Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?

Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?

Skulirite se lol

Absolutno.
Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?
Ker se jim sploh ne sanja, kam hodijo.

Absolutno.
Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?
Ker se jim sploh ne sanja, kam hodijo.
[/quote] Edini pravi odgovor. Ne sanja se jim, iz vljudnosti pa rečejo, da jim je všeč. Čez en teden sploh ne vedo, kje so bili.

V kateri državi si v pol ure v hribih, v urci pri Italijanih, na morju ali v toplicah?


In, kaj od tega je tako wow? V urci pri Italijanih?? Marsikje na tem svetu imas v blizini morje, hribe in termalno aktivnost. V El Salvadoru imas celo termalno reko, blizu morja, ki je celo leto primerno za kopanje in vulkane za hribolazenje.

Tu se nekaj kurcite in kurcite, zaslepljeni z lastno velopomembnostjo, in duvate kot, da je Slovenija nek se neodkriti fenomem svetovnega formata.

Glej kaksne to matjazbo serje. Kar nekaj klamfa in klamfa brez repa in glave. Ne, Slovenija ni noben svetovni fenomem. V nobenem pogledu. Izjema je le Postonjska jama. Prepotentni ste. To kar vam ze stalno govorim. To je objektivna realnost. Slovenija je turisticno gledano podpovprecna Evropska drzava.

Italiji?

Negativen odnos do lastne države, kulture, jezika itd., kaže na zelo slabo samopodobo posameznika, ki se izživlja skozi zamere zaradi določene neuspešnosti in poskuša pokrpati neke lastne komplekse prezira do samega sebe, tako da pride v virtualo pljuvat in nažigat prežganko vedno na isto tematiko. DX je že en tak pacient. Pride na forum, da nam pridiga, kako je pri nas absolutno vse “slabo”. Larifari, smo med top narodi, ki imamo relativno blaginjo, večina svetovnega prebivalstva živi v primerjavi z nami v hudi revščini in pomanjkanju. Kdor tega ne zna ceniti, pa izvoli, naj obišče dežele 3. sveta in tam živi, ne pa da sem hodi cmivkat in jamrat, medtem pa ne da evra v našo davkoplačevalsko pušico. 😉

Smešno je, da govori o nekem patriotizmu pri nas, kjer bi Slovenija v primerjavi z njegovo opevano Ameriko iz ameriškega gledišča bila zelo mlačna, ravnodušna, sploh v primerjavi z ameriškemu cirkusi razobešanj zastav in paradiranje na domoljubne viže za vsako malenkost.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Kar se mene tice, serjes in serjes, in kot pofurjen zbegancek bezis iz teme v temo, foh idiot z roznatimi ocali. Ce bi bil v glavi zdrav, ti ne bi bilo treba zahajati v nerealno megalomanske predstave o turisticni velevrednost kobajagi se neodkrite Slovenije. Vse kar tu pises nima veze o vezi s temo. V bistvu se niti pogovarjati ne znas. Le duris se.

Bistvo teme je preprosto. Sloveniji ni v svetovnem merilu noben turisticni presezek. Amen. Tvoje megalomanske predstave so BS zasanjanega prepotentneza.


Kar se mene tice, serjes in serjes, in kot pofurjen zbegancek bezis iz teme v temo, foh ****** z roznatimi ocali. Ce bi bil v glavi zdrav, ti ne bi bilo treba zahajati v nerealno megalomanske predstave o turisticni velevrednost kobajagi se neodkrite Slovenije. Vse kar tu pises nima veze o vezi s temo. V bistvu se niti pogovarjati ne znas. Le duris se.

Bistvo teme je preprosto. Sloveniji ni v svetovnem merilu noben turisticni presezek. Amen. Tvoje megalomanske predstave so BS zasanjanega prepotentneza.
[/quote]

Tvoje laično nepoznavalsko nakladaštvo ni relevantno, zato so študije.
Turizem v Sloveniji teče zelo dobro, kljub pregovorni neprepoznavnosti.

https://www.slovenia.info/sl/poslovne-strani/o-sto/25-let-turizma

Slovenski turizem v 25 letih Zgodba o zeleni, aktivni, zdravi Sloveniji
Slovenski turizem je v četrt stoletja naredil velike razvojne in promocijske korake; razvijal in rasel je z nadpovprečno dinamiko. Trenutno v BDP prispeva kar 12,8-odstotni delež, v letu 2015 je predstavljal 37,6 odstotka izvoza storitev in 7,5 odstotka skupnega izvoza. Turistično leto 2015 je postreglo z rekordom: prenočitve so prvič od samostojnosti države presegle mejo 10 milijonov, prilivi iz izvoza potovanj pa 2,2 milijarde evrov.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Še malo postreženo s statistiko in s konkretnimi številkami za vedno pametne informacijsko nepismene telebane tipa DX, ki je prelen ali pa nesposoben uporabiti slovenske iskalnike :))

https://www.slovenia.info/sl/poslovne-strani/raziskave-in-analize/turizem-v-stevilkah


