Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?

Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?

Kar v tron se postavi, tja edino pašeš! Sama hvala, cena mala!!!
Kaj tebe briga, kaj delamo ostali Slovenci?
Kaj si ti? Zame vase zagledano tele, ki vse okoli sebe daje v nič!
Jaz sem na zemlji, ti pa letaš kot furija in zaničuješ druge!
[/quote]
Slaboumno bitve, nehaj si delati sramoto. Ce hoces slisati samo duvanje na svoj mlin prepotentne lokalpatriotske zaplankanosti se raje drzi svojega kroga vascanov, ki jih je povozil cas. Tu pa bos slisala tudi mnenje koga, ki za razliko o tebe Slovenijo zmorejo videti malo sire in predvsem realneje.

Kar v tron se postavi, tja edino pašeš! Sama hvala, cena mala!!!
Kaj tebe briga, kaj delamo ostali Slovenci?
Kaj si ti? Zame vase zagledano tele, ki vse okoli sebe daje v nič!
Jaz sem na zemlji, ti pa letaš kot furija in zaničuješ druge!
[/quote]

Nima se smisla prepirat s takimi. Po Sloveniji pljuvajo predvsem tisti, ki nikoli ne potujejo izven Slovenije ali pa kvečjemu do Hrvaške. Tisti pa, ki so razgledani in so videli še kaj več sveta pa ne kvasijo takih neumnosti.
Žaljenje in poniževanje, prostaškost, je pa itak značilnost ljudi s slabo samopodobo, zagrenjenih, neuspešnih, nevoščljivih. Kdor ima vse pošlihtano, ne bo visel na monu in žalil ljudi.

Ljubljana je še kako posebna.
V monarhiji je bila eno najvažnejših glavnih mest.


Slaboumno bitve, nehaj si delati sramoto. Ce hoces slisati samo duvanje na svoj mlin prepotentne lokalpatriotske zaplankanosti se raje drzi svojega kroga vascanov, ki jih je povozil cas. Tu pa bos slisala tudi mnenje koga, ki za razliko o tebe Slovenijo zmorejo videti malo sire in predvsem realneje.
[/quote]
Zaplankanci tvojega kova se najdejo vsepovsod po svetu. Vecina je taksna. Povelicujejo svoj zaplanec kot da je naj naj svetovna atrakcija. A pojma o pojmu nimajo kako ljudje zunaj tega zaplanka ta zaplanek vidijo, s tem, da zanj tako niti slusali se niso, kaj sele, da bi se jim zdelo vredno priti pogledati. Razen radkih. Bodite mako realni, folk. Do nedavnega so v tem prednjacili sploh Hrvati. In zaplankani cevapi, ki se predvsem ali izkljucno tam hodijo rostiljat na plazo kakegacenenega kampa ali kvazi “apartmana”.


Eno najvaznejsih glavnih mest v monarhiji? Wow! Ze vidim kako iz Juzne Amerike in Azije pakirajo kufre za dvotedenski obisk tega svetskega cuda, lol.

Pa to vam ravno pravim. Kje je tu realnost??

Saj bi se z veseljem po dolgem casu sprehodil ob Ljubljanici, ipd. In tudi za turiste je to lepo dozivetje. Nikakor ne zelim dajati Slovenije kot turisticne destinacije v nic. Le to nerealno neosnovano duvanje s pomembnostjo destinacije se mi zdi cisto mimo. Najbrz se pocutim kot Ljubljancan, ki mu nekdo iz Sevnice nabija s fenomenalno turisticno ponudbo Sevnice. Saj ne ve, ce bi jokal al se smejal.

Lepota je v očeh (in možganih) opazovalca. Če imaš oči in kaj med ušesi, se odločiš sam, ostali potrebujejo potrditev (in navodila), če ne v živo pa na netu, ali vsaj v obliki računa.

