Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žepnina osnovnošolcu,koliko dobijo od vas ?

Žepnina osnovnošolcu,koliko dobijo od vas ?

Hahaha, sem skoraj padla s stola. Uči se smotrno zapravit 10 evrov. :))) In ne, seveda ne padajo na reklame, Kje bi. Tiste sličice, nalepkice in ostali šunder so se sami spomnili, da rabijo. Ravno ko imajo svoj denar za zapravit, se zbudijo želje in željice, ki jih drugače mogoče sploh ne bi bilo. To je zate smotrno zapravljanje? Če zapraviš vse ali večino svojega denarja za nekaj, česar ne rabiš, je smotrno zapravljanje? Beži no. Seveda ni veliko, je samo 10 evrov, ampak z vidika smotrnega upravljanja z denarjem je to 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zdaj pa si predstavljaj, da bi ti tako ravnala z denarjem.
Tako kot sem rekla, učite jih potrošništva in ravno obratno – padanja na reklame, ko so še premajhni, da bi se znali ubranit.[/quote]

Ne morem verjeti, da si lahko tako neumna, no. Ko se te bo tvoj otrok osvobodil in bo končno lahko sam porabil svoj denar, ti garantiram, da bo v trenutku porabil VSE. Veš kaj je to vse? Zahvalil se bo lahko pa svoji zlati mamici, ki ga ni naučila delati z denarjem.
Res neverjetno kako ste še nekateri omejeni.[/quote]
Ko sem odšla od doma – odrasla, sem bila kljub temu, da NIKOLI nisem sama razpolagala ne z žepnino, ne s štipendijo, tako brihtna, da nikoli nisem imela težav z razpolaganjem denarja. So bili časi, ko ga je bilo malo, in časi, ko ga je bilo več. Oboje sem pametno prebrodila. In tudi v zakonu z denarjem dobro delava, ker ga imamo dovolj za veliko stvari, ki jih potrebujemo in, ki si jih želimo.
Ja, čeprav vam ni všeč – žepnina je vzgajanje potrošnikov. Ne vem zakaj vam je to tako težko priznat. Ne me fopat z nalepkami itd. To so smeti. In otroke naravnost silite v kupovanje smeti. V naslednji temi ste pa ultra ekologinje. Bla, bla, bla… malo prepolne riti imate. Ko rita ni tako polna, v hipu obvlada rokovanje z denarjem.

Se strinjam.
Žepnina je vzgajanje potrošnikov.
Ker dandanes postaja vedno bolj pomembno razumeti, kako je potrebno ravnati z denarjem.
In kako se upreti nakupu nepotrebnih stvari. In zagotovo se tega otroci lažje naučijo, če imajo možnost poskušati in se učiti iz svojih nakupov in posledično iz svojih napak.
Upravljanje z denarjem veliko ljudem povzroča velike težave.

In ne, mnogi odrasli, ki nimajo dovolj denarja, (še vedno) ne obvladajo rokovanja z denarjem. Malo poglej okoli sebe, je na voljo dovolj primerov tako v živo kot preko spleta.

Se strinjam.
Žepnina je vzgajanje potrošnikov.
Ker dandanes postaja vedno bolj pomembno razumeti, kako je potrebno ravnati z denarjem.
In kako se upreti nakupu nepotrebnih stvari. In zagotovo se tega otroci lažje naučijo, če imajo možnost poskušati in se učiti iz svojih nakupov in posledično iz svojih napak.
Upravljanje z denarjem veliko ljudem povzroča velike težave.

In ne, mnogi odrasli, ki nimajo dovolj denarja, (še vedno) ne obvladajo rokovanja z denarjem. Malo poglej okoli sebe, je na voljo dovolj primerov tako v živo kot preko spleta.[/quote]

K temu so nas precej prisilili s ponudbo najrazličnejših kartic. Bedak ostane bedak. In bo ostal tudi, ob žepnini v otroštvu. Žal.

Tukaj se strinjamo, mislim pa, da krepko precenjujete pomen tega, od kod pride denar za želje in željice. Ko otrok dobi nekaj, kar si je dolgo želel, njemu gladko dol visi, ali si je plačal sam ali pa mu je kupil starš. Tako neumen pa tudi ni, da ne bi vedel, da tudi denar od žepnine pride od starša in je vse isti šmorn. Mal podcenjujete inteligenco otrok, sploh tistih večjih. Šele ko bodo denar zares zaslužili, ga bodo znali ceniti. Tole je pa samo denar a la monopoly. Tukaj imaš, padel je z neba, pa se igraj z njim. Otrok ga ni zaslužil, ni hodi v službo zanj. Bil mu je podarjen. In to je življenjsko? Kdo pa vam kaj podari? Kdo vam da denar, da ga zapravljate za svoje želje in željice?
Meni očitate, da vas ne razumem, obenem pa greste gladko mimo tega, kaj skušam jaz povedat vam.[/quote]

Zakaj uzivas v tem, da si sama proti svetu?
Ker to, da se boris proti vsem, ne dokazuje, da si pametnejsa ali da uporabljas svojo glavo, ampak dokazuje le, da si popolnoma zaslepljena in izgubljena. Pa se skoda energije za vecne borbe s svetom.[/quote]

Ženska, smanji doživljaj, samo forum je. Jaz se kratkočasim, ti pa dramatiziraš. Ali misliš, da resno jemljem vaše komentarje? :))) Da ste tukaj ovce, itak vem. Nimam nobenega problema s tem, da sem proti vam. Ne prvič ne zadnjič. Agumentov itak nikoli nimate pametnih, trobite pa v nedogled eno in isto. Začne ena, druge potegnejo kot papige. Ovce pač.

New Report

Close