Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdrava prehrana in poceni, ali je mogoče skozi mesec s 60 evri za hrano?

Zdrava prehrana in poceni, ali je mogoče skozi mesec s 60 evri za hrano?

ena endivija iz štacune ni en kilogram, vsaj ponavadi ne. eni res mislite, da je vsak kos, ki ga kupite, kilo težak, pa vsako stvar v vozičku in njeno ceno vštejete celotno v obrok, kjer se znajde. saj potem ni čudno, da se vam zdi, da toliko za hrano porabite.

Lahko še kaj naprej prodaš pa boš celo v negativni bilanci.


Makaroni s kislim zeljem: 150 g kuhanih makaronov, 750 g kislega zelja, že kuhanega, 40 g drobtin, 20 g masti. Vse daš v pekač v plasteh, če imaš star sir, ga naribaš in evo kosilo/večerja/ zajtrk je na voljo. Recept je iz leta 1942, od takrat si tudi ti! Pa zdrav ostani!

Ajdina kaša, kos mesa, jajca, zelje sladko, kislo še bolje, suh fižol, mogoče kos pancete za osnovo k enolončnicam.
Od sadja bi se dalo dobiti kaj cenejšega v košarah z manjvredno robo, narediš na karamelu sadni miks, da si napilniš brbončice in potrebe po vitaminih. Ok, krompir. In polenta, rozine, ovseni kosmiči. To te preživi. Niti ne tako slabo, je pa treba biti discipliniran.
Če imaš na voljo dnevno 2€, je to x7=14€/teden.
S tem denarjem in tistim v mislih, kar te nasiti za dlje časa, greš v trgovino in le to vzameš.
Iz ovsenih kosmičev in kančka moke spečeš kruh. Kvas ni potreben, mogoče noževo konico sode bikarbone. Če dodaš še rozine, dobiš piškote. Čez pa sadni karamelni miks. To te nasiti, kot tudi potrebo po sladkem, rozine čudovito posladkajo.
Napravi majhno zalogo in poskusi, koliko v tednu dni porabiš.
Ajdina kaša, tri pesti, kuhana, gre lepo k vsaki jedi, sladki, slani, v kruh, pecivo, zelenjavni ali sadni. Z njo ne bomo nikoli lačni. Za 2,5€kg. Dovolj za ves mesec.

Ti prinesem kilsko endivijo, ki sem jo kupila ravno včeraj, pa da te vidim, kako jo celo zmažeš.


In kam greš ti? V Hofer po ta zmrznjene? Ali k ribiču na črno?
[/quote]

Zakaj nekateri porabijo na mesec 60 nekateri pa 500. Poleg tega pa še mislijo kako zdravo se prehranjujejo.

Iz ovsenih kosmičev se da speči tudi (nasitne) palačinke, piškote itak, polpete (dodaš popraženo zelenjavo – čebula, zelje, korenje, tisto, kar je pač poceni – , kosmiče namočiš čez noč, po želji dodaš jajce, da lepše veže).
Če namesto kruha zjutraj ješ ovseno kašo, po mojem ful prišparaš, ker jih imaš pol kg za vsaj deset, 15 dni … stanejo pa manj kot evro.

Iz ovsenih kosmičev se da speči tudi (nasitne) palačinke, piškote itak, polpete (dodaš popraženo zelenjavo – čebula, zelje, korenje, tisto, kar je pač poceni – , kosmiče namočiš čez noč, po želji dodaš jajce, da lepše veže).
Če namesto kruha zjutraj ješ ovseno kašo, po mojem ful prišparaš, ker jih imaš pol kg za vsaj deset, 15 dni … stanejo pa manj kot evro.
[/quote]

Ti kar jej ovsene kosmiče in potem pojdi še bruhat. Saj lahko ješ tudi listje sedaj ko je sezona listja ga nabereš in ješ. Po okusu je isto zanič kot oves.


Ježeš, saj ni čudno, da so take vrste pri zdravnikih. Pa toliko debelih okrog nas! In eno kilo jo imate 4 za ves mesec. Čarovnice!
Mi govorimo o normalni prehrani za 60 evrov na mesec za enega ( pri nekaterih, ki se tukaj hvalite celo za 2 človeka). Za 3 obroke, če prav razumem, na dan. Dobre ajdove kaše ni pod 5 evrov, enako ne dobrega fižola. Če pa vi to na črno kupujete, potem … ni primerjave. Pa panceta je tudi 2 evra. Jo imaš pod steklom? Samo za gledat!
Seveda se preživi, v taboriščih so preživeli še z manj, ampak….