podpis

[/b]
Mah… 😀

Kulinarika? Slovenska kuhinja ni nic wow. Ne po prepoznavnosti, razsirjenosti ali slovesu zunaj meja, da gre za dobro ali kaj ze. Ne po tem, da je ekstra zdrava. Ne po tem, da je presezek v kateremkoli pomenu. V bistvu je slovenska kuhinja kmetarska, nesofisticirana. Pa tega ne mislim kot nujno slabo. Ampak, ko take pisete, vem kako pristranski ste. Ste ze po svetu naleteli na kaksno slovensko restavracijo v katero so masovno hodili gostje izven obmocja ex-Yu? Jaz se ne. Se v Cleavelandu imajo v eni do nedavno SLO restavraciji bolj Yugo hrano kot slovensko. Se pateticna mongolska hrana je bolj razsirjena po svetu od slovenske. Tu pa jo izpostavljas kot nek Titov pionircek. Saj jaz se vedno sanjam to ali ono “slovensko” jez, ker sem pac tam odrasel, pridobil okus za to ali ono jed, ampak se vedno znam neskoncno bolj realno oceniti kje v svetovnem merilu kotira slovenska hrana. Tam nekje med mnozico neprepoznavnih, nic posebnega, kuhinj.

Se vse to duvanje po silni slovenski raznolikosti, je tak tak. Cesa vse ni na tem svetu. Placer county v Kaliforniji je se bolj oh in sploh v tem oziru, pa gre za primerljivo velikost. Pa za njega se slisali niste. Sploh pa obstaja raznolikost v se toliko enih tretjih aspektih, ki so vecini vas popolnoma neznane. Le izpostavljate “svojo” raznolikost kot merilo za wow.

Slovenci ne slovimo niti kot neki uber prijazni. Na katerem utopicnem planetu zaplankanosti to zivis? Slovenija je vec ali manj dezela zategnjenih surl. Ko sem pred leti po dolgem casu par mesecev prezivel v Sloveniji, se mi proti koncu vec ravno tako ni dalo razdajati pozitivne energije. Ljudje so, kakorkdaj, sicer veseli te energije, dovzetni, pozitivno presenečeni, bi rekel, da bi pa sami bili taki, kje pa, le izjeme. Govorim o dinamiki med neznanci. Zato pa je kot je. Dezela zategnjenih naspidiranih surl.

To lokalpatriotsko povzdigovanje Slovenije v neke visave je eno tako samozaslepljevanje. Slovenija ima dolocene pluse in minuse, tako ljudje in infrastruktura ter zivljenski, ekonomski, solski, zdravstveni, pravni, politicni, … “sistemi”. Ni pa nic wow v svetovnem merilu. Pec, se ena nepomembna, “brezvezna” drzava, ki je veliki vecini Slovencev seveda lepa in krasna, raznolika, z dobro hrano, itd. Ampak to je striktno slovenski pogled. Objektivno pa ni v svetovnem merili nic wow. Tako kot ni hrvaska obala s svojo pateticno ponudbo noben presezek. Bol na Bracu kot nek simbol hrvaske obale je brezvezen v primerjavi ztisoci Maldivskih otokov, npr. Skratka, malo realnega pogleda vam ne bi skodilo. To onaniranje na wow Slovenija je odraz slepega lokalpatriotizma in zaplankanosti.
[/quote]

Haha ti pa serješ

Naša mesta so res bedna. Ampak naravo imamo pa krasno.

Ni res, da je povsod enako. Nimamo niti nobene zelo dolge ali široke reke, niti pretirano visokega gorovja, nimamo milijonskega mesta, nimamo puščave, nimamo klifov, nismo znani kot dežela jezer kot Finska, naše morje i nije nešto, nimamo kakšnioh zelo znamenitih izkopanin, niti kakšne blazno znane cerkve..

O tem pišem. meni je čisto jasno, zakaj hodijo turisti v ZDA, Italijo, na Škotsko, Finsko, v Rusijo, Avstralijo. Kaj naj bi videli pri nas pa mi ni jasno. Smo eo tako čisto povprečje. Kot ena Slovaška.

Začuden si samo zato, ker si nerazgledan.

Ti pa daješ primerjave. Kje na svetu najdeš področje z 20 000 kvadratnimi kilometri, kjer je natlačeno vse od dolge široke reke, visokega gorovja, milijonskega mesta, jezera, puščave …?

Po tvoje bi morala ena mala Slovenija imeti vse, kar ima en cel kontinent, da bi bila zanimiva? Take absurdne zahteve do Slovenije, v tujini se pa vozarite dvesto kilometrov daleč od ene same zanimivosti do druge.

Ko vas berem kako ste začudeni nad tem, da nekatere turiste zanima Slovenija, se sprašujem, če ste sploh naredili SŠ?
Kdor je končal SŠ, bi pa moral vsaj približno vedeti v čem je Slovenija lepa in posebna. Pa ne, ni to LJubljana in to ni Bled. Je pa v marsičem drugem izjemno posebna. Namigujem seveda na naravo.


