Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žena ni primerna za več otrok, a ne razume!

Žena ni primerna za več otrok, a ne razume!

Jaz pa poznam. Sestri, med njima je 8 let razlike, že celo življenje se dobro razumeta. Družini hodijo skupaj na morje, pa na kavice…

Avtorju. Kolikor vidim, si potegnil vse najslabše možne zaključke pri opciji s še enim otrokom. Zdaj pa ne vem, ali si te opcije potegnil, ker si otroka ne želiš ali si otroka ne želiš zaradi teh zaključkov. Ker zgodba se lahko odvije tudi povsem drugače, kot si ti sedaj zamišljaš. Vsekakor pa moraš biti za to pripravljen kaj naredit.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Zakaj mislis, da so vsi ljudje enaki? Eni niso za otroke sploh, drugi niso za vec otrok. Idealizirati neko bratsko povezanost je tudi brez veze, ker ce ne prej, se jih dosti pokrega zaradi dediscine.
Otrok je pac taki projekt, da morata biti oba 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za. Cim ima en pomisleke, je najbolj narobe vseeno rinit v zadevo in racunat, da se bo ze uredilo.
Niti mlada nista vec in ce sta ze zdaj kratkih zivcev, je vprasanje, kako bosta hendlala meno in pubertetnika.

Razlogi PROTI, ki jih je napisal avtor, so realni. Razlogi ZA pa so.. kaj? Da je treba izpolniti statistiko? Da je tezko sprejeti dejstvo, da se z leti vsi staramo in na videz odloziti to grozno staranje s pupo v vozicku? Ce ima zena kaki resen argument, se mogoce lahko sploh pogovarjata. Ce je samo neki otrocji “bi imela (ker imajo vsi), je pa tudi za pogovor skoraj skoda casa.[/quote]
Ko pride človek tam blizu 60 ,potem si želi ,da bi imel čimveč otrok.Midva sva se tud matrala z otrokoma ampak to je čisto normalno.Nekateri ste res čudni.Recimo delat trdo in se mučit,da bi si na primer kupili dober avto ali karkoli,ki če leto dve ni vredno skoraj nič,vam ni žal muke,a za otroka imet je pa resnično škoda vsakega truda in je najbolje ne imet ga.Par ,ki ima samo enega otroka in bi fizično lahko imel še,je nesposoben par .Jaz nisem za kopico otročajev ampak ,le si ženska želi še enega,pa dejte no ,saj ima prav.Saj ne želi pet šest.Sicer pa vsak zna svoje.Če nimaš otrok boš crknil sam kot pes itak.In,če te še življenje osreči z dolgimi leti,potem bo starost res hudo hudo dolgočasna.
Meni ni dolg cajt že sedaj.Lepo zjutraj popokam vnučko v voziček in greva kamorkoli si zaželiva.Sem vesel,da sva imela otroke.Ker vse materialno je totalna neumnost,ki je ,ko rataš zrel človek niti ne opaziš.
Razumem pa pare ki so kaj bolani ,da nimajo otrok,to je pač tako.Ne pa dva zdrava kot dren in si ženska želi a tip pa raje dela za novi kvazi kaj vem kakšen avto in kakšno drugačno ničvredno cingulico.[/quote]

Jaz pa mislim, da je pri tebi drugi problem. Namesto da bi posvetila cas obstojecim otrokom v casu njihovega odrascanja,sta vso energijo vlozila v grebenje materialnih dobrin. Zdaj pa imata slabo vest in si mislita,da ce bi bilo 6 otrok, bi bilo drugace. Pa ne bi bilo. Namesto 2 bi pac 6 napol pozabljenih otrok odrascalo ob grebenju za hiso in novi avto.
Reci bobu bob in ne nabijaj sebi in drugim neke slabe vesti. Bo za vse boljse.

Sem ženska in moje načelo je, da smo ženske daleč pred moškimi, veliko bolj superiorne in da so moški le neke vrste nujno zlo, ampak nimaš prav. Po moje nič ne skriva, njemu je jasno, da ima rad udobje, ženi to ni jasno.