Ježeš, saj ni čudno, da so take vrste pri zdravnikih. Pa toliko debelih okrog nas! In eno kilo jo imate 4 za ves mesec. Čarovnice!
Mi govorimo o normalni prehrani za 60 evrov na mesec za enega ( pri nekaterih, ki se tukaj hvalite celo za 2 človeka). Za 3 obroke, če prav razumem, na dan. Dobre ajdove kaše ni pod 5 evrov, enako ne dobrega fižola. Če pa vi to na črno kupujete, potem … ni primerjave. Pa panceta je tudi 2 evra. Jo imaš pod steklom? Samo za gledat!
Seveda se preživi, v taboriščih so preživeli še z manj, ampak….
[/quote]

Si ti avtorica? In koga želiš s to kuho osrečiti?
Menim, da krepko precenjuješ svoje moči, da bi prehranila 4ljudi, kaj šele vojsko taboriščnikov…
1kilo ajdine kaše imam še dlje, kot en mesec, pa jo kar redno jem. Govora je za eno osebo.
Jo pa jem zaradi beljakovin, ker žit ne smem, kar ajda ni.
Pa res ne kupujem tiste za 5plus evrov, ker ni razlike, razen v ceni.
Panceto kupujem kvalitetno in jo imam le nekaj rezin kot osnovo v enolončnicah.
Suh fižol se tudi dobi od 1,5 evra naprej.
Če ti povem po pravici, jem dobro in raznovrstno, ker tudi dobro kuham.
In k zdravnikom ne hodim, že kar precej let ne.

A s 60evri bi ti rada nahranila 4 odrasle ves mesec? Možno, samo ne tu.
In čemu imaš tak nik? Si na nadomestilu? In sedaj želiš, da te skenslajo? Nisi v preteklem delu s prispevki tega zaslužila?
Verjetno misliš denarno pomoč. Jaz je nimam, hb še lahko delam in tudi bom, dokler me bo veselilo.
Zate pa veš ti sama. Želim ti še obilo srečnih in zadovoljstva polnih dni. Izkoristi jih sebi v prid.

A dons je tekmovanje, kdo da manj za hrano na mesec? Ko bo pa tema o prezivnini in stroski, bogami takrat pa stroski enormno narasejo, tud za hrano takrat dajete po 300plus eur, v bistvu bi pa zdravo z desetkrat manj prezivele.
Nobeno pretiravanje v levo ali desno ni zdravo. Tko.
Ne recem, da ste tu vsi na minimalnih prejemkih, pol bi se zastopla, da v trgovini preverite vse na cente, drugac pa te tekme ne stekam. Res ne.


Ježeš, saj ni čudno, da so take vrste pri zdravnikih. Pa toliko debelih okrog nas! In eno kilo jo imate 4 za ves mesec. Čarovnice!
Mi govorimo o normalni prehrani za 60 evrov na mesec za enega ( pri nekaterih, ki se tukaj hvalite celo za 2 človeka). Za 3 obroke, če prav razumem, na dan. Dobre ajdove kaše ni pod 5 evrov, enako ne dobrega fižola. Če pa vi to na črno kupujete, potem … ni primerjave. Pa panceta je tudi 2 evra. Jo imaš pod steklom? Samo za gledat!
Seveda se preživi, v taboriščih so preživeli še z manj, ampak….
[/quote]

Kaj bluziš ?
Kila dobre Pomurske ajdove kaše je 4,59 evra.
Če upoštevaš, da jo kuhaš v trikratni količini vode, je to tri kile kaše.

Iz ovsenih kosmičev se da speči tudi (nasitne) palačinke, piškote itak, polpete (dodaš popraženo zelenjavo – čebula, zelje, korenje, tisto, kar je pač poceni – , kosmiče namočiš čez noč, po želji dodaš jajce, da lepše veže).
Če namesto kruha zjutraj ješ ovseno kašo, po mojem ful prišparaš, ker jih imaš pol kg za vsaj deset, 15 dni … stanejo pa manj kot evro.
[/quote]

Ovseni kosmiči so res vsestranski, še posebno, ker ovda ni potrebno šktopiti, pa nima glutena, kot ga imajo druga žita.
Res pa je, da tudi meni ne ustreza tisti poc, ki ga nekateri z veseljem jedo.
Za peko, ja, tudi kakšno omleto, tudi k solatam se kdaj priležejo, jih namočim z le nekaj tekočine, da se rahlo napnejo. Nikoli pa ne kuham ovsene kaše, niti je ne uporabljam. Vsak se hrani tako, kot njemu prija in prav je tako.

ne, vprašanje je bilo ali se da. in ja, če se mora, se da. brez da umreš od lakote.

Lepo počasi, brez ihte, preberi naslov teme. Če ne gre drugače, pa črko za črko in boš mogoče razumela, za kaj se gre v tej temi.

