Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žepnina osnovnošolcu,koliko dobijo od vas ?

Žepnina osnovnošolcu,koliko dobijo od vas ?

moj je star 11, nima žepnine..zakaj bi jo imel, ne vem..da si kupuje sladkarije?.tu in tam mu jih kupim jaz..lizika, čigumiji, čokolada., čips, kakšen album, slikice, karte..zakaj ne..bere stripem, mu ga kupim vsak mesec..za rojstni dan dobi od starih staršev sigurno 50 eur, pa še za novo leto, oz. božič..pa še kaj vmes..konec šolskega leta dobi od mene, če je priden..lani je imel same petke,sem mu dala 30 eur..in če to vse razdeli po mesecih, je itak več kot 10 eur na mesec..ne zapravlja po nepotrebnem in vidim, da skuša varčevat…ne vidim potrebe, da bi mu dala še dodatno 10-20 eur žepnine na mesec..zakaj le?

No, moj si iz žepnine kupi kaj za fuzbal, potem kupi iz tega darila za ostale člane za rd, seveda ne neki wooow, ampak malenkost, toliko da se spomni, za osmi marec bo prinesel vrtnico, tako kot vsako leto. Ja, pa tudi pregrešno kokakolo in čips si privošči kdaj vmes. Včasih mene časti in me povabi na pico in on plača. Ko bi vedele, kako ponosno sedi zraven in komaj čaka, da lahko on plača. Konec koncev mu še vseeno nakazujem nekaj na račun, denar od babice za rd gre na račun, tako da nabira se tudi tam, ampak ta žepnina je pa za dušo. Pa če je zapravljanje, je pa to, čeprav je škrtica in sam sebi redko privošči, raje da takole vsem.

Da ponovimo, kako je to učenje ravnanja z denarjem? Zdaj smo izvedeli, da je žepnina torej za ponos, ko otrok lahko sam nekaj kupi za vse. Potem je vseeno, če mu stisnem 10 evrov v roko in rečem, naj plača pico za vse. V čem je razlika? Spet gre samo za prelaganje denarja iz enega žepa v drugega, smisla pa tole nima nobenega. Spet samo učenje potrošništva – otrok dobi, plača vrtnico za mamico. Potočila solzico. V ozadju pa je samo želja po potrošnitvu. Ko otroka denar tako žuli, da ga mora dati od sebe. In potem se trkate po prsih, da ga učite ravnanja z denarjem? Ne, učite ga zapravljanja. In ob tem sijete od ponosa.

Da ponovimo, kako je to učenje ravnanja z denarjem? Zdaj smo izvedeli, da je žepnina torej za ponos, ko otrok lahko sam nekaj kupi za vse. Potem je vseeno, če mu stisnem 10 evrov v roko in rečem, naj plača pico za vse. V čem je razlika? Spet gre samo za prelaganje denarja iz enega žepa v drugega, smisla pa tole nima nobenega. Spet samo učenje potrošništva – otrok dobi, plača vrtnico za mamico. Potočila solzico. V ozadju pa je samo želja po potrošnitvu. Ko otroka denar tako žuli, da ga mora dati od sebe. In potem se trkate po prsih, da ga učite ravnanja z denarjem? Ne, učite ga zapravljanja. In ob tem sijete od ponosa.[/quote]
Mah ja, skoda casa za zgubljat besede. Jaz delam po svoje, ti daj po svoje. Bsak ima zase pravi nacin. Morda ker jaz nisem imela zepnine in mi tudi vmes niso nekaj stiskali denarja v roke, da bi ga lahko zase zapravljala, delam zdaj drugace. Pa sem mogla it fotru po cigarete, na tolarje ali dinarje je prestel denar nazaj. Tko skopusko se mi je zdelo, da tega svojim otrokom ne delam.
Sicer pa a se splaca sparat? Usekajo te pri otroskih, pri stipendiji, davek tu in tam. Torej zakaj sploh? Za v stumf?
Ajde, sparajte, zapravljajte, vsak naj dela s svojim denarjem kot mu pase.

