Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdrava prehrana in poceni, ali je mogoče skozi mesec s 60 evri za hrano?

Zdrava prehrana in poceni, ali je mogoče skozi mesec s 60 evri za hrano?


Če se osredotočim samo na zajtrke.
Vnos za žensko je za pol premajhen, za moškega še bolj.
K temu zajtrku je treba dodati š enkrat toliko ogljiikovih hidratov, da o vnosu ostalih snovi ne govorim.
[/quote]

V bistvu je kalorično še prebogato. Za žensko v zrelih letih, ki ni ravno športnica, da bi vsak dan trenirala na polno vsaj eno uro in pol, zadostuje od 1400 do 1600 kalorij. Avtorica je za porcijo testenin dala 100 gramov, v resnici je 70 gramov še preveč, raje 60 gramov.
Porcija krompirja za odraslo osebo je cca 120 gramov, to je en velik krompir. Riža ne vem v gramih, ker ga merim s skodelico, ampak 1 kg imamo štirje za vsaj pet rižot (torej da riž ni samo priloga, temveč ima nekaj dodano). Prav tako je porcija mesa cca 125 gramov.
Okej, vi se očitno doma pitate za zakol, če na glavo skuhaš 200 gramov testenin, ampak to je čisto vaš interni problem in je daleč, daleč od zdravega.

Mi smo štirje in imamo 2 paketa špagetov za 3 x, se pravi nekako 330 gr na obrok za štiri, moja porcija je manjša od moških. Zraven je tunina omaka z grahom in koruzo in solata. Mi se najemo. Čisto za informacijo, kako različno jemo.

Za cca 70,00 eurov na mesec (živim sama) jem takole:
– zjutraj čokolino, mleko redčim z vodo; jajca; ovsene kosmiče na vodi z malo sadja;
– malica v službi: kos pice merkator, mesni burek in jogurt, sirnica in jogurt, solata s tuno in žemlja, od doma si vzamem kakšno žemljo+sir+salamo+kumarice;
– doma popoldne: jogurt, kos sadja
– večerja: hrenovke generik merkator, piščančje hrenovke merkator, argeta pašteta, makaroni 6 dag s kuhanim brokolijem (in če imam, dodam še žlico sirnega namaza ali žlico kisle smetane), toast s sirom, francoski toast

V bistvu je kalorično še prebogato. Za žensko v zrelih letih, ki ni ravno športnica, da bi vsak dan trenirala na polno vsaj eno uro in pol, zadostuje od 1400 do 1600 kalorij. Avtorica je za porcijo testenin dala 100 gramov, v resnici je 70 gramov še preveč, raje 60 gramov.
Porcija krompirja za odraslo osebo je cca 120 gramov, to je en velik krompir. Riža ne vem v gramih, ker ga merim s skodelico, ampak 1 kg imamo štirje za vsaj pet rižot (torej da riž ni samo priloga, temveč ima nekaj dodano). Prav tako je porcija mesa cca 125 gramov.
Okej, vi se očitno doma pitate za zakol, če na glavo skuhaš 200 gramov testenin, ampak to je čisto vaš interni problem in je daleč, daleč od zdravega.
[/quote]

A ti sploh veš, kakšne so bazalne potrebe organizma?
50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kcal naj bi bilo iz oh, 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iz B in 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iz M.
Za žensko od 20 do 25 let to pomeni 1900 do 2400 kcal, odvisno od gibanja. Vrhunski športniki so izvzeti.

Enako star moški potrebuje 2500 do 3000 kcal. Najstnik pa 2500 do 3000 kcal.

Pa če pogledamo nekoga, ki naj bi zaužil 2200 kcal na dan ( moški so tu šele po 50. letu ali do 10. leta), to pomeni 55 g oh za zajtrk, 95 za kosilo, 55 za večerjo in 2 krat 35 za malici ali pa teh 70 g oh dodamo zajtrku in kosilu. Kar predstavlja samo pol dnevnega vnosa kkcal.
250 g navadnega jogurta je samo 15 g oh.
60 g kos rženega kruha je 30 g oh.
1 mandarina je cca 10 g oh.