Ja, seveda, ker je moški, je itak ****** in hinavec, že samo zaradi spola, brez da sploh kaj razmišlja ali naredi, a ne?[/quote]

Potem naj napiše: ne skrivam, da mi je pomembnejše udobje in zato nočem drugega otroka, noben od naju ni primeren za več otrok. Ne pa: žena ni primerna za več otrok.

Po takem ključu, da se z otrokom ukvarjaš oziroma ga vzgajaš za življenje, medtem ko likaš, jih imaš res lahko deset.[/quote]

Otroke vzgajate v tem smislu, kot da so središče sveta. Ali sedemletnika dojite, pestujete kot dojenčka, a ne veste, da s tem vzgajate otroka v pretirano občutljivo osebo? Življenje je trdo, otrok, ki se ga preveč ujčka in stalno z njim ubada, pa se v življenju ne bo mogel znajti. Otrok si mora tudi sam poiskati “zaposlitev” – igranje, knjige ipd., se znajti v svoji družbi otrok ipd.

Sem ženska in moje načelo je, da smo ženske daleč pred moškimi, veliko bolj superiorne in da so moški le neke vrste nujno zlo, ampak nimaš prav. Po moje nič ne skriva, njemu je jasno, da ima rad udobje, ženi to ni jasno.

Ja, seveda, ker je moški, je itak ****** in hinavec, že samo zaradi spola, brez da sploh kaj razmišlja ali naredi, a ne?[/quote]

Potem naj napiše: ne skrivam, da mi je pomembnejše udobje in zato nočem drugega otroka, noben od naju ni primeren za več otrok. Ne pa: žena ni primerna za več otrok.[/quote]

Saj je to napisal. Ker pa si nekatere zaradi rojevanja prilaščate večinske pravice nad odločitvami glede otroka in vzgoje, potem tudi sledi, da pokasirate večjo nesposobnost.

Po takem ključu, da se z otrokom ukvarjaš oziroma ga vzgajaš za življenje, medtem ko likaš, jih imaš res lahko deset.[/quote]

Otroke vzgajate v tem smislu, kot da so središče sveta. Ali sedemletnika dojite, pestujete kot dojenčka, a ne veste, da s tem vzgajate otroka v pretirano občutljivo osebo? Življenje je trdo, otrok, ki se ga preveč ujčka in stalno z njim ubada, pa se v življenju ne bo mogel znajti. Otrok si mora tudi sam poiskati “zaposlitev” – igranje, knjige ipd., se znajti v svoji družbi otrok ipd.[/quote]

Seveda, ti si svoje naredila ko si ga izvrgla na planet, ostalo se bo pa že sam znašel, če bo hotel. Oz. bodo zanj poskrbeli drugi.

Sem ženska in moje načelo je, da smo ženske daleč pred moškimi, veliko bolj superiorne in da so moški le neke vrste nujno zlo, ampak nimaš prav. Po moje nič ne skriva, njemu je jasno, da ima rad udobje, ženi to ni jasno.

Ja, seveda, ker je moški, je itak ****** in hinavec, že samo zaradi spola, brez da sploh kaj razmišlja ali naredi, a ne?[/quote]

Potem naj napiše: ne skrivam, da mi je pomembnejše udobje in zato nočem drugega otroka, noben od naju ni primeren za več otrok. Ne pa: žena ni primerna za več otrok.[/quote]

Pa saj iz njegovega zapisa jasno izhaja, da on noče več otrok. Poleg tega pa meni, da njegova žena ni kos temu, da bi imela še enega otroka, verjetno jo pozna in ve kakšne so njene prioritete, poleg tega pravi, da bi ostala tudi brez službe (tega sicer ne razumem, pa avtor tudi še ni pojasnil), kar pomeni, da bi imeli enega člana več in eno plačo manj, pomankanje pa prinese kreg in slabo voljo.