Slicice, nalepke, albumi, karte in podobno niso nujni stroski, ki bi jih imel.osnovnosolec, zame osebmo tudi velika bedarija, ampak za 10-12 letnika pa hudo pomembna stvar.
Ja, nas je to kupoval iz zepnine. Danes lahko te karte proda za 2-3 jurje, slikice in nalepke ne vem koliko so vredne, sklepam da manj.
Pa to sploh ni pomembno. Jaz sem kupovala vsak petek Bravo, kar je bila mojim starsem najvecja bedarija, meni pa petek zadetek![/quote]

No, meni je Bravo kupovala mama. V čem je razlika? Praviš, da je tvoj sin kupoval nalepke, albume in karte? Jih je za 10 erov dobil fiksno ali je bila kakšna razlika, če je nekaj kupil v pon, drugo v tor, tretje v sredo? V vsakem primeru je vedel, da si lahko za 10 evrov (recimo) kupi toliko in toliko robe.
Torej je vse tisto nakladanje o tem, da se otrok tako nauči ravnanja z denarjem, traparija. Ko je dobil, je spičil in do naslednjega meseca ni bilo več. Res huda lekcija. Je bil zaradi tega kako prikrajšan? Je občutil, da denarja ne bi smel tako hitro zapravit? Mu je bilo hudo za njim? Ne, a ne? Samo čakal je, kdaj ga bo dobil spet, da ga bo spet spičil. Ne bi bilo čisto nobene razlike, če bi mu vse to kupovala ti, tako kot kupujem jaz. Če je namenjena potrošništvu, je vse isti kakec, samo da gre namesto iz enega žepa iz drugega.[/quote]

Kako pa ti vse ves!
Ne pametuj, ker nisi tako pametna!

Ja, prvih 100 tolarjev je spicil takoj, tudi drugih in tretjih in cetrtih in se katerih. Pri 6ih letih. Pri 8 in pol si je iz privarcevane zepnine kupil Gameboy. Torej se je naucil. Danes je student, vmes si je marsikaj kupil iz zepnine, potem iz stipendije, zdaj tudi ze po malo dela, lani je bil na Sri Lanki, vse si krije sam, gleda pa, da ko kaj kupi, da mu se vedno dovolj ostane se za ostalo.
Ni poanta iz katerega zepa gre, ampak kako tisti, kateremu je namenjeno sam razporeja denar, ker ne more imti naenkrat vseh slikic, nalepk, kart in se kaj. Boš kupil 10 paketov slikic ali jih bos kupil 5 in sparal za karte, ki so 20€, ki si jih bos privoscil ne na 2-3 mesece? Ce mama to kupi, fant nima obcutka, koliko je to denarne vrednosti, zanj je karta enakovredna slikici in vredne so le tiste, ki so redke, denrno a ne dojema, kaj je poceni in kaj drago. Zato tvoje dete zagoni ves denar v koloniji ali na bazenu, ker nima obcutka o vrednosti denarja.

Da ponovimo, kako je to učenje ravnanja z denarjem? Zdaj smo izvedeli, da je žepnina torej za ponos, ko otrok lahko sam nekaj kupi za vse. Potem je vseeno, če mu stisnem 10 evrov v roko in rečem, naj plača pico za vse. V čem je razlika? Spet gre samo za prelaganje denarja iz enega žepa v drugega, smisla pa tole nima nobenega. Spet samo učenje potrošništva – otrok dobi, plača vrtnico za mamico. Potočila solzico. V ozadju pa je samo želja po potrošnitvu. Ko otroka denar tako žuli, da ga mora dati od sebe. In potem se trkate po prsih, da ga učite ravnanja z denarjem? Ne, učite ga zapravljanja. In ob tem sijete od ponosa.[/quote]

Ti stisnes mulotu denar, da placa pico ali da ti kupi vrtnico. Namenis ta denar za nekaj in mulo ta denar porabi po tvoji volji in namenu.
Raglja stisne mulotu denar, da ga lahko zapravi, kakor sam zeli.
Dojames razliko?

Pri nas nabirajo baker, sam so nas sosedje čist zajebal so vsi plastične žlebe gor dali.

… ni žepnine, dajemo pa na njihove TRR ves OD, vsa finančna darila in ves izkupiček od kovancev iz šparovca. Vsak ima cca 25 € v denarnici, ki so za “sladoled na morju” in kak spominek s počitnic ali podoben “lukzus”. Zaenkrat ni pobude niti potrebe po žepnini. Ko se pojavita, se bomo uskladili glede višine in pravil potrošnje. Se pa morajo otroci (na)učiti ravnanja z denarjem in dobiti občutek, koliko je treba delati za določeno vsoto in kdaj je kaj “poceni” in kdaj “drago”.