Za malico npr. manjše jabolko (15 g oh), 3 kose prepečenca.

Ali popoldanska malica za 35 g oh 2 žlici ovsenih kosmičev, 250 g kefirja in 100 g malin.

V bistvu je kalorično še prebogato. Za žensko v zrelih letih, ki ni ravno športnica, da bi vsak dan trenirala na polno vsaj eno uro in pol, zadostuje od 1400 do 1600 kalorij. Avtorica je za porcijo testenin dala 100 gramov, v resnici je 70 gramov še preveč, raje 60 gramov.
Porcija krompirja za odraslo osebo je cca 120 gramov, to je en velik krompir. Riža ne vem v gramih, ker ga merim s skodelico, ampak 1 kg imamo štirje za vsaj pet rižot (torej da riž ni samo priloga, temveč ima nekaj dodano). Prav tako je porcija mesa cca 125 gramov.
Okej, vi se očitno doma pitate za zakol, če na glavo skuhaš 200 gramov testenin, ampak to je čisto vaš interni problem in je daleč, daleč od zdravega.
[/quote]

Ne vem, kaj se poneste zraven nastetega ali pa ste vsi na 45ih kilah, ker jaz sem shujsala kar konkretno in zdaj vzdrzujem tezo brez nekega gibanja in truda z:

– 40g ovsenih kosmicev
– 40-50g suhega riza ali testenin
– 200g krompirja

S tem, da ob rizu, testeninah in krompirju pojem se 150g mesa in vsaj 200g zelenjave, pa je to samo kosilo.

Tisti zgoraj, ce se le malo gibajo, se nic ne pitajo in niso nic razleseni v sirino.


V državi kjer je več kot 2.000.000 ( dva milijona) socialnih transferjev so eni lačni? Res? Karitas tala hrano, RK tala hrano, vsi nekaj dajejo. Pa ne mi o lačnih!
Edini, ki jim verjamem, da so lačni so starejši, ki imajo 500 ali manj evrov penzije, pa nič sorodnikov, ki bi jim pomagali.
Ampak ti ne berejo MONa in zanje vam tak in tako ni mar.
Pa še udeleženi niso v tistih zgornjih 2 milijonih socialnih transferjev.
Ker ne znajo in ne zmorejo do njih, Anita in njena druščina pa se zanje ne briga. Še ostale kao humanitarne organizacije ne. Ti so res lahko lačni!
[/quote]

Podpis.


Lepo prosim za recepte. Jaz si za dva evra na osebo verjetno ne znam pripraviti niti dovolj nasitnega zajtrka, kaj šele toplega obroka.

Krompir, testenine? Sami hidrati, recept za debelost.

Vec kot 200, z mozem v sluzbah jeva zunaj, ker nimamo nekih jedilnic ali kuhinj. Otroci so trije, vsi jejo kosilo v soli.

Se enkrat, nisem komentirala budgeta, niti opisovala svojih stroskov. Zanimalo me je samo to, ali vsi jeste meso vsak dan ali veckrat na dan?
[/quote]

Meso je na mizi 3 do 7x na teden, v povprečju 5 do 6x.
P.S. Šetraj in kumina delata čudeže. 😉

Meso je na mizi 3 do 7x na teden, v povprečju 5 do 6x.
P.S. Šetraj in kumina delata čudeže. 😉
[/quote]

???

Če misliš glede napenjanja, jaz nekih čudežev ne opažam.


Lepo prosim za recepte. Jaz si za dva evra na osebo verjetno ne znam pripraviti niti dovolj nasitnega zajtrka, kaj šele toplega obroka.
[/quote]

Kuharica za krizne čase. Preberi. Sam mislim da ne boš he,he.

