Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdrava prehrana in poceni, ali je mogoče skozi mesec s 60 evri za hrano?

Zdrava prehrana in poceni, ali je mogoče skozi mesec s 60 evri za hrano?

Naivnež ki naseda na tezo da so cenejši artikli slabši. Poglej si malo teste ZPS, ki dokazujejo ravno nasprotno. Tisti ki imajo na voljo 60 na mesec sigurno ne bodo v svoj jedilnik vključevali bučnega in extra devičnega olivnega olja lol. Mi pišemo kako najceneje zdravo priti skozi mesec ti pa ravno obratno. Jaz ti lahko napišem “zdrave” sestavine, ki bodo nanesle čez 1000 mesečno sam ne vem če je to poanta ki jo je iskala avtorica. Ti najbrž tudi verjameš da je merkator in stabilno bančništvo nacionalni interes Slovenije.
[/quote]

Cenejši izdelki niso nujno slabši, treba je gledat in primerjat. Je pa žal tako, da če kupuješ najcenejšo robo v supermarketih, boš zelo verjetno naletel na slaba živila. Kako pa naredijo živilo poceni imajo pa za bregom tisoč in eno zvijačo proizvajalci hrane.

Zanimivo, ljudje vse manj porabite v trgovinah. Vse večji pa postajajo supermarketi pa tudi vse več jih je, ljudje pa vse več časa preživijo z nakupovanjem. Nekaj mi tu ne štima. Po odgovorih v tej temi ste vsi ultra šparovni, kaj pa počnejo potem vse te gneče ljudi v supermarketih potem?

Še vedno samo pišete koliko centov so testenine, riž in podobno. To vem tudi sama. Torej za 200€, kar je 50€ na osebno, kar je 1,6€ na dan. Imam dva najstnika, ki pojesta veliko, midva ne toliko ampak vseeno. Če dam najstniku 100g testenin na obrok ne bo sit niti 15 minut, torej pojesta vsak po 200g testenin recimo.

Zdaj pa mi sestavite jedilnik za 3 dni zajtrk kosilo malica večerja za štiri ljudi. Jaz verjamem, da nekateri pojeste ekstremno malo, pri nas pa sta najstnika oba čez 190cm in pojesta temu primerno veliko hrane.
[/quote]

200g testenin na osebo haha. A ste sami bajsi

zakaj točno se tu pregovarjate, koliko boljša je solata po 5eur/kg od tiste za 1eur/kg, če je vprašanje, kako z določenim zneskom preživeti čez mesec?
pa malo se vase zaglejte. v oštarijah fino plačujete po 10+eur za obrok testenin, a če si jih doma nekdo pripravi za par centov, je pa ista hrana pofl. pa če že ne testenin, pa zrezkom, isti shit. ja, seveda, ker v oštarijah vam strežejo s samimi vrhunskimi sestavinami :p

Se strinjam, sami hoštaplarji.

200g testenin na osebo haha. A ste sami bajsi
[/quote]

200g testenin za nekega najstnika z 190cm višine ni to nič. Tudi 300g jih bo zmazal brez problema.

Strocnice jaz ne stejem med neko pravo zelenjavo, jih tudi mi pojemo kar nekaj, ampak kaloricno so booom.
Kruh ob vsakem obroku?

In potem mi ostali prevec pojemo?
Ja, ce dava kolicine na vago, mi verjetno pojemo vec, a bistveno manj kalorij uzijemo in veliko vec svezega sadja in zelenjave.
Ja, porabimo tudi vec za hrano, za 3 odrasle kar enih 450€, kupimo pa vse od A do ZNJ in sem so stete tudi malice v soli/sluzbi.


