Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Žena hoče da kupim nov avto

Žena hoče da kupim nov avto

Tipična slovenceljska mentaliteta; ko pride 1. froc na svet je treba takoj kupit karavana, ko pride 2. froc takoj enoprostorca, ko in če pride pa še 3. pa-kombi???

Dajte si kar cel avtobus kupit, da boste imeli dovolj prostora za tiste 1x letno ko boste šli na Krk…

Moj otrok ima že 13 in smo od rojstva do zdaj kar lepo vozili wv fox…. Vozičke, posyeljice, lupince, šotore, poganjavčke, lopatke, omare iz ikeje…. Vse ….in otroka seveda 😉

In ko otrok postane 2-3 leti star, in morda dobijo se enega, bo sam videl, da ni tako komfortno. 3clanska druzina v golfu je zaenkrat cist normalno. Samo 3-4 leta kasneje ne bo vec ustrezno, ko bo takitak cas za menjavo avta. Ali se splaca pred rojstvom otroka ze j.bat mozgane mozu? Malo pameti, no.

Ne velja. 3clanska druzina z do 3-4 let starim otrokom zelo lepo pase v golf. Nikoli ne bo zadovoljna, ce se obnasa na tak nacin. Vec in vec bo zahtevala, brez razloga. Avto je malenkost, kasneje bo nova bajta. Tisti ki svetoval “happy wife happy life”, a si res toliko zasluzis? Drugace pa zenske moraji biti srecne, ja, samo da ni na racun nesrecja moza.

Glih zaradi primanjkanja prostora tretjega otroka nimajo 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Joke farm, 03.08.2021 ob 09:32

Ko boš spravil voziček za novorojenčka v kuferam golfa, ji le povej kaj ji gre.

Ko.

Like never.

Še marsičemu se boš moral odpovedat, da se boš lahko prilagodil novemu članu in tu 100% držim s tvojo ženo.

Ne gre se samo za voziček. Dopusti, izleti…bi te rada vidla parkirati kufre in voziček v golfa. Pa ko bo otrok malo večji…poganjalček,kolo.

Res nimaš pojma o čem govoriš.

 

Res je. Pri nas je bilo tako, da je mož najedal za večji avto, ko sem bila noseča, pa sem jaz bila tista, ki je pametovala,kako brez veze je to in da bomo tudi z enim običajnim avtom čisto lepo preživeli, tako kot so že naši starši. No, pa se je le izkazalo, da je imel prav. Danes so vozički robustni in velikanski, zasedejo cel prtljažnik. V manjši prtljažnik pa itak niti ne grejo. Ni kot nekoč, ko si tiste simple zložljive vozičke malo da ne porinil kar med sprednje in zadnje sedeže v avtu. Odhod na dopust je cela veselica. Stlačiti voziček, pa po možnosti kako prenosno posteljico kupaj z vso ostalo prtljago v avto, zahteva veliko časa, potrpljenja, preračunavanja in znanja iz tetrisa, da ti na koncu uspe. Kot omenja citirana avtorica, kasneje poganjalčki, kolesa, na vsak dopust cel kup igrač s seboj….. ja, rabiš večji avto, če si hočeš prihraniti goro živcev. Tako da sem popustila in dala možu prav. Morda ideja tvoje žene ni ravno napačna. Če pa misliš, da samo izkorišča situacijo za nakup neke makine, s katero se bo potem šopirila, predlagaj večji avto (predvsem z večjim prtljažnikom) iz druge roke. Ne ravno staro kripo, a tudi ne najbolj luksuznega. Pa boš hitro videl, ali je le dovolj pametna, da zna predvideti praktičnost prostornejšega avta, ali hoče samo šminkirat. Če gre za prvo, bo tudi z rabljenim zadovoljna, da bo le večji in dovolj prostoren.

Ce si nesposoben, pac ne gre.

Mi smo mel tzt golfa, pa se en tak mini avto…pa smo komot vozicek notr dal. Kdo bi si mislil 🤷

kako nakladanje. Kupis vozicek, ki se na malo zlozi in gre vse. Smo sli ze drugo leto zpored z golfom na morje. 2 velka kufra, poganjalcek, vozicek, zlozljiva otroska postelja pa se nekaj malenkosti. Vse v gepek.

Zato ker z zeno nista frenda iz kafica ampak zivljenska partnerja,gorenc en

Pa bi ji ga kupil, samo zdaj res ni primeren čas-niti nisma v taki finančni situaciji saj mi je zaradi korone izpadel veliki del prihodka. Njen način življenja pa ostaja še kar na veliki nogi. To me jezi!?

Moderna družba: poziranje in lenoba.

Pred 30 leti so bili avtomobili manjši, a se je vse dalo.

Zakaj kupit večji avto za izlet 1-2x na leto namesto strešnega nosilca? Ker se z nosilcem ni možno dnevno bahati…

Kdor si želi večji avto, naj si ga kupi, samo ne krivit otrok za vaše osebne želje.

Odgovor na objavo uporabnika
Iskren, 10.08.2022 ob 18:10

Moderna družba: poziranje in lenoba.

Pred 30 leti so bili avtomobili manjši, a se je vse dalo.

Zakaj kupit večji avto za izlet 1-2x na leto namesto strešnega nosilca? Ker se z nosilcem ni možno dnevno bahati…

Kdor si želi večji avto, naj si ga kupi, samo ne krivit otrok za vaše osebne želje.

Na streho je težje pospravit in z nje zložit. Še posebno, če nimaš 175 cm ali več in si ženska s povprečno mišično maso. Kot sem na primer jaz.

Do višine prtljažnika lahko dvignem marsikaj, do strehe avta pa pač ne.

 

 

Slovenska logika…..smo kupili en klinc ogromen voziček ki se ne zloži na malo, zato bomo menjali avto. Logično. Nelogično bi bilo kupiti malo dražji voziček, ki se zloži. Raje lizing za nov avto par 10k kot pa par 100e več dat za voziček.

New Report

Close