Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?

Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?


Neizkusenost vas jebe. Potem pa take klamfate. In ker ne vete kaj v SlovenijiNI, ali LJ v tem konkretnem primeru, ker ne veste kaj vse je drugje, pac zasanjano povzdigujete Slovenijo kot nek ultra presezek. In to pocne raja sirom sveta. Vsak pajzl od drzave je wow. Le Ameriski levakarji bi rekli, da je Amerika nikakva.


To lahko najdes za vsako drzavo na svetu. Zaplonkan lokalpatrot si. Sorry. Ampak to drzi.
[/quote]

Seveda, saj je prav, da vsak ceni svoj jezik, kulturo in tudi domovino, v kateri živi.
Čeprav druge države še zdaleč niso lepe kot sLOVEnia. :))) Go home for hamburger! 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Eno najvaznejsih glavnih mest v monarhiji? Wow! Ze vidim kako iz Juzne Amerike in Azije pakirajo kufre za dvotedenski obisk tega svetskega cuda, lol.

Pa to vam ravno pravim. Kje je tu realnost??

Saj bi se z veseljem po dolgem casu sprehodil ob Ljubljanici, ipd. In tudi za turiste je to lepo dozivetje. Nikakor ne zelim dajati Slovenije kot turisticne destinacije v nic. Le to nerealno neosnovano duvanje s pomembnostjo destinacije se mi zdi cisto mimo. Najbrz se pocutim kot Ljubljancan, ki mu nekdo iz Sevnice nabija s fenomenalno turisticno ponudbo Sevnice. Saj ne ve, ce bi jokal al se smejal.
[/quote]

najvažnejše je kaj turista sploh zanima

Ljubljana ima ogromno arhitekture iz obdobja habsburške monarhije.
To nekatere zanima in se tudi pozanimajo oziroma kaj preberejo iz knjig.

Turisti, ki pa obiščejo mesta brez kakšne koli podlage in ne vedo nič o tem, pa brez veze da sploh hodijo po mestih.
Za njih je le poležavanje na plažah.

Pri tebi se pa TOČNO VIDI, da še v življenju nisi bil za teden dni nikjer drugje po svetu, raze mogoče na hrvaškem na morju! Jaz sem delal kot terenski delavec po celem svetu skoraj 10 let! Rezulatat? Videl ZDA, sem delal skoraj 3 leta po ZDA, Los Angeles, 1km do morja, delal v New Yorku … Ko smo lahko šli domov za 4 tedne, sem jaz raje ostal v ZDA in sem z avtom prepotoval ZDA od vzhoda proti zahodu, do Los Angelesa, kjer smo takrat delali. Sam sem šel malo po kanjonih, tako da se nisem samo mimo peljal in jih od daleč gledal, bil sem tudi v Yellowstonu, bil v Nasinem muzeju na floridi, šel v Miami, Peljal sem se čez Las Vegas čez najbolj slavne četrti (igralnice me ne zanimajo), bil sem v New Orleansu, Niagarskih slapovih, na kipu svobode … v glavnem … zapravil se skoraj 3000 dolarjev, ampak videl in doživel sem skoraj vse najbolj znane znamenitosti, ki jih ponujajo ZDA. Delal sem še na Kitajskem, poskoraj celi Evropi (največ po nemčiji in angliji), pol leta semše delal v siriji (še preden se je tista vojna začela,ko še je sirija bila ok. država itd … Ampak … Slovenija je ob Avstriji in Švici najlepša država na svetu. Konec in pika! ZDA imajo na primer vse v enem, velike hribe, gore, puščavo, morje, ogromne reke (Misisipi na primer), pa je tudi zelo lepa država … ampak problem ZDA je, da če hočeš vse to videti, rabiš par mesecev biti v ZDA, da res odkriješ vse najlepše kotičke ZDA, tam rabiš ogromno ur in dni (če potuješ z avtom) da prideš iz morja do puščave, itd .. medtem, ko slovenijo lahko obrneš po dolgem in počez v parih dneh in vidiš vse najlepše znamenitosti, s triglavom v red – razen puščave, ki je nimamo.

Pri tebi se prav vidi, da si cele dneve samo doma, tvoja zunanjost je samo od doma do gostilne od doma do službe oz. zavoda za zaposlovanje in do prijateljev … Toplo ti priporočam, da malo pojdeš po svetu. Najceneje ti bo, če greš delat po terenu po svetu … in takoj boš videl razliko, ko boš enkrat mesec dni v eni državi … To, da za par dni potuješ v kakšno državo, ne vidiš nič posebnega oz. ne opaziš neke razlike. Ko si pa manj kot en mesec v eni državi, pa si že počasi pozoren na vsake malenkosti, ki jih ponuja država, s kulturo vred.

Jaz sem bil terenski delavec skoraj 10 let samo zaradi potovanja, da sem lahko videl cel svet zastonj – kar se letalskih kart in prenočišča tiče. V vsaki državi, ki sem bil, sem probal jo čim več raziskati. V kakšni državi (na primer na kitajskem) smo delali od pon-pet, zato sem imel dva dneva časa včasih, da sem lumpal po državi. Zato sem si včasih kje rezerviral kakšen motel ali hotel in najel avto … užival na hard. Problem je bil, da sem 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potovanja po svetu, preživel sam… dvakrat sta bila z mano sodelavca. Z bivšo punco (takrat sva še bila skupaj) sva skupaj prepotovala ZDA z avtom in je bil to zame najlepši izlet v življenju. Danes sem poročen z eno drugo, in ne mara potovanja po svetu, zato sem hvaležen za vsak trenutek, ki sem ga imel takrat na voljo, da sem lahko raziskoval države po vsem svetu.