Mah… 😀

Kulinarika? Slovenska kuhinja ni nic wow. Ne po prepoznavnosti, razsirjenosti ali slovesu zunaj meja, da gre za dobro ali kaj ze. Ne po tem, da je ekstra zdrava. Ne po tem, da je presezek v kateremkoli pomenu. V bistvu je slovenska kuhinja kmetarska, nesofisticirana. Pa tega ne mislim kot nujno slabo. Ampak, ko take pisete, vem kako pristranski ste. Ste ze po svetu naleteli na kaksno slovensko restavracijo v katero so masovno hodili gostje izven obmocja ex-Yu? Jaz se ne. Se v Cleavelandu imajo v eni do nedavno SLO restavraciji bolj Yugo hrano kot slovensko. Se pateticna mongolska hrana je bolj razsirjena po svetu od slovenske. Tu pa jo izpostavljas kot nek Titov pionircek. Saj jaz se vedno sanjam to ali ono “slovensko” jez, ker sem pac tam odrasel, pridobil okus za to ali ono jed, ampak se vedno znam neskoncno bolj realno oceniti kje v svetovnem merilu kotira slovenska hrana. Tam nekje med mnozico neprepoznavnih, nic posebnega, kuhinj.

Se vse to duvanje po silni slovenski raznolikosti, je tak tak. Cesa vse ni na tem svetu. Placer county v Kaliforniji je se bolj oh in sploh v tem oziru, pa gre za primerljivo velikost. Pa za njega se slisali niste. Sploh pa obstaja raznolikost v se toliko enih tretjih aspektih, ki so vecini vas popolnoma neznane. Le izpostavljate “svojo” raznolikost kot merilo za wow.

Slovenci ne slovimo niti kot neki uber prijazni. Na katerem utopicnem planetu zaplankanosti to zivis? Slovenija je vec ali manj dezela zategnjenih surl. Ko sem pred leti po dolgem casu par mesecev prezivel v Sloveniji, se mi proti koncu vec ravno tako ni dalo razdajati pozitivne energije. Ljudje so, kakorkdaj, sicer veseli te energije, dovzetni, pozitivno presenečeni, bi rekel, da bi pa sami bili taki, kje pa, le izjeme. Govorim o dinamiki med neznanci. Zato pa je kot je. Dezela zategnjenih naspidiranih surl.

To lokalpatriotsko povzdigovanje Slovenije v neke visave je eno tako samozaslepljevanje. Slovenija ima dolocene pluse in minuse, tako ljudje in infrastruktura ter zivljenski, ekonomski, solski, zdravstveni, pravni, politicni, … “sistemi”. Ni pa nic wow v svetovnem merilu. Pec, se ena nepomembna, “brezvezna” drzava, ki je veliki vecini Slovencev seveda lepa in krasna, raznolika, z dobro hrano, itd. Ampak to je striktno slovenski pogled. Objektivno pa ni v svetovnem merili nic wow. Tako kot ni hrvaska obala s svojo pateticno ponudbo noben presezek. Bol na Bracu kot nek simbol hrvaske obale je brezvezen v primerjavi ztisoci Maldivskih otokov, npr. Skratka, malo realnega pogleda vam ne bi skodilo. To onaniranje na wow Slovenija je odraz slepega lokalpatriotizma in zaplankanosti.
[/quote]

Koga brigajo tvoj manjvrednostni kompleksi, ki so zaplankost, da, kakor tvoje negativistične muhe, cinizem in nerganja, ostani ti lepo v USA pri svojem mastnem hamburgerju pa se ne obremenjuj z našo lepo deželo in tudi fajnimi ljudmi, ker takšne najdeš povsod po svetu… 😉

Tujci pač Slovenijo skupaj z njihovimi prebivalci, torej nami, vidijo kot izjemno čudovito deželo, kot še vedno relativno skrit turistični biser.
https://www.youtube.com/watch?v=GQmuPCBjdD8

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Dajte no. Kamorkoli potujem, ne grem tja zato, da bom na malem področju odkril tako gorovje, kot morje in panonsko nižino.

Imamo srečo, da smo sploh komu zanimivi. Samo to pravim. ker jaz sigurno ne bom obiskoval kot turist Estonije, Listve, Latvije, Gruzije, večina vas tudi ne. Probajte izhajati iz sebe in si odgovorite, ali bi obiskali eno tujo Slovenijo.