Pregled turističnega leta 2018
Končni letni statistični podatki SURS za leto 2018 kažejo še eno izjemno turistično leto v Sloveniji. Slovenski turizem že peto leto zapored beleži povečano rast prihodov in prenočitev. Tako so turistični nastanitveni objekti lani našteli več kot 5,9 milijonov turističnih prihodov in 15,6 milijona turističnih prenočitev, kar pomeni za 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več prihodov in 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več prenočitev kot v letu 2017. Od tega so tuji turisti ustvarili dobrih 11 milijonov vseh turističnih prenočitev (71 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh) in 4,4 milijona prihodov (75 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh prihodov), kar je za 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prenočitev in 11 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več prihodov kot v letu 2017. Domači turisti so ustvarili 4,5 milijona prenočitev in 1,5 milijona prihodov, kar pomeni približno enak obisk kot v letu 2017.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Pa saj to je jasno vsakemu, ki kdaj vstane iz kavča in pogleda okrog sebe. Nekateri pa se hranijo s pljuvanjem čez lastno državo, za primerjavo pa dajo Tajsko LOL.

Tako lepo kot živimo mi tukaj, živijo redkokje. In tujci, ki pridejo sem, to vidijo in cenijo.

Bil marsikje, Evrppa, ZDA, Azija. Marsikje marsikaj “za videti”. So neke “must to see” znamenitosti, kjet se vedno tare turistov. Potem so neke točke, ki jih želijo promovirati kot nekaj posebnega. In ob takih navadno pomislim da Slovenijo, kako tmamo tako stvar pri nas celo lepšo, a pač ni promovirana kot “nekaj”.
In navkljub dnevnim zapisom tu, kako “propadla” da je naša država, dobiš zunaj dokaze, da daleč od tega. Dejstvo je, da smo še vedno “v špici” po kvaliteti življenja (seveda v povprečju). In tega se navadno zavemo, ko se vrnemo iz tujine.

Imaš različne vrste turistov. Tisti nizkocenovni so večinoma “v prolazu” na poti Italijo, na Hrvaško itd. Potem so pa tu tisti dobri, kvalitetni turisti – s temi veliko delam. Pridejo se spočiti, uživati mir, ki ga doma nimajo. Naše cene so za take zahodnjake še vedno sprejemljive, seveda če pri tem upoštevamo visok evropski standard – čistoče, hrane, itd. Nekaj, kar se že na Hrvaškem recimo izgubi, ko jim na plažah ponujajo albanski razmočen sladoled in zmrznjeno pico. Pa blizu smo.


Mah… 😀

Kulinarika? Slovenska kuhinja ni nic wow. Ne po prepoznavnosti, razsirjenosti ali slovesu zunaj meja, da gre za dobro ali kaj ze. Ne po tem, da je ekstra zdrava. Ne po tem, da je presezek v kateremkoli pomenu. V bistvu je slovenska kuhinja kmetarska, nesofisticirana. Pa tega ne mislim kot nujno slabo. Ampak, ko take pisete, vem kako pristranski ste. Ste ze po svetu naleteli na kaksno slovensko restavracijo v katero so masovno hodili gostje izven obmocja ex-Yu? Jaz se ne. Se v Cleavelandu imajo v eni do nedavno SLO restavraciji bolj Yugo hrano kot slovensko. Se pateticna mongolska hrana je bolj razsirjena po svetu od slovenske. Tu pa jo izpostavljas kot nek Titov pionircek. Saj jaz se vedno sanjam to ali ono “slovensko” jez, ker sem pac tam odrasel, pridobil okus za to ali ono jed, ampak se vedno znam neskoncno bolj realno oceniti kje v svetovnem merilu kotira slovenska hrana. Tam nekje med mnozico neprepoznavnih, nic posebnega, kuhinj.

Se vse to duvanje po silni slovenski raznolikosti, je tak tak. Cesa vse ni na tem svetu. Placer county v Kaliforniji je se bolj oh in sploh v tem oziru, pa gre za primerljivo velikost. Pa za njega se slisali niste. Sploh pa obstaja raznolikost v se toliko enih tretjih aspektih, ki so vecini vas popolnoma neznane. Le izpostavljate “svojo” raznolikost kot merilo za wow.