Zakaj ne greste svetovat Aniti Ogulin, ki trdi, da nekateri nimajo niti za en resen dober obrok na dan! Z 200 evri ste 4 jedli 3x dnevno? Res? In dva od tega sta bila najstnika? Špageti s paradižnikovo omako, pa leča,čičerika in to vse jeste 3x dnevno? Zakaj babe lažete?
Pica pade, sama svinjarija! Pa pečen krompir kot višek kulinarike. Pa kje ste se vzele? Ali same sebi verjamete?
[/quote]

Oprosti, ne govorim o viških kulinarike, ampak o tem, kako mi jemo. Za nas je zelenjavna juha, v pečici pečen krompir, vmes kak kos piščanca, pečena buča in solata dobro kosilo. Razen bučnega olja za solato (kupim od sosedov res kvalitetnega) pri nas ne kuhamo z maščobo. Pico spečemo, ker jo imamo radi. Čez teden kuham na žlico, ker lahko dam v lonec veliko zelenjave, naredim še cmočke in gre to pri nas v promet. Še posebej, če zraven naredim ajdove žgance in jih prelijem z ocvirki in kislo smetano. To je po mojem mnenju zdrava in poceni hrana, ki nasiti tudi najstnike. Če mojega moža vprašaš, bi take žgance jedel vsak dan. Sadja se pa tudi najemo, a kot pravim, ne kupujemo na gajbe.
Bele testenine, bel kruh, meso, siri ipd so prazna hrana in normalno, da so vaši otroci lačni. Pošlji jih k meni na gosto porovo juho s cmočki in ajdove žgance in skledo solate s fižolom. Garantiram, da bodo siti. Če seveda kaj takega sploh jejo.

Ps: v prvem postu sem jasno napisala,kaj jemo za zajtrk. Preden pizduliraš, vsaj ornk preberi. Lej meni ni jasno, kaj kupujejo ljudje, ki na teden pustijo 100 + eur v trgovini. Kolikšne zaloge imajo doma, koliko je od tega dejansko prava osnovna hrana, koliko vržejo stran.

Upam si trditi, da večina tistih, ki stokajo pri ge. Ogulin, ne bi niti povohala tistega, kar mi jemo čez teden.

200g testenin na osebo haha. A ste sami bajsi
[/quote]

No, za nekoga, ki mora imeti doma znizane stekerje, da lahko luc prizge brez prucke in ki vstane s kavca samo v primeru, da je res nujno treba, je seveda 200g testenin za en obrok veliko cudo.

Za nekoga, ki raste in se razvija, ki ima vsak dan konkreten trening in 1-2x na teden tekmo, je 200g testenin z vsemi dodtki, komaj spodoben obrok.

200 eur za štiri?! Sva dve, ne jeva veliko, ampak za hrano zapravim sigurno več kot 100 eur na osebo. Res pa je, da tudi kakšne sadne jogurte, kaj predpripravljenega, rada kupim npr. slovenski izdelek npr. Polento od Zlato polje, ki je 450 g več kot 1 eur (se mi zdi), ampak ne veliko.

Oprosti, ne govorim o viških kulinarike, ampak o tem, kako mi jemo. Za nas je zelenjavna juha, v pečici pečen krompir, vmes kak kos piščanca, pečena buča in solata dobro kosilo. Razen bučnega olja za solato (kupim od sosedov res kvalitetnega) pri nas ne kuhamo z maščobo. Pico spečemo, ker jo imamo radi. Čez teden kuham na žlico, ker lahko dam v lonec veliko zelenjave, naredim še cmočke in gre to pri nas v promet. Še posebej, če zraven naredim ajdove žgance in jih prelijem z ocvirki in kislo smetano. To je po mojem mnenju zdrava in poceni hrana, ki nasiti tudi najstnike. Če mojega moža vprašaš, bi take žgance jedel vsak dan. Sadja se pa tudi najemo, a kot pravim, ne kupujemo na gajbe.
Bele testenine, bel kruh, meso, siri ipd so prazna hrana in normalno, da so vaši otroci lačni. Pošlji jih k meni na gosto porovo juho s cmočki in ajdove žgance in skledo solate s fižolom. Garantiram, da bodo siti. Če seveda kaj takega sploh jejo.

Ps: v prvem postu sem jasno napisala,kaj jemo za zajtrk. Preden pizduliraš, vsaj ornk preberi. Lej meni ni jasno, kaj kupujejo ljudje, ki na teden pustijo 100 + eur v trgovini. Kolikšne zaloge imajo doma, koliko je od tega dejansko prava osnovna hrana, koliko vržejo stran.