Ce bi kdo gledal spisek drzav, ki sem jih jaz obiskal, saj ne da obstaja, bi se najbrz tudi cudil kaj je tam za videti ali kaj ze. Samo, kot receno, vsepovsod se najde kaj kar je dolocenemu delu svetovne populacije zanimivo za pogledati.

V Slovenijo tujce vodijo razni turisticni operaterji, ki jih peljejo na pescico najbolj znanih tock. Programi nekaterih tur trajajo tudi po teden dni in vec. Obiscejo marsikaj. Tudi reci za katere velika vecina Slovencev se ni slisala. Moja sorodnica je sla na eno taksno daljse potovanje.
Potem imam razne backpackerje, ki v Slovenijo po vecini pridejo bolj mimogrede. Tu so seveda razne specializirane “nise” turistov. Ze omenjene jame. Pa hribi, Soca in “ponudba” povezana s tem. Nismo ravno Svica. Je pa ceneje, lol. Sploh pa je Slovenija mala in pride precej dnevnih in vikend turistov iz okoliskih drzav in krajev povezanih z nizkocenovnimi poleti. Ljubljana je cisto cool, ce prides v soboto pozno zjutraj, v nedeljo zgodaj zvecer odletis. Itd, itd. Danasnji turizem je marsikaj. Ne rabis ravno imeti koloseum, da te kdo zeli obiskati. Seveda pa imam ponudbi in promociji primeren obisk.

Koga brigajo tvoj manjvrednostni kompleksi, ki so zaplankost, da, kakor tvoje negativistične muhe, cinizem in nerganja, ostani ti lepo v USA pri svojem mastnem hamburgerju pa se ne obremenjuj z našo lepo deželo in tudi fajnimi ljudmi, ker takšne najdeš povsod po svetu… 😉

Tujci pač Slovenijo skupaj z njihovimi prebivalci, torej nami, vidijo kot izjemno čudovito deželo, kot še vedno relativno skrit turistični biser.
https://www.youtube.com/watch?v=GQmuPCBjdD8
[/quote]
Daj zaplankani foh idiot, prodajaj svoje idiotizme studentom, ki nimajo izbire in te morejo poslusati. Jaz pa ti lahko brez zadrzkov argumentiram, ko pises neumnosti. In sem ti jih. Ti, ce realnostui ne preneses, zaradi mene zivi v oblikih svoje fikcije. Tvoja stvar. Slovenija je cisto okay za obiskat. Ampak ni vec kot neka !akedonija. Pa 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev za Makedonijo in njene lepote dol visi. Se enkrat v zivljenju jih niso sli na YouTube gledat. Ti pa se kar nabijaj s svojimi zblojenimi zaplankanimi lokalpatriotskimi blodnjami o wow Sloveniji.

Če te res zanima, poglej vloge turistov in popotnikov na YT, pa Ti bo vse jasno. Tukaj nekateri pametnjakoviči pametujejo, ampak v resnici pojma nimajo.
Slovenija je res lepa, tako kot je lepa še marsikatera destinacija. Če je človek pozitiven zna lepoto najti povsod. Negativnežem JE par itak brezveze karkoli razlagat.

Največje cvetke so pa tisti, ki svojo domovino popljuvajo od znotraj in zunaj, če imajo za to razlog Ali ne.


Daj zaplankani foh ******, prodajaj svoje idiotizme studentom, ki nimajo izbire in te morejo poslusati. Jaz pa ti lahko brez zadrzkov argumentiram, ko pises neumnosti. In sem ti jih. Ti, ce realnostui ne preneses, zaradi mene zivi v oblikih svoje fikcije. Tvoja stvar. Slovenija je cisto okay za obiskat. Ampak ni vec kot neka !akedonija. Pa 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev za Makedonijo in njene lepote dol visi. Se enkrat v zivljenju jih niso sli na YouTube gledat. Ti pa se kar nabijaj s svojimi zblojenimi zaplankanimi lokalpatriotskimi blodnjami o wow Sloveniji.
[/quote]

Če nisi polpismen, vidim, da znaš tudi internet uporabljati, čeprav v glavnem za budalščine, kot je zlivanje kompleksov majhnosti, omejenosti in nepomembnosti , je dovolj, da v youtube iskalnik vpišeš Slovenia, pa dobiš objektivno mnenje tujcev, da niti ne govorimo, da so turistične destinacije pri nas poplavljene s turisti, čeprav smo relativno neznani.

https://www.youtube.com/watch?v=18K6oEjThT8

Engr Mike

I have been through almost 60 countries around the world, but this summer i went to Slovenia, thats true its heaven on the earth. specially Bled lake….. I love this country, also the people are really simple and friendly…. Love for both Slovenia and its people…………….