Lepo počasi, brez ihte, preberi naslov teme. Če ne gre drugače, pa črko za črko in boš mogoče razumela, za kaj se gre v tej temi.
[/quote]
Ohh, saj sem. 3x. Ocitn vas je ogromn na skor zastonj zdravem futru, saj jaz tud berem te vase jedilnike, pa ga za cel mesec se nism zasledila. Sam 1kg kase, pa ovseni kosmici, fizol, zelje, sadje, nek so ble repetavke iz tusa, ampak nekega resnega jedilnika in ne zgolj za en obrok pa kar ni. Pa da bi blo res zdravo, prava hranila tudi, saj ni samo eko, bio.
Bom pa vsekakor spremljala, k morda pa res dlje casa rabim, da mi pride, kot ostale.

Ampak ves kaj, ko bo drug teden tema, koliko zapravite na mesec za hrano, vas junakinj s 60 eur ne bo zraven. Kot da se cist zamenja populacija tu gor. To je tisto, kar sem hotela napisat. Ce ravno nisi razumela. Zdaj pa le pisite jedilnike. Za 60 eur.

a iz vseh zate neumnih prispevkov ne znaš ven potegnit jedilnikov, čeprav jih ni po dnevih napisala ista oseba?
verjamem ob taki sposobnosti, da vam nikakor ne gre.
bi pa rada tvoj jedilnik za xxx eurčkov, pa bohnedaj, da se kdaj v 30 dneh ponovi ali kaj takega. dokaži, da je z x-kratnik denarja res toliko boljši, da se smejiš tistim, ki morda rabijo idejo, kako se najest za malo denarja.


Ohh, saj sem. 3x. Ocitn vas je ogromn na skor zastonj zdravem futru, saj jaz tud berem te vase jedilnike, pa ga za cel mesec se nism zasledila. Sam 1kg kase, pa ovseni kosmici, fizol, zelje, sadje, nek so ble repetavke iz tusa, ampak nekega resnega jedilnika in ne zgolj za en obrok pa kar ni. Pa da bi blo res zdravo, prava hranila tudi, saj ni samo eko, bio.
Bom pa vsekakor spremljala, k morda pa res dlje casa rabim, da mi pride, kot ostale.

Ampak ves kaj, ko bo drug teden tema, koliko zapravite na mesec za hrano, vas junakinj s 60 eur ne bo zraven. Kot da se cist zamenja populacija tu gor. To je tisto, kar sem hotela napisat. Ce ravno nisi razumela. Zdaj pa le pisite jedilnike. Za 60 eur.
[/quote]

Saj pravim, brez ihte.

Nehajmo se sprenevedat. Pogovarjamo se o možnosti, ko se nam zgodi. Kot, da se nam še ni ali se ne mote zgoditi.
Pa nikjer ni rečeno, da človek ni zaposlen ali v penziji.
To se dogaja že dolgo, ni od danes in, kot rečeno, ne le ljudem, ki se znajdejo na cesti.
Če je to komu tekma, je to tekma o preživetju. Realnost.
Zato, vsem, ki to berejo in razmišljajo, koliko se še da ljudem zategniti pasove, da ne bo jutri vstaja, v poduk, nikar nikomur ne želite lakote. Se je lahko že jutri sami prenajeste. Iz lastnih izkušenj znano. In ne želim je najhujšemu sovražniku.
Ravnokar smo nakazali 4mio za eno otrokovo zdravje.
Za to mora skrbeti oblast z vsemi mehanizmi, da to poteka, kot ne poteka.
Enako bi morali biti vpeljani mehanizmi, da se ljudem ne jemlje domov, ne trpa jih v osamo, se jih izloča iz družbe, na rob, v obup, v samoagresivna dejanja.
To bi morali kot družba imeti rešeno že včeraj.
Kje ste, odgovorni, ki vas plačujemo za to, ljudje, ki ste prisegli, da se to ne bi dogajalo?
Odstopite.


Ohh, saj sem. 3x. Ocitn vas je ogromn na skor zastonj zdravem futru, saj jaz tud berem te vase jedilnike, pa ga za cel mesec se nism zasledila. Sam 1kg kase, pa ovseni kosmici, fizol, zelje, sadje, nek so ble repetavke iz tusa, ampak nekega resnega jedilnika in ne zgolj za en obrok pa kar ni. Pa da bi blo res zdravo, prava hranila tudi, saj ni samo eko, bio.
Bom pa vsekakor spremljala, k morda pa res dlje casa rabim, da mi pride, kot ostale.