Slovenci ne slovimo niti kot neki uber prijazni. Na katerem utopicnem planetu zaplankanosti to zivis? Slovenija je vec ali manj dezela zategnjenih surl. Ko sem pred leti po dolgem casu par mesecev prezivel v Sloveniji, se mi proti koncu vec ravno tako ni dalo razdajati pozitivne energije. Ljudje so, kakorkdaj, sicer veseli te energije, dovzetni, pozitivno presenečeni, bi rekel, da bi pa sami bili taki, kje pa, le izjeme. Govorim o dinamiki med neznanci. Zato pa je kot je. Dezela zategnjenih naspidiranih surl.

To lokalpatriotsko povzdigovanje Slovenije v neke visave je eno tako samozaslepljevanje. Slovenija ima dolocene pluse in minuse, tako ljudje in infrastruktura ter zivljenski, ekonomski, solski, zdravstveni, pravni, politicni, … “sistemi”. Ni pa nic wow v svetovnem merilu. Pec, se ena nepomembna, “brezvezna” drzava, ki je veliki vecini Slovencev seveda lepa in krasna, raznolika, z dobro hrano, itd. Ampak to je striktno slovenski pogled. Objektivno pa ni v svetovnem merili nic wow. Tako kot ni hrvaska obala s svojo pateticno ponudbo noben presezek. Bol na Bracu kot nek simbol hrvaske obale je brezvezen v primerjavi ztisoci Maldivskih otokov, npr. Skratka, malo realnega pogleda vam ne bi skodilo. To onaniranje na wow Slovenija je odraz slepega lokalpatriotizma in zaplankanosti.
[/quote]

Schweine Janes? 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Zato ker imajo interrail, flixbus, ker hočjo odkljukat države in ker je Slovenija lepa.


Pa saj to je jasno vsakemu, ki kdaj vstane iz kavča in pogleda okrog sebe. Nekateri pa se hranijo s pljuvanjem čez lastno državo, za primerjavo pa dajo Tajsko LOL.

Tako lepo kot živimo mi tukaj, živijo redkokje. In tujci, ki pridejo sem, to vidijo in cenijo.
[/quote]

Itak, pri nas nimamo niti polarnih medvedov kot na Severnem tečaju, ali pa kamel za jahanje čez puščavo kot v Egiptu, pa niti goril ne kot v tropskem pasu, da bi jih lahko turisti hranili z bananami. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Zakaj? Moč medijev. Na instagramu tekmujejo, kdo bo objavil bolj neznane in še ne odkrite lokacije, influencerjem sledijo drugi instagramovci, nato se razve od ust do ust, da je Slovenija še relativno nedotaknjena, in verižno naprej.
Da si ne bi delali utvare: kot se je v zadnjih letih okrepil obisk, tako se bo tudi usul. Nihče ali skoraj nihče ne pride več kot enkrat. Pač še ena destinacija, ki jo odkljukaš na seznamu.
Če bereš malo komentarje, skočijo vsi do dveh-treh krajev, Ljubljana-Bled-Postonjske jame-Soča. Ostali del Slovenije nima kaj veliko od tujih turistov.

Besedi PREDVIDLJIVA OVCA se najbolje opiseta veliko vecino ljudi sirom sveta. Naj se gre za fanaticno navijanje za lokalni klub, opevanje lokalnega piva ali kaj ze, naj kulinariko, najlepso naravo, najboljse ljudi, najboljso klimo, naj znamenitosti, naj kulturo, naj…
Vsak glas razuma pa se agresivno napada. Kar odjebe naj, a ne? Potem se pa cudite, ker vas imam velika vecino za ovce. Saj veste kateri ste, a ne? lol

Slovenija je tudi po relativnen delezu turisticne industrije ravno tam kjer pravim. Nekje na sredini. Noben presezek v svetovnem merilu ni. 😉
Vaš link

Saj je lepa. Je kaj za videti. In ne vidim razloga, da bi bil turist razocaran.
Samo to se ne pomeni, da je v svetovnem merilu v kakrsnemkoli pogledu wow. Ker ni!
Slovenija je povprecna buticna drzavica v katero se tako kot v povprecen butik srednjevelikega mesta, ki ima marsicesa, a hkrati komaj kaj wow, zavije nekako usput, ko/ce si v blizini.