Ha, ha, pa si ti že katerega spravila na svojo življensko pot ali pametuješ na podlagi teorije (zgrešene).[/quote]

Moja teorija se je pokazala za pravilno in moje sonce že kar lep čas koraka po svoji življenjski poti. Več kot uspešno 🙂

Da ponovimo, kako je to učenje ravnanja z denarjem? Zdaj smo izvedeli, da je žepnina torej za ponos, ko otrok lahko sam nekaj kupi za vse. Potem je vseeno, če mu stisnem 10 evrov v roko in rečem, naj plača pico za vse. V čem je razlika? Spet gre samo za prelaganje denarja iz enega žepa v drugega, smisla pa tole nima nobenega. Spet samo učenje potrošništva – otrok dobi, plača vrtnico za mamico. Potočila solzico. V ozadju pa je samo želja po potrošnitvu. Ko otroka denar tako žuli, da ga mora dati od sebe. In potem se trkate po prsih, da ga učite ravnanja z denarjem? Ne, učite ga zapravljanja. In ob tem sijete od ponosa.[/quote]

Ti stisnes mulotu denar, da placa pico ali da ti kupi vrtnico. Namenis ta denar za nekaj in mulo ta denar porabi po tvoji volji in namenu.
Raglja stisne mulotu denar, da ga lahko zapravi, kakor sam zeli.
Dojames razliko?[/quote]

V bistvu ne – denar je v vsakem primeru potrošen, ga ni več. Torej je bistvo žepnine, da se navadi otroka na trošenje? Da mu privoščite tisti občutek, ko je lahko zapravil svoj denar? V tem je poanta?
Briga mene, vaš denar, delajte z njim, kar hočete, samo ne se prosim postavljat na piedestal kot matere Tereze, ker vzgajate male potrošnike in pljuvate po tistih, ki tega ne počnejo. Ta navada je itak prišla iz zahoda, tako kot še vsaka neumnost.

Ti stisnes mulotu denar, da placa pico ali da ti kupi vrtnico. Namenis ta denar za nekaj in mulo ta denar porabi po tvoji volji in namenu.
Raglja stisne mulotu denar, da ga lahko zapravi, kakor sam zeli.
Dojames razliko?[/quote]

V bistvu ne – denar je v vsakem primeru potrošen, ga ni več. Torej je bistvo žepnine, da se navadi otroka na trošenje? Da mu privoščite tisti občutek, ko je lahko zapravil svoj denar? V tem je poanta?
Briga mene, vaš denar, delajte z njim, kar hočete, samo ne se prosim postavljat na piedestal kot matere Tereze, ker vzgajate male potrošnike in pljuvate po tistih, ki tega ne počnejo. Ta navada je itak prišla iz zahoda, tako kot še vsaka neumnost.[/quote]

Spet napaka. Ravno nasprotno, ko ima otrok denar na razpolago, da ga zapravi po svoji lastni volji, se uci, kako smotrno zapravljat in ne padat na vsako reklamo in na vsako blesceco stvar v trgovini, ampak kako premislit, ce potrebujes ali ne, si res fajn zelis ali ne.
Namesto tvojih otrok to delas ti, oni ne razmisljajo nic, samo prosijo in fehtajo, pa ce pali, pali. Tvoji otroci nimajo nobene izkusnje z denarjem.

V bistvu ne – denar je v vsakem primeru potrošen, ga ni več. Torej je bistvo žepnine, da se navadi otroka na trošenje? Da mu privoščite tisti občutek, ko je lahko zapravil svoj denar? V tem je poanta?
Briga mene, vaš denar, delajte z njim, kar hočete, samo ne se prosim postavljat na piedestal kot matere Tereze, ker vzgajate male potrošnike in pljuvate po tistih, ki tega ne počnejo. Ta navada je itak prišla iz zahoda, tako kot še vsaka neumnost.[/quote]

Spet napaka. Ravno nasprotno, ko ima otrok denar na razpolago, da ga zapravi po svoji lastni volji, se uci, kako smotrno zapravljat in ne padat na vsako reklamo in na vsako blesceco stvar v trgovini, ampak kako premislit, ce potrebujes ali ne, si res fajn zelis ali ne.
Namesto tvojih otrok to delas ti, oni ne razmisljajo nic, samo prosijo in fehtajo, pa ce pali, pali. Tvoji otroci nimajo nobene izkusnje z denarjem.[/quote]

Hahaha, sem skoraj padla s stola. Uči se smotrno zapravit 10 evrov. :))) In ne, seveda ne padajo na reklame, Kje bi. Tiste sličice, nalepkice in ostali šunder so se sami spomnili, da rabijo. Ravno ko imajo svoj denar za zapravit, se zbudijo želje in željice, ki jih drugače mogoče sploh ne bi bilo. To je zate smotrno zapravljanje? Če zapraviš vse ali večino svojega denarja za nekaj, česar ne rabiš, je smotrno zapravljanje? Beži no. Seveda ni veliko, je samo 10 evrov, ampak z vidika smotrnega upravljanja z denarjem je to 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tako ravnala z denarjem.
Tako kot sem rekla, učite jih potrošništva in ravno obratno – padanja na reklame, ko so še premajhni, da bi se znali ubranit.