Upam si trditi, da večina tistih, ki stokajo pri ge. Ogulin, ne bi niti povohala tistega, kar mi jemo čez teden.
[/quote]

zato, ker kuhaš. ker se potrudiš. in ker hrano ceniš.
jaz bom danes ajdovo kašo (kupljena) z jurčki (sama nabrala). pa solato zraven (ta je kupljena, pač nisem letos obdelovala vrta).
za nekoga zelo uboren obrok, meni dober in povsem zadosten. in zelo poceni.
nekdo drug bo jutri isto jedel v oštariji, ker je fancy. in sem šla iz firbca pogledat cenik oštarije, ki jo občasno obiščem in ni čisto nikakršen presežek ali med dragimi : 11 eur z juho, solato in kavo.
kolikšna je razlika pri porabi denarja za popolnoma isto jed, je menda jasno.

zato, ker kuhaš. ker se potrudiš. in ker hrano ceniš.
jaz bom danes ajdovo kašo (kupljena) z jurčki (sama nabrala). pa solato zraven (ta je kupljena, pač nisem letos obdelovala vrta).
za nekoga zelo uboren obrok, meni dober in povsem zadosten. in zelo poceni.
nekdo drug bo jutri isto jedel v oštariji, ker je fancy. in sem šla iz firbca pogledat cenik oštarije, ki jo občasno obiščem in ni čisto nikakršen presežek ali med dragimi : 11 eur z juho, solato in kavo.
kolikšna je razlika pri porabi denarja za popolnoma isto jed, je menda jasno.
[/quote]

Hvala ti za tvoj odgovor. Tudi midva sva včeraj nabrala kar nekaj gob. Je bilo za juho danes, omako s polento in solato s čičeriko, jutri za gosto juho, zraven bodo ajdovi žganci na moško željo in v torek za večerjo z jajci. Vsak naj sam izračuna, koliko nas bo to stalo. Kruh pečem sama.

Tak, zdaj pa malo na sonce. Lepo se imejte.

Tista svinjarija ko jo ti ješ ko greš na kosilo za 60 evrov se niti približno ne more primerjati z zdravo doma pripravljeno hrano.
[/quote]
Žaljiv? Le zakaj? Ker eni jeste pomije, drugi pač ne! Dobra riba je v ribarnici 40 evrov kila, še malo več pa v restavraciji? Še kaj?

zato, ker kuhaš. ker se potrudiš. in ker hrano ceniš.
jaz bom danes ajdovo kašo (kupljena) z jurčki (sama nabrala). pa solato zraven (ta je kupljena, pač nisem letos obdelovala vrta).
za nekoga zelo uboren obrok, meni dober in povsem zadosten. in zelo poceni.
nekdo drug bo jutri isto jedel v oštariji, ker je fancy. in sem šla iz firbca pogledat cenik oštarije, ki jo občasno obiščem in ni čisto nikakršen presežek ali med dragimi : 11 eur z juho, solato in kavo.
kolikšna je razlika pri porabi denarja za popolnoma isto jed, je menda jasno.
[/quote]
Ajdova kaša z jurčki? Vsak dan? Ali samo danes in samo zate. Kaj so pa ostali jedli? Nič, ker si sama! 2 najstnika, ki trenirata morata vsak dan konkretno jesti, tako pač je. In vse ve, ki imate 200 evrov za 4 ljudi za 3 obroke na mesec, pa dajte no, napišite že jedilnik za 3 dni. Ne za en teden, samo za 3 dni. Ne govorit, da je solata zastonj- 90 centov je glava, pa x 30 dni pride koliko? Ah, ja pa jurčke si nabrala, takoj za hišo, a ne? Katera oštarija te nafutra za 11 evrov po glavi in kaj zato nudi? Piščanca, tisto svinjino po 3,6 evra kilo, odmrznjene sardelice, pa ostalo svinjarijo. Še vedno pomije.

Hvala ti za tvoj odgovor. Tudi midva sva včeraj nabrala kar nekaj gob. Je bilo za juho danes, omako s polento in solato s čičeriko, jutri za gosto juho, zraven bodo ajdovi žganci na moško željo in v torek za večerjo z jajci. Vsak naj sam izračuna, koliko nas bo to stalo. Kruh pečem sama.