Kuharica za krizne čase. Preberi. Sam mislim da ne boš he,he.
[/quote]

Ne da se mi niti iskat tega Tisinega prispevka niti drugih starih tem, v katerih je bil cel kup receptov za kosilo za tri, štiri osebe za 2 evra.
Zakaj bi ti morali delati mi usluge in iskati te recepte, ne samo, da ne znaš kuhati, še lena si za povrh? Potrudi se malo.
Drugače pa mi danes: bio špageti, bio špinača, bio kisla smetana, parmezan, zelena solata, za tri je bilo cca 2,5 evra.


Lepo prosim za recepte. Jaz si za dva evra na osebo verjetno ne znam pripraviti niti dovolj nasitnega zajtrka, kaj šele toplega obroka.
[/quote]

Nekaj idej, kaj mi jemo za zajtrk, 4 osebe

včeraj smo šli na potep, zato smo jedli zjutraj malo več
8 jajc na oko na teflonu brez maščobe cca 1,20 eur
Zavitek polnozrnatega toasta, lidlov je manj kot 1 euro
1 l jogurta 1 eur
2 x velika kava, recimo 0,50
Malo mleka, 1 dl v kavo, 0.08
2 sveži papriki 1 eur
Sveža kumara 1 eur
Do kosila smo pojedli še 1 kg jabolk, 0,90 eur
Skupaj…. Cca 7 eur

v soboto
Polenta instant paket 0,70
1 l jogurta 1 eur
Kava, mleko 0,60
Do kosila1 kg banan 1 eur
1 kg jabolk 0,90
Nekaj domačega grozdja gratis
Skupaj cca 4,30 eur

Danes zjutraj mlečni riž,
večja šalica riža 0,50
1 l mleka 0,80
notri 2 naribanimi jabolki cca 0,30
med
kava z mlekom za naju 0,60
Skupaj cca 2,20 eur

Ljudem, ki so revni, se revščina vidi po zamaščenosti v pasu. Preveč hidratov škodi. Od žgancev, mlečnega riža, palačink, krompirja, testenin in podobne svinjarije se vsak malo zredi.

Če tvoja pripomba o kilaži leti na nas, se zelo motiš, ker niti slučajno nismo debeli. Fitneserski mit o kilogramih beljakovin, ki naj bi jih zaužili, nas ne gane. Jemo hrano, ki je lahko prebavljiva in nas dolgo drži site. Poleg tega pa že v osnovi bistveno cenejša, tudi če kupim bio ali polnozrnato varianto. Veš, kaj je zanimivo? Da delam z ženskami, ki non stop nekaj hujšajo, non stop imajo za malico konzerve rib in zraven kak paradižnik, stokajo ob črni kavi, čeprav bi raje spile kapučin, obenem pa ne sme nihče v pisarno prinesti nobenih keksov, ker navalijo kot sestradani psi. Mene moj riž zjutraj in potem kava, dopoldne pa še dve banani, držijo sito do kosila doma. Sadje pa mi zadovolji potrebo po sladkem.


V državi kjer je več kot 2.000.000 ( dva milijona) socialnih transferjev so eni lačni? Res? Karitas tala hrano, RK tala hrano, vsi nekaj dajejo. Pa ne mi o lačnih!
Edini, ki jim verjamem, da so lačni so starejši, ki imajo 500 ali manj evrov penzije, pa nič sorodnikov, ki bi jim pomagali.
Ampak ti ne berejo MONa in zanje vam tak in tako ni mar.
Pa še udeleženi niso v tistih zgornjih 2 milijonih socialnih transferjev.
Ker ne znajo in ne zmorejo do njih, Anita in njena druščina pa se zanje ne briga. Še ostale kao humanitarne organizacije ne. Ti so res lahko lačni!
[/quote]

V kateri državi to?
Pogovarjamo se za Slovenijo, mar ne! In koliko ljudi je pri nas, vključno z gosti, ki jih hranimo?
Ker jaz živim sama, poznam še veliko podobnih, ki le plačujemo, vplačujemo, ven in nazaj pa nikdar nič ne dobimo.