Spet napaka. Ravno nasprotno, ko ima otrok denar na razpolago, da ga zapravi po svoji lastni volji, se uci, kako smotrno zapravljat in ne padat na vsako reklamo in na vsako blesceco stvar v trgovini, ampak kako premislit, ce potrebujes ali ne, si res fajn zelis ali ne.
Namesto tvojih otrok to delas ti, oni ne razmisljajo nic, samo prosijo in fehtajo, pa ce pali, pali. Tvoji otroci nimajo nobene izkusnje z denarjem.[/quote]

Hahaha, sem skoraj padla s stola. Uči se smotrno zapravit 10 evrov. :))) In ne, seveda ne padajo na reklame, Kje bi. Tiste sličice, nalepkice in ostali šunder so se sami spomnili, da rabijo. Ravno ko imajo svoj denar za zapravit, se zbudijo želje in željice, ki jih drugače mogoče sploh ne bi bilo. To je zate smotrno zapravljanje? Če zapraviš vse ali večino svojega denarja za nekaj, česar ne rabiš, je smotrno zapravljanje? Beži no. Seveda ni veliko, je samo 10 evrov, ampak z vidika smotrnega upravljanja z denarjem je to 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tako ravnala z denarjem.
Tako kot sem rekla, učite jih potrošništva in ravno obratno – padanja na reklame, ko so še premajhni, da bi se znali ubranit.[/quote]
No zdaj pa iz prakse. Moj si je sam iz zepnine kupil golmanske rokavice za 40€, torej je sparal zepnino dva meseca, si ni privoscil nic, ker je zelel da narociva po spletu tocne dolocene rokavice. Po tvojem bi mu jih jaz lahko kupila takoj in bi jih imel, morda bi mu slabse kvalitete, ampak vedel pa vseeno ne bi, da je za luksuz treba nekaj varcevat. Ja lai ne? A bi mogel mene dva meseca prosjacit, da ga uslisim? Meni je moja pot bolj smotrna, dopuscam pa moznost da tebi ni.

Spet napaka. Ravno nasprotno, ko ima otrok denar na razpolago, da ga zapravi po svoji lastni volji, se uci, kako smotrno zapravljat in ne padat na vsako reklamo in na vsako blesceco stvar v trgovini, ampak kako premislit, ce potrebujes ali ne, si res fajn zelis ali ne.
Namesto tvojih otrok to delas ti, oni ne razmisljajo nic, samo prosijo in fehtajo, pa ce pali, pali. Tvoji otroci nimajo nobene izkusnje z denarjem.[/quote]

Hahaha, sem skoraj padla s stola. Uči se smotrno zapravit 10 evrov. :))) In ne, seveda ne padajo na reklame, Kje bi. Tiste sličice, nalepkice in ostali šunder so se sami spomnili, da rabijo. Ravno ko imajo svoj denar za zapravit, se zbudijo želje in željice, ki jih drugače mogoče sploh ne bi bilo. To je zate smotrno zapravljanje? Če zapraviš vse ali večino svojega denarja za nekaj, česar ne rabiš, je smotrno zapravljanje? Beži no. Seveda ni veliko, je samo 10 evrov, ampak z vidika smotrnega upravljanja z denarjem je to 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tako ravnala z denarjem.
Tako kot sem rekla, učite jih potrošništva in ravno obratno – padanja na reklame, ko so še premajhni, da bi se znali ubranit.[/quote]

Ne morem verjeti, da si lahko tako neumna, no. Ko se te bo tvoj otrok osvobodil in bo končno lahko sam porabil svoj denar, ti garantiram, da bo v trenutku porabil VSE. Veš kaj je to vse? Zahvalil se bo lahko pa svoji zlati mamici, ki ga ni naučila delati z denarjem.
Res neverjetno kako ste še nekateri omejeni.

Hahaha, sem skoraj padla s stola. Uči se smotrno zapravit 10 evrov. :))) In ne, seveda ne padajo na reklame, Kje bi. Tiste sličice, nalepkice in ostali šunder so se sami spomnili, da rabijo. Ravno ko imajo svoj denar za zapravit, se zbudijo želje in željice, ki jih drugače mogoče sploh ne bi bilo. To je zate smotrno zapravljanje? Če zapraviš vse ali večino svojega denarja za nekaj, česar ne rabiš, je smotrno zapravljanje? Beži no. Seveda ni veliko, je samo 10 evrov, ampak z vidika smotrnega upravljanja z denarjem je to 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tako ravnala z denarjem.
Tako kot sem rekla, učite jih potrošništva in ravno obratno – padanja na reklame, ko so še premajhni, da bi se znali ubranit.[/quote]
No zdaj pa iz prakse. Moj si je sam iz zepnine kupil golmanske rokavice za 40€, torej je sparal zepnino dva meseca, si ni privoscil nic, ker je zelel da narociva po spletu tocne dolocene rokavice. Po tvojem bi mu jih jaz lahko kupila takoj in bi jih imel, morda bi mu slabse kvalitete, ampak vedel pa vseeno ne bi, da je za luksuz treba nekaj varcevat. Ja lai ne? A bi mogel mene dva meseca prosjacit, da ga uslisim? Meni je moja pot bolj smotrna, dopuscam pa moznost da tebi ni.[/quote]