Tak, zdaj pa malo na sonce. Lepo se imejte.
[/quote]

Jutri bo gosta juha, zajtrka ne bo, večerja bo pa kaj? Kosila v torek torej ne bo, zajtrka tudi ne, bodo pa zvečer zdravi jurčki z jajci, bo tvoj torej kmalu pri tem futru zbolel. Redno skrbiš zato!


Ajdova kaša z jurčki? Vsak dan? Ali samo danes in samo zate. Kaj so pa ostali jedli? Nič, ker si sama! 2 najstnika, ki trenirata morata vsak dan konkretno jesti, tako pač je. In vse ve, ki imate 200 evrov za 4 ljudi za 3 obroke na mesec, pa dajte no, napišite že jedilnik za 3 dni. Ne za en teden, samo za 3 dni. Ne govorit, da je solata zastonj- 90 centov je glava, pa x 30 dni pride koliko? Ah, ja pa jurčke si nabrala, takoj za hišo, a ne? Katera oštarija te nafutra za 11 evrov po glavi in kaj zato nudi? Piščanca, tisto svinjino po 3,6 evra kilo, odmrznjene sardelice, pa ostalo svinjarijo. Še vedno pomije.
[/quote]

Mah daj pusti jih saj vidiš da še sebi ne verjamejo ko tako lažejo. Kmalu bodo prišli primerki ven, ko za 50 centov je cela družina cel dan ahhahah. Pa vsi imajo doma vrte pa vsi jedo jurčke celo jesen, ki so jih nabrali dva koraka stran.

Pa vsi jedo sezonsko, sezona da je res poceni sadje in zelenjava je mogoče sedaj od konca poletja do začetka zime, kaj pa spomladi in poleti, kupite sezonsko sadje iz Južne Amerike hahahah.


Žaljiv? Le zakaj? Ker eni jeste pomije, drugi pač ne! Dobra riba je v ribarnici 40 evrov kila, še malo več pa v restavraciji? Še kaj?
[/quote]
Ribo ti lahko pridajo tudi za 100 eur kilo ali pa jo umjames sam skoraj zastonj…zato ne kvasi neumnosti da je dobra in zdrava hrana draga..draga je tati ker se vedno najde bedak ki je pripravljen drago placati…in potem inas enak izdelek v eni pakungi cena 80 v drugi pakungi 30 eur…proizvajalec pa dobi zanj 5 eur..


Ribo ti lahko pridajo tudi za 100 eur kilo ali pa jo umjames sam skoraj zastonj…zato ne kvasi neumnosti da je dobra in zdrava hrana draga..draga je tati ker se vedno najde bedak ki je pripravljen drago placati…in potem inas enak izdelek v eni pakungi cena 80 v drugi pakungi 30 eur…proizvajalec pa dobi zanj 5 eur..
[/quote]

Dejansko tudi če jo kupiš za 100eur ribo je ceneje kot če jo greš sam lovit. Koliko boš dal za gorivo/strošek avta da prideš do morja. Izposoja čolna, oprema za lov. Boš plačal krepko več kot 100.

Saj lahko greš tudi v gozd ubit divjega prašiča z golimi rokami pa ne plačaš nič, vsaj tako so delali včasih…


Ajdova kaša z jurčki? Vsak dan? Ali samo danes in samo zate. Kaj so pa ostali jedli? Nič, ker si sama! 2 najstnika, ki trenirata morata vsak dan konkretno jesti, tako pač je. In vse ve, ki imate 200 evrov za 4 ljudi za 3 obroke na mesec, pa dajte no, napišite že jedilnik za 3 dni. Ne za en teden, samo za 3 dni. Ne govorit, da je solata zastonj- 90 centov je glava, pa x 30 dni pride koliko? Ah, ja pa jurčke si nabrala, takoj za hišo, a ne? Katera oštarija te nafutra za 11 evrov po glavi in kaj zato nudi? Piščanca, tisto svinjino po 3,6 evra kilo, odmrznjene sardelice, pa ostalo svinjarijo. Še vedno pomije.
[/quote]

Začni dihat, da te ne bo kap.

Kuhala sem samo zase, če bi za 2, bi dvojno porcijo, za 3 trojno itd. Menda je to logično ali bi morala posebej poudarit? Enako je logično, da tudi v oštariji porcijo plačaš po osebi. Ali ne?