Claudia Arenas

Slovenia, is wonderful country. I love that country. I love the nature. Is a gift of GOD. you don´t need to fight or say something to hurt. I am from Peru. WE need peace;-)

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Daj zaplankani foh ******, prodajaj svoje idiotizme studentom, ki nimajo izbire in te morejo poslusati. Jaz pa ti lahko brez zadrzkov argumentiram, ko pises neumnosti. In sem ti jih. Ti, ce realnostui ne preneses, zaradi mene zivi v oblikih svoje fikcije. Tvoja stvar. Slovenija je cisto okay za obiskat. Ampak ni vec kot neka !akedonija. Pa 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev za Makedonijo in njene lepote dol visi. Se enkrat v zivljenju jih niso sli na YouTube gledat. Ti pa se kar nabijaj s svojimi zblojenimi zaplankanimi lokalpatriotskimi blodnjami o wow Sloveniji.
[/quote]
Zamenjaj tablete te, ki jih jemlješ sedaj te naredijo butastega in agresivnega.

Pa tudi smešni ste tisti, ki v Sloveniji pogrešate kakšno velemesto, ker Ljubljana to ni. Pa kaj potem, če ni? Kaj pa je takega videti v povprečnem evropskem velemestu? Kaj? Imaš v centru mesta nakupovalno četrt, kakšno zabavišče, kakšno kurbišče, mogoče še nekaj starih ulic, nekaj muzejev in kako staro palačo. Vse to obsega kakih 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} velemesta. Ostalih 95 so pa dolgočasna spalna naselja, razna geta, industrijske cone, sivina, smeti in enoličnost. To so velemesta. Tisto, kar je zanimivega, obredeš v enem dnevu, in to je vse.

Pri tebi se pa TOČNO VIDI, da še v življenju nisi bil za teden dni nikjer drugje po svetu, raze mogoče na hrvaškem na morju! Jaz sem delal kot terenski delavec po celem svetu skoraj 10 let! Rezulatat? Videl ZDA, sem delal skoraj 3 leta po ZDA, Los Angeles, 1km do morja, delal v New Yorku … Ko smo lahko šli domov za 4 tedne, sem jaz raje ostal v ZDA in sem z avtom prepotoval ZDA od vzhoda proti zahodu, do Los Angelesa, kjer smo takrat delali. Sam sem šel malo po kanjonih, tako da se nisem samo mimo peljal in jih od daleč gledal, bil sem tudi v Yellowstonu, bil v Nasinem muzeju na floridi, šel v Miami, Peljal sem se čez Las Vegas čez najbolj slavne četrti (igralnice me ne zanimajo), bil sem v New Orleansu, Niagarskih slapovih, na kipu svobode … v glavnem … zapravil se skoraj 3000 dolarjev, ampak videl in doživel sem skoraj vse najbolj znane znamenitosti, ki jih ponujajo ZDA. Delal sem še na Kitajskem, poskoraj celi Evropi (največ po nemčiji in angliji), pol leta semše delal v siriji (še preden se je tista vojna začela,ko še je sirija bila ok. država itd … Ampak … Slovenija je ob Avstriji in Švici najlepša država na svetu. Konec in pika! ZDA imajo na primer vse v enem, velike hribe, gore, puščavo, morje, ogromne reke (Misisipi na primer), pa je tudi zelo lepa država … ampak problem ZDA je, da če hočeš vse to videti, rabiš par mesecev biti v ZDA, da res odkriješ vse najlepše kotičke ZDA, tam rabiš ogromno ur in dni (če potuješ z avtom) da prideš iz morja do puščave, itd .. medtem, ko slovenijo lahko obrneš po dolgem in počez v parih dneh in vidiš vse najlepše znamenitosti, s triglavom v red – razen puščave, ki je nimamo.