V vsaki državi, ki sem delal, sem stalno šel obiskat živalski vrt in tehnični muzej, pa tudi vojaškega sem si rad ogledal v Nemčiji, Avstriji, Angliji in v ZDA. Najbolj všečen vojaški muzej mi je pa bil na Kitajskem, kjer ni bilo ničesar o prvi in drugi svetovni vojni … pač pa samo o njihovi tradiciji in mitih … samuraji itd …

Kot sem že omenil, je slovenija res ZELO LEPA država. Če politiko odmisliš, bi tilahkorekel, da živimo v raju. Mirna država itd. Najbolj neudobno sem se v vsakem koraku počutil v Braziliji in še posebej v Mehiki, kjer sem imel oboroženega telesnega stražarja vse povsod, kamor sem šel. Smo šli v trgovino, je z nami hodil, smo šli v hotel, je z nami hodil, smo šli v diskač, je z nami hodil … je šel z mano na bankomat, ki je bil ob hotelu direkt ravno čez cesto … je mogel z mano iti … Totalno nadležno, ampak po eni strani vsaj malce varno. Dokler se lahko varno in brez kakršnega koli straha sprehajaš zvečer po ulicah, po nerazsvetljenih parkih, tako dolgo veš, da si lahko srečen, da živiš v taki državi. Pojdi v Mehiko, boš videl, kako te vsi čudno gledajo, ko vidijo, da nisi latino izgleda … eni te tako gledajo, da si misliš, da te bi najrajši ubili, okradli ali pa te nagnali od tam … Zelo mešani občutki … zraven tega pa še od telesnega stražarja, ki delo opravlja že, kar nekaj desetletij, dobiš nujna priporočila, da se probaš čim manj z mehičani pogovarjati, ker je četrt države zelo skorumpiranih, še posebej, ko ti reče, da so navadni policaji s pištolicami za pasom lahko enako skorumpirani kot kateri koli navaden državljan … in da če rabim kdaj pomoč policije, naj iščem tiste policiste, ki so oboroženi z avtomatskimi puškami, čeladami na glavi itd… In tako dobiš sliko, da tam dve policiji upravljata državo.
[/quote]

Vrhunsko napisano in zelo zanimivo.

Bralno nerazumevanje je problem. Kje kdo piše, da pogrešamo velemesto?? jaz samo pravim da ga ni. In mene nič ne zanimajo kaj dosti češke ali slovaške verzije Ljubljane, zato me čudi, zakaj recimo evropske tujce zanima Ljubljana. Kaj tu vidijo?

V Ljubljani še dneva ne rabiš. To je moja poanta.

V Ljubljani še dneva ne rabiš. To je moja poanta.
[/quote]

Odvisn kako se posvetiš obisku.
Če greš po ulicah in hočeš videti vse zgradbe, je mesec dni premalo.

Pri tebi se pa TOČNO VIDI, da še v življenju nisi bil za teden dni nikjer drugje po svetu, raze mogoče na hrvaškem na morju! Jaz sem delal kot terenski delavec po celem svetu skoraj 10 let! Rezulatat? Videl ZDA, sem delal skoraj 3 leta po ZDA, Los Angeles, 1km do morja, delal v New Yorku … Ko smo lahko šli domov za 4 tedne, sem jaz raje ostal v ZDA in sem z avtom prepotoval ZDA od vzhoda proti zahodu, do Los Angelesa, kjer smo takrat delali. Sam sem šel malo po kanjonih, tako da se nisem samo mimo peljal in jih od daleč gledal, bil sem tudi v Yellowstonu, bil v Nasinem muzeju na floridi, šel v Miami, Peljal sem se čez Las Vegas čez najbolj slavne četrti (igralnice me ne zanimajo), bil sem v New Orleansu, Niagarskih slapovih, na kipu svobode … v glavnem … zapravil se skoraj 3000 dolarjev, ampak videl in doživel sem skoraj vse najbolj znane znamenitosti, ki jih ponujajo ZDA. Delal sem še na Kitajskem, poskoraj celi Evropi (največ po nemčiji in angliji), pol leta semše delal v siriji (še preden se je tista vojna začela,ko še je sirija bila ok. država itd … Ampak … Slovenija je ob Avstriji in Švici najlepša država na svetu. Konec in pika! ZDA imajo na primer vse v enem, velike hribe, gore, puščavo, morje, ogromne reke (Misisipi na primer), pa je tudi zelo lepa država … ampak problem ZDA je, da če hočeš vse to videti, rabiš par mesecev biti v ZDA, da res odkriješ vse najlepše kotičke ZDA, tam rabiš ogromno ur in dni (če potuješ z avtom) da prideš iz morja do puščave, itd .. medtem, ko slovenijo lahko obrneš po dolgem in počez v parih dneh in vidiš vse najlepše znamenitosti, s triglavom v red – razen puščave, ki je nimamo.