Potem naj napiše: ne skrivam, da mi je pomembnejše udobje in zato nočem drugega otroka, noben od naju ni primeren za več otrok. Ne pa: žena ni primerna za več otrok.[/quote]

Pa saj iz njegovega zapisa jasno izhaja, da on noče več otrok. Poleg tega pa meni, da njegova žena ni kos temu, da bi imela še enega otroka, verjetno jo pozna in ve kakšne so njene prioritete, poleg tega pravi, da bi ostala tudi brez službe (tega sicer ne razumem, pa avtor tudi še ni pojasnil), kar pomeni, da bi imeli enega člana več in eno plačo manj, pomankanje pa prinese kreg in slabo voljo.[/quote]

Iz njegovega pisanja tudi izhaja, da mu je žena že na začetku jasno povedala, da želi imeti 2 otroka, on pa je bil samo za enega, ampak je s figo v žepu rekel, ‘potem bova pa videla’. Sedaj se izgovarja, da žena ni sposobna za več otrok. Hinavec je!

Pa saj iz njegovega zapisa jasno izhaja, da on noče več otrok. Poleg tega pa meni, da njegova žena ni kos temu, da bi imela še enega otroka, verjetno jo pozna in ve kakšne so njene prioritete, poleg tega pravi, da bi ostala tudi brez službe (tega sicer ne razumem, pa avtor tudi še ni pojasnil), kar pomeni, da bi imeli enega člana več in eno plačo manj, pomankanje pa prinese kreg in slabo voljo.[/quote]

Iz njegovega pisanja tudi izhaja, da mu je žena že na začetku jasno povedala, da želi imeti 2 otroka, on pa je bil samo za enega, ampak je s figo v žepu rekel, ‘potem bova pa videla’. Sedaj se izgovarja, da žena ni sposobna za več otrok. Hinavec je![/quote]

Kot je že nekdo zgoraj napisal je taka izjava kretenska, slaboumna in nevredna mentalno zdravega človeka. Kdor se na začetku zveze “zmeni” za število otrok in misli, da je to to, ne bi smel imeti nobenega. Šele ko človek dobi prvega otroka, se lahko realno začneta pogovarjati ali je to to ali bi še enega in nič prej. Edino vprašanje na začetku zveze je, ali si otrok sploh želiš ali ne, nikakor pa njihovo število, pa kje živite?
Življenje se obp rihodu otroka popolnoma spremeni in ne moreš pričakovat, da bodo vsi enako navdušeni nad tem dogodkom in vsem kar prinese s seboj. Tako da je vedno bolj očitno, kako so moški dejansko pri stvari, logični, razmišljajo…ženske pa tulijo v oblake in sanjajo, v realnosti se jim pa vse podira.

Pa saj iz njegovega zapisa jasno izhaja, da on noče več otrok. Poleg tega pa meni, da njegova žena ni kos temu, da bi imela še enega otroka, verjetno jo pozna in ve kakšne so njene prioritete, poleg tega pravi, da bi ostala tudi brez službe (tega sicer ne razumem, pa avtor tudi še ni pojasnil), kar pomeni, da bi imeli enega člana več in eno plačo manj, pomankanje pa prinese kreg in slabo voljo.[/quote]

Iz njegovega pisanja tudi izhaja, da mu je žena že na začetku jasno povedala, da želi imeti 2 otroka, on pa je bil samo za enega, ampak je s figo v žepu rekel, ‘potem bova pa videla’. Sedaj se izgovarja, da žena ni sposobna za več otrok. Hinavec je![/quote]
Veš, tudi če bi jasno povedal že zdavnaj prej, ne bi bilo nič drugače. Ker ženska bi še vedno mislila, ga bom že spreobrnila. Take smo in v svoji gonji po materinstvu znamo iti preko trupel. Avtor pripelji k hiši enega psička, da bo mir.

Ena ki prizna.

Nismo pa vse take in zaradi tega, nas tudi ostale, ki nismo obsedene z otroci in se ne identificiramo s tem, mecejo v isti kos.