Tega ne pisem kot kritiko Slovenije. Kritiziram slovensko komunajzersko indoktrinacijo. Ne narave ali cesa ze. Le realno povem tako kot je, ker za razliko ob ostalih lahko na Slovenijo gledam ne le kot insider, ampak tudi kot outsider. In to tak outsider, ki je za razliko od velike vecine ostalih outsiderjev videl precej vec sveta.

Besedi PREDVIDLJIVA OVCA se najbolje opiseta veliko vecino ljudi sirom sveta. Naj se gre za fanaticno navijanje za lokalni klub, opevanje lokalnega piva ali kaj ze, naj kulinariko, najlepso naravo, najboljse ljudi, najboljso klimo, naj znamenitosti, naj kulturo, naj…
Vsak glas razuma pa se agresivno napada. Kar odjebe naj, a ne? Potem se pa cudite, ker vas imam velika vecino za ovce. Saj veste kateri ste, a ne? lol

Slovenija je tudi po relativnen delezu turisticne industrije ravno tam kjer pravim. Nekje na sredini. Noben presezek v svetovnem merilu ni. 😉
Linka s primerjalno statistiko mi MON cenzura ne pusti objaviti.

Saj je lepa. Je kaj za videti. In ne vidim razloga, da bi bil turist razocaran.
Samo to se ne pomeni, da je v svetovnem merilu v kakrsnemkoli pogledu wow. Ker ni!
Slovenija je povprecna buticna drzavica v katero se tako kot v povprecen butik srednjevelikega mesta, ki ima marsicesa, a hkrati komaj kaj wow, zavije nekako usput, ko/ce si v blizini.

Tega ne pisem kot kritiko Slovenije. Kritiziram slovensko komunajzersko indoktrinacijo. Ne narave ali cesa ze. Le realno povem tako kot je, ker za razliko ob ostalih lahko na Slovenijo gledam ne le kot insider, ampak tudi kot outsider. In to tak outsider, ki je za razliko od velike vecine ostalih outsiderjev videl precej vec sveta.

Ja prav. Ne razumem pa, kaj hočeš s tem povedati. Valjda da bo vsak svojo kravo hvalil, v tem še ni apriori nekaj slabega.

Ja prav. Ne razumem pa, kaj hočeš s tem povedati. Valjda da bo vsak svojo kravo hvalil, v tem še ni apriori nekaj slabega.
[/quote]
Zato, ker tako poteka indoktrinacija. Tiste, ki ne tulijo v isti rok se skozi razne oblike zatiranja pocasi eliminira,. Zato se na koncu slisi le BS o naj naj… In temu BS ljudje zacnejo dejansko verjeti, so zavedeni. Ziveti v zmotah in lazeh, ki so dalec od realnosti, pa ni recept za uspeh.


Zato, ker tako poteka indoktrinacija. Tiste, ki ne tulijo v isti rok se skozi razne oblike zatiranja pocasi eliminira,. Zato se na koncu slisi le BS o naj naj… In temu BS ljudje zacnejo dejansko verjeti, so zavedeni. Ziveti v zmotah in lazeh, ki so dalec od realnosti, pa ni recept za uspeh.
[/quote]

S teboj se strinjam, če gre za zadeve, ki so veliko bolj pereče, kot na primer kraja, korupcija, drugi tir, teš, karavanke, medicinska oprema in še in še.
Glede turizma pa, uporabiti marketinške poteze s katerimi se poveličuje Slovenija, je precej nedolžna zadeva, ki jo na široko uporabljajo vse države. Malo nacionalnega ponosa pa tudi ne škodi. Tisti, ki vedo kaj več, pa so običajno modro tiho 🙂

Prehodil sem veliko sveta. Že kot študent na večih izmenjavah pa potem kot redni študent na tujem. Sedaj pa službeno.

In iskreno vam povem, da je Slovenija raj na zemlji. Če bi bilo po moje, bi jo zaklenil in prepovedal vstop turistom, da Slovenijo ohranimo le za Slovence. Smo se skozi zgodovino krvavo borili za ta kos zemlje.

Avtorju bi pa samo odgovoril. Kaj pa je zate turizem? Naj uganem, morje?! Hahahaahahahha

To, da se med Slovensko delavsko klaso tako slavi to morje je samo produkt komunizma. Komunisti so pogruntali, da imajo eno veliko težavo. Izseljevanje in to še posebej iz obmorske Istre in Dalmacije. Zato so izumili regres (da bi delavci znisili tja denar) v obmosrkih mestih pa zgradili preproste in poceni hiške (najlažje), da bi tja pripeljali domače turiste in zmanjšali brezposelnost. Aja pa bankrotirana juga je tudi nujno rabila marke, zato so v 60tih odprli meje, da so privabili Nemce, ker je bil to edini način da so dobili devize, ker se z jugo dinarjem ni blo možno v tujini kupit ničesar. Mimogrede, če so prej Udbovci pri Slovenski bajti našli marke si bil na mestu ustreljen, ampak to je že druga zgodba.