Brez veze se trudiš, tale je stara znanka foruma, ndokazana ženska, nezaposlena, vsi ji lažejo, vsak teden se obesi na neko temo in tera svoje, čeprav včasih sploh nima nobene veze z vezo, sam da nekaj nabija, da misli, kako je izpadla pametna in kako je zatrla sogovornika. Danes na polno pametuje v vsaj treh temah. Psihični bolnik, nimaš kaj, saj ni sama kriva, pač ji niso odmerili prave doze zdravil.

Hahaha, sem skoraj padla s stola. Uči se smotrno zapravit 10 evrov. :))) In ne, seveda ne padajo na reklame, Kje bi. Tiste sličice, nalepkice in ostali šunder so se sami spomnili, da rabijo. Ravno ko imajo svoj denar za zapravit, se zbudijo želje in željice, ki jih drugače mogoče sploh ne bi bilo. To je zate smotrno zapravljanje? Če zapraviš vse ali večino svojega denarja za nekaj, česar ne rabiš, je smotrno zapravljanje? Beži no. Seveda ni veliko, je samo 10 evrov, ampak z vidika smotrnega upravljanja z denarjem je to 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tako ravnala z denarjem.
Tako kot sem rekla, učite jih potrošništva in ravno obratno – padanja na reklame, ko so še premajhni, da bi se znali ubranit.[/quote]

Ne morem verjeti, da si lahko tako neumna, no. Ko se te bo tvoj otrok osvobodil in bo končno lahko sam porabil svoj denar, ti garantiram, da bo v trenutku porabil VSE. Veš kaj je to vse? Zahvalil se bo lahko pa svoji zlati mamici, ki ga ni naučila delati z denarjem.
Res neverjetno kako ste še nekateri omejeni.[/quote]

Ne, tvoj porabi vse. :))) In si tako tupa, da tega nisi sposobna dojet. In potem mene zmerjaš z neumno.
Moj otrok ima na računu 1500 evrov in kartico vsak dan nese s sabo v šolo. Bankomat ima zraven šole. Dvigne samo, če rabi za malico. Po tvoje tega denarja potem ne bi smelo več bit al kako? Zato, ker kot osemletnik ni dobil v roke 5 evrov za budalaštine? Ker mu nismo rekli pojdi sinko in zapravljaj? Zapravi vse, kar imaš? Ne, ravno zato, ker tega nismo naredili, ima denar, če si sposobna to dojet.
Prihrani ugibanja zase, ker nimaš pojma, kako se vzpostavlja odnos do denarja.

Hahaha, sem skoraj padla s stola. Uči se smotrno zapravit 10 evrov. :))) In ne, seveda ne padajo na reklame, Kje bi. Tiste sličice, nalepkice in ostali šunder so se sami spomnili, da rabijo. Ravno ko imajo svoj denar za zapravit, se zbudijo želje in željice, ki jih drugače mogoče sploh ne bi bilo. To je zate smotrno zapravljanje? Če zapraviš vse ali večino svojega denarja za nekaj, česar ne rabiš, je smotrno zapravljanje? Beži no. Seveda ni veliko, je samo 10 evrov, ampak z vidika smotrnega upravljanja z denarjem je to 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tako ravnala z denarjem.
Tako kot sem rekla, učite jih potrošništva in ravno obratno – padanja na reklame, ko so še premajhni, da bi se znali ubranit.[/quote]
No zdaj pa iz prakse. Moj si je sam iz zepnine kupil golmanske rokavice za 40€, torej je sparal zepnino dva meseca, si ni privoscil nic, ker je zelel da narociva po spletu tocne dolocene rokavice. Po tvojem bi mu jih jaz lahko kupila takoj in bi jih imel, morda bi mu slabse kvalitete, ampak vedel pa vseeno ne bi, da je za luksuz treba nekaj varcevat. Ja lai ne? A bi mogel mene dva meseca prosjacit, da ga uslisim? Meni je moja pot bolj smotrna, dopuscam pa moznost da tebi ni.[/quote]

Vau, cela dva meseca je moral počakat, da si je izpolnil željo? :))) To je pa res življenjska lekcija. In puf, žepnine spet ni. Pa tako blazno se učijo razporejat in delat z denarjem. Ne, učijo se ga zapravljat.