Ja, imet otroka ce sta oba za in ce vse stima. Na kraj pameti mi pa ne pade “preko trupel”.

In pol se zenske cudijo ko jim razpadajo zakoni …

Iz njegovega pisanja tudi izhaja, da mu je žena že na začetku jasno povedala, da želi imeti 2 otroka, on pa je bil samo za enega, ampak je s figo v žepu rekel, ‘potem bova pa videla’. Sedaj se izgovarja, da žena ni sposobna za več otrok. Hinavec je![/quote]

Kot je že nekdo zgoraj napisal je taka izjava kretenska, slaboumna in nevredna mentalno zdravega človeka. Kdor se na začetku zveze “zmeni” za število otrok in misli, da je to to, ne bi smel imeti nobenega. Šele ko človek dobi prvega otroka, se lahko realno začneta pogovarjati ali je to to ali bi še enega in nič prej. Edino vprašanje na začetku zveze je, ali si otrok sploh želiš ali ne, nikakor pa njihovo število, pa kje živite?
Življenje se obp rihodu otroka popolnoma spremeni in ne moreš pričakovat, da bodo vsi enako navdušeni nad tem dogodkom in vsem kar prinese s seboj. Tako da je vedno bolj očitno, kako so moški dejansko pri stvari, logični, razmišljajo…ženske pa tulijo v oblake in sanjajo, v realnosti se jim pa vse podira.[/quote]

Tvoja izjava ne zdrži vode! Isto bi lahko filozofirali, da ko že imaš prvega otroka, ne veš, kako se bo življenje spremenilo, ko dobiš drugega. Lahko bo popolnoma neproblematičen za razliko od prvega, lahko bo zelo bolan za razliko od prvega. Vsak otrok pomeni tveganje, spremembo. In zato je pametno in zrelo, da se pred poroko odkrito pomenita o željah glede otrok in seveda o pripravljenosti sprejeti, kar bo življenje z otroki prineslo. Da se pomenita iskreno, ne s figo v žepu.

Ok, to koliko otrok ima nekdo oz če jih sploh ima je stvar vpletenih oseb in nihče nima pravice karkoli svetovati okoli tega, ker je to zelo subjektivna stvar, enim parom ustreza nic, enim eden, drugim dva, tretjim več. Vsi so lahko srečni in za ničesar prikrajšani, pomembno pa je, da se par ustrezno odloči in dogovori okoli tega, včasih pa usoda tudi vse dogovore podre. Najbolj pomembna je ljubezen in razumevanje vse ostalo pa se obrne kot se. Pa še to, če žena misli, da bo otrok imel družbo, če bo imela še enega, se moti, sedem in več let razlike, pri tej razliki ima vsak bolj ko ne svojo družbo, kar je razumljivo.

Končno en post, ki je napisan razumljivo in brez slovničnih napak.
Avtor, svaka ti čast.

Srečno!

Kot je že nekdo zgoraj napisal je taka izjava kretenska, slaboumna in nevredna mentalno zdravega človeka. Kdor se na začetku zveze “zmeni” za število otrok in misli, da je to to, ne bi smel imeti nobenega. Šele ko človek dobi prvega otroka, se lahko realno začneta pogovarjati ali je to to ali bi še enega in nič prej. Edino vprašanje na začetku zveze je, ali si otrok sploh želiš ali ne, nikakor pa njihovo število, pa kje živite?
Življenje se obp rihodu otroka popolnoma spremeni in ne moreš pričakovat, da bodo vsi enako navdušeni nad tem dogodkom in vsem kar prinese s seboj. Tako da je vedno bolj očitno, kako so moški dejansko pri stvari, logični, razmišljajo…ženske pa tulijo v oblake in sanjajo, v realnosti se jim pa vse podira.[/quote]