Ampak ves kaj, ko bo drug teden tema, koliko zapravite na mesec za hrano, vas junakinj s 60 eur ne bo zraven. Kot da se cist zamenja populacija tu gor. To je tisto, kar sem hotela napisat. Ce ravno nisi razumela. Zdaj pa le pisite jedilnike. Za 60 eur.
[/quote]

Pa kdo si ti, da ti bo nekdo napisal jedilnik za 30 dni?
Ne vem, kaj je zate zdravo. Ljudje se na splošno ne prehranjujejo ravno neki ful … če tukaj nekdo napiše pečenka, krompir in solata, se jih sigurno najde ene par, ki bodo vpili buuu, sama maščoba in OH.
Človekova prehrana mora vključevati OH, maščobe, beljakovine, vitamine in minerale. Vmes imaš primer obroka za odraslo žensko s povprečno količino gibanja na dan (da ni lih vrhunska športnica): solata s krompirjem in fižolom, klasično zabeljena. Samo ne mi zdaj spet svojega najstnika potegnit na dan.
Mimogrede, zakaj pa ti ne napišeš primer vašega “zdravega jedilnika”, samo za en dan, lepo prosim?


Lahko vprašam, kakšno vezo ima mlaj s sardelicami? Hvala.
[/quote]
Ni praznoverje. Razlog je cisto prakticen. Sardele se zbirajo pod lucjo. Zato jih lovijo ponoci. Ce ni lune, pride luc od barke bolj do izraza in se jih zbere vec.
Ocitno se v nasi okolici se vedno lovi na tradicionalen nacin, ker so prav znacilno ob prazni luni (ali dan kasneje) v ribarnicah sveze sardele.

Pa kdo si ti, da ti bo nekdo napisal jedilnik za 30 dni?
Ne vem, kaj je zate zdravo. Ljudje se na splošno ne prehranjujejo ravno neki ful … če tukaj nekdo napiše pečenka, krompir in solata, se jih sigurno najde ene par, ki bodo vpili buuu, sama maščoba in OH.
Človekova prehrana mora vključevati OH, maščobe, beljakovine, vitamine in minerale. Vmes imaš primer obroka za odraslo žensko s povprečno količino gibanja na dan (da ni lih vrhunska športnica): solata s krompirjem in fižolom, klasično zabeljena. Samo ne mi zdaj spet svojega najstnika potegnit na dan.
Mimogrede, zakaj pa ti ne napišeš primer vašega “zdravega jedilnika”, samo za en dan, lepo prosim?
[/quote]
Nope, jst ne pridem skoz s 60eur na mesec. Tko, da ne morem. Pa ne jemo zdravo po zadnjih modnih smernicah.
Ko pa že glih hoces gledat v nas talar zajtrk v mehko kuhano jajce, paradiznik in koruzni kruh, caj. Kosilo: jota s prekajenim mesom. Vecerja pa pecena prosena kasa z jabolki. Nisem racunala kolk pride, je pac blo treba ponucat.

V kateri trgovini kupuješ? Kaj vse si kupila za 70 in 250 in koliko so posamezne stvari stale? Če to izvemo bomo takoj lahko prišli do ugotovitve v čem je razlika med tistimi ki zagovarjajo da se da ceneje prehranjevati in tistimi ki pravijo da ne.
[/quote]
Sobotni nakup:
Ribe za 2 obroka
Zamrznjena kokoš za juho
Puranji file cca. 3 kg
Govedina cca. 2 kg
Perutničke
Hokaido buče
Por
Bučke
Brokoli
Cvetača
Paradižnik
Zelena
Peteršilj
Rdeča paprika
Endivja
Šampijoni
Mandarine cca 7 kg
Pomaranče
Avokado
Banane
Sir ( več vrst)
Maslo.. 2 krat
Albuminska skuta
Kisla smetana..5 velikih
Kefir..cca 5 l
Jogurt na grški način
Jajca ..pa ne samo 1 škatla
Ajdova moka
Moka iz pražit
Ajdova kaša
Prosena kaša
Divji riž
Suh fižol
Beljakovinske ploščice
Oreški
Tortilije
Sport musli 2 pakiranji
Radenska..1 pakiranje
Paradižnikovi pelati
Argeta paštete
Tuna v naravnem soku…kar nekaj konzerv
Zamrznjena koruza
Zamrznjen grah
Kruh

To se še spomnem.
Jabolka, zelje, čebulo, krompir pa kupimo v večjih zalogah po gajbah oz. vrečah.

Oy Blin !

If your financial status is completely Pizdec, then this is right vidijo for you.

https://youtu.be/UKfmRhfuI8g

Si vis pacem, para bellum.


Ni praznoverje. Razlog je cisto prakticen. Sardele se zbirajo pod lucjo. Zato jih lovijo ponoci. Ce ni lune, pride luc od barke bolj do izraza in se jih zbere vec.
Ocitno se v nasi okolici se vedno lovi na tradicionalen nacin, ker so prav znacilno ob prazni luni (ali dan kasneje) v ribarnicah sveze sardele.
[/quote]
Hvala. Nisem namigovala, da je praznoverje in sem se spet nekaj novega naučila 😊

New Report

Close