Pri tebi se prav vidi, da si cele dneve samo doma, tvoja zunanjost je samo od doma do gostilne od doma do službe oz. zavoda za zaposlovanje in do prijateljev … Toplo ti priporočam, da malo pojdeš po svetu. Najceneje ti bo, če greš delat po terenu po svetu … in takoj boš videl razliko, ko boš enkrat mesec dni v eni državi … To, da za par dni potuješ v kakšno državo, ne vidiš nič posebnega oz. ne opaziš neke razlike. Ko si pa manj kot en mesec v eni državi, pa si že počasi pozoren na vsake malenkosti, ki jih ponuja država, s kulturo vred.

Jaz sem bil terenski delavec skoraj 10 let samo zaradi potovanja, da sem lahko videl cel svet zastonj – kar se letalskih kart in prenočišča tiče. V vsaki državi, ki sem bil, sem probal jo čim več raziskati. V kakšni državi (na primer na kitajskem) smo delali od pon-pet, zato sem imel dva dneva časa včasih, da sem lumpal po državi. Zato sem si včasih kje rezerviral kakšen motel ali hotel in najel avto … užival na hard. Problem je bil, da sem 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potovanja po svetu, preživel sam… dvakrat sta bila z mano sodelavca. Z bivšo punco (takrat sva še bila skupaj) sva skupaj prepotovala ZDA z avtom in je bil to zame najlepši izlet v življenju. Danes sem poročen z eno drugo, in ne mara potovanja po svetu, zato sem hvaležen za vsak trenutek, ki sem ga imel takrat na voljo, da sem lahko raziskoval države po vsem svetu.

V vsaki državi, ki sem delal, sem stalno šel obiskat živalski vrt in tehnični muzej, pa tudi vojaškega sem si rad ogledal v Nemčiji, Avstriji, Angliji in v ZDA. Najbolj všečen vojaški muzej mi je pa bil na Kitajskem, kjer ni bilo ničesar o prvi in drugi svetovni vojni … pač pa samo o njihovi tradiciji in mitih … samuraji itd …

Kot sem že omenil, je slovenija res ZELO LEPA država. Če politiko odmisliš, bi tilahkorekel, da živimo v raju. Mirna država itd. Najbolj neudobno sem se v vsakem koraku počutil v Braziliji in še posebej v Mehiki, kjer sem imel oboroženega telesnega stražarja vse povsod, kamor sem šel. Smo šli v trgovino, je z nami hodil, smo šli v hotel, je z nami hodil, smo šli v diskač, je z nami hodil … je šel z mano na bankomat, ki je bil ob hotelu direkt ravno čez cesto … je mogel z mano iti … Totalno nadležno, ampak po eni strani vsaj malce varno. Dokler se lahko varno in brez kakršnega koli straha sprehajaš zvečer po ulicah, po nerazsvetljenih parkih, tako dolgo veš, da si lahko srečen, da živiš v taki državi. Pojdi v Mehiko, boš videl, kako te vsi čudno gledajo, ko vidijo, da nisi latino izgleda … eni te tako gledajo, da si misliš, da te bi najrajši ubili, okradli ali pa te nagnali od tam … Zelo mešani občutki … zraven tega pa še od telesnega stražarja, ki delo opravlja že, kar nekaj desetletij, dobiš nujna priporočila, da se probaš čim manj z mehičani pogovarjati, ker je četrt države zelo skorumpiranih, še posebej, ko ti reče, da so navadni policaji s pištolicami za pasom lahko enako skorumpirani kot kateri koli navaden državljan … in da če rabim kdaj pomoč policije, naj iščem tiste policiste, ki so oboroženi z avtomatskimi puškami, čeladami na glavi itd… In tako dobiš sliko, da tam dve policiji upravljata državo.