Tvoja izjava ne zdrži vode! Isto bi lahko filozofirali, da ko že imaš prvega otroka, ne veš, kako se bo življenje spremenilo, ko dobiš drugega. Lahko bo popolnoma neproblematičen za razliko od prvega, lahko bo zelo bolan za razliko od prvega. Vsak otrok pomeni tveganje, spremembo. In zato je pametno in zrelo, da se pred poroko odkrito pomenita o željah glede otrok in seveda o pripravljenosti sprejeti, kar bo življenje z otroki prineslo. Da se pomenita iskreno, ne s figo v žepu.[/quote]

In kaj je neiskrenega v izjavi, da si želi človek enega otroka, za morebitne naslednje pa bomo videli glede na situacijo? Meni kot razumni ženski to jasno pove, da si želi enega, ostalo pa je “v zraku”. jaz sem si vedno želela 2, pa sem po prvem odločno rekla “dovolj”. Bi po tvoje morala na silo imeti še drugega, ker sem na začetku zveze rekla 2?

Poznam družinco ki imajo sedem otrok.Pa starša sta stara nekaj čez 30.Verjetno jima je bilo težko ampak sedaj,ko je najmlaši otrok že v šoli,neizmerno uživajo.Pridejo k nam se kopat v reko.Prekrasni ljudje.Oba relativno mlada ,otroci nerazvajeni in res jima olajšajo vsak dan.Ko bosta 40 bodo že večinoma odrasli otroci.Že sedaj,ko niso več mičkeni uživata na polni črti.Seveda so skrbi ampak zelo malo jih je.Ker ti otroci znajo pomagat en drugemu.Jaz sem se pred leti,ko so bili še majhni tud prjemal za glavo ampak sedaj vidim,da sem se motil.Starša sta par v najboljših letih,dala sta najtežje čez.Živita na polno in neverjetno je to za videti.Nista zagrenjena ,ker imata mlada življenja okrog sebe.Res pa je,da sta nekaj let skoraj stradala.Nista se mogla afnat z novimi renoji ali ne vem kakšnimi ropotijami in z ostalo tehniko,ki jo mladi očkoti nujno potrebujejo preden si omislijo otroka.Sedaj počasi si bosta lahko privoščila vse.Kajti močna družina pomeni veliko in tudi pri delu se poznajo številne roke.

Lahko pa takole: mož, ki ima ženo rad, ji ne bo nalagal takih bremen, tveganj in še več dela.[/quote]
Ali pa tako, ker je oče financ minister, naj samo on odloča o drugem otroku. In žena, ki ima moža rada, ter mu zaupa, bo sprejela njegovo odločitev. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Super, da jim gre, pa glede na 7 otrok si bosta lahko privoščila en velik nič. Seveda je žena doma in skrbi za otroke, na srečo je ena tistih skrajno materinskih kar je danes že redkost. Mož pa pravi naokoli, da ima otroke noro rad, a dela cele dneve, da nekako preživijo. Idila?


Če je rekel, da bosta “potem videla”, tu ni nobene fige v žepu. Bolj jasno ne bi mogel povedati, da ne ve kaj bo. Če je žena sprejela to odločitev na začetku, potem bi bilo prav, da jo sprejme tudi sedaj, če vidi, da možu ni do tega. Če je kdo hinavec (pa se mi zdi malo preostra beseda), je to žena, ker zdaj želi še enega, čeprav ji ga mož nikoli ni obljubil. Eni pa res ne vidite čez svoj “ego”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nisem brala vseh komentarjev. Velikokrat se tik pred izgubo službe pri ženskah pojavi želja po novem otroku. Meni se sicer to zdi bizarno pa je kot pravilo zmeraj tako. Zdrži. Mine.

Po takem ključu, da se z otrokom ukvarjaš oziroma ga vzgajaš za življenje, medtem ko likaš, jih imaš res lahko deset.[/quote]

Otroke vzgajate v tem smislu, kot da so središče sveta. Ali sedemletnika dojite, pestujete kot dojenčka, a ne veste, da s tem vzgajate otroka v pretirano občutljivo osebo? Življenje je trdo, otrok, ki se ga preveč ujčka in stalno z njim ubada, pa se v življenju ne bo mogel znajti. Otrok si mora tudi sam poiskati “zaposlitev” – igranje, knjige ipd., se znajti v svoji družbi otrok ipd.[/quote]

Otrok raste, to je dejstvo.