No zdaj pa iz prakse. Moj si je sam iz zepnine kupil golmanske rokavice za 40€, torej je sparal zepnino dva meseca, si ni privoscil nic, ker je zelel da narociva po spletu tocne dolocene rokavice. Po tvojem bi mu jih jaz lahko kupila takoj in bi jih imel, morda bi mu slabse kvalitete, ampak vedel pa vseeno ne bi, da je za luksuz treba nekaj varcevat. Ja lai ne? A bi mogel mene dva meseca prosjacit, da ga uslisim? Meni je moja pot bolj smotrna, dopuscam pa moznost da tebi ni.[/quote]

Vau, cela dva meseca je moral počakat, da si je izpolnil željo? :))) To je pa res življenjska lekcija. In puf, žepnine spet ni. Pa tako blazno se učijo razporejat in delat z denarjem. Ne, učijo se ga zapravljat.[/quote]
Ne dojameš, bogami da ne.
Moral je varcevat, samo da je imel pri meni moznost sparati ali zagonit in je bilo na njemu ali bo imel v dveh mesecih dovolj ali bo cakal tri, pri tebi pa druge moznosti nima, ce ne dobi. Zdaj pa zakljucujem, ker me še otrok razume bolj kot pa ti.

Ne morem verjeti, da si lahko tako neumna, no. Ko se te bo tvoj otrok osvobodil in bo končno lahko sam porabil svoj denar, ti garantiram, da bo v trenutku porabil VSE. Veš kaj je to vse? Zahvalil se bo lahko pa svoji zlati mamici, ki ga ni naučila delati z denarjem.
Res neverjetno kako ste še nekateri omejeni.[/quote]

Ne, tvoj porabi vse. :))) In si tako tupa, da tega nisi sposobna dojet. In potem mene zmerjaš z neumno.
Moj otrok ima na računu 1500 evrov in kartico vsak dan nese s sabo v šolo. Bankomat ima zraven šole. Dvigne samo, če rabi za malico. Po tvoje tega denarja potem ne bi smelo več bit al kako? Zato, ker kot osemletnik ni dobil v roke 5 evrov za budalaštine? Ker mu nismo rekli pojdi sinko in zapravljaj? Zapravi vse, kar imaš? Ne, ravno zato, ker tega nismo naredili, ima denar, če si sposobna to dojet.
Prihrani ugibanja zase, ker nimaš pojma, kako se vzpostavlja odnos do denarja.[/quote]

Moj ima na racunu skoraj 10.000€, kljub temu, da si je vmes privoscil marsikaj pametnega in uporabnega, pa tudi kako neumnost.
Tvoj sine sploh ne upa dvignit vec, ker ti mora prinesti izpisek za vsak dvig.

Ne morem verjeti, da si lahko tako neumna, no. Ko se te bo tvoj otrok osvobodil in bo končno lahko sam porabil svoj denar, ti garantiram, da bo v trenutku porabil VSE. Veš kaj je to vse? Zahvalil se bo lahko pa svoji zlati mamici, ki ga ni naučila delati z denarjem.
Res neverjetno kako ste še nekateri omejeni.[/quote]

Ne, tvoj porabi vse. :))) In si tako tupa, da tega nisi sposobna dojet. In potem mene zmerjaš z neumno.
Moj otrok ima na računu 1500 evrov in kartico vsak dan nese s sabo v šolo. Bankomat ima zraven šole. Dvigne samo, če rabi za malico. Po tvoje tega denarja potem ne bi smelo več bit al kako? Zato, ker kot osemletnik ni dobil v roke 5 evrov za budalaštine? Ker mu nismo rekli pojdi sinko in zapravljaj? Zapravi vse, kar imaš? Ne, ravno zato, ker tega nismo naredili, ima denar, če si sposobna to dojet.
Prihrani ugibanja zase, ker nimaš pojma, kako se vzpostavlja odnos do denarja.[/quote]

Očitno res nočeš razumeti forumašev.

Naj ti povem še jaz eno zanimivost glede otrok in njihovega denarja: A veš, da ga večina ne zapravlja kar tako, ampak so zelo ponosni, da imajo v hranilniku / na računu nekaj svojega denarja? In ga, kljub temu, da imajo to možnosti, velikokrat ne zapravijo takoj in vsega za neumnosti, ampak ga raje hranijo za kaj, kar jim veliko pomeni oz. si zelo želijo imeti?
Nekaj drobnih želja pa si je potrebno uresničevati. Tudi to je pomemben del življenjskih lekcij.