Pri tebi se pa TOČNO VIDI, da še v življenju nisi bil za teden dni nikjer drugje po svetu, raze mogoče na hrvaškem na morju! Jaz sem delal kot terenski delavec po celem svetu skoraj 10 let! Rezulatat? Videl ZDA, sem delal skoraj 3 leta po ZDA, Los Angeles, 1km do morja, delal v New Yorku … Ko smo lahko šli domov za 4 tedne, sem jaz raje ostal v ZDA in sem z avtom prepotoval ZDA od vzhoda proti zahodu, do Los Angelesa, kjer smo takrat delali. Sam sem šel malo po kanjonih, tako da se nisem samo mimo peljal in jih od daleč gledal, bil sem tudi v Yellowstonu, bil v Nasinem muzeju na floridi, šel v Miami, Peljal sem se čez Las Vegas čez najbolj slavne četrti (igralnice me ne zanimajo), bil sem v New Orleansu, Niagarskih slapovih, na kipu svobode … v glavnem … zapravil se skoraj 3000 dolarjev, ampak videl in doživel sem skoraj vse najbolj znane znamenitosti, ki jih ponujajo ZDA. Delal sem še na Kitajskem, poskoraj celi Evropi (največ po nemčiji in angliji), pol leta semše delal v siriji (še preden se je tista vojna začela,ko še je sirija bila ok. država itd … Ampak … Slovenija je ob Avstriji in Švici najlepša država na svetu. Konec in pika! ZDA imajo na primer vse v enem, velike hribe, gore, puščavo, morje, ogromne reke (Misisipi na primer), pa je tudi zelo lepa država … ampak problem ZDA je, da če hočeš vse to videti, rabiš par mesecev biti v ZDA, da res odkriješ vse najlepše kotičke ZDA, tam rabiš ogromno ur in dni (če potuješ z avtom) da prideš iz morja do puščave, itd .. medtem, ko slovenijo lahko obrneš po dolgem in počez v parih dneh in vidiš vse najlepše znamenitosti, s triglavom v red – razen puščave, ki je nimamo.

Pri tebi se prav vidi, da si cele dneve samo doma, tvoja zunanjost je samo od doma do gostilne od doma do službe oz. zavoda za zaposlovanje in do prijateljev … Toplo ti priporočam, da malo pojdeš po svetu. Najceneje ti bo, če greš delat po terenu po svetu … in takoj boš videl razliko, ko boš enkrat mesec dni v eni državi … To, da za par dni potuješ v kakšno državo, ne vidiš nič posebnega oz. ne opaziš neke razlike. Ko si pa manj kot en mesec v eni državi, pa si že počasi pozoren na vsake malenkosti, ki jih ponuja država, s kulturo vred.

Jaz sem bil terenski delavec skoraj 10 let samo zaradi potovanja, da sem lahko videl cel svet zastonj – kar se letalskih kart in prenočišča tiče. V vsaki državi, ki sem bil, sem probal jo čim več raziskati. V kakšni državi (na primer na kitajskem) smo delali od pon-pet, zato sem imel dva dneva časa včasih, da sem lumpal po državi. Zato sem si včasih kje rezerviral kakšen motel ali hotel in najel avto … užival na hard. Problem je bil, da sem 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potovanja po svetu, preživel sam… dvakrat sta bila z mano sodelavca. Z bivšo punco (takrat sva še bila skupaj) sva skupaj prepotovala ZDA z avtom in je bil to zame najlepši izlet v življenju. Danes sem poročen z eno drugo, in ne mara potovanja po svetu, zato sem hvaležen za vsak trenutek, ki sem ga imel takrat na voljo, da sem lahko raziskoval države po vsem svetu.

V vsaki državi, ki sem delal, sem stalno šel obiskat živalski vrt in tehnični muzej, pa tudi vojaškega sem si rad ogledal v Nemčiji, Avstriji, Angliji in v ZDA. Najbolj všečen vojaški muzej mi je pa bil na Kitajskem, kjer ni bilo ničesar o prvi in drugi svetovni vojni … pač pa samo o njihovi tradiciji in mitih … samuraji itd …

Kot sem že omenil, je slovenija res ZELO LEPA država. Če politiko odmisliš, bi tilahkorekel, da živimo v raju. Mirna država itd. Najbolj neudobno sem se v vsakem koraku počutil v Braziliji in še posebej v Mehiki, kjer sem imel oboroženega telesnega stražarja vse povsod, kamor sem šel. Smo šli v trgovino, je z nami hodil, smo šli v hotel, je z nami hodil, smo šli v diskač, je z nami hodil … je šel z mano na bankomat, ki je bil ob hotelu direkt ravno čez cesto … je mogel z mano iti … Totalno nadležno, ampak po eni strani vsaj malce varno. Dokler se lahko varno in brez kakršnega koli straha sprehajaš zvečer po ulicah, po nerazsvetljenih parkih, tako dolgo veš, da si lahko srečen, da živiš v taki državi. Pojdi v Mehiko, boš videl, kako te vsi čudno gledajo, ko vidijo, da nisi latino izgleda … eni te tako gledajo, da si misliš, da te bi najrajši ubili, okradli ali pa te nagnali od tam … Zelo mešani občutki … zraven tega pa še od telesnega stražarja, ki delo opravlja že, kar nekaj desetletij, dobiš nujna priporočila, da se probaš čim manj z mehičani pogovarjati, ker je četrt države zelo skorumpiranih, še posebej, ko ti reče, da so navadni policaji s pištolicami za pasom lahko enako skorumpirani kot kateri koli navaden državljan … in da če rabim kdaj pomoč policije, naj iščem tiste policiste, ki so oboroženi z avtomatskimi puškami, čeladami na glavi itd… In tako dobiš sliko, da tam dve policiji upravljata državo.
[/quote]

