš. Pa bohnedaj, da jo rukneš – že zavarovanje je svinjsko drago, rezervni deli pa tudi.

Problem je, da so edino igračke s kratkim dosegom poceni. Resni avti so se pa podražili. Jaz imam Hyundai s 400km dosega in cena tega je šla precej gor. Moj je bil še kar ugoden, s ceno za novega kot hočejo za tistole teslo iz oglasa.

New Report

Close