Veš, morja oz. obal imaš na svetu na tisoče in tisoče kilometrov. Od Kitajske do Argentine. Jaz sem tega že toliko videl, da me sploh več ne gane. Plaža je enaka plaži. Voda je voda.

Bistveno bolj so recimo za turizem pomembne gore. Iz preprostega razloga, ker jih po večini kopnega, tega planeta ni. Nam so sicer gore samoumevne, ker jih imamo pred nosom. Ampak večini sveta pa to ni samoumevno. Da imamo pa Slovenci Alpe in to celo poimenovane po slovitem Juliju Cezarju in da jih ne znamo bolje tržiti, smo si pa čisto sami krivi. Ampak kot sem že zapisal v prejšnjem odstavku je bolje, da jih ne. Pa vseeno za primerjavo. Avstrijci s parimi smučarskimi središči kjer je nabasanih nekaj 10 hotelov ustvarijo bistveno več prihodkov od turizma kot cela tisoče kilometrov dolga Hr obala z ne vem kakimi turistični kapacitetami.

Kar se tiče Slovenske hrane lahko zlahka rečem da je to ena najboljših, če ne celo najboljša kulinarika na svetu. Pa še obrazložitev zakaj. Slovenija leži med tremi kulinaričnimi velesilami sveta. Nemško govoreče področje, Madžarska in Italija. Iz vsake države smo pobrali malo, vse skupaj zmiksali in dodali še nekaj svojega. Torej hrana ne more biti drugačna kot vrhunska. S tem mešanjem ni nič narobe. Npr. 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Italijanske kulinarike temelji na tem kar je iz Kitajske prinesel Marco Polo. Rezanci, špageti, nudlni, ravioli, tortelini, to so vse izumi Kitajcev. Toliko o tej sloviti Italijanski “lahki in fini hrani”.

Kar se tiče Slovenskih kulinaričnih posebnosti. Kranjsko klobaso, oz. tako imenovano “Kransky” najdeš v vsaki trgovini v Avstraliji in na Novi Zelandiji. Da pa si ti videl samo balkan, kjer ni kaj dosti Slovenskega, je pa predvsem tvoj problem.

Sedaj pa nehaj trosit naokoli laži in neumnosti!


Komunajzarsko dopustovanje si lepo razlozil. Tudi izvor italijanskih testenin. Ostalo pa take pokas, da… lol

Slovenska kulinarika, kanjska klobasa, je svetovni presezek? Oh, moj veliki poznavalec, lol.
Ze vidim kako se turisti guzvajo za svojo kranjsko klobaso. Kranjska klobasa je pac le se ena KLOBASA kot jih je se pa se, z razlicno vsebino, razlicnim okusom, razlicnih velikosti, … in to sirom sveta. Gre za nekoliko bolj razsirjeno. Ampak obstajajo se neprimerno bolj razsirjene. Ne bi me presenetiklo, da samo Costco v ZDA proda vec podobne klobase v njihovem $1.5 kvazi “hot dog-u (v kar je vkljucena tudi ogromna gazirana pijaca!), ce je niso se ukinili, lol. S tem, da Nemcijo in Madzarsko vidis kot kulinaricne velesile, si tako in tako pokazal svojo “poznavalstvo”, lol.

Gore so marsikje po svetu. Povelicevati slovenski del Alp kot svetovni wow, v konkurenci dolgega niza svetovno znanih gorovij je, milo receno, bedasto. Se v primerjavi z alpami bliznjih drzav niso presezek. Ja, Slovenija ima tudi Alpe. Lepo. In krasno za domace, ki radi hodijo v hribe. Ni pa to turisticni magnet.

Tudi s svojim “razumevanjem” morja in plaze, sekas mimo. Ce hoces ali ne, morje, obala, … je sirom sveta pomembna atrakcija. Tvoje osebne preference so pri tem popolnoma nepomembe. Pa mi ravno tako na kraj pameti ne pade dopust na hrvaski obali. Ampak bluzenje kako je morje brez veze, plaze so vse “enake”, morja tudi, … obvladas ti, ni kaj, lol.

Res je, da ni pametno, da je v majhni deželi veliiiiko turistov, ampak je pa razumljivo, da si judje želijo ogledati marsikaj, tudi Slovenijo.

New Report

Close