In s tem, ko raste, se tudi način skrbi zanj spreminja. Jasno je, da sedemletnika ne pestuješ več kot dojenčka, ki ga imaš nonstop na rokah.

Ampak to še ne pomeni, da skrb zanj in njegova vzgoja ne terjata več od staršev časa in energije. Tudi, če sprejmemo tezo, da se lahko sedemletniku posvečaš medtem ko likaš, se mu medtem še vedno posvečaš.

Saj ne pravim, da ni mogoče imet še enega otroka, ker bi te sedemletnik tako preokupiral. Ampak izjava, da s sedem let starim otrokom ni praktično nobenega dela, je enako neresnična in zavajajoča kot tiste pravljice, da te drugi otrok praktično nič ne stane, ker imaš vse potrebno že od prvega.

Otroke vzgajate v tem smislu, kot da so središče sveta. Ali sedemletnika dojite, pestujete kot dojenčka, a ne veste, da s tem vzgajate otroka v pretirano občutljivo osebo? Življenje je trdo, otrok, ki se ga preveč ujčka in stalno z njim ubada, pa se v življenju ne bo mogel znajti. Otrok si mora tudi sam poiskati “zaposlitev” – igranje, knjige ipd., se znajti v svoji družbi otrok ipd.[/quote]

Otrok raste, to je dejstvo.

In s tem, ko raste, se tudi način skrbi zanj spreminja. Jasno je, da sedemletnika ne pestuješ več kot dojenčka, ki ga imaš nonstop na rokah.

Ampak to še ne pomeni, da skrb zanj in njegova vzgoja ne terjata več od staršev časa in energije. Tudi, če sprejmemo tezo, da se lahko sedemletniku posvečaš medtem ko likaš, se mu medtem še vedno posvečaš.

Saj ne pravim, da ni mogoče imet še enega otroka, ker bi te sedemletnik tako preokupiral. Ampak izjava, da s sedem let starim otrokom ni praktično nobenega dela, je enako neresnična in zavajajoča kot tiste pravljice, da te drugi otrok praktično nič ne stane, ker imaš vse potrebno že od prvega.[/quote]

Se strinjam. Že v šoli se lahko zalomi in otrok rabi na tem področju pomoč, kaj šele (bog ne daj) kakšna bolezen. Potem pa ni več enostavno rečt, da s 7 letnikom več ni dela…

Otroke vzgajate v tem smislu, kot da so središče sveta. Ali sedemletnika dojite, pestujete kot dojenčka, a ne veste, da s tem vzgajate otroka v pretirano občutljivo osebo? Življenje je trdo, otrok, ki se ga preveč ujčka in stalno z njim ubada, pa se v življenju ne bo mogel znajti. Otrok si mora tudi sam poiskati “zaposlitev” – igranje, knjige ipd., se znajti v svoji družbi otrok ipd.[/quote]

Seveda, ti si svoje naredila ko si ga izvrgla na planet, ostalo se bo pa že sam znašel, če bo hotel. Oz. bodo zanj poskrbeli drugi.[/quote]

Kako si krivična! Saj se vendar pogovarja z njim, ko lika!

Z otrokom je lepo tudi samo lego kocke sestavljat. Pa saj ni bistvo v razvajanju in zahtevnosti otrok. Avtor ima neuporabno ženo in se zaveda, da sam ne more ali noče prevzeti še dodatnih bremen. Seveda ženske, ki vam možje odnašajo riti in ki se z otroki ukvarjate, ko likate, preostali čas se morajo pa znajti sami, ker je življenje pač kruto in naj se navadijo, tega ne morete razumeti.


Ker s 7 soloobveznimi otroki ne samo da ni nic dela, tudi stroskov ni. Ce imata pri 7 otrocih malo skrbi potem ocitno starsevstvo jemljeta zelo neresno.

New Report

Close