Bravo.
Po Sloveniji (Slovenija seveda ni enako slovenski politiki in povprečen Slovenec tudi ni enak povrečene monovec) pljuvajo samo tisti, ki so nerazgledani in ki niso nič potovali po svetu, mogoče do hrvaške obale.
Kdor je okrog potoval, bo vsekakor potrdil, da je Slovenija izjemno lepa. Pa tudi tisti, ki ni potoval, je pa razgledan, vseeno ve, da ima Slovenija ogromno lepega.


Dajte mi nehajte srati, lokalpatriotski sanjaci, in polagati neizrecene besede v usta.

Slovenije je cisto cool za obiskati. Ampak po moji oceni spada v neko povprecno zanimivo/nezanimivo drzavo. V nicemer blazno ne izstopa. Defiňitivno ne po kulinariki ali super prijaznih ljudeh. Na ozemlju ni niti nekih odmevnih zgodovinskih zadev. Vseeno pa ima svoje turistom privlacne atribute. In zato tujci sem tudi pridejo. Skratka, cisto cool je. Tako kot se 100 drugih srednje zanimivih drzav. Kot Makedonija, npr.

Ne gre za to, da jaz Slovenijo dajem v nic, ko turisticno brezvezno. Ker je ne. Rekel semcelo, da je prakticno vsaka drzava na svetu vredna obiska, da je za videt lepot, taksnih in drugacnih.

Gre za to, da se prepotentni lokalpatrioti ven mecete z neko vele ulala oh in sploh Slovenijo, ki ji ni ravne na tem svetu, pa kulinarika, pa prijazni ljudje, pa raznolikost, pa piz.de materi.ne. Napihujete nekaj kar je BS. Zato vam pravim, da se bi lahko spustili malo na trda tla.

Ce ste res videli kaj sveta, potem veste da bi lahko nanizal se pa se drzav, ki Slovenijo po dolgem in pocez peljejo scat v turisticnem pogledu. Kar se seveda tudi odraza v tusristicnem izkupicku. Skratka, bluzite, nakladate in se i ate za wow Slovence. Pa ni nic od tega res. Slovenija vam je na nivoju Makedonijo. Utrpajte si v betico. Pa zamislite se kaj vam predstavlja Makedonija. Boli vas curak za Makedonijo. Tako vecina tujcev gledana Slovenijo. Seveda pa majhen delec Slovenijo izbere za obisk. In imajo kaj videti. Ampak spet kot na nivoju Makedonije. Nobenih presezkov. Izpulite ze glavo iz svoje riti.

Če nisi polpismen, vidim, da znaš tudi internet uporabljati, čeprav v glavnem za budalščine, kot je zlivanje kompleksov majhnosti, omejenosti in nepomembnosti , je dovolj, da v youtube iskalnik vpišeš Slovenia, pa dobiš objektivno mnenje tujcev, da niti ne govorimo, da so turistične destinacije pri nas poplavljene s turisti, čeprav smo relativno neznani.

https://www.youtube.com/watch?v=18K6oEjThT8

Engr Mike

I have been through almost 60 countries around the world, but this summer i went to Slovenia, thats true its heaven on the earth. specially Bled lake….. I love this country, also the people are really simple and friendly…. Love for both Slovenia and its people…………….

Claudia Arenas

Slovenia, is wonderful country. I love that country. I love the nature. Is a gift of GOD. you don´t need to fight or say something to hurt. I am from Peru. WE need peace;-)

[/quote]
To lahko najdes za vsako drzavo na svetu. Zaplonkan lokalpatrot si. Sorry. Ampak to drzi.

New Report

Close