Odkar sem omejila OH in pojem več mesa/rib in maščob, nisem ne lačna, niti imam hude želje po sladkem.
Prej je moja rehrana bazirala na OH, ker so pač poceni, po njih pa na cukru in sem se vrtela v krogu OH – Sladkor, skoz lačna, kg pa v luft.

Zdaj moja prehrana bazira na SZ in B, OH sicer jem, a polovične porcije, želja po sladkem minimalna, lačna nikoli.

Glej, verjamem, da obstajajo taki ljudje, kot si ti, ki vam je OH osnova, a sori, ni vsem, meni niti slučajno, poleg tega mi OH zadržujejo vodo v telesu in če kdaj pretiravam z njimi, sem vsa natečena, kar sploh ni fajn.

Odkar sem omejila OH in pojem več mesa/rib in maščob, nisem ne lačna, niti imam hude želje po sladkem.
Prej je moja rehrana bazirala na OH, ker so pač poceni, po njih pa na cukru in sem se vrtela v krogu OH – Sladkor, skoz lačna, kg pa v luft.

Zdaj moja prehrana bazira na SZ in B, OH sicer jem, a polovične porcije, želja po sladkem minimalna, lačna nikoli.

Glej, verjamem, da obstajajo taki ljudje, kot si ti, ki vam je OH osnova, a sori, ni vsem, meni niti slučajno, poleg tega mi OH zadržujejo vodo v telesu in če kdaj pretiravam z njimi, sem vsa natečena, kar sploh ni fajn.
[/quote]

In ker smo med seboj drugačni, ni treba da se med seboj obmetavamo z reveži, debeluharji in podobno. Če si prebrala ječarjev post, veš o čem govorim. Torej, jejmo svoje in upoštevajmo drugačnost.


🤣
Spet moram v službo z vsemi stroškì. 💪🏽😪😂

Odkar sem omejila OH in pojem več mesa/rib in maščob, nisem ne lačna, niti imam hude želje po sladkem.
Prej je moja rehrana bazirala na OH, ker so pač poceni, po njih pa na cukru in sem se vrtela v krogu OH – Sladkor, skoz lačna, kg pa v luft.

Zdaj moja prehrana bazira na SZ in B, OH sicer jem, a polovične porcije, želja po sladkem minimalna, lačna nikoli.

Glej, verjamem, da obstajajo taki ljudje, kot si ti, ki vam je OH osnova, a sori, ni vsem, meni niti slučajno, poleg tega mi OH zadržujejo vodo v telesu in če kdaj pretiravam z njimi, sem vsa natečena, kar sploh ni fajn.
[/quote]

Dajte težiti kar naprej z Oh. Zato ste debele. Z vprašanji, kako shujšati. Začne do plafona. Uporabljate noge? Pi* No.

A ti sploh veš, kakšne so bazalne potrebe organizma?
50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kcal naj bi bilo iz oh, 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iz B in 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iz M.
Za žensko od 20 do 25 let to pomeni 1900 do 2400 kcal, odvisno od gibanja. Vrhunski športniki so izvzeti.
[/quote]
Ženska pri 25-ih, normalno grajena (ne debela) ima bmr okrog 1300-1400 kalorij/dan. Njene prehranske potrebe pa, če se športno ne udejstvuje, 1400-1700 kalorij/dan.


Za približno teden. 2 odrasla, 3-je najstniki.
Jajc, sadja bo zagotovo prej zmanjkalo.
Bo verjetno ostalo še kaše, tune.
Mesa tudi ne bo za več, tudi sira ne.
[/quote]

250eur+ za hrano na teden, ok za 5 ljudi, a vseeno? 800eur mesečno? Wow, noro.

250eur+ za hrano na teden, ok za 5 ljudi, a vseeno? 800eur mesečno? Wow, noro.
[/quote]

Popravek, 1000eur+. Še bolj noro.

New Report

Close