Ali veš, da praviloma ljudje, in otroci glede tega niso izjema, stvari, za katere se moramo potruditi in jih čakati, bolj cenimo in bolje čuvamo kot tiste, ki jih dobimo takoj in zlahka?

Ne, tvoj porabi vse. :))) In si tako tupa, da tega nisi sposobna dojet. In potem mene zmerjaš z neumno.
Moj otrok ima na računu 1500 evrov in kartico vsak dan nese s sabo v šolo. Bankomat ima zraven šole. Dvigne samo, če rabi za malico. Po tvoje tega denarja potem ne bi smelo več bit al kako? Zato, ker kot osemletnik ni dobil v roke 5 evrov za budalaštine? Ker mu nismo rekli pojdi sinko in zapravljaj? Zapravi vse, kar imaš? Ne, ravno zato, ker tega nismo naredili, ima denar, če si sposobna to dojet.
Prihrani ugibanja zase, ker nimaš pojma, kako se vzpostavlja odnos do denarja.[/quote]

Očitno res nočeš razumeti forumašev.

Naj ti povem še jaz eno zanimivost glede otrok in njihovega denarja: A veš, da ga večina ne zapravlja kar tako, ampak so zelo ponosni, da imajo v hranilniku / na računu nekaj svojega denarja? In ga, kljub temu, da imajo to možnosti, velikokrat ne zapravijo takoj in vsega za neumnosti, ampak ga raje hranijo za kaj, kar jim veliko pomeni oz. si zelo želijo imeti?
Nekaj drobnih želja pa si je potrebno uresničevati. Tudi to je pomemben del življenjskih lekcij.

Ali veš, da praviloma ljudje, in otroci glede tega niso izjema, stvari, za katere se moramo potruditi in jih čakati, bolj cenimo in bolje čuvamo kot tiste, ki jih dobimo takoj in zlahka?[/quote]

Tukaj se strinjamo, mislim pa, da krepko precenjujete pomen tega, od kod pride denar za želje in željice. Ko otrok dobi nekaj, kar si je dolgo želel, njemu gladko dol visi, ali si je plačal sam ali pa mu je kupil starš. Tako neumen pa tudi ni, da ne bi vedel, da tudi denar od žepnine pride od starša in je vse isti šmorn. Mal podcenjujete inteligenco otrok, sploh tistih večjih. Šele ko bodo denar zares zaslužili, ga bodo znali ceniti. Tole je pa samo denar a la monopoly. Tukaj imaš, padel je z neba, pa se igraj z njim. Otrok ga ni zaslužil, ni hodi v službo zanj. Bil mu je podarjen. In to je življenjsko? Kdo pa vam kaj podari? Kdo vam da denar, da ga zapravljate za svoje želje in željice?
Meni očitate, da vas ne razumem, obenem pa greste gladko mimo tega, kaj skušam jaz povedat vam.

Očitno res nočeš razumeti forumašev.

Naj ti povem še jaz eno zanimivost glede otrok in njihovega denarja: A veš, da ga večina ne zapravlja kar tako, ampak so zelo ponosni, da imajo v hranilniku / na računu nekaj svojega denarja? In ga, kljub temu, da imajo to možnosti, velikokrat ne zapravijo takoj in vsega za neumnosti, ampak ga raje hranijo za kaj, kar jim veliko pomeni oz. si zelo želijo imeti?
Nekaj drobnih želja pa si je potrebno uresničevati. Tudi to je pomemben del življenjskih lekcij.

Ali veš, da praviloma ljudje, in otroci glede tega niso izjema, stvari, za katere se moramo potruditi in jih čakati, bolj cenimo in bolje čuvamo kot tiste, ki jih dobimo takoj in zlahka?[/quote]

Tukaj se strinjamo, mislim pa, da krepko precenjujete pomen tega, od kod pride denar za želje in željice. Ko otrok dobi nekaj, kar si je dolgo želel, njemu gladko dol visi, ali si je plačal sam ali pa mu je kupil starš. Tako neumen pa tudi ni, da ne bi vedel, da tudi denar od žepnine pride od starša in je vse isti šmorn. Mal podcenjujete inteligenco otrok, sploh tistih večjih. Šele ko bodo denar zares zaslužili, ga bodo znali ceniti. Tole je pa samo denar a la monopoly. Tukaj imaš, padel je z neba, pa se igraj z njim. Otrok ga ni zaslužil, ni hodi v službo zanj. Bil mu je podarjen. In to je življenjsko? Kdo pa vam kaj podari? Kdo vam da denar, da ga zapravljate za svoje želje in željice?
Meni očitate, da vas ne razumem, obenem pa greste gladko mimo tega, kaj skušam jaz povedat vam.[/quote]

Zakaj uzivas v tem, da si sama proti svetu?
Ker to, da se boris proti vsem, ne dokazuje, da si pametnejsa ali da uporabljas svojo glavo, ampak dokazuje le, da si popolnoma zaslepljena in izgubljena. Pa se skoda energije za vecne borbe s svetom.