Pri tebi se prav vidi, da si cele dneve samo doma, tvoja zunanjost je samo od doma do gostilne od doma do službe oz. zavoda za zaposlovanje in do prijateljev … Toplo ti priporočam, da malo pojdeš po svetu. Najceneje ti bo, če greš delat po terenu po svetu … in takoj boš videl razliko, ko boš enkrat mesec dni v eni državi … To, da za par dni potuješ v kakšno državo, ne vidiš nič posebnega oz. ne opaziš neke razlike. Ko si pa manj kot en mesec v eni državi, pa si že počasi pozoren na vsake malenkosti, ki jih ponuja država, s kulturo vred.

Jaz sem bil terenski delavec skoraj 10 let samo zaradi potovanja, da sem lahko videl cel svet zastonj – kar se letalskih kart in prenočišča tiče. V vsaki državi, ki sem bil, sem probal jo čim več raziskati. V kakšni državi (na primer na kitajskem) smo delali od pon-pet, zato sem imel dva dneva časa včasih, da sem lumpal po državi. Zato sem si včasih kje rezerviral kakšen motel ali hotel in najel avto … užival na hard. Problem je bil, da sem 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potovanja po svetu, preživel sam… dvakrat sta bila z mano sodelavca. Z bivšo punco (takrat sva še bila skupaj) sva skupaj prepotovala ZDA z avtom in je bil to zame najlepši izlet v življenju. Danes sem poročen z eno drugo, in ne mara potovanja po svetu, zato sem hvaležen za vsak trenutek, ki sem ga imel takrat na voljo, da sem lahko raziskoval države po vsem svetu.

V vsaki državi, ki sem delal, sem stalno šel obiskat živalski vrt in tehnični muzej, pa tudi vojaškega sem si rad ogledal v Nemčiji, Avstriji, Angliji in v ZDA. Najbolj všečen vojaški muzej mi je pa bil na Kitajskem, kjer ni bilo ničesar o prvi in drugi svetovni vojni … pač pa samo o njihovi tradiciji in mitih … samuraji itd …

Kot sem že omenil, je slovenija res ZELO LEPA država. Če politiko odmisliš, bi tilahkorekel, da živimo v raju. Mirna država itd. Najbolj neudobno sem se v vsakem koraku počutil v Braziliji in še posebej v Mehiki, kjer sem imel oboroženega telesnega stražarja vse povsod, kamor sem šel. Smo šli v trgovino, je z nami hodil, smo šli v hotel, je z nami hodil, smo šli v diskač, je z nami hodil … je šel z mano na bankomat, ki je bil ob hotelu direkt ravno čez cesto … je mogel z mano iti … Totalno nadležno, ampak po eni strani vsaj malce varno. Dokler se lahko varno in brez kakršnega koli straha sprehajaš zvečer po ulicah, po nerazsvetljenih parkih, tako dolgo veš, da si lahko srečen, da živiš v taki državi. Pojdi v Mehiko, boš videl, kako te vsi čudno gledajo, ko vidijo, da nisi latino izgleda … eni te tako gledajo, da si misliš, da te bi najrajši ubili, okradli ali pa te nagnali od tam … Zelo mešani občutki … zraven tega pa še od telesnega stražarja, ki delo opravlja že, kar nekaj desetletij, dobiš nujna priporočila, da se probaš čim manj z mehičani pogovarjati, ker je četrt države zelo skorumpiranih, še posebej, ko ti reče, da so navadni policaji s pištolicami za pasom lahko enako skorumpirani kot kateri koli navaden državljan … in da če rabim kdaj pomoč policije, naj iščem tiste policiste, ki so oboroženi z avtomatskimi puškami, čeladami na glavi itd… In tako dobiš sliko, da tam dve policiji upravljata državo.
[/quote]

Ti nisi bil nikjer. ne verjamem ti nič. če bi dejansko kaj potoval, bi pritrdil mojim besedam, da Slovenija ni nič kaj posebna.

O kakšnih lepotah Slovenije ti pišeš, a si bil vsaj v Plitvicah na Hrvaškem, Ohridu v Makedoniji?

Pri tebi se pa TOČNO VIDI, da še v življenju nisi bil za teden dni nikjer drugje po svetu, raze mogoče na hrvaškem na morju! Jaz sem delal kot terenski delavec po celem svetu skoraj 10 let! Rezulatat? Videl ZDA, sem delal skoraj 3 leta po ZDA, Los Angeles, 1km do morja, delal v New Yorku … Ko smo lahko šli domov za 4 tedne, sem jaz raje ostal v ZDA in sem z avtom prepotoval ZDA od vzhoda proti zahodu, do Los Angelesa, kjer smo takrat delali. Sam sem šel malo po kanjonih, tako da se nisem samo mimo peljal in jih od daleč gledal, bil sem tudi v Yellowstonu, bil v Nasinem muzeju na floridi, šel v Miami, Peljal sem se čez Las Vegas čez najbolj slavne četrti (igralnice me ne zanimajo), bil sem v New Orleansu, Niagarskih slapovih, na kipu svobode … v glavnem … zapravil se skoraj 3000 dolarjev, ampak videl in doživel sem skoraj vse najbolj znane znamenitosti, ki jih ponujajo ZDA. Delal sem še na Kitajskem, poskoraj celi Evropi (največ po nemčiji in angliji), pol leta semše delal v siriji (še preden se je tista vojna začela,ko še je sirija bila ok. država itd … Ampak … Slovenija je ob Avstriji in Švici najlepša država na svetu. Konec in pika! ZDA imajo na primer vse v enem, velike hribe, gore, puščavo, morje, ogromne reke (Misisipi na primer), pa je tudi zelo lepa država … ampak problem ZDA je, da če hočeš vse to videti, rabiš par mesecev biti v ZDA, da res odkriješ vse najlepše kotičke ZDA, tam rabiš ogromno ur in dni (če potuješ z avtom) da prideš iz morja do puščave, itd .. medtem, ko slovenijo lahko obrneš po dolgem in počez v parih dneh in vidiš vse najlepše znamenitosti, s triglavom v red – razen puščave, ki je nimamo.