Sem kje napisala, da to jem vsak dan? Ti moram dati primer za vsak dan posebej in zraven še ceno z menija v oštariji? Če te zanima, vzemi nek meni po lastni izbiri, pojdi v štacuno, pa si računaj, koliko te enak obrok stane doma. Ja, imaš prav, potrebno je nekaj dela vložit. Ampak nimamo vse tako zlatih rok, da bi si nabijale ceno 50+eur za uro stanja za štedilnikom. Mogoče se nam zato doma pripravljena hrana zdi cenejša :p

Glave solate za 90 centov ne poje nihče. Razen če govorimo o tisti, ki stane 5eur/kg, pa še zato mora bit človek kar ljubitelj skled solat (in v oštariji te več kot toliko pride mala skledčka solate, ko se že ravno gremo, kam odtekajo enormni zneski za hrano). Tako kot nihče ne poje kg ribe za 40 eur, pa še to moraš biti precej usekan, če misliš, da je kaj boljša kot tista za par eur/kg.
Očitno imate nekateri težave s količinami. Ne le tistimi, ki jih spravite vase, pač pa tudi v preračunavanju cene iz artikla v tisto, kar dejansko pojeste v obroku.

Naslednje, napisala sem, po kakšni ceni nudi oštarija točno določen obrok. Če te en sam ne nasiti, potem očitno ješ x-kratne porcije.
Kje si našla piščanca in svinjo, ne vem. Težave v branju, več kot očitno.

Jurčke sem nabrala malo dlje od hiše, nisem rekla, da jih gojim v cvetličnem loncu pred bajto. Kaj ima to pravzaprav veze? Bi morala izračunat, koliko kalorij sem med nabiranjem porabila?

Če so te v prvem razredu OŠ naučili brati, še ne pomeni, da si pismena. Najmanj funkcionalna pismenost ti manjka. In to ne malo, zelo.

Vedno berem, kako konkretno vaši najstniki trenirajo. No moj sodelavec je vice prvak Slovenije v svojem športu. Sem vprašala, kaj je, pa pravi da nič posebnega, kar žena skuha in da ne je non stop. Nekaj tednov pred tekmo gre pa na poseben režim prehrane, tudi zaradi teže, ki mora biti znotraj okvirja. Zakaj vaši mladiči rabijo ne vem kako prehrano? Dvomim da kenijski tekači, ki so zdržljivi in hitri, rastejo na takem kompliciranju in obilju. Pa so svetovni mojstri.


Ne, ne kupujemo vsi decembra jagod in januarja grozdja. Pozimi so jabolka in hruske. Pa mandarine in pomarance, ki sicer niso cisto lokalne, prav od dalec pa tudi ne. Ali pa zamrznjeno jagodicevje – to je tisto, ki ga naberes ali tudi kupis poleti, ko je sveze in sladko in ga vtaknes v skrinjo. Ali slivova marmelada iz jesenskih sliv, skoraj ali cisto brez dodanega sladkorja. Pa suhe slive, suhe marelice in rozine. Ni tako malo izbire, da se ne bi dalo preziveti do sezone jagod in cesenj. :)))

kenijski tekači niso sončki in njihov tek pomeni s tem, kar pač zmorejo, preživet in to trdo. tudi z manj hrane, kot je ti in jaz pojeva za zajtrk, ker nama pač tako paše.
za razliko od sončkov, ki se ali jih pač bašejo čez vse meje, na koncu pa jih pa tako večina nima kaj pokazat.
je pa zanimivo, da ravno tam, kjer se vs okrog futra vrti, neka najstniška sonca žrejo in žrejo in praznejo hladilnike. tam, kjer pa ljudje jedo v mejah normale in niti ne delajo problema iz tega ali bo za kosilo zelje ali fižol, pa vsi jedo popolnoma normalne porcije.

Preživeti se da. Govorim za eno osebo. Toliko meni ostane za hrano, ko poplačam vse stroške. Kvalitetno. Pa ne vem.
Kvalitetna prehrana mora vsebovati svezo zelenjavo, sadje. Odvisno tudi od posameznika. Npr jaz zajtrka ne jem. Nekdo, ki ga. Zapravi več.


Mogoče pa sonček hoče postati nov Yokozuna. 🙂

New Report

Close