Po vaših komentarjih sem se odločil,da bom dal svojemu otroku 10eu žepnine na mesec za začetek.Bomo videli,kako bo zadeva potekala in kasneje po cca letu dni se lahko zviša.Samo ne bo mi prav,če jih bo pognal za razne sladkarije in podobne reči.

Hči v OŠ ne dobiva žepnine v smislu rednega mesečnega zneska.dobi denar od babice,vcasih od naju, za RD,božička.kupiva ji vse kar potrebuje in želi.ima precej drag šport,ji ga financirava,vcasih sama kakšno malenkost,ne rece vedno da rabi npr za copatke,kozmetiko.. Z denarjem,ki ga dobi za darilo prostovrazpolaga,ima p tudi rentno varčevanje kamor ji mesečno nakazujem in 1x/leto se odloči koliko od daril bo položila na rentno.sama presodi koliko si bo zadržala. Ko gre nakupovat oblacila plača s svojim denarjem,pa ji potem midva nekaj primarneva.nazadnje je zapravila 80 eur,midva sva ni dala 60 eur. Nekaj torej pokrije iz svojega. v naših ni dam kakšen denR tudi,ce Redi kaj kR No prosim(npr počisti kopLnico),p to nikoli ni. Naprej dogovorjen znesek. Nazadnje je počistila pol hiše ,z veseljem sem ji dala 20 eur,pa se brani se vedno. Mislim da ima zdrav odnos do denarja,da ni pretirana potrošnica.

Očitno res nočeš razumeti forumašev.

Naj ti povem še jaz eno zanimivost glede otrok in njihovega denarja: A veš, da ga večina ne zapravlja kar tako, ampak so zelo ponosni, da imajo v hranilniku / na računu nekaj svojega denarja? In ga, kljub temu, da imajo to možnosti, velikokrat ne zapravijo takoj in vsega za neumnosti, ampak ga raje hranijo za kaj, kar jim veliko pomeni oz. si zelo želijo imeti?
Nekaj drobnih želja pa si je potrebno uresničevati. Tudi to je pomemben del življenjskih lekcij.

Ali veš, da praviloma ljudje, in otroci glede tega niso izjema, stvari, za katere se moramo potruditi in jih čakati, bolj cenimo in bolje čuvamo kot tiste, ki jih dobimo takoj in zlahka?[/quote]

Tukaj se strinjamo, mislim pa, da krepko precenjujete pomen tega, od kod pride denar za želje in željice. Ko otrok dobi nekaj, kar si je dolgo želel, njemu gladko dol visi, ali si je plačal sam ali pa mu je kupil starš. Tako neumen pa tudi ni, da ne bi vedel, da tudi denar od žepnine pride od starša in je vse isti šmorn. Mal podcenjujete inteligenco otrok, sploh tistih večjih. Šele ko bodo denar zares zaslužili, ga bodo znali ceniti. Tole je pa samo denar a la monopoly. Tukaj imaš, padel je z neba, pa se igraj z njim. Otrok ga ni zaslužil, ni hodi v službo zanj. Bil mu je podarjen. In to je življenjsko? Kdo pa vam kaj podari? Kdo vam da denar, da ga zapravljate za svoje želje in željice?
Meni očitate, da vas ne razumem, obenem pa greste gladko mimo tega, kaj skušam jaz povedat vam.[/quote]

Se zelo ne strinjam s tabo.

Se spomnim iz svojega otroštva, kako je bil drugačen občutek, če sem nekaj plačala sama, s svojim denarjem neposredno (pa najsi je bil dobljen od staršev, drugih ljudi, zaslužen z delom …) ali če so mi neko zadevo kupili starši direktno. Nikakor ni isto.

Isto opažam kot mama. Če neko zadevo kupiva otroku starša, gleda otrok nanjo popolnoma drugače, kot če jo plača ‘iz svojega žepa’. Pa ni važno, ali je tisti denar dobil kot žepnino od staršev, kot darilo od drugih ali je dobil bankovec tik pred vstopom v trgovino.

Še to – igra je dejansko naravni način učenja za življenje. Ne podcenjuj njenega pomena in moči.
In ne podcenjuj otrokove sposobnosti odločanja, kako bo ravnal z denarjem, za katerega je odgovoren.

New Report

Close