Pri tebi se prav vidi, da si cele dneve samo doma, tvoja zunanjost je samo od doma do gostilne od doma do službe oz. zavoda za zaposlovanje in do prijateljev … Toplo ti priporočam, da malo pojdeš po svetu. Najceneje ti bo, če greš delat po terenu po svetu … in takoj boš videl razliko, ko boš enkrat mesec dni v eni državi … To, da za par dni potuješ v kakšno državo, ne vidiš nič posebnega oz. ne opaziš neke razlike. Ko si pa manj kot en mesec v eni državi, pa si že počasi pozoren na vsake malenkosti, ki jih ponuja država, s kulturo vred.

Jaz sem bil terenski delavec skoraj 10 let samo zaradi potovanja, da sem lahko videl cel svet zastonj – kar se letalskih kart in prenočišča tiče. V vsaki državi, ki sem bil, sem probal jo čim več raziskati. V kakšni državi (na primer na kitajskem) smo delali od pon-pet, zato sem imel dva dneva časa včasih, da sem lumpal po državi. Zato sem si včasih kje rezerviral kakšen motel ali hotel in najel avto … užival na hard. Problem je bil, da sem 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potovanja po svetu, preživel sam… dvakrat sta bila z mano sodelavca. Z bivšo punco (takrat sva še bila skupaj) sva skupaj prepotovala ZDA z avtom in je bil to zame najlepši izlet v življenju. Danes sem poročen z eno drugo, in ne mara potovanja po svetu, zato sem hvaležen za vsak trenutek, ki sem ga imel takrat na voljo, da sem lahko raziskoval države po vsem svetu.

V vsaki državi, ki sem delal, sem stalno šel obiskat živalski vrt in tehnični muzej, pa tudi vojaškega sem si rad ogledal v Nemčiji, Avstriji, Angliji in v ZDA. Najbolj všečen vojaški muzej mi je pa bil na Kitajskem, kjer ni bilo ničesar o prvi in drugi svetovni vojni … pač pa samo o njihovi tradiciji in mitih … samuraji itd …

Kot sem že omenil, je slovenija res ZELO LEPA država. Če politiko odmisliš, bi tilahkorekel, da živimo v raju. Mirna država itd. Najbolj neudobno sem se v vsakem koraku počutil v Braziliji in še posebej v Mehiki, kjer sem imel oboroženega telesnega stražarja vse povsod, kamor sem šel. Smo šli v trgovino, je z nami hodil, smo šli v hotel, je z nami hodil, smo šli v diskač, je z nami hodil … je šel z mano na bankomat, ki je bil ob hotelu direkt ravno čez cesto … je mogel z mano iti … Totalno nadležno, ampak po eni strani vsaj malce varno. Dokler se lahko varno in brez kakršnega koli straha sprehajaš zvečer po ulicah, po nerazsvetljenih parkih, tako dolgo veš, da si lahko srečen, da živiš v taki državi. Pojdi v Mehiko, boš videl, kako te vsi čudno gledajo, ko vidijo, da nisi latino izgleda … eni te tako gledajo, da si misliš, da te bi najrajši ubili, okradli ali pa te nagnali od tam … Zelo mešani občutki … zraven tega pa še od telesnega stražarja, ki delo opravlja že, kar nekaj desetletij, dobiš nujna priporočila, da se probaš čim manj z mehičani pogovarjati, ker je četrt države zelo skorumpiranih, še posebej, ko ti reče, da so navadni policaji s pištolicami za pasom lahko enako skorumpirani kot kateri koli navaden državljan … in da če rabim kdaj pomoč policije, naj iščem tiste policiste, ki so oboroženi z avtomatskimi puškami, čeladami na glavi itd… In tako dobiš sliko, da tam dve policiji upravljata državo.
[/quote]
Tebi je pac Slovenija ultra wow lepa. Imas pac neke svoje kriterije. Ljudje praviloma celo zivljenje idealizirajo “domace” okolje. Velja za cel svet. Od tu tvoj bia. Glej, v primerjavi z mano si tudi ti s svojimi mednarodnimi izkusnjami kalimero, kaj sele ostali. Pa to ne pisem, da bi v nic dajal tvoje izkusnje. Le zato, da ti bo jasno, da vem o cem govorim.

Si neobjektiven. Govoris o lepoti. Slednja je tako subjektivna. Eni prisegajo na pescene plaze, drugi kamnite, tretji, … Turizem je marsikaj. Slovenska obala je v svetovnem merilu nula. Slovensko hribovje je v svetovnem merilu komaj omembe vredno. No kidding. Kaj to pomeni? Hudicevo malo ljudi bo prislo v Slovenijo zaradi enega ali drugega. Ne pridejo na teden dni Slo morja, niti hribolazanja. Razen redkih. V primerjavi s svetovno konkurenco ni omembe vredna. Tudi slovenska mesta niso iz turisticnega vidika nic posebnega. Neko povprecje, recimo. Vecina turistov pac obiske LJ. Od tu naredijo dnevni izlet ne SV in do Postojne. Drugo so ze izjeme. Slovenske reke z izjemo Soce spomladi ravno tako niso omembe vredne. Rafting na Soci je tehnicen, ni pa nic wow, ce ni ful zalita. Kajakat pa tko pridejo super redki. Opevana pescica slapov in izvorov je en “velik” joke v svetovnem merilu. To ne pomeni, da so Slo gore shit. Pomeni le, da niso tako wow, da bi same od sebe vabile siroke mnozice. Spremljevalne storitve pa so tako bolj tak tak, recimo povprecne, vsekakor nic wow.
Nimamo nekih omemebe vrednih zgodovinskih zadev. Niti imamo ne vem kaksne muzeje, ipd. Pa to nekaj steje, bog vas nima rad. Nasa kulinarika ravno tako ni nic v svetovnem merilu. Kot receno, nivo Makedonije. To velja tudi za ljudi, ki so kot receno po vecini zategnjene surle do neznancev. Milijonkrat poslikan Bled zgleda krasno na slikah. Hkrat pa domacini komaj prenasajo turiste. Navite cene, guzva, dejansko ni v zivo cetrt tako wow kot na slikah. Le Postonjska jama je res v svetovnem merilu WOW! V skoraj vseh pogledih. In to potem agencije skombinirajo, da imajo turisti lep vikend v Sloveniji. In za to se mi zdi Slovenija super tako pogledat te kljucne zadeve, sprehodit okoli ljubljanice, se vsest, kaj pojest, in nazaj. In tako vecina tujcev tudi obisce v Slovenijo. Se eda je marsikaj za videti. Ampak to velja rudi za Indonezijo, Egipt, Peru, itd. Vse nastete so po interesu obiskovalcev dalec pred Slovenijo. Kot da turisti masovno bluzijo po svetu, da bi obcudovali krsko kotlino in okolisce hribcke.

To kar ti pravic o lepotah je gledano bolj z vidika zivljenja v taksnem naravnem okolju, razgiban relief, zeleno, raznoliko na malem obmocju. Kar pa je seveda odvisno od konca do konca Slovenije, ker Prekmurje ni noben lepotni presezek po kateremkoli merilu. Koliko nacionalnih parkov v ZDA ali Kitajski si si pogledal? Vec ali manj VSI so nekaj posebnega in wow na svoj nacun. Cudo jih je. Cela Slovenija je tolk velika kot povprecen nacionalni park v ZDA, Kanadi, Avstraliji. Slovenija je en tak mini ekspress. Cool. Ampak kar cem reci je, da v globalni konkurenci to ni tak waw , da bi foldk pakiras sem. Ni! In se NE dogaja.
Ne ponavljat lijepa nasa zgodbic iz Hrvaske. Turizen je hudicevo vec kot navdusevanje na naravo. Potem pa to pride nurejeneno in neobstojeco spremljevalno ponudbo. Saj vidis kako so zadeve urejene marsikje kje drugje, sploh v ZDA. Imas urejene vista points s parkingom, visitor centers, rangers, itd. kaj pa v Sloveniji??

Slovenija je lepa. Tisti, ki menite drugače in ne cenite kvalitet, ki nam jih ponuja, ste dobrodošli, da jo zapustite in se potem umirite s tem udrihanjem – nihče vas ne sili biti tukaj.

Kar sem jaz gostila tujcev, so bili nad Slovenijo navdušeni. Nekatere je navdušila majhnost + pestrost, druge prebivalci, tretje hrana, četrte narava, pete je fascinirala čistost Slovenije, šeste gostoljubnost, sedme športne kapacitete, osme glasba …pač, ljudje potujejo iz 1001 razloga in njihova doživetja so individualna.

Pa da ne bom preoster, meni je recimo Ljubljana nekako rang kakšnega Trsta, Perugie. Govorim s stališča, koliko časa v tujini na potovanju preživim v mestu take velikosti. Ljubljana pač ni zanimivejša od Verone, Palerma, daleč od tega, pa še nismo prišli do Rima.

V Sankt Peterburgu v Rusiji si lahko en teden, pa ne vidiš vsega, kar je za videti, lol.

najvažnejše je kaj turista sploh zanima

Ljubljana ima ogromno arhitekture iz obdobja habsburške monarhije.
To nekatere zanima in se tudi pozanimajo oziroma kaj preberejo iz knjig.

Turisti, ki pa obiščejo mesta brez kakšne koli podlage in ne vedo nič o tem, pa brez veze da sploh hodijo po mestih.
Za njih je le poležavanje na plažah.
[/quote]
In koliko turistov si v zivljenju ze srecal, ki so se prisli teden dni navdusevat nad lokalno arhitekturo habsburske monarhije, kaj sele mesec? Morda en zagreti student, ki se je iz tega lotil delati doktorat? lol
Vec ali manj vsako mesto ima svoje arhitekturne posebnosti. Najbolj obiskana celo dosti bolj odmevne in posebne od LJ.

Vsak kraj ne tem nasem planetu ima kaksno posebnost, da bi se lahko nasel kak akademik, da ga v nulo razisce. Ampak temu bi se tezko reklo turizem. To so ze super ozke nise. Tujemu kajakasu, ki pride trenirat na Soco, so tudi ne rece turist. 🙂

Ponavljan, ne gre da zelim Slovenijo kot turisticno destinacijo dajati v nic. Le ozemljiti vas hocen.


In koliko turistov si v zivljenju ze srecal, ki so se prisli teden dni navdusevat nad lokalno arhitekturo habsburske monarhije, kaj sele mesec? Morda en zagreti student, ki se je iz tega lotil delati doktorat? lol
Vec ali manj vsako mesto ima svoje arhitekturne posebnosti. Najbolj obiskana celo dosti bolj odmevne in posebne od LJ.

Vsak kraj ne tem nasem planetu ima kaksno posebnost, da bi se lahko nasel kak akademik, da ga v nulo razisce. Ampak temu bi se tezko reklo turizem. To so ze super ozke nise. Tujemu kajakasu, ki pride trenirat na Soco, so tudi ne rece turist. 🙂

Ponavljan, ne gre da zelim Slovenijo kot turisticno destinacijo dajati v nic. Le ozemljiti vas hocen.
[/quote]

torej
v najlepšem mestu sem videl kar nekaj ljudi, ki so imeli okoli vratu dva aparata in veselo slikali habsburške stavbe

je pa fajn imeti aparat okoli vratu, ker ti klošarji dajo mir 🙂

v enemu dnevu ne spoznaš duše kraja ali mesta
za vse in tudi za to, si je treba vzeti čas in vse raziskati

Si ti tist gospod, ki je v Rimskem vodnjaku kradel kovance in je potem plačal 550 evrov kazni? 🙂


Jaz sem tudi se skoraj vsako drzavo opeval. Vse je lahko po svoje lepo. Je moralo bit res kaj ekstra slabega, da sem domacinom podal kakrsnokoli kritiko. V bistvu imam eno samo karibsko drzavo na spisku nezazeljenih, kamor se vec ne zelim vrniti.

Samo poglej se kako se obnasas. Ce ti ni Slovenija wow turisticna destinacija pa naj spizdim. Bez brige da sem. Seveda ne zaradi tega. Pripomogli pa ste taksni kalibri z odnosom, ki ga tujaj demonstriras. Saj ni cudno, da slisis same slavospeve s taksno nadutostjo.

Jaz vam pac lahko iz prve roke povem kako izkusen tujec, ki je videl se pa se sveta, gleda na turisticnost Slovenije. Z izjemo Postojnske jame ni v Sloveniji s turisticnega vidika nic wow. Nic! Ce bi delali anketo med nakljucnimi tujci, 2 dneva Benetk ali Slovenije, bi morda 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} “cudakov”, ki zaradi cesa sovrazijo Benetke ali imajo kak posebni motiv za obisk Slovenije, reklo da bi raje sli v Slovenijo.

Jaz, ko to ocenjujem, ne izhajam iz slovenske lokal patriotske perspektive, ker mi je nor. potica dobra in si domisljam, da vsi orgazmirajo, ko povohajo Fruktalov sok ali kaj ze. Gledam primerjalno. Ljudje imajo izbiro. In ce cela Slovenija od turizma iztrzi manj od neke brezvezne Pattaye, moras vedit, da nisem edini, niti manjsina, ki tako mislim.


A potem misliš, da je vredno it samo v London, Pariz, na Sejšele ipd? Hvalabogu smo ljudje različni. Sama sem bila že v večini evropskih prestolnic, zdaj se pa veliko rajši potepam po manjših mestecih v Italiji, Avstriji, Nemčiji, Franciji … Tudi v Litvo in Latvijo imam namen it enkrat, ko bo prilika. Vse, kar človek novega vidi in doživi, ga bogati.
Sem Ljubljančanka in mi je Ljubljana prekrasno mesto (ni ravno srednjeveliko ampak majhno evropsko mesto), se ne spomnim, kje po Evropi sem že doživela toliko dogajanja kot ga je v poletnih večerih ob Ljubljanici, sploh ko se dogajajo kakšne prireditve na prostem. Občasno grem tudi v kak muzej, galerijo , na koncert, in povsod naletim tudi na tujce. V glavnem jaz vidim veliko razlogov, zakaj tujci pridejo v Ljubljano in mi ni jasno, kako lahko kdo reče, da tu ni nič za videt.
Tudi na Gorenjskem, v Prekmurju, na Krasu in še kje se najde marsikaj zanimivega za videt, za počet, za pojest. Se pa strinjam, da je naša obala en sam dolgčas in (po mojih izkušnjah) še neprijazni turistični delavci.

Si ti hodiš po centralni Evropi ogledovati mesta velikosti Ljubljane? Jaz samo v Italiji.


A potem misliš, da je vredno it samo v London, Pariz, na Sejšele ipd? Hvalabogu smo ljudje različni. Sama sem bila že v večini evropskih prestolnic, zdaj se pa veliko rajši potepam po manjših mestecih v Italiji, Avstriji, Nemčiji, Franciji … Tudi v Litvo in Latvijo imam namen it enkrat, ko bo prilika. Vse, kar človek novega vidi in doživi, ga bogati.
Sem Ljubljančanka in mi je Ljubljana prekrasno mesto (ni ravno srednjeveliko ampak majhno evropsko mesto), se ne spomnim, kje po Evropi sem že doživela toliko dogajanja kot ga je v poletnih večerih ob Ljubljanici, sploh ko se dogajajo kakšne prireditve na prostem. Občasno grem tudi v kak muzej, galerijo , na koncert, in povsod naletim tudi na tujce. V glavnem jaz vidim veliko razlogov, zakaj tujci pridejo v Ljubljano in mi ni jasno, kako lahko kdo reče, da tu ni nič za videt.
Tudi na Gorenjskem, v Prekmurju, na Krasu in še kje se najde marsikaj zanimivega za videt, za počet, za pojest. Se pa strinjam, da je naša obala en sam dolgčas in (po mojih izkušnjah) še neprijazni turistični delavci.
[/quote]

po mojih izkušnjah pa so zelo prijazne turistične delavke

Tako je. Praktično ga ni tujca, ki ne bi bil navdušen in očaran nad Slovenijo.
Komu pa kaj ne paše tukaj, pa naj gre, koga briga, kako in kje živi, ne da pride sem izlivat negativnih opazk in se izživljati skozi komplekse lastne majhnosti…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Najbolj je turistom zanimivo ravno to, kar ti nevede pišeš zgoraj. Za vsako lokacijo posebej najdeš podobno. NEKJE! Vse to v eni mali državici, tega pa nima vsak.

To je ljudem najbolj zanimivo, da so lahko v roku dveh ur iz smučišča na kavi na morju…..

Tako je. Praktično ga ni tujca, ki ne bi bil navdušen in očaran nad Slovenijo.
Komu pa kaj ne paše tukaj, pa naj gre, koga briga, kako in kje živi, ne da pride sem izlivat negativnih opazk in se izživljati skozi komplekse lastne majhnosti…
[/quote]
Poglejde se lokalpatriotski pezdeti, ki ste tako poistoveteni s Slovencijo in Slovenstvom, da ne prenesete NOBENE kritike vasega glamurozno megalomanskega prepricanja o wow turisticni privlacnosti Slovenije.

Mimogrede, argumentacija, zakaj ni v turisticnem smislu Slovenija noben presezek v svetovnem merilu, se ne pomeni zlivanje negativnih opazk ali izzivljavanje lastne majhnosti. Celo rekel sem, da vem, da je prepricanje, ki mi ga tu vecina prodaja, razsirjeno vec ali manj vsepovsod po svetu. Bolj ko so ljudje omejeni, nerazgledani in indoktrinirani, bolj izrazito je taksno obnasanje. Skratka, gre za svetovni fenomen. Isti gelipterji ste kot Hrvati z lijepo njihovo, naj naj morje, naj naj… lol

Problem je, da v svoji megalomansko egotistivni zblojenosti ne prenesete dejstva, da je v turisticnem smislu Slovenija nekje na nivoju Makedonije ali Slovaske. Tolk ste “special”. Mimogrede, saj to ni slabo. Le wow ni! Saj to vam pove ze turisticni izkupicek, ki je na nivoju desetine drugega najbolj turisticnega kraja na Tajski, enega mesta, in to niti ne glavnega. A stekate?

In cisto po komunajzarsko bi vsakega, ki ne tuli v rog vase zablojnost, nagnali ven. Pac, opranoglavi komunajzerji z megalomanskim prepricanjem o turisticni fenomenalnosti Slovenije z wow ljudmi, wow hrano, wow obalo, wow hribi, wow zeleno, vse wow. Stekati, komu manjka par pik? Vam, lol.

Vam se se sanja ne kako wow lahko zgledajo naravne lepote. Kako wow zgledajo plaze, wow obala, wow visokogorje, wow reke, wow jezera, wow slapovi, wow “zeleno”, wow flora in fauna, wow prijaznost, wow gurmanska ponudba, wow etnicne kuhinje, wow muzeji, wow popnudba priteditev, wow ponudba vsega zivega, itd, itd.

Saj je cool za obiskati. Jaz tudi tujcem recem, da je slovenija lepa. Zato pa NE ZIVIM V ILUZIJI, da je Slovenija wow presezek v svetovnem merilu in to v cemerkoli. Okay, sorry, je, po latentnem komunajzerstvu, anti-Amerikanizmu, anti-kapitalizmu, … ste sampijoni. Posredno seveda tudi po korupciji. Klasika, pac pride v paketu s komunajzerstvom.

Skulirajte se, In spustite na zemljo.

FYI, jaz sem se sel “pocasnega” turista ze po perifiriji Kitajske, kjer je belec se vedno cudo. Tako da dalec od tega, da bi mislil, da Slovenija ni vredna obiska, itd. Ali da so le naj naj kraji, narava, znamenitosti, ipd vredni obiska. Hocem vam le vbiti v glavo, da je za veliko vecino ljudi Slovenija po zazeljenosti obiskati jo tam nekje proti dnu. In da so za to dobri razlogi. Realni. In da sami sebi lazete, ko se prepricujete kako fenomenalna turisticna destinacija bi naj Slovenija bila. Ker ni v Svetovnem merilu pac nic posebnega.


Poglejde se lokalpatriotski pezdeti, ki ste tako poistoveteni s Slovencijo in Slovenstvom, da ne prenesete NOBENE kritike vasega glamurozno megalomanskega prepricanja o wow turisticni privlacnosti Slovenije.

Mimogrede, argumentacija, zakaj ni v turisticnem smislu Slovenija noben presezek v svetovnem merilu, se ne pomeni zlivanje negativnih opazk ali izzivljavanje lastne majhnosti. Celo rekel sem, da vem, da je prepricanje, ki mi ga tu vecina prodaja, razsirjeno vec ali manj vsepovsod po svetu. Bolj ko so ljudje omejeni, nerazgledani in indoktrinirani, bolj izrazito je taksno obnasanje. Skratka, gre za svetovni fenomen. Isti gelipterji ste kot Hrvati z lijepo njihovo, naj naj morje, naj naj… lol

Problem je, da v svoji megalomansko egotistivni zblojenosti ne prenesete dejstva, da je v turisticnem smislu Slovenija nekje na nivoju Makedonije ali Slovaske. Tolk ste “special”. Mimogrede, saj to ni slabo. Le wow ni! Saj to vam pove ze turisticni izkupicek, ki je na nivoju desetine drugega najbolj turisticnega kraja na Tajski, enega mesta, in to niti ne glavnega. A stekate?

In cisto po komunajzarsko bi vsakega, ki ne tuli v rog vase zablojnost, nagnali ven. Pac, opranoglavi komunajzerji z megalomanskim prepricanjem o turisticni fenomenalnosti Slovenije z wow ljudmi, wow hrano, wow obalo, wow hribi, wow zeleno, vse wow. Stekati, komu manjka par pik? Vam, lol.

Vam se se sanja ne kako wow lahko zgledajo naravne lepote. Kako wow zgledajo plaze, wow obala, wow visokogorje, wow reke, wow jezera, wow slapovi, wow “zeleno”, wow flora in fauna, wow prijaznost, wow gurmanska ponudba, wow etnicne kuhinje, wow muzeji, wow popnudba priteditev, wow ponudba vsega zivega, itd, itd.

Saj je cool za obiskati. Jaz tudi tujcem recem, da je slovenija lepa. Zato pa NE ZIVIM V ILUZIJI, da je Slovenija wow presezek v svetovnem merilu in to v cemerkoli. Okay, sorry, je, po latentnem komunajzerstvu, anti-Amerikanizmu, anti-kapitalizmu, … ste sampijoni. Posredno seveda tudi po korupciji. Klasika, pac pride v paketu s komunajzerstvom.

Skulirajte se, In spustite na zemljo.
[/quote]

Daj, kaj težiš in nakladaš s temi dolgoveznimi, duhamornimi, brezveznimi spisi in skoz istimi preganjavškimi mantrami in prismojenimi obsedenostmi z nekimi prežvečenimi političnimi koncepti, ki jih konstantno vlačiš v klasiko svojih tem: Slovenija, Slovenci in ženske, kar kažejo zgolj na tvojo psihično neuravnovešenost.

Če nisi Sloveniji nič prispeval, ne javkaj tu nekaj, saj si se tu šolal brezplačno, namreč če bi se rodil v neki vukojebini, še interneta ne bi imel in bi se tam lepo za par dolarjev na dan preživljal, v Ameriki pa tako odpade študij, če nisi iz premožnejše družine. Tukaj pa niti davkov ne plačuješ, bi pa se nekaj na daljavo požez usajal čez Slovence, kjer te moti vsaka postrani štrleča dlaka. Itak, 10x ponovljen wow, glavno da je beseda angleška, da ni slovenska, zato si avtomatsko bolj “pameten”, če ti peša materinski jezik in pismenost. Ti kar uživaj v inozemstvu, Slovenija ne rabi polpismenih bimbotov, ki se na MON forumu s svojo veleumnostjo kur*ijo in ponavljajo kot pokvarjena plošča. Raje srkni kaj močnega za živce, če nimaš prozaca pri roki, ker na forumu ne spraviš nič pametnega skupaj. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Seveda ni nič posebnega, ker smo relativno neznani, ampak zato pa toliko bolj veljamo kot insiderski turistični biser. Turistična panoga glede prometa pri nas stalno narašča iz leta v leto, da ne govorimo, da recimo obiskanost Bleda že presega nastavitvene in druge kapacitete zaradi množičnega turizma, enako je Ljubljana nagnetena s turisti.

Ti kar povabi svoje Amerikance in Azijce v prekrasno Slovenijo, da si ogledajo zeleni raj na zemlji. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ravno sem pred dnevi gledal dokumentarec o Severni Koreji. Kaj vse imajo, kakšne slapove. Njihova narava je v vsem lepša od naše. Če s ebodo malo bolj odprli za tujce, nas razturijo v turizmu